Автор Тема: За или против Изневярата...?  (Прочетена 36079 пъти)

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
За или против Изневярата...?
« -: Май 29, 2014, 06:15:26 pm »
.
« Последна редакция: Февруари 17, 2016, 06:06:53 pm от Ali_Lun »

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #1 -: Май 29, 2014, 06:19:50 pm »
Аз съм против и ще поясня защо  :012:.

Значи за да се стигне до изневяра, то изначално някъде има проблем във връзката. Ако проблема е, че просто са си омръзнали, то лично за мен е най-добър варианта да седнат и да си го кажат в очите и да се разделят по живо по здраво, без да си причиняват някакви емоционални травми. Ако пък проблема е друг то е редно да се седне и да се изговорят нещата, а не да се таят и да се премълчават в името на "доброто", щото в такива ситуации добро няма.
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #2 -: Май 29, 2014, 06:52:20 pm »
Значи за да се стигне до изневяра, то изначално някъде има проблем във връзката.

И аз съм на същото мнение. Като цяло съм против изневярата, но рано или късно на всеки може да се случи. Различни са пътищата, водещи до изневяра.

От друга страна, ако се замислим, моето тяло никому не принадлежи, вкл. и на брачния партньор, както и неговото не ми принадлежи на мен. Все едно някой да ми каже в прав текст "имам права върху задника ти!".

Има обаче граници на взаимна коректност и лоялност, които аз лично не бих искала да се прекрачват в отношенията.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #3 -: Май 29, 2014, 07:14:33 pm »
Абсолютно и твърдо против. Според мен го правят хора,  които не могат да си държат атрибутите в гащите или при духовната - толкова са плоски и недоразвити в духовно отношение, че не могат да преоктрият дълбочината на вселената на парнтьора си. Няма и никога няма да има достатъчно добро извинение за изневяра. И аз съм на мнението, че е продиктувана много често от омръзване и от закъсала връзка. Но ако на някой му закъсва връзката, човешкото е да говори с парнтьора си, а не да тръгне да прави секс с други хора. Не съм се разделяла с някой заради изневяра досега, дано и да не ми се налага, но само при самата мисъл изпитвам толкова силна погнуса, че съм абсолютно сигурна, че няма да си цапам даже върха на пръстите да го пипна този човек повече - ако ще и пред брак да сме или в сериозна връзка, ще го изритам като улично куче.  :012: Въпрос на достойнство е.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #4 -: Май 29, 2014, 07:16:48 pm »
За мен изневярата на първо място е лъжа. Изневеряващият става неискрен, започва да се крие, да лъже и да се преструва, да играе театър... Мразя лъжата и още повече мразя отношения, които от самото начало започват с лъжа.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #5 -: Май 29, 2014, 07:32:59 pm »
Не са малко двойките в днешни времена, които живеят по такъв начин. В един момент си писват, но продължават да съжителстват - няма я страстта, любовта също си отива бавно и мъчително, но ги събират в едно гнездо конкретни "общи" цели, обикновено все тривиални неща - деца, общи сметки, имоти и покъщнини... Не са малко и случаите на зависимост - хем не те устройва, хем не можеш да си "позволиш" да не го търпиш и да не се правиш, че не виждаш.
И не на последно място е удобството - и при мъжете, и при жените я има тази нагласа. Някои дори съвсем целенасочено си затварят очите за авантюрите на партньора, защото има нещо в брака, което все още ги устройва. А спре ли да ги устройва, не мисля, че биха търпяли такова отношение.

Има и случаи, когато човек прощава изневяра, воден от любовта и привързаността си към партньора. Тогава просто решаваш, че една изневяра не е достатъчна, за да се тегли чертата и да се затрие всичко, което ви свързва с партньора.

« Последна редакция: Май 29, 2014, 07:37:09 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #6 -: Май 29, 2014, 07:41:26 pm »
Да видим накъде ще се наклони везната... По отношение на тази,болезнена за мен,тема. :(

Нека разсъждаваме...  ???

Разсъждавай !
И виж кой клати Везната ,че да боли по темата ?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #7 -: Май 29, 2014, 08:00:19 pm »
И да добавя, че като цяло хората обичат да съдят и да се правят на извисени, докато на тях не им дойде същото на главата.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #8 -: Май 29, 2014, 08:34:43 pm »
А ти защо всъщност пускаш тази тема? Защо те интересува отношението на другите към изневярата?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #9 -: Май 29, 2014, 08:42:49 pm »
Чакам да чуя някой да се обяви "за"… :57: Това реторичен въпрос ли е или не съвсем?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #10 -: Май 29, 2014, 08:51:24 pm »
Чакам да чуя някой да се обяви "за"… :57: Това реторичен въпрос ли е или не съвсем?

Следващото може да е "за или против секса за една нощ"  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #11 -: Май 29, 2014, 08:57:59 pm »
Чакам да чуя някой да се обяви "за"… :57: Това реторичен въпрос ли е или не съвсем?

Има такива хора, но едва ли в този форум, все пак който следва примитивните си функции и не си овладява импулсите, има проблеми с умствения си багаж - твърде лек му е.  :85:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #12 -: Май 29, 2014, 09:10:11 pm »
Свински сърца не деля и не ям.Само ангелски сърца. :012:

galiusha

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 19
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #13 -: Май 29, 2014, 09:21:53 pm »
Аз ще изявя малко по различна гледна точка... Не очаквам, че някой би ме разбрал... Аз съм едновременно За и Против изневярата. Против съм, защото аз не бих го направила, защото когато има човек до мен, той е единствен, нямам очи за НИКОЙ друг, какъвто и да е и ако случайно започна да хвърлям погледи настрани това е знак, че този човек, който е до мен вече не ми е нужен. Сега защо съм За... Честно казано няма идеални хора, все с някакъв недостатък трябва да се примириш и за мен това е изневярата, стига човека да знае как да го прави , да няма постоянна любовница, да се прибира навреме вкъщи и да не изглеждам като глупачка в очите на околните, това че от време на време е кривнал... еми приемам го, критикувайте ме колкото щете. Предпочитам го пред ревността, боя, алкохолизма, ако щете дори не бих търпяла  някой да предпочете компютъра пред мен. Бях омъжена за прекрасен човек ( на всяка жена пожелавам такъв), гледаше ме в очите все едно съм нещо възвишено, неговата кралица, не ме е ревнувал, не ме е биел, не ми е изневерявал, перфектен от всякъде... обаче пък си пийваше, не системно, обаче когато го правеше си беше както трябва, не е ставал агресивен, обаче ей тва не мога да понасям. Не понасям да гледам пили, подчертавам пили не пияни хора, камо ли такъв да си ляга до мен, и това беше единствената причина да го напусна, знам, че няма да срещна друг такъв като него, но не  съжелявам.Така че от тая гледна точка предпочитам изневярата, пред всички останали неща, които изброих.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: За или против Изневярата...?
« Отговор #14 -: Май 29, 2014, 09:24:21 pm »
В архивите почти на всяко едно средностатистическо семейство фигурира по една изневяра - някои остават скрити за половинката, други се превръщат в препъни камък, но все пак се преодоляват, а понякога не... Каквато и да е изневярата - мимолетна, необмислена или напълно осъзната, търсена, планирана - винаги боли. Но ако все пак трябва да ги сравняваме и да ги претеглим по степен на тежест, на мен лично в пъти по-неприятни са ми изневерите, които се превръщат в паралелна връзка в брака и пораждат поредица от лъжи. Поддържат се едни формални и фалшиви отношения, а партньорите вече отдавна не гледат в една посока.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui