Автор Тема: Събития и транзити  (Прочетена 839382 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Събития и транзити
« Отговор #5145 -: Април 20, 2018, 09:07:12 am »
Грег, никога не трябва да позволяваш на хората да улавят в теб несигурност и слабост, особено ако те са на субективна основа и нямат реално обяснение.
Особено мъж , мънкащ и без увереност- няма как да си на водеща позиция с такива качества.
Някои се раждат уверени, други с години изграждаме такава “защитна стена” и увереността идва с жизнения опит и натрупан стаж.
Не става въпрос за “псевдо самочувствие “- то е толкова неприятно, колкото и липсата му, а да си повярваш и вътрешно да си уверен в силите си.
И разграничавай личния живот от работата- едното няма нищо общо с другото.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Събития и транзити
« Отговор #5146 -: Април 20, 2018, 09:21:16 am »
Грег, ти в корпорация ли работиш или в администрация? Ако не се чувстваш уверен и видим намери си работа, в която да не си видим, но да се виждат преки резултати от това, което вършиш. Не е за всеки това да комуникира с хора, да е видим, да управлява популярността си и да се възползва от нея.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Събития и транзити
« Отговор #5147 -: Април 20, 2018, 09:28:15 am »
Днес бях на assessment и ми дадоха много негативен feedback, изключително съм усърден , прецизен в работата си, но не умея да убеждавам хората и да съм видим за околните и не съм подходящ за позицията. Много ме заболя , всички около мен и в личния живот , казват , че съм невидим за тях :( Сряза ме като с нож направо тази оценка...

Проблема е, че от всички около мен го чувам ... че не се забелязвам и не съм добре приет заради това ...Транзитите за деня Марс точен съвпад върха на 8-ми дом. Сатурн стационарен (тежката дума на Сатурн), Слънце/Уран точен тригон Десцедент и квадрат натален Юпитер
Според мен тази оценка идва тъкмо навреме и само може да те радва. Не забравяй, че много хора нямат късмета да бъдат пряко оценени от другите и цял живот си живеят в самозаблуда и с изкривена самооценка. Възползвай се от шанса и текущите транзити за да развиваш качества, които ще са ти от ползва за цял живот, както твърдиш и в професионален, и в личен план. Марс на к8 те подтиква да действаш в посока трансформация, новия ти Аз ще те събере , може с малко, но нов тип хора (Слънце/Уран тригон ДСЦ квадрат Юпитер). Нещо хубаво ти се случва Грег. От тук ти предстои избор. Ще бъдеш ли този, за който те мислят или ще изградиш нови качества, нужни за твоето личностно развитие.
« Последна редакция: Април 20, 2018, 09:31:13 am от Radost »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Събития и транзити
« Отговор #5148 -: Април 20, 2018, 11:44:49 am »
Ако гледаме наталната карта като взаимодействие на енергийни принципи, енергийна матрица на взаимодействие със света, то ако Марс, Венера, У1,2,7,8  са образно казано в несъгласие с други компоненти от картата, то това по един или друг начин човек ще среща когато общува с други хора, които го оценяват, преценяват. Независимо от личното самочувствие и самооценката. Защото аспектите са начинът по който протича взаимодействието.
« Последна редакция: Април 20, 2018, 11:47:03 am от starinthenightsky »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #5149 -: Април 20, 2018, 12:15:04 pm »
Грег, и аз ще се съглася с Тери. Потърси работа, в която наистина си добър и не е нужно да играеш неприсъщи роли. Ако нямаш организаторски и мениджърски качества, бъди изпълнител, но развий майсторство и истински професионализъм. И пак ще те ценят. И аз с времето и опита стигнах до същия извод. Организаторски качества имам, не и управленски. Не ставам и за търгаш. Затова се ориентирах към поприще, където оставам в сянка, но хората забелязват крайния резултат от моята работа. И съм търсена и оценявана заради професионализма, който съм изградила, а не защото умея да "блестя" в някоя корпоративна йерархия. Там все така се случваше, че повече женските ми качества и излъчване бяха забелязвани и атрактивни /или дразнещи за някои/, отколкото усърдието и професионалните качества.

При теб, ако се разгледа по ведическата, има много добър показател за работа с публика и масови клиенти – Луна в знака на Арудха Лагна. Но получава аспект от Раху и Сатурн, като този от Сатурн е по-проблематичен – идва от неблагоприятен дом спрямо основния Асцендент /Джанма Лагна/. Луната съвпада с арудха, която има отношение към популярността на натива. Така че не бих казала, че съвсем ти липсват качества да предразполагаш хората и да печелиш тяхното доверие. Сатурн е в един знак с У10 и според мен това поражда недоволство от реализацията и постиженията в социума. Имаш силен 10 дом, с екзалтирала Венера там, но арудхата на дома показва какво виждат другите като твои постижения и резултати от твоите действия. И сякаш повече те възприемат като кандидат за подчинени позиции. Може би не изглеждаш достатъчно открит и уверен, когато предприемаш някакви действия, свързани със социална реализация. Според мен Сатурн създава спънки и препятствия в това отношение и саботира твоите действия, това чувство за предпазливост и неувереност отвътре ти идва при контакт с другите и те инстинктивно го усещат.

Сега погледнах как е при мен – Юпитер в 10 дом от АЛ и в един знак с А10. А в интерес на истината все се чувствам незабелязвана и аз. Обаче отразеният образ май е друг, за което аз не си давам сметка и съм все недоволна от постигнатото. Факт е, че все някому съм трън в очите, където и да съм, каквото и да правя. Така че арудхите наистина работят.


« Последна редакция: Април 20, 2018, 12:28:11 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #5150 -: Април 20, 2018, 12:41:18 pm »
Имам приятели , миналата година с транзитен квадрат Сатурн към Слънце ,нищо им нямаше , пей сърце, при мен всеки транзит хубав или лош се усеща значимо. Цялата случка вчера беше едно отрезвяване , но няма да се откажа , продължавам да се боря и това е! Наистина беше хубаво , че поне HR момичето ми обясни защо не съм подходящ.

Иначе преди няколко дни се чудех Хирон секстил Юпитер, кво дава, ми ето го дори и при хубави аспекти, Хирон си дава болка и това е, там лабаво няма.

Лили, потенциала е в мен , но трябва да излъжа моята Девешка луна, да го пусне този потенциал. Какватo и възможност дойде Луната ми в Дева , размахва строго пръст и казва не е за теб, остави го! Дано Сатурн тригон Луна скоро я постави на място тази моя луна :)

Днес съм болен с болки в стомаха , гърлото , температура , но нормално след вчерашната случка.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Събития и транзити
« Отговор #5151 -: Април 20, 2018, 12:56:32 pm »
Днес съм болен с болки в стомаха , гърлото , температура , но нормално след вчерашната случка.

Я виж ти с твоята Луна как веднага се соматизират външните и вътрешни преживявания. И аз съм подобен случай, но наистина трябва да е нещо, което да ме е докоснало силно, че да резултира във физически симптоми.

В Дашамша имаш Кету в знака на Лагна, при това в Рак. И Сатурн във 2 дом в опозиция към няколко планети в 8ми, включая Луната. Наистина увереността и правилната самооценка са качества, от които имаш нужда, за да бъдеш успешен в кариерата. Но мисля, че от теб би излязъл много добър финансов съветник, застрахователен посредник. Просто не ти е дадено да "блестиш". И по-добре така, отколкото с фалшив блясък. Залагай на качествата, които имаш, и работи в посока на повече увереност. За агресивен, наперен търговец наистина не виждам качества. Но имаш силни страни, използвай ги. Повече ми се виждаш подходящ не за масови продажби, а за работа с индивидуални клиенти. Там, където особено се ценят такива качества като дискретност и прецизност. Например би могъл да заложиш на определена група клиенти и да им бъдеш съветник в избора на най-подходящия портфейл с финансови инструменти и инвестиционни решения. Залагай на личното, индивидуалното.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #5152 -: Април 20, 2018, 01:12:18 pm »
Аз работя като финансист по принцип, правя финансови анализи за компании , не им продавам финансови продукти. Ще видим , добре, че идва този квадрат на Сатурн към Венера/Марс, но интересното е , че едно събитие , за да дойде, трябва планетите да си минат три пъти през точните съвпади ...

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Събития и транзити
« Отговор #5153 -: Април 20, 2018, 02:57:46 pm »
Грег, самочувствието е на база вътрешното усещане за ценност. Друг освен теб не може да ти го изгради. Ако то ти куца все едно като ходиш на интервюта или срещи с гаджета, си с табелка - съмнявам се и не вярвам сам в своите качества, кадърност -  лични и професионални. Кой работодател ще ти повери някаква работа в сферата на финансите, ако не е сигурен, от това, което ти излъчваш като вътрешна себеоценка за личните ти активи, че може да му я свършиш добре и качествено.

Ти ако си шефа, ще повериш ли на някой, дето мънка, примерно 100 000лв да ги управлява?

 :08:
Основното е че ти не си убеден в това. Това няма нищо ама нищо общо с перчене. Самочувствие означава да можеш да отстояваш и да си наясно и да държиш на собствената си ценност, способности, уникалност. Да знаеш какво можеш и какво не.  Да използваш максимално и да се опиташ да извлечеш дивиденти от наличното, а не да се омаловажаваш себе си, заради нещо, което не ти е присъщо.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Събития и транзити
« Отговор #5154 -: Април 20, 2018, 04:22:13 pm »
Днес бях на assessment и ми дадоха много негативен feedback, изключително съм усърден , прецизен в работата си, но не умея да убеждавам хората и да съм видим за околните и не съм подходящ за позицията. Много ме заболя , всички около мен и в личния живот , казват , че съм невидим за тях :( Сряза ме като с нож направо тази оценка...

Проблема е, че от всички около мен го чувам ... че не се забелязвам и не съм добре приет заради това ...Транзитите за деня Марс точен съвпад върха на 8-ми дом. Сатурн стационарен (тежката дума на Сатурн), Слънце/Уран точен тригон Десцедент и квадрат натален Юпитер
Цикъл Венера/Уран секстил Ац. тригон Дц.Цикъл Слънце/Уран също задейства тези точки.Имаш водолейски меркурий упр.асц,което е прекрасно,защото си различен,нестандартен,иновативен,Луната в дева обаче е вътрешно несигурна и това се забелязва/усеща от околните.Транзитен Сатурн в 7дом и за мен беше голямо изпитание,ограничих много контакти,а други се разграничиха от мен.Роднини,некръвни ,ме потресоха с изказвания ,че заниманията с астрология са "дяволска работа".Прекратих всички връзки,които ме изтощават психически и вече се чувствам много по-добре.Разбрах,че "всеки сам си носи кръста"и че е по-добре да ме мразят,отколкото да ме съжаляват.Нептун е в твоя 10 дом опозиция Луна,Плутон в 8 ,Сатурн в 7дом .Разгледай солара хубаво,кое къде попада сега,след това лунарите напред,месец след месец и ще разбереш какво,или кое пречи/задържа точно сега.Колелото се върти....... :)     Всъщност сега видях,че тази година си навършил 33 години(Христова възраст) ,това е много важна година ,която определя голям следващ период от твоя живот.Осите са на същите места,както при раждането ти.Нептун в натала ти е точен квадрат МЦ/ИЦ.
« Последна редакция: Април 20, 2018, 04:28:03 pm от Сафо »

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Събития и транзити
« Отговор #5155 -: Април 20, 2018, 05:46:10 pm »
Солара е много хубав според мен , но има време още 8 месеца, понякога събитията може да се случат и към края на Соларната година

Happy58

  • Гост
Re: Събития и транзити
« Отговор #5156 -: Април 20, 2018, 09:01:56 pm »
Днес бях на assessment и ми дадоха много негативен feedback, изключително съм усърден , прецизен в работата си, но не умея да убеждавам хората и да съм видим за околните и не съм подходящ за позицията. Много ме заболя , всички около мен и в личния живот , казват , че съм невидим за тях :( Сряза ме като с нож направо тази оценка...

Проблема е, че от всички около мен го чувам ... че не се забелязвам и не съм добре приет заради това ...Транзитите за деня Марс точен съвпад върха на 8-ми дом. Сатурн стационарен (тежката дума на Сатурн), Слънце/Уран точен тригон Десцедент и квадрат натален Юпитер

Пусни карта де, натал и транзити

zora

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
Re: Събития и транзити
« Отговор #5157 -: Април 20, 2018, 10:53:41 pm »
....извън астрологията..Грег, там където си - ценностната система и критериите за качества са много различни и би трябвало да имаш едно наум. ..,че най- успешния е най- приспособимият ,,.- .имаш качествата, просто бъди по- нахакан,дето има една дума.Там такива се ценят .Опитът учи, важно е да си сигурен в себе си и в своите умения,не се подавай на странични мнения.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Събития и транзити
« Отговор #5158 -: Април 21, 2018, 01:11:39 pm »
Не знам на кой транзит се дължи, но се разголях гадно. Засегна най-вече гърлото и гласа ми - почти не се чува, а на работа нали трябва непрекъснато да говоря и да убеждавам клиентите.  ??? Лошото е, че не мога да си взема болнични, всъщност мога, но нали сме на франчайз, ще трябва да наема някой и да му плащам, а не получавам кой знае колко, та и на друг да плащам, а и откъде да съм сигурен, че няма да ме краде. Колегата не е навит да работи по цял ден сам, нито пък аз съм навит, ако се беше съгласил, аз да работя след това по цял ден, за да му връщам часовете.
Безпокои ме, че предстои съвпад на Марс и Плутон, при това на моя К12, в опозиция на К6. В натала ми Марс е У2 и е в заточение и в знак и по дом и дано не се случва нищо на работата, че да изгоря с пари.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Събития и транзити
« Отговор #5159 -: Април 21, 2018, 01:39:22 pm »
Не знам на кой транзит се дължи, но се разголях гадно. Засегна най-вече гърлото и гласа ми - почти не се чува, а на работа нали трябва непрекъснато да говоря
Весо, направи си гаргара с малко вода, с десетина капки йод - ще си върнеш гласа