Автор Тема: Всякакви въпроси  (Прочетена 55138 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #30 -: Декември 06, 2017, 02:10:47 pm »
Има такова понятие, даже и книги са изписани на тази тематика. Става въпрос за чувствителност, емпатия и включването им в отношенията, така че да се получи цялостен контакт в общуването.
Според мен е Сатурн в труден аспект със светилата, или Венера. Възможно е и да бъде в 3 или 7 дом, примерно - на комуникацията.

Странна дискусия ... що пък е необходимо, всички да са емоционални, емпатични и т.н. Светът е достатъчно многообразен и съвършен - искат се хора за всякаква работа. Ако хирурга започне да преживява болката на пациента си, дали ще успее да направи операцията? Ако шефът на голяма корпорация е много емпатичен, дали ще може при преговори за нов договор да извоюва най-доброто за компанията и съответно за персонала си.

Та, мисля си, че това с емоционална интелигентност и емоционални пънове е прекалено субективно, не отчита по-голямата картина.

Но, ако говорим конкретно за трудни или липса на емоции, би трябвало да включиш Луна като начало, Сатурн и след това 7 дом и Везни (ако ще я вкарваме емоцията във взаимоотношения).

За инженерите не съм съгласна, защото аз самата съм инженер и финансист. Това не попречи на 46г животът ми да се преобърне в посока нумерология и астрология. Емоционална и емпатична (ей, каква модерна думичка) съм в повече от необходимото. А имам опозиция на Венера/Сатурн.

Небула

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #31 -: Декември 06, 2017, 02:16:20 pm »
За естеството на самата работа емоциите даже вредят - в някои професии. Ако човек е емоционален, той просто ще се срине.

Но и тези хора имат колеги, има взаимоотношения, имат семейства и приятели...

Пресен пример - едно познато шефче на ей такива дето нямат нужда от емоции в работата докара до нервен срив един от подчинените си и даже викаха линейка... А подчинения не беше от тия дето толкова лесно им трепват сърцата.  :012:

Ставаше дума в общ план.

Happy58

  • Гост
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #32 -: Декември 06, 2017, 02:20:02 pm »
Ами не знам какъв процент от човечеството могат да нямат емоции в професията, пък да имат в личните взаимоотношения .... хайде малко повече реалност

Шефът може и да е идиот, но това не означава, че трябва да е еталон ..... за емоционален инвалид .... има си и той неговите дяволи, със сигурност.

И мен моя шеф ме докарваше до тежки състояния, ама сега вече - не. А той си е същият. Въпрос не на емоции отсреща, а как ние приемаме нещата. Но за това е нужно да имаме отговорност към самите себе си, към нас си. Не е лесно, но не е и невъзможно.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #33 -: Декември 06, 2017, 02:23:52 pm »
Корея, не, имах предвид хора, които са такива с всички - дето каза Лили "емоционални пънове". Те си ги имат чувствата, ама са им някак само за себе си, от себе си и към себе си, без да отчитат реакциите насреща. Както и какво предизвикват с поведение или думи, каква може да бъде реакцията. И са искрено учудени от резултата. Особено с лица от по - далечния кръг на общуването им могат да бъдат направо жестоки.

Извън астрологията , това се получава, когато детето е само едно, цялото внимание е насочено към него и не е научено на съпричастност и споделяне. В 99% от случаите резултатът е егоизъм, независимо от картата. Лични наблюдения.

Небула

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 20
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #34 -: Декември 06, 2017, 02:26:51 pm »
Хепи, има, има професии, които изискват прецизност и нула емоции необходими - напр. тези с числата. (То няма и как да заподскачаш от емоции при едни колони с числа). Това не изключва емоционалност в общуването на индивида - като цяло.

Не се засягай. Темата е добра, има смисъл.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #35 -: Декември 06, 2017, 05:12:49 pm »
Как така много изследват, пък им липсва практическата част? Щом изследват, това е практика.

Не е задължително. Може много да се чете, да се превежда, да се теоретизира. Много да се знае. И същевременно да няма никакъв подход при работа с реални клиенти и реални житейски казуси.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #36 -: Декември 06, 2017, 05:29:11 pm »
Дай сайта, за да видим защо, може би е от основното часово време, зададено в програмата. Случи ми се веднъж в сръбски сайт- трябваше да напиша българското си време на раждане с час напред, за да е точно изчислението.
http://xn--h1aebia8a.xn--p1ai/%D1%81%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D1%80%D0%BD%D1%8B%D0%B9-%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF
Не знам колко е читав, попаднах случайно на него.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #37 -: Декември 07, 2017, 01:52:09 am »
http://xn--h1aebia8a.xn--p1ai/%D1%81%D0%BE%D0%BB%D1%8F%D1%80%D0%BD%D1%8B%D0%B9-%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF
Не знам колко е читав, попаднах случайно на него.
понеже нямаше моя град на раждане- Търново, направих карта на малката дъщеря, излезе сравнително точна, асц по астрокома е 27гр 44', тук е 27гр 49', МС обаче е съвсем точно.
За солара има градус разлика, защото го няма нейното курортно селище където живее  и поставих съседен град, обаче тълкуването е бетон- чета сега за сол. 1д в 4д. Возможно приобретение недвижимости, другого крупного имущества, обзаведение хозяйством - точно предния ден преди чрд се премести в съседното село в нова голяма къща, дотогава живееха в апартамент от хотел, който бяха освежили с лек ремонт за появата на бебето. Продължавам да чета, че ми стана интересно  :)

DaisyD

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 18
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #38 -: Декември 07, 2017, 02:14:33 am »
DaisyD, вие правили ли сте астрологичен анализ на един човек поне ? :)

О, де да можех  ;) За това си плащам, когато ми е нужно и в този ред на мисли, цените обявени в сайта на госпожата ми се струват доста надути. 

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #39 -: Декември 07, 2017, 03:18:32 am »
О, де да можех  ;) За това си плащам, когато ми е нужно и в този ред на мисли, цените обявени в сайта на госпожата ми се струват доста надути.

Понеже не всеки го може, всеки един от нас си плаща и за не-моженето и за да го може.  Дейзи, щом един продукт ви се струва, че струва скъпо, значи вие така сте преценили или оценили за него. В картата това е посочено от знаците Телец и Везни, планетата Венера , всички земни домове, понякога от Меркурий и Сатурн. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #40 -: Декември 07, 2017, 08:28:00 am »
Емпатията е по Луна, а сходствата по Венера. Лунният тип  може да усеща и чете всички, Венерин тип - само онези, които му харесват , симпатизират, имат общи интереси. Затова добрите звездобройци имат силно изявени Меркурий, Юпитер, Сатурн,  а добрите астропсихолози- Луна и Сатурн, консултиращите и Венера/7-ми. Не съществува съвършената компилация звездоброец + астропсихолог, в противен случай се е губи избора и затъмненията нямат място в астрологията.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #41 -: Декември 07, 2017, 10:00:31 am »
Eмпатия това е да четеш някого на усет. Да влезеш под неговата кожа. Дори и да мълчи и да не говори конкретно на теб, а на други, да е на дистанция, не на четири очи, да отгатваш и усещаш настроенията, мислите му, още в момента когато са се зародили. Да изслушваш някого и да кимаш разбиращо, да го потупваш по рамото, без да можеш да се поставиш в обувките му или да погледнеш света през неговия поглед, докато същевременно броиш мухите в стаята и това не минава през теб, не те прави емпат в този смисъл. Емпатичността е по-скоро недотатък, защото може да е натоварващо да отчиташ и обираш емоционалните състояния, характери на хората в цялата им амплитуда.
Човек е склонен да изпитва емпатия към сходни на себе си хора, със сходни опитности.

Емпатията не е недостатък, защото липсата й говори за психопатия у съответния човек.

Желателно е да престанеш да оценяваш негативно човешки качества, за които откак има разумно човечество се считат за положителни.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #42 -: Декември 07, 2017, 02:07:19 pm »
По естествена сигнификация е Луната.
В астропсихологията добавят Нептун и Плутон.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #43 -: Декември 07, 2017, 02:08:59 pm »
Яйчниците са по Венера, матката е по Луна.

За вагината не съм сигурна. По принцип външните полови органи се управляват от Везни/7 дом, вътрешните - от Скорпион/8 дом.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Всякакви въпроси
« Отговор #44 -: Декември 07, 2017, 02:10:45 pm »
Бялото семе е по Венера – Шукра. Тя се свързва и с мъжкото семе, и с яйчниците при жените. Според ведите, нека уточним.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui