Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 297990 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1560 -: Октомври 05, 2018, 11:04:52 am »
Но в крайна сметка нещата са се наредили нали?
Да,бавно схващам. :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1561 -: Октомври 06, 2018, 11:38:10 am »
Рени,мама има Марс в скорпион квадрат Плутон в лъв,две злосторни планети в знаци на достойнство и в твърд аспект.Развитието винаги ли ще бъде с отрицателно развитие за натива?

Марс е злосторна планета в знак на достойнство в твърд аспект с тежка планета, където приемаме, че има някаква сила. Външните планети не са зли, но тяхната природа е "тежка" и трудно се възприема от повечето хора и затова често там, където активират планета или точка има по-скоро отрицателни резултати. Тук понеже Марс има достойнства въпреки неблагоприятните резултати, човек притежава енергетиката да се справи със ситуации и да смекчи тяхното влияние. Важно е и кои домове управляват, както и в кой знак е Слънце( Плутон в Лъв), защото един силен диспозитор и в лек аспект с планетата до известна степен дава благоприятен изход.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1562 -: Октомври 06, 2018, 06:51:09 pm »
Марс е злосторна планета в знак на достойнство в твърд аспект с тежка планета, където приемаме, че има някаква сила. Външните планети не са зли, но тяхната природа е "тежка" и трудно се възприема от повечето хора и затова често там, където активират планета или точка има по-скоро отрицателни резултати. Тук понеже Марс има достойнства въпреки неблагоприятните резултати, човек притежава енергетиката да се справи със ситуации и да смекчи тяхното влияние. Важно е и кои домове управляват, както и в кой знак е Слънце( Плутон в Лъв), защото един силен диспозитор и в лек аспект с планетата до известна степен дава благоприятен изход.
Благодаря Рени!Мама има Слънце в 18* дева ,а Плутон е в 18* лъв.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1563 -: Ноември 09, 2018, 10:35:05 am »
Здравей на Юпитер в Стрелец !  Да ви се отворят врати към най-различни възможности, непознати приключения, не непременно в пряк смисъл и да срещате все по-лоялно, благородно отношение и смисъл в това, което сте уверени, че (ще) имате бъдеще. Хубаво е, че точно когато Юпитер влезе у дома си, Сатурн също е на трон и така вероятността да залитаме към празна помпозност, арогантност и напомпани идеи без реалистично покритие е занижена. Ами, честито на Огнените !  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1564 -: Ноември 09, 2018, 11:08:42 am »
При мен в скорпион беше в четвърти дом, та ми префасонира къщата и то много добре. Сега в пети ако ми префасонира и любовния живот... :D
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1565 -: Ноември 09, 2018, 11:13:14 am »
Тери, пожелавам ти го .  :08:
Добре ли е поставен при теб Юпитер ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1566 -: Ноември 09, 2018, 11:14:13 am »
Тери, пожелавам ти го .  :08:
Добре ли е поставен при теб Юпитер ?

Има какво да се желае, но не е зле. В десети дом е, в знака на МЦ. В секстил със слънцето и е диспозитор на луната.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1567 -: Ноември 09, 2018, 12:22:26 pm »
Има какво да се желае, но не е зле. В десети дом е, в знака на МЦ. В секстил със слънцето и е диспозитор на луната.
Ами пътуване в чужбина за удоволствие ,ако търкаш билети може някоя печлба да думнеш. :)нали и на Слънцето е диспозитор.
« Последна редакция: Ноември 09, 2018, 12:25:56 pm от Сафо »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1568 -: Ноември 09, 2018, 02:00:27 pm »
При мен е на К6.
Ще тригонира натален, секстил към Слънце, е, и опозиция към Марса ми.
Много съм му благодарна за всичко, което свърши в 5-ти. :-*
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1569 -: Ноември 09, 2018, 02:56:48 pm »
Сега всички натални и прогресивни планети в Риби и Стрелец ще се проявят със своята сила защото диспозиторът им  е на трон, а вероятността за събитие по техните теми и домове, които управляват, когато Юпитер направи аспект и разбира се са в период на Юпитер. Проявата на сила може  и да с негативен характер, ако тези планети имат връзка с 6,8, 12 и понякога 7-ми дом. Ако Юпитер сега транзитира през натални, прогресивни  2, 1 домове, може да смекчи неблагоприятното влияние на 8, 7 домове и на планетите в тях, особено ако там са Марс или Сатурн, но не и без известни неприятности в началото.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1570 -: Ноември 09, 2018, 03:18:17 pm »
Рени, при мен слънцето в риби е в 8ми дом, а луната в стрелец управлява 12-ти. При предишния транзит на Юпитер в стрелец съм забременяла (бил е на куспидата на пети дом). Така, че не е бил с негативно влияние.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1571 -: Ноември 09, 2018, 03:36:18 pm »
Тери, нали това писах, че може да смекчи влиянието на нещастните домове, но все пак може да има някакви затруднения, негативи. Това са общи положения, всяка карта си има специфика. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1572 -: Ноември 09, 2018, 04:22:42 pm »
При мен ще шета във 2ри дом, надявам се на повече парички и успехи в попрището ми. Докато беше в 1-ви станах прекалено щедра към хората и бях супер позитивна, което не е характерно эа мен.
« Последна редакция: Ноември 09, 2018, 04:24:45 pm от trendy »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1573 -: Ноември 10, 2018, 01:07:37 am »
При мен с ингреса в Стрелец, Юпитер застава на К9. Докато е тронов ще направи съвпад с нат.Нептун и ще застае на върха на хвърчилото в картата ми (големия огнен тригон (Юпитер-Нептун-Луна) + Марс). То в момента е активиано от тр.Нептун в Риби - на Асцендента ми, където е и пр. Луна. Така, че  въздействието през фигурата  ще е многократо и многопластово :)

След това ще премине през МС и след, като влезе в 10 дом -идва ред на ретро фазата. Ще е останало нещо 9-домно недовършено ... и така назад - до нат.Нептун. При напускането на знака - ще направи съвпад с нат.Слънце.
Над силата е само умението да я владеем!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1574 -: Ноември 10, 2018, 09:38:58 am »
При ингреса на Юпитер в стрелец,прави съвпад с натален Нептун в 0*,след това квадрат Венера в 1*(риби) ,к7 ми е на 4*стрелец.Натално Юпитер ми е в 6дом скорпион ,перегрин,квадрат Меркурий,опозиция Сатурн,тригон Венера,парал.съвпад Слънце.Управ. 7 и 8 домове.В деня на ингреса дадохме дивана за претапициране и изпрахме всички килими.(съвпад Нептун)