Автор Тема: Да изберем място  (Прочетена 11970 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Да изберем място
« -: Януари 24, 2017, 11:32:05 am »
За пореден път някой ме пита къде да емигрира. Някои дестинации не са ясни астрологично. Дайте някакви общи насоки, които според вас са важни, някакви списъци и линкове с държави, градове и знаците им. Силните точки в картата ли да се подсилват, лошите ли да се неутрализират, как е според вас. Надявам се на стар да й стане интересна темата

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Да изберем място
« Отговор #1 -: Януари 24, 2017, 11:38:21 am »
Според мен първо гледаш онези карти, дето ги има в астрокома с линиите на всяка планета. После правиш релокационна карта и сравняваш с натала. Накрая съобразяваш транзитите на тежкарите как се променят домово - ако досега са "пълзели" от ИЦ към МЦ, с релокацията може да става обратното.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Да изберем място
« Отговор #2 -: Януари 24, 2017, 11:50:47 am »
във форума има вече инфо - с държавите и методи на анализ .... но не помня темата

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да изберем място
« Отговор #3 -: Януари 24, 2017, 12:59:28 pm »
Аз досега търся картата на мястото и я гледам спрямо наталната, и наистина, хората, които са пътували/живяли из проблемни за тях държави, казват, че имат проблеми
За релокация ми се струва добре ако се задържиш на мястото поне месец/два
Тук има хора, които поживяват/са живели навън, да кажат и те

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да изберем място
« Отговор #4 -: Януари 24, 2017, 01:03:17 pm »
във форума има вече инфо - с държавите и методи на анализ .... но не помня темата

Да, ето подходящ пример, как дадена тема почти не може да се използва

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да изберем място
« Отговор #5 -: Януари 24, 2017, 01:24:51 pm »
Аз досега търся картата на мястото и я гледам спрямо наталната, и наистина, хората, които са пътували/живяли из проблемни за тях държави, казват, че имат проблеми

При мен има кофти релокация за североизточната част на страната и наистина тук имам постоянни проблеми, каръщина. В другия край на България, по на запад, релокираната карта изглежда една идея по-удачна, отварят се други възможности. За Варна – МЦ/ИЦ в точен квадрат с Юпитер, който и без това ми е много проблематичен. За София – МЦ/ИЦ в секстил със СЛВ в 11 дом. Ходила съм за кратко до столицата, там се чувствам по-добре, харесва ми динамиката, макар че самият град не изглежда много зелен и приветлив. Но има "въздух", а тук усещам застояло блато. Независимо в коя част на града живея, живяла съм и на пъпа на града.

Много харесвам Санкт Петербург, но там релокираната ми карта изглежда най-екстремна, квадратурата между Сатурн и Уран идва точно на АЦ/МЦ.



« Последна редакция: Януари 24, 2017, 01:28:07 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Да изберем място
« Отговор #6 -: Януари 24, 2017, 02:38:20 pm »
Да, ето подходящ пример, как дадена тема почти не може да се използва


търси повече .... но, не .... може да си дъвчете на нова сметка - то по няколко пъти тук едно и също

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да изберем място
« Отговор #7 -: Януари 24, 2017, 02:42:11 pm »

търси повече .... но, не .... може да си дъвчете на нова сметка - то по няколко пъти тук едно и също

Ако ти пречи форумът, да го махнем, а?
Да не би да ни плащаш сметките, че се държиш като свекърва?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да изберем място
« Отговор #8 -: Януари 24, 2017, 02:45:00 pm »
Рару, какво ѝ има на темата? Е, да, липсват пространни анализи. Не успя да се развие и заема само 2 странички форумно пространство.

В секцията с електронни книги има помагала по релокация, доколкото се сещам. На мен не ми е приоритетна тази област, нито мунданна астрология, така че не мога да бъда много полезна. Общо взето това, което са изброили съфорумците преди мен, разглеждам и аз. Няма техники, които да пазим в тайна.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да изберем място
« Отговор #9 -: Януари 24, 2017, 02:47:52 pm »
Според мен първо гледаш онези карти, дето ги има в астрокома с линиите на всяка планета.

За астрокафтография ли говориш?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да изберем място
« Отговор #10 -: Януари 24, 2017, 02:56:29 pm »
Рару, какво ѝ има на темата? Е, да, липсват пространни анализи. Не успя да се развие и заема само 2 странички форумно пространство.

В секцията с електронни книги има помагала по релокация, доколкото се сещам. На мен не ми е приоритетна тази област, нито мунданна астрология, така че не мога да бъда много полезна. Общо взето това, което са изброили съфорумците преди мен, разглеждам и аз. Няма техники, които да пазим в тайна.  :)

За темата-трито е
За релокацията-не съм сигурна, че това е начинът
Затова е отделна тема, половината астролози релокират, другите-не
Аз питам как да изберем новото място, и както казах, аз не го избирам с релокация, може да има и други начини/наблюдения

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да изберем място
« Отговор #11 -: Януари 24, 2017, 03:00:59 pm »
Досега не ми се е налагало осъзнато и целенасочено да избирам, а моята емиграция бе предопределена и изцяло чуждо решение, независещо от моята воля, включително и за избор на град за живеене.

Можем да съчетаем релокация, разглеждайки онези линийки в астро.кома, с мунданната карта на държавата спрямо нашата натална. Да погледнем кои държави под кой знак са и как е представен този знак /и управляващата му планета/ в нашия радикс. За друго не се сещам. А иначе солара и всички предиктивни карти го построявам за мястото, където реално се намирам. Натала го разглеждам спрямо родното място, не си построявам нов "натал" с координатите на Варна.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да изберем място
« Отговор #12 -: Януари 24, 2017, 03:02:41 pm »
А някой построява ли нов натал? Не ми се вижда въобще логично...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да изберем място
« Отговор #13 -: Януари 24, 2017, 03:04:53 pm »
А някой построява ли нов натал? Не ми се вижда въобще логично...

Имаше такива практики, в друг форум. Доколкото се сещам, го правеше една съфорумка, която успя да се прочуе като "професионален астролог". Даже въпросът беше "Ама ти защо си гледаш натала с координатите на родния град при условие, че отдавна не живееш там?".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Да изберем място
« Отговор #14 -: Януари 24, 2017, 03:28:53 pm »
За астрокафтография ли говориш?

Да
Frankly, my dear, I don't give a damn.