Автор Тема: Новолуние 20 септември 2017г.  (Прочетена 7252 пъти)

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Новолуние 20 септември 2017г.
« Отговор #15 -: Септември 13, 2017, 12:45:37 pm »
А свързано ли е с творческа изява?
не, но може би:Д
//ще погледам театър на един фестивал, за който не ме поканиха да пиша, но старо другарче ме викна да се присъединя, за да ни е весело. ще видим, може да има симпатични международни участия, творчески предложения, няма да нося голямата кошница)
//макар че струпването в Дева ми харесва, ще раздвижи мъчното ми стелиумче :72:

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Новолуние 20 септември 2017г.
« Отговор #16 -: Септември 14, 2017, 09:12:45 pm »
2 дом, тригон Мерка. Хм, пари?  :012:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 20 септември 2017г.
« Отговор #17 -: Септември 15, 2017, 03:04:12 am »
2 дом, тригон Мерка. Хм, пари?  :012:
дребни пари
дребни, ама книжни  :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Новолуние 20 септември 2017г.
« Отговор #18 -: Септември 20, 2017, 11:16:48 am »
Привет!
Ако новолунието е в съвпад с Плутон У8 в 6д, то по домове ли да гледам проявлението?
Имам предвид, че това е по-скоро поколенчески аспект.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Новолуние 20 септември 2017г.
« Отговор #19 -: Септември 21, 2017, 09:48:10 am »
Акрукс, сделките са унищожаеми, заведи иск.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Новолуние 20 септември 2017г.
« Отговор #20 -: Септември 21, 2017, 10:39:06 am »
Акрукс, същия този племенник ли е, където се точеше на къщата? Март месец беше питала дали ще я продадеш изгодно. Там има ли някакво развитие? Да не вземе и там да направи някоя шашма?! Това новолуние ще ти помогне да се заявиш и защитиш, мисля.

anabel

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
Re: Новолуние 20 септември 2017г.
« Отговор #21 -: Септември 21, 2017, 11:00:35 am »
Уф, бях чувала за имотната мафия, сега се запознах от първо лице.
И всичко това се случва, защото законът го позволява. Другите държави си имат мафия, а при нас мафията си има държава.
akruks, работя в такава земеделска кооперация. Всеки ден се сблъсквам с такива казуси. Неприятно е за мен като човек да съм свидетел на сцени между братя и сестри,  родители и деца. Едни те смятат за рефер и очакват да им кажеш кой крив, кой прав. Други те имат за злодей, защото как така са подписали договор без моето съгласие. Веднага ставаш лош. Законът не е пълен с вратички, а с цели дупки.
Ако мога да съм ти полезна с информация или някаква насока насреща съм.
За да не е спам, Новолунието ми попада в 8Д. Само напрегнати аспекти - квадратури. Цял месец ми е тръгнал така, не достигат финансите. Пълнолунието на 6 септември, пък ми беше във 2Д. А вчера точно на Новолуние двете ми светила и трите лични планети транзитираха през 8Д.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Новолуние 20 септември 2017г.
« Отговор #22 -: Септември 22, 2017, 01:29:41 pm »
2 дом, тригон Мерка. Хм, пари?  :012:

При мен новолунието стартира с любовни трепети.  :012:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

anabel

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
Re: Новолуние 20 септември 2017г.
« Отговор #23 -: Септември 24, 2017, 02:12:00 pm »
akruks, прочетох всичко. Това е класическа схема от няколко години вече насам. Земята е ценен и ограничен актив. Затова масово започнаха да се изкупуват идеални части от имоти. Племенникът ти е трябвало поне да сподели за намеренията си с теб, сигурно нямаше да се стигне до тази ситуация. През новата седмица, като се върна на работа мога да направя някои справки. Трябва ми само да знам за землището на кое село става въпрос. Драсни ми го на лични, ако имаш желание. Ще ти обясня и за необработваемата земя. Но сега пиша от телефона и не ми е удобно, трябва да седна на лаптопа.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Новолуние 20 септември 2017г.
« Отговор #24 -: Септември 24, 2017, 02:29:12 pm »
Хубаво е, че има и такива хора като теб, Анабел. Които се отзовават и помагат безкористно на почти непознати.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

anabel

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
Re: Новолуние 20 септември 2017г.
« Отговор #25 -: Октомври 10, 2017, 12:35:52 pm »
 Може да притежаваш 1/18 примерно, някаква минимална част, но той ти дава право да сключиш еднолично договор без да си упълномощен от другите наследници. Законът го позволява. Мога много неща да напиша, но не знам как да ги структурирам, така че малко хаотично ще стане. Може да прозвучи грубо, но да са гледали племенниците ти какво са подписвали. Оставам с впечатление, че племенницата нищо не е подписала, но за да се стигне до сделка, трябва да е подписала поне някакво пълномощно, че упълномощава брат си, който има право да ПРЕУПЪЛНОМОЩАВА ТРЕТО ЛИЦЕ да вади документи и да продава от нейно име. Прочети хубаво пълномощните. Или те са присъствали на покупко-продажбата. Чрез дарение са избегнали част от таксите, които се плащат на нотариуса и държавата. Също така покупко-продажбата на цени по данъчна оценка издадена от Местни данъци и такси има за цел същото. Данъчните оценки са в пъти по-ниски от реалните.
Теб вече те интересува, какво става с твоя дял, защото ти сега си съсобственик с Камен Шишков, така поне го разбирам от написаното. Ако сделката е станала през май това означава, че сегашната рента за изтеклата стопанска година трябва да си я получиш от кооперацията или където си имала сключен договор. Стопанската година започва на 1 октомври и приключва на 30 септември следващата година. В случая предполагам, че арендният договор е започнал да действа от 01.10.2017 за 10 години напред. Искай от тях да ти покажат доказателства, че са необработваеми. В споразумение по чл. 37 от ППЗСПЗЗ, което са скючили за землището в Общинската служба Земеделие / те имат копие от него/ - там трябва да са посочени кои са необработваеми, кой ги е декларирал и на какво основание не се обработват. От няколко години се правят сателитни снимки, на база на които се определят тия неща. Има случаи, които при възстановяване с Решение за собственост, преди години пишат нива, то реално като отидеш там има влакови релси, наводнени ливади и какво ли още не. Искай да видиш черно на бяло защо не се работят. Вече ако искаш да прекратиш договора, чети клаузите в него, по кой член може или не може, какви срокове. Ако не стане с добрата, прати им една нотариална покана. За тази сума от 3 хиляди за 14 дка това е нереално ниска цена, дори и необратобтваема не бих се съгласила лично аз.