Последни публикации

Страници: [1] 2 3 ... 10
1
Ти - не, но според вложения подтекст, самата питаща може да смята така.
2
Астрология / Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Последна публикация от Рени - Днес в 01:19:47 pm »
На питащата съм отговорила с "кратко" и според заложеното й, а именно  на Венера във въздушен знак. Никъде не твърдя, че Венера се отключва само с едното взаимодействие, разбира се, че има и други начини. В коментара ми никъде не се споменава за чудеса.
3
Предполагам подтекста е именно това - щастлива и успешна връзка. Такъв ключ вълнуваше питащата. Исках само да вмъкна и с цитата, който пуснах по-горе, че Венера не се отключва само с повишена социална активност, а в по-подходящи периоди, но в зависимост от рождените си дадености. Рожденият потенциал за взаимност, свързаност, не се променя, а само се надгражда. Не на всеки са "писани" щастливи любови.
4
Общи приказки. Любими. Лично творчество / Re: ЧРД!
« Последна публикация от strelicka - Днес в 12:50:40 pm »
ЧРД, Рени !със закъснение,но от сърце ти пожелавам много здраве,любов и благоденствие за теб и близките ти!
Късмет и успехи във всичко,което искаш,желаеш и ти носи  щастие и удоволетворение!

5
Астрология / Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Последна публикация от Рени - Днес в 12:21:57 pm »
В природата на Венера е да свързва и да си взаимодейства с другите. При Венера с добър статус натива може да развива нейните принципи, при Венера със занижен статус натива се учи да разбира нейните принципи. При първите взаимодействието с другите се случва по естествен начин, те знаят как, при вторите не се получава по естествен начин и затова е препоръчително да се внесат някакви промени тук, защото на човека му се струва, че няма да му е лесно да се радва, да е удовлетворен по темите и заложения  модел по Венера. Колкото повече влиза в близки връзки и взаимоотношения, толкова вероятността да схване, осъзнае  какво иска Венера, една щастлива връзка, е по-голяма с времето. Успешните връзки не са плод само на една Венера. Човек ако не е щастлив със себе си, няма как да е щастлив и с друг, и това пак не е само Венера. Много често квадратурите към Венера са периодите, когато провокират нужните промени.
6
Астрология / Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Последна публикация от fortunades - Днес в 11:00:19 am »
ами гледа се лунарен/соларен управител на лунарен/соларен дом какъв е, в кой лунарен/соларен дом попада и какви аспекти има
за конкретния пример дай карта, за да се види

akruks,

Да, аз ги гледам, обаче не мога да разбера например в тази карта този Марс: неблагоприятен ли е или е благоприятен.
При условие че образува квадратура с Венера и попада в 5ти Лун дом, както и в 5 Нат. дом.
Обаче Марс в Близнаци нямам представа дали е силен или слаб и т.н. В този случай, когато планетите не са нито силни, нито слаби, заточени, нито са в падение, екзалтация какво правим?
Интересува ме каква е последователността, която се прави при даден Лунар/Солар.
Почваме винаги с Асцендента ли или с Луната?
Коя е повратната точка, най-важната и на кои аспекти да наблегнем на първо място.
Тук това, което аз виждам е че Луната е в 3 Лун/Нат дом в Овен.  Тук говорим за емоционални реакции в комуникацията, предполагам с братя/сестри и с близкото обкръжение. Обаче Луната е У7 както Лунен така и радикален.
Лун.Луната има съвпад със Лун.Слънцето и с Лун. Уран, квадратура със Лун. Сатурн, Лун. Плутон и Лун. СЛВ
И от тук започваме така ли?
Картата е на мъж.

Благодаря.

7
Общи приказки. Любими. Лично творчество / Re: ЧРД!
« Последна публикация от Рени - Днес в 10:49:41 am »
Слънчев празник, Делфин и вълнуваща нова рождена година!  :38:

С ден закъснение, извинявай. :)
8
И излиза,че Лъв не може да бъде впечатлен от Скорпион,така ли? И следователно,Скорпионът е ниско стъпало за Лъва,така ли? И при сблъсък Лъвът ще смачка Скорпиона,така ли?
Според мен лъвът може да бъде впечатлен от скорпион. Докато характеристиките на лъва са ежедневна активност, самоувереност, стремеж към успех, то скорпиона е много директен, реши ли нещо трудно се разубеждава, ако си науми може да изкачи планина, дни и седмици наред да катери нагоре без да спре. Лъвът в дългосрочен план не е най-силен, той основно е тук и сега.  В скорпиона може да има спортна злоба, а в лъва лична нужда да действа, да постигне нещо. На единия силата му е тук и сега, а на другия в постояноството и целеустремеността. Извода ми е, че при сблъсък лъва може да победи в началото, а скорпиона в края.

update: В зоната около скорпиона има 13-та зодия наречена змиеносец, астролозите са я познавали в древни времена.

Слава Севрюкова беше споменала за тази изгубена зодия.
9
Астрология / Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Последна публикация от akruks - Днес в 09:57:07 am »
Привет.
Чета си аз са Лунари и Солари, обаче все пише следното " Ако показателите на еди кой си дом са засегнати" или "Ако показателите на еди кой си дом са неблагоприятни/благоприятни"..
Та какво означава показатели на дом в случая.
Ако имаме напр. Лун 5ти дом в 5 нат. дом и Лун Марс в Близнаци, в 5ти дом, който е У3, и има квадратура с лун.Венера в Риби (У2-У9)
т.е. това неблагоприятен показател ли е в 5тия дом, тъй като Марс е квадратура с Венера?
ами гледа се лунарен/соларен управител на лунарен/соларен дом какъв е, в кой лунарен/соларен дом попада и какви аспекти има
за конкретния пример дай карта, за да се види
10
И излиза,че Лъв не може да бъде впечатлен от Скорпион,така ли? И следователно,Скорпионът е ниско стъпало за Лъва,така ли? И при сблъсък Лъвът ще смачка Скорпиона,така ли?
Страници: [1] 2 3 ... 10