Автор Тема: Транзити на Уран  (Прочетена 198471 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1050 -: Ноември 05, 2017, 05:13:36 pm »
Как мислите...дали Урановата опозиция ще разтърси целия ми хороскоп?Още е далече точната опозиция,но дали не започва да влияе от сега?...И този съвпад с Луната...кофти ми се вижда...Дали ще оцелее брака ми?След 20 години брак...вчера заговорихме за развод...Ще са засегнати ъгловите домове...И Плутон ще квадратира У4...Тежко положение...

За мен тр Уран ти е най-малкия проблем в момента, ако не броим съвпада с Хирон. Ако се вгледаш по-задълбочено ще видиш следното:
- тр нодална ос квадрат с наталната, която иска да обърнеш внимание на семейство, дом, емоционална сигурност
- тр Плутон, У5, управител на СЛВ, от дома на ежедневието, рутинната работа, здравето, квадратира К4
- тр Нептун, натално в 5 дом, минава през 8 (иска трансформация) и У9(смисъла на живота ти, примерно, или пък някакво знание) квадратира себе си в 5 дом.
- тр Юпитер, втори У5, натално ретро на МС откъм 9 дом - съвпад с Уран, У7, в 4 дом
- тр Меркурий, У3, през 5 дом, в куинконс към натален Марс, У7 - това ти е разговора сигурно
- преди няколко дни имаш възврат на Венера, У4

Август тр Уран е обърнал ретро в секстил с натален ретро Марс, У10 - получила си възможност за нещо, свързано с партньора ти - ти си знаеш, какво се е случило тогава. Но всички други аспекти, действащи в момента, насочват към неразрешен проблем по 4 и 5 дом и ако не направиш необходимите промени в себе си, тр Плутон ще започне, а тр Уран ще довърши "принуждаването" за влизане "в релси". Дано да се справиш, късмет!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1051 -: Ноември 05, 2017, 06:00:00 pm »
Как мислите...дали Урановата опозиция ще разтърси целия ми хороскоп?Още е далече точната опозиция,но дали не започва да влияе от сега?Дали ще оцелее брака ми?След 20 години брак...вчера заговорихме за развод...
тр. Юпитер (брака) върху Уран У7 (партньора) в 4д (семейството) клати лодката, Пълнолунието срещу Луната в същия ден е отключило аспекта.
Урановата опозиция е рано да я мислиш, а и преди да се случи тр. Уран ще квадратира Сатурн У7 на АС - ще се опита да счупи оковите, но трудно ще успее, понеже Сатурнчо има много пръстени и няма лабаво. Може да имаш тогава трудности и промени в работата.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1052 -: Ноември 05, 2017, 07:57:14 pm »
Като гледам картата на Магика то последните 5-6 години бая зор е имало. Сатурн върху венера, после върху съвпада луна уран и то в четвърти дом, сега е минал стрелчешките планети ведно със слънцето и последно ще опозира марс. Уран е опозирал четвърти дом и същата венера.

В интерес на истината връзките не се разпадат в трудните времена, тогава се трупа и като отминат трудните транзити човек решава дали това, което е преживял в трудното време с партньора показва, че са един за друг и занапред.

Магика, урановата опозиция може да прецениш долу горе какво те очаква като погледнеш назад и видиш как е действал уран преди при аспекти по транзит. В крайна сметка той управлява ъглов дом, намира се в ъглов дом (лунен при това) и е в съвпад с луната.

Аз самата имам уран У7 в четвърти дом, и се проявява много силно.

Frankly, my dear, I don't give a damn.

eses

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1053 -: Ноември 06, 2017, 07:32:12 pm »
Аз съм достатъчно голям лаик,че да говоря по темата ,но мисля,че на мен Уран ми действа особенно добре:) В натала ми е в 1 дом, много обичам промените и когато е хармонично аспектиран хвърча в небесата от щастие, от януари до септември ще ми е аспектиран с Юпитер и го чакам с нетърпение. По време на транзит с Луната преди няколко години пък ми се случиха много хубави скок промени :) Мисля че с Юпитер трябва да е още по яко, все пак съм стрелче.Дори сега ми е в тригон с слънце
« Последна редакция: Ноември 06, 2017, 08:31:34 pm от eses »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1054 -: Декември 06, 2017, 08:46:15 pm »
Какво ви се е случвало при транзити на Уран към Меркурий? Особено съвпад?

Аз при един далечен съвпад започнах отново да пиша в интернет, след като в продължение на години не писах нищо. А преди това доста време писах и то много.
родих

Selena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 40
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1055 -: Декември 07, 2017, 08:54:16 am »
Цитат
Какво ви се е случвало при транзити на Уран към Меркурий? Особено съвпад?
Събрах сили и енергия, дописах си дисертацията и я защитих. При мен меркурий е У1, 10
Този аспект е подкрепен и с транзит на Юпитер през 3ти дом, а по дирекции имам силни аспекти към луната У11 и МС

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3335
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1056 -: Декември 07, 2017, 09:56:59 am »
родих

Аз забременях при съвпада с Меркурий и родих при съвпада със слънцето. Но тогава май пр. марс е бил в съвпад с натален Меркурий също. Меркурий в 8ми дом.

Меркурий символизира и младите хора затова често се случва да е активен в картата на жена при събития, свързани със забременяване и раждане.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1057 -: Декември 07, 2017, 11:20:27 am »
В античната астрология Меркурий отчасти се свързва и с децата, макар че не е основен сигнификатор.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1058 -: Декември 07, 2017, 12:13:43 pm »
В античната астрология Меркурий отчасти се свързва и с децата, макар че не е основен сигнификатор.
Лили, при мен Меркурий У1,2 и 5 дом, а уран е негов диспозитор и се намира  в 5 дом.През онази година цикълът Меркурий уран е съвпад с наталният ми Меркурий.Изненадата беше,че имах нормален цикъл и разбрах за бременността си в третия месец.През същата година се омъжих,придобих имот и се преместих да живея в него.МС във водолей.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1059 -: Декември 07, 2017, 12:23:07 pm »
А при мен нямаше такива изяви – нито по съвпада с Меркурий, нито с Венера. Но то трябва да ти е драснато в натала и по тайминг също, единият уранов транзит не е достатъчен. Преминаването на Уран през Слънцето беше един от най-силните периоди в живота ми – имаше и кризи, и лични постижения. Но тогава се събраха доста фактори – Уран, Плутон и Сатурн в транзит към двете светила. Тогава доста брутално и категорично бях изтръгната от филма, който се разиграваше цял живот – аз да съм декор, други да са главни действащи лица. И започнах да живея свой собствен живот, автономен, сама да вземам решения за всичко.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1060 -: Декември 07, 2017, 01:24:03 pm »
Какво ви се е случвало при транзити на Уран към Меркурий? Особено съвпад?



Сбъдване на мечта в сектор професия- К3 Водолей, К10 Дева, Меркурий в 3-ти, Уран в 10-ти
Събудих се за онова, което знам и ще работя в бъдеще
Рискувах професионално
Рискувах и в посока връзка- Меркурий у7 ми, Слънце опозиция Уран
Прекъснах за дълъг период приятелски  взаимоотношения, свързани ( приятелят на сестра ми)
Конфликтни отношения със сестра ми.(Меркурий квадрат Марс)
Получих неочаквано значителна сума пари ( Меркурий 45* Венера)
Физически  и психически бях много напрегната.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1061 -: Декември 18, 2017, 10:25:33 pm »
Не знам дали се дължи на тр. Уран на К2, но сега си прегледах банковата сметка и установих, че половината ми заплата от предходния месец е отишла за покупки на подаръци и продукти за различни благотворителни кампании - предимно за хора с физически проблеми. Честно казано не бях обърнала внимание, защото желанието да помогна на хора в нужда е по-голямо. Много силен вътрешен импулс усетих.

Тр. Марс в 8 дом + тр. Сатурн в 10 дом - днес разбрах, че няма да ми бъде изплатена сумата, от заместване в работата, което не е малко и е за последните 2 месеца. Постоянно в бонусите на работата съм орязвана, щото не съм човек на шефа. Същевременно за едно от децата, с което работя и е с много сериозни и необратими физически проблеми не закупиха и елементарни неща за работата, а парите ги няма. За да мога да направя нещата една идея по-приятни купих някои важни неща...
Та се питам Сатурн няма ли?!! Дразни ме, особено някой като ми каже "дисциплина" и почне да ми чете моралния кодекс и как трябва да се пести. Не мога да пестя, сори Сатурн. Вярвам, че който пести много и към него се пести. Аз явно имам по-сериозно вземане-даване в работата, което нося от преди...:)

Какви ли ще ги свърши този тр. Уран през 2 дом, кой знае?! Някой ден ще съвпадне и с нат. Марс/У3...
Водолей - 12 дом, Уран в 10 дом.
« Последна редакция: Декември 18, 2017, 10:35:30 pm от romantica »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1062 -: Декември 18, 2017, 10:51:02 pm »
Не да се пести, а да се краде. Средствата да се усвояват не по предназначение, а за други нужди и за лична облага. Иначе проформа могат и да ги отчитат като изхарчени по предназначение.

Цитат
Вярвам, че който пести много и към него се пести.

Донякъде е вярно, но има и нещо друго. Трябва по душа да си по-широкоскроен човек и да умееш да правиш жестове, за да потече и към теб. А не да го играеш ларж, престорено благороден, а вътрешно да си дребнава душичка и да гониш някаква сметка, личен интерес. Такива хора, забелязах, постоянно са притиснати от материални проблеми като в затворен омагьосан кръг, независимо какво правят.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1063 -: Декември 18, 2017, 11:12:39 pm »
Романтика, и аз съм така от момента , в който  про Луна влезе във Водолей. Помагам основно на болни деца.
И да ти кажа, откакто започнах, непрекъснато получавам подаръци без повод и със .
При нас няма никакви бонуси и добре, че е така, иначе си представям какви дрязги щяха да са..
Но тр Уран ми мина върху Юпитер и ми предложи нова работа с всичките полагащи му се там пари за дрехи, коледни и прочие учителски допълнителни суми, аз Сатурново реших да си кютам без тях, но с приятни колеги. Имам изключително неприятни спомени от елитно училище с много бонуси за определени хора и злобата, която цареше сред колектива.
Все още съм на фаза да вярвам, че спокойствието е по- важно от парите.
Другото ми удовлетворение е , че шефката изгуби хората , с които въртеше далаверите и сега е по- ниска от тревата.
« Последна редакция: Декември 19, 2017, 06:53:49 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Транзити на Уран
« Отговор #1064 -: Декември 19, 2017, 04:13:16 am »
Ако беше така  нямаше да мога  да се оттърва от съдействащи ми обстоятелства. Пък то от няколко  години, са ми преобладаващо напреки, защото съм много всеотдайна и като човек и в това, което правя. Когато си всеотдаен си е за твоя сметка. Пък може и да те гостят с л......о като  бонус.  :85: От добро добро не съм видяла. Когато  рядко  срещаш щедрост и   благоразположеност към самия теб или ти плюят в паничката за благодарност, това те научава да преосмислиш и коригираш отношението си.
Когато поставяш неегостично  добруването на друг на първо  място, привличаш предимно консуматори егоисти. Изобилие от хора, които те търсят и се интересуват от теб само докато можеш да им предложиш нещо. Пръст да им подадеш, ръка  ще ти отхапят.И пак няма да е достатъчно. Енергийни вампири.
« Последна редакция: Декември 19, 2017, 06:45:05 am от starinthenightsky »