Автор Тема: Синодичен цикъл на планетите  (Прочетена 22315 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #30 -: Юли 16, 2014, 09:48:01 am »
Много полезна информация, благодаря!

От няколко седмици навсякъде само за датата 24 юли чета, астролозите го определят като най-щастливият и късметлийски ден за 2014!
Силно се надявам да е така, защото при мен съвпадът Слънце -Юпитер се случва точно в градуса на натално МЦ, инфото което Стар е споделила, би трябвало да се изяви с пълна сила.

И при моя брат е подобно - на 1 градус от МС, вътре в 10 дом. Но при него особеното е, че в натала Слънце и Юпитер са в съвпад 2 гр. - ако Юпитер се води изгорен  (или подобно), не знам как ще се прояви сега.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #31 -: Юли 16, 2014, 10:15:37 am »
И при моя брат е подобно - на 1 градус от МС, вътре в 10 дом. Но при него особеното е, че в натала Слънце и Юпитер са в съвпад 2 гр. - ако Юпитер се води изгорен  (или подобно), не знам как ще се прояви сега.

Според мен при брат ти би трябвало още-по силно да се изяви мунданния съвпад Слънце –Юпитер, получава се двойно подчертаване на аспекта, при това попада и върху ъгъл на радикса!

Нали има различни мения  за планета в съвпад със Слънце в натала, но донякъде пак си е строго индивидуално действието за всеки натив. Заради близостта си до Слънцето, "изгорен" Меркурий например се среща често в картите, но дали при всички действа еднакво?! Зависи от куп други фактори.

За мен Юпитер по-скоро би трябвало дава окраска на Слънцето, щом са в съвпад. В картата на брат ти, в кой знак и дом е наталният съвпад?

Happy58

  • Гост
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #32 -: Юли 16, 2014, 10:28:58 am »
Според мен при брат ти би трябвало още-по силно да се изяви мунданния съвпад Слънце –Юпитер, получава се двойно подчертаване на аспекта, при това попада и върху ъгъл на радикса!

Нали има различни мения  за планета в съвпад със Слънце в натала, но донякъде пак си е строго индивидуално действието за всеки натив. Заради близостта си до Слънцето, "изгорен" Меркурий например се среща често в картите, но дали при всички действа еднакво?! Зависи от куп други фактори.

За мен Юпитер по-скоро би трябвало дава окраска на Слънцето, щом са в съвпад. В картата на брат ти, в кой знак и дом е наталният съвпад?

В 3 дом, в Козирог( за съжаление), и от другата страна на Слънцето, но на 1 гр е и СЛВ :) При всички положения ще е интересно, защото пък У10 е Слънцето. Ето го:


MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #33 -: Юли 16, 2014, 10:48:52 am »
Хапи, благодаря за картата!

Имаме еднаква домификация с брат ти, АЦ в еднакъв градус, само че моето МЦ е на 2 градуса 28 мин в Лъв. При брат ти има същата интерсептация както при мен по оста Рак-Козирог, 3-ти-9-ти дом. При него съвпадът Слънце–Юпитер, че и СЛВ и Меркурий попадат в заключения знак.

При всички случаи ми изглежда че при него ще има някакъв положителен резултат от мунданния съвпад Слънце-Юпитер. Освен това техният диспозитор Сатурн се обръща в директен ход на 20-ти юли, ще има и новолуние на 3-ти градус в Лъв на 27-ми юли, силен акцент върху МЦ отново!

Сподели ако искаш после, ако има някакво отчетливо събитие в следващите две-три седмици.

Happy58

  • Гост
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #34 -: Юли 16, 2014, 11:11:04 am »
Хапи, благодаря за картата!

Имаме еднаква домификация с брат ти, АЦ в еднакъв градус, само че моето МЦ е на 2 градуса 28 мин в Лъв. При брат ти има същата интерсептация както при мен по оста Рак-Козирог, 3-ти-9-ти дом. При него съвпадът Слънце–Юпитер, че и СЛВ и Меркурий попадат в заключения знак.

При всички случаи ми изглежда че при него ще има някакъв положителен резултат от мунданния съвпад Слънце-Юпитер. Освен това техният диспозитор Сатурн се обръща в директен ход на 20-ти юли, ще има и новолуние на 3-ти градус в Лъв на 27-ми юли, силен акцент върху МЦ отново!

Сподели ако искаш после, ако има някакво отчетливо събитие в следващите две-три седмици.

То при него има и дирекции и прогресии, Плутон му закачи при директния ход Слънцето. Реално, идеята/желанието му да заминава за чужбина вече е в пълна сила. За съжаление, смята да замине към 20 август в Германия. Щеше да е добре да го направи в края на юли, но няма как да му въздействам. Може би в това се изразява интерсепцията на 3/9, знам ли ... Но пък вече е започнал опреснителния курс по разговорен немски. Моля се, всичко да мине в крайна сметка добре, че все пак има жена и две деца.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #35 -: Юли 16, 2014, 11:35:40 am »
То при него има и дирекции и прогресии, Плутон му закачи при директния ход Слънцето. Реално, идеята/желанието му да заминава за чужбина вече е в пълна сила. За съжаление, смята да замине към 20 август в Германия. Щеше да е добре да го направи в края на юли, но няма как да му въздействам. Може би в това се изразява интерсепцията на 3/9, знам ли ... Но пък вече е започнал опреснителния курс по разговорен немски. Моля се, всичко да мине в крайна сметка добре, че все пак има жена и две деца.

Транзитен Юпитер скоро е приключил с квадрата си към асцендента му, може и това да е една от причините точно към този момент да има силно желание за чужбина, по принцип дават аспекта като носещ добри възможности, стига да не надценим себе си и потенциала си.
Интерсептацията аз лично не съм я усетила, не е донесла забавяния или пречки по темите на 3/9-ти дом. При мен и Юпитер попада в интерсептиран Рак в 9-тия ми дом  и е абсолютно неаспектирана планета, но точно по неговите теми ми върви най-много.

Къде е в момента прогресивната Луна в картата на брат ти? При мен прогресивна Луна е на МЦ в момента, голямо струпване се получава-мунданен съвпад Слънце-Юпитер+новолунието в Лъв пак там, изглежда прекален акцента, дано откъм положителна събитийност да бъде :)

Happy58

  • Гост
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #36 -: Юли 16, 2014, 12:00:44 pm »
Транзитен Юпитер скоро е приключил с квадрата си към асцендента му, може и това да е една от причините точно към този момент да има силно желание за чужбина, по принцип дават аспекта като носещ добри възможности, стига да не надценим себе си и потенциала си.
Интерсептацията аз лично не съм я усетила, не е донесла забавяния или пречки по темите на 3/9-ти дом. При мен и Юпитер попада в интерсептиран Рак в 9-тия ми дом  и е абсолютно неаспектирана планета, но точно по неговите теми ми върви най-много.

Къде е в момента прогресивната Луна в картата на брат ти? При мен прогресивна Луна е на МЦ в момента, голямо струпване се получава-мунданен съвпад Слънце-Юпитер+новолунието в Лъв пак там, изглежда прекален акцента, дано откъм положителна събитийност да бъде :)
ето картата с прогр и транзити
« Последна редакция: Юли 16, 2014, 12:04:49 pm от Happy58 »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #37 -: Юли 16, 2014, 01:16:08 pm »
Асц от картата съвпада с моя, съответно и всички останали домове са идентични :) Иначе съвпада Слънце/Юпитер ми квадратира Луна/Плутон. Ще ми ги оставят ли намира най-накрая, все нещо трябва да ги улучва неприятно :)

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #38 -: Юли 16, 2014, 01:56:18 pm »
Стар, благодаря много за споделеното!
Направих синастрията, какво съвпадение, точно на 24-ти юли имам полет и ще сменям географски ширини!
Съвпадът Слънце-Юпитер е в 22.15 местно време, а полетът ми е в 22.30 :) Много се радвам че ще го хвана този аспект на точно определено място, защото преди няколо години така прелитах точно на рождения си ден и изобщо не можах да разбера соларната карта с какви координати да я построя.

АЦ на цикъла на съответната  държава попада в Риби (Овен остава интерсептиран в 1-ви дом), управителя Нептун е в 12-ти дом, а съвпадът Слънце-Юпитер е точно на границата между 5-ти/6-ти дом, синастрично попадащи в мои 9-ти/10-ти домове.

Хапи, довечера ще гледам да пиша на лични по картата на брат ти, да не спамя темата тук. Интересна ми е, намирам сходство с моя натал :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #39 -: Юли 16, 2014, 01:57:11 pm »
Благодаря ,Стар. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #40 -: Юли 16, 2014, 03:00:17 pm »
Искам да кажа в такъв случай обстоятелствата се променят и ако си на едно или друго място значението на синодичния цикъл не е едно и също. Например за Лондон изгрява Водолей, а Слънце - Юпитер попадат в шести дом и акцент вероятно ще са шестодомните теми. Това което съм написала за София просто си важи за София.
При теб е много интересно, защото ще си между две местоположения. Предлагам ти обаче първо да си направиш картата на синодичния цикъл с координатите на държавата, която ще напускаш и след това да я съпоставиш с наталната си и на второ място тази на координатите на другата държава и пак със синастрията.
Ще е интересно да споделиш, ако желаеш разбира се, коя от двете карти повече се вписва за теб като насоки касаещи синодичния цикъл Слънце - Юпитер.

Благодаря, Стар!

Тази вечер ще построя двете карти с астро-програмата която ползвам, искам да изчисля с точност до секунди времето на съвпадът Слънце-Юпитер за даденото място. Аз ще съм доста по- на север от Лондон, затова и макар същата държава, АЦ (за Лондон) минава от Водолей, в началните градуси на Риби за по-северните ширини. Иначе пътуването ми ще бъде до страна в близост до България, така като гледам има съвсем малка разлика в синодичнита карта на България и страната където ще пристигна в ранните часове на 25-ти юли, когато съвпадът ще е вече разходящ.

Ще споделя впечатления като разгледам подробно синастричните карти.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #41 -: Юли 16, 2014, 03:24:53 pm »
Значи направете си синастрия с картата на цикъла.

 :-*

При мен се зацикля цикълът във втори натален точно срещу водолейския ми осмодомен юпитер в натала. При сестра ми е в пети, два дни преди слънчева революция, юпитер й е управител на асц, при сина ми е близо до Сатурн в десети. Майка ми й е в осми в аспект с възлите и друго няма - тази седмица се пенсионира след 45 години стаж на едно и също работно място - дори чисто физически не си е сменяла местопребиваването. Как се търпи това, не знам. Така че, може да се каже, че при нея си е дошъл освободителния цикъл :012:. Най-непукист си остава партньорът ми - леекинко ще освети десцендента, но на два-три градуса отстояние откъм шести.

ПС. Между другото, освен съвпад по дължина, Слънце и Юпитер съвпадат и по деклинация - в точен паралел са по същото време - 23 минути - дори и чисто астрономически, гледано от Земята Юпитер застава точно на линията зад Слънцето не на чорчик над или под него. Демек това си е реален, фактически, ай да го наречем суперсъвпад, макар да не знам така ли му се вика. Накокържан и натопорчен всячески.

Та, да се пазим да не се изхвърляме и да не преувеличаваме прекомерно очакванията и оптимизма си. Това особено за Лъвове, Стрелци и Риби го казвам, пък и за всичките искри и пламъци из форума. Да зимате да се поспрете малко, че да не ви изпушат бушоните. :-\

Аз по-скромна стратегия съм си избрала - ще трябва да спра харчлъците, че с тия широки междупръстия следващият синодичен цикъл (който пак ще е в Лъв, четири градуса по-наляво) ще ме застигне с прокъсани джобове. ;D
De omnibus dubitandum est

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #42 -: Юли 16, 2014, 04:27:18 pm »
Хм, при мен този цикъл стартира в 11 дом като образува опозиция със Сатурн у5 в 5ти. Предполагам 4 градуса в случая, ще се считат за сключен аспект? Нямам кой знае какви очаквания от Юпитер, де, нещо му нямам вяра.  :012: :012: :012: :012:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #43 -: Юли 16, 2014, 05:01:58 pm »
ето картата с прогр и транзити

Не мисля, че ще е спам, ако обсъдим картата, освен ако Хепи не иска
Примерно в Натални карти...
« Последна редакция: Юли 16, 2014, 05:03:43 pm от Papy »

Happy58

  • Гост
Re: Синодичен цикъл на планетите
« Отговор #44 -: Юли 17, 2014, 09:12:45 am »
Не мисля, че ще е спам, ако обсъдим картата, освен ако Хепи не иска
Примерно в Натални карти...

Хепи няма нищо против :) - и без това притежатилят й не вярва на нашите творения :) - просто ще я ползваме за упражнение.