Автор Тема: Хирон -коя врата отключва в натала ви  (Прочетена 52909 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #30 -: Март 11, 2014, 05:07:32 pm »
Партньорски Хирон отключи при мен вратата с надпис "Самоопознаване",аз му връщам жеста с Хирон върху Венера -при него вратата е с надпис "Еротика".
Предполагам съм провокирана от това ,че тр.Хирон при мен е съвпад с Меркурий У7/10 и квадрат Марс У5.Същият по натал е силно аспектиран .
Имате ли наблюдения ,опит,впечатления при вас какви са проявленията на Хирон ,успоредно с другите в периода транзитиращи планети ,особено Уран и Сатурн?

Рени, би ли обяснила болда?
Грийн/Саспортас обясняват съвпада на Хирон и Венера като тежък за Венера, ограничаващ, учещ чрез болката на обстоятелства, които са външни и не могат да се променят от индивида.
Ти защо го виждаш като еротика?

Yaya,правилно отбелязваш ,че аспекта е "твърд" за Венера както всеки съвпад,но компенсацията тук е да развиеш еротични умения -Венера +Хирон,така поне болката е сладка .Не знам дали при всички е така ,това е моето усещане /изживяване на същите,може би защото при мен Хирон е " All Inclusive " с възела,Слънце,Юпитер/Уран.,Нептун ...
Когато давам мнения относно Хирон,комбинирам прочетено с личен опит ,така че не го приемай за твърдение. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #31 -: Март 11, 2014, 08:18:42 pm »
Да, защото, както знаеш, при мен съвпадът е натален.  :-*
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #32 -: Март 12, 2014, 09:21:06 am »
О, извинявай секстила не се брои(счита се за минорен аспект според Маги обществото), а само тригона, съвпада и куинконса. Помислих, че за тригон става на въпроса, но съм се заблудил.
Пепеляшковите транзити са когато транзитен Хирон прави хармоничен аспект (горе изброените аспекти) към натални Слънце, Луна, Венера, Юпитер, Нептун и Хирон или когато към наталния Хирон има транзити на Венера, Юпитер, Нептун и Плутон.

При Венера към нат Хирон не е ли много краткотраен ефекта .... още повече при 3гр орбис?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #33 -: Март 12, 2014, 10:59:53 am »
Да, защото, както знаеш, при мен съвпадът е натален.  :-*

Всеки човек зависи от външни обстоятелства ,но привлича онези или такива ,които са огледало на вътрешни конфликти.В случая при теб съвпада Венера /Хирон в партньорски дом -свързваш се с  другите с онази част от себе си ,която е наранена,там където се чувстваш стеснителна,неоценена,различна и съответно ще "срещаш" същите партньори по някакъв начин наранени ,но в област противоположна на същата твоя.Тук има усещане ,че не харесваш тялото си ,че не си привлекателна като жена и съответно вниманието ти/енергията са изцяло концентрирани там ,за сметка на потенциала в натала .
Щом четеш Саспортас/Грийн и двамата много често "лекуват " наталните аспекти  ,като привнасят митичните образи на участващите в аспекта планети ,чрез визуализиране на същите ,последвани от психологичен прочит-приемаш-мотивация-компенсация.В случая при теб ,аспекта може да те мотивира да развиеш умения (Венера) ,"лекувайки" (Хирон) другите (7дом),влизайки във връзки и така научавайки повече за еротиката,като доминираш или те доминират ,аспекта е марсов.
Хубавото тук е ,че си Рибка и няма да ти е толкова трудно да приемеш ,че всеки път като те "убождат"  другите,е за твое добро. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #34 -: Март 12, 2014, 11:58:20 am »
Рени, много интересно тълкувание на съвпада на Хирон с Венера. А какво би казала за същия, но в 12 дом?
Serve, love, give

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #35 -: Март 12, 2014, 05:15:34 pm »
Рени, много интересно тълкувание на съвпада на Хирон с Венера. А какво би казала за същия, но в 12 дом?

Може да се "изгубиш"/жертваш  в/за  другия ,чрез еротични умения и/или да приемаш недостатъците си  като "божествен дар";когато Хирон транзитира винаги ще те "събужда" за нещо от миналото в сферата на Венера ,но чрез болезнени преживявания,в посока бъдеще.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #36 -: Март 13, 2014, 12:37:35 am »
Транзитната Венера направи тригон към наталния ми Хирон (пепеляшков транзит) и днес получих много хубав и неочакван подарък - карти таро по случай именния си ден преди няколко дни. :)
« Последна редакция: Март 13, 2014, 12:39:19 am от AzaZaeL »

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #37 -: Март 13, 2014, 06:58:00 am »
Честито,AzaZael.Много да се слушате. :29:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #38 -: Март 13, 2014, 09:11:55 am »
Рени,една рибка провокира да погледна къде се движи моя Хирон/в Риби 7 дом по натал/ и какво да видя
скоро е пресекъл Дсц. и на 16 март по пълнулудие ще имам точен Хиронов възврат в опозе на
компанията на асц.-марс-уран-плутон и на тригон луна-нептун /след това/
цял живот ме среща с хора,на който помагам в трудни  ситуации,идентични с моя натрупан вече сладко-кисел опит
« Последна редакция: Март 13, 2014, 09:26:57 am от strelicka »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #39 -: Март 13, 2014, 10:43:31 am »
Рени,една рибка провокира да погледна къде се движи моя Хирон/в Риби 7 дом по натал/ и какво да видя
скоро е пресекъл Дсц. и на 16 март по пълнулудие ще имам точен Хиронов възврат в опозе на
компанията на асц.-марс-уран-плутон и на тригон луна-нептун /след това/
цял живот ме среща с хора,на който помагам в трудни  ситуации,идентични с моя натрупан вече сладко-кисел опит

Стреличка ,сърдечно благодаря за споделеното. :-*

Късметлийско е ,да "срещнеш" човек с Хиронов възврат-поне за мен. ;)
 Току-що ми провокира любопитството-интересно ще е да наблюдаваш от сега нататък ,как Хирон активира натала ти в циклите на Сатурн и Уран .В смисъл-когато Сатурн настъпи планета/точка в натала и те" заболи ",виж по същото време какво прави и Хирон , както и  когато Уран събуди планета/точка .
Хм,щом имаш по натал опозиция Хирон -Марс/Уран/Плутон ,би трябвало сега да разбереш защо всъщност  го имаш така поставен .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #40 -: Март 13, 2014, 10:49:12 am »
Стреличка, помниш ли какво беше на тригон и опозиция?

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #41 -: Март 13, 2014, 11:09:20 am »
Рени,една рибка провокира да погледна къде се движи моя Хирон/в Риби 7 дом по натал/ и какво да видя
скоро е пресекъл Дсц. и на 16 март по пълнулудие ще имам точен Хиронов възврат в опозе на
компанията на асц.-марс-уран-плутон и на тригон луна-нептун /след това/
цял живот ме среща с хора,на който помагам в трудни  ситуации,идентични с моя натрупан вече сладко-кисел опит

Стреличка ,сърдечно благодаря за споделеното. :-*

Късметлийско е ,да "срещнеш" човек с Хиронов възврат-поне за мен. ;)
 Току-що ми провокира любопитството-интересно ще е да наблюдаваш от сега нататък ,как Хирон активира натала ти в циклите на Сатурн и Уран .В смисъл-когато Сатурн настъпи планета/точка в натала и те" заболи ",виж по същото време какво прави и Хирон , както и  когато Уран събуди планета/точка .
Хм,щом имаш по натал опозиция Хирон -Марс/Уран/Плутон ,би трябвало сега да разбереш защо всъщност  го имаш така поставен .

и  какво му е късметлийското  ::)
той саде сати си боли от влизането си в 12 лунен и няма да премине до края ,сега  връща към нат.опозе У4 Юпитер/У7 Нептун
а тр.Уран У6  в 8 дом е в последно тригонче към У12 Слънце на К4,промени се вихрят,смених работно обкръжение,а аз съм спокойна,нямам страх за бъдещето,странно
и отдавна го проумях този аспект,силата му е във мисълта,променя реалности и бъдеще,в изричаните  думите,когато са подкрепа,получена-отдадена и носят промяна-необратима,и в комуникацията,взаимоотношенията, и помага за оцеляването в кризи на мен и на околните,да имаш силата и смисъла да продължиш напред с оптимизъм и въпреки

тр.Хирон на МС/сх.съвпад под градус/, в опозе на Слънцето,а тр.Уран точен съвпад с него+първи Саде сати ме бракува преди 30 години,тази година юбилей

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #42 -: Март 13, 2014, 05:29:14 pm »
Теодор, да! Значело Божи дар.  :57: :57: :57:
Ще си го ползвам подаръка, а впрочем транзита още е активен и днес получих още един подарък от майка ми! Какво им става на тия хора с тия падаръци ... шашкат ме!   :-\ :012:
« Последна редакция: Март 13, 2014, 05:34:47 pm от AzaZaeL »

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #43 -: Март 13, 2014, 07:37:12 pm »
Тр.Хирон много скоро "ще кацне" на К8.Престоя в 7дом ми е трудно да го определя как се отрази-имаше моменти,в които имах огромни разочарования от половинката,но пък в един момент,ударите започнаха от другаде,и той много ме подкрепи!
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #44 -: Март 13, 2014, 08:37:46 pm »
Стреличка и Акрукс ,надявам се че няма да ви разочаровам ,но относно късмета ,имах предвид себе си  ;)

Цитат
Късметлийско е ,да "срещнеш" човек с Хиронов възврат-поне за мен
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“