Автор Тема: Колко сме видими ,с нашето призвание  (Прочетена 11970 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #30 -: Септември 11, 2018, 08:02:14 pm »
Романтика, разгледай и  планетите в 10-ти дом, упр. 10-ти видим ли е, у АСЦ попада ли в един от тези три дома 9,10, 11, възлите също дават такава информация Ти си родена преди Новолуние, Луната е почти "изчезнала". Юпитер ако ти е упр. МЦ виж как е поставен, той ти е и диспозитор на Меркурий в 1-ви дом, който се чувства добре там. Призванието не е аналог на професия, но би било чудесно да го превърнеш в такава, стига да има индикации.
Ще ти дам пример със себе си може да ти е полезно. Моят у АСЦ е в 10-ти дом , Луната ми е в Овен в знак на възела, упр, МЦ не се вижда, но е в дом където се чувства добре. Силният акцент върху Огън и изразена кардиналност ме призовават да съм водач, да напътствам другите, да ги уверявам, мотивирам в техните действия и дейности, да "събуждам" .Всичко това съм го прилага в различни професионални заетости. Призванието трябва да ти идва отвътре за него не полагаш усилия, но за да бъдеш видима с него  трябва да е горе на светло. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #31 -: Септември 11, 2018, 10:29:32 pm »
За определяне на дейността, не е достатъчен само управителя на 10 дом.
Една планета никога не е достатъчна, разглеждат се конфигурациите на упр. на МС.
Друга техника е, като се изчисли най-силната планета в картата  и се разгледа как е поставена,
в какви конфигурации е..
И обикновено се слага карта. Астрология се учи с карти. Като всяка карта е уникална, но
някакви общи модели могат да се разгледат.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #32 -: Септември 11, 2018, 11:07:43 pm »
Някой има ли желание да постне карта или да го направя аз с една такава(дори две), вече реализирани с призванието си?
« Последна редакция: Септември 11, 2018, 11:13:07 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #33 -: Септември 12, 2018, 12:21:47 am »
Само аз ли в различните период на живота си съм усещала различно призвание?

Що се отнася до това, което правя с любов - по-скоро е двуполюсно - в двете крайности - някои признават, други отричат - видимостта и показността - винаги има кого да подразнят. Но изпитвам истинско удовлетворение, когато съм била полезна, и някому съм помогнала. Такова признание, обаче, на 100% имам в настоящата си професия, и това е причината да се въздържам от смяна на работата. Много неща в работата не ми харесват и са демотивиращи, но ме крепи това удовлетворение, че давам своя малък принос за един по-добър свят. Много държа да оставам в сянка, и се старая максимално да се придържам към това. Някаква форма на анонимност - винаги е от полза :) Всяка публичност е отворена врата за недоброжелателите.

Картата ми - повечето я знаете, но ето:

Над силата е само умението да я владеем!

Om

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 365
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #34 -: Септември 12, 2018, 12:42:08 am »
Само аз ли в различните период на живота си съм усещала различно призвание?

Що се отнася до това, което правя с любов - по-скоро е двуполюсно - в двете крайности - някои признават, други отричат - видимостта и показността - винаги има кого да подразнят. Но изпитвам истинско удовлетворение, когато съм била полезна, и някому съм помогнала. Такова признание, обаче, на 100% имам в настоящата си професия, и това е причината да се въздържам от смяна на работата. Много неща в работата не ми харесват и са демотивиращи, но ме крепи това удовлетворение, че давам своя малък принос за един по-добър свят. Много държа да оставам в сянка, и се старая максимално да се придържам към това. Някаква форма на анонимност - винаги е от полза :) Всяка публичност е отворена врата за недоброжелателите.

Картата ми - повечето я знаете, но ето:

Любопитно ми е, с тази опозиция на Слънце и Марс, дали изпитваш силен гняв, който може и да не показваш, но да си го усещаш. А също дали възприемаш баща си като агресивен. И дали той е ядосан на някой от родителите си?


Майка ти сигурно е била видна и изтъкната жена.


« Последна редакция: Септември 12, 2018, 12:44:31 am от Om »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #35 -: Септември 12, 2018, 09:34:14 am »
Таис, съгласна  съм с теб написаното, но търсим призванието си и доколко ще сме видими с него, а не професионалната заетост дейност. Много хора работят нещо, което не им е призвание, други откриват на една друга възраст своето призвание и се заемат с него, което не пречи паралелно да упражняват настоящата си професия, трети успешно го въплъщават в професионалната си дейност.  Хората се виждат с това, което правят било то по призвание или не по 10-ти дом, също и по 9, 11-ти.  Някой може да има стелиум в 6-ти дом и да има усещане за призвание именно тук, но няма да е видимо, да е публично, ако няма връзка с 10-ти. Акцент 4,  5-ти дом без връзка 10-ти ще е видим за себе си лично или се наслаждава на призванието си без нужда да го споделя публично.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #36 -: Септември 12, 2018, 09:40:30 am »
Любопитно ми е, с тази опозиция на Слънце и Марс, дали изпитваш силен гняв, който може и да не показваш, но да си го усещаш. А също дали възприемаш баща си като агресивен. И дали той е ядосан на някой от родителите си?

Майка ти сигурно е била видна и изтъкната жена.


Майка ми беше семейният фюрер - каквото каже, както каже, и думата на две не ставаше. Като мен е слънчев стреелц, с Луна в Лъв, но с асцендент Овен. Луната й е в съвапд с Плутон - в Лъв .... изкл. властна, доминантна. Ест. аз не харесвах това насиие над свободняи ми дух и винаги сме били в остър и рязък конфликт. Докато сестра ми - милото и добро дете, галеник на мама ... получаваше различно отношение, но и плати висока цена. Майка ми проектира върху нея нереализираните си лични амбиции и тя и до сега живее в отклик на това "как мама ще хареса това, дали мама ще одобри онова". Докато аз с тази опозиция - от рано исках да бъда независима и след 7 калс - започнах да мисля как да имам някакви доходи. Съответно и се отделих много рано.

Намерихме се с майка ми, когато прогресивната ми луна направи възврат, а луната по дирекции застана на десцендента ми. От този момент нататък - аз вече имах майка, макар и по-късно, възроди се невероятна взаимност, топлина, чувственост .... тя също се промени много след смъртта на баба.

Баща ми е слънчев водлей, неговото слънце е в точна опозиция на моята луна и попада в моя 12 дом. Почти невидим, тих и спокоен, любознателен. Обсебването на родителството от майка ми, му даде възможност да бъде пасивен.

Относно агресията - до края на пубертета бях по-импулсивна, гневна ... но започнах да се уча да се владея, и към настоящия момент отчитам това, като едно от големите си личностни постижения.
« Последна редакция: Септември 12, 2018, 09:43:58 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #37 -: Септември 12, 2018, 10:49:42 am »
Мисля, че призванието винаги е свързано главно и основно със слънцето. Ако е в ъглов дом, дори в четвърти, натива ще е видим с призванието си.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #38 -: Септември 12, 2018, 11:35:16 am »
Рени, до колко сме видими, предразполагат планети на ъгъл, а така също и Дорифориите,
а как с какво ще сме видими се определя от качествата на тези планети.
Колкото до призванието, то зависи какво влагаме
в тази дума. И нека да не бъркаме, хоби, или това, което ни харесва с призвание.
Призванието е дейност, с която си полезен на обществото-това е най-краткото определение.



a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #39 -: Септември 12, 2018, 12:00:16 pm »
Дорифорий при мен е Меркурий нали?

П.П. - поправям се - да не заблудя някого - с жокер "помощ от приятел" - Венера е :) Ще почета по темата  :)
« Последна редакция: Септември 12, 2018, 01:45:15 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #40 -: Септември 12, 2018, 02:04:31 pm »
Таис, призванието е дейност, която човек извършва най-добре, която му идва отвътре. Колко човека имат смелостта и кога при какви условия са готови да превърнат призванието си в професията, даже и да не им носи нужните дивиденти. Има хора, които са призвани да бъдат крадци, фалшификатори, това как е полезно на обществото. Харесва ми да пея, но не съм певица, правя разлика между интерес, хоби и призвание. :)
Дорифорият не даваше ли информация за типа професия, която би упражнявал човек ?
Ще кача карти да проверим съжденията си, като ти предложи.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #41 -: Септември 12, 2018, 02:06:01 pm »
Призванието е дейност, с която си полезен на обществото-това е най-краткото определение.

Според твоята дефиниция би следвало да съм го открила.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12468
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #42 -: Септември 12, 2018, 02:34:39 pm »
Ето три карти, да разгледаме дали  са видими нативите  със своята дейност и/или призвание.

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #43 -: Септември 12, 2018, 03:15:09 pm »
Алена, да, Венера се класира за дорифорий на водещото светило (Слънцето), защото се намира в знака, изгряващ непосредствено преди знака на Слънцето.

Съгласно по-широка дефиниция, дорифорий на Слънцето може да бъде планета, която хвърля лъч (т.е. аспектира) градус преди градуса, в който се намира Слънцето. В класическия случай светилото, както и дорифорият са в ъглови знаци (и най-добре, ако дорифорият е от сектата на съответното светило). Откъм Слънцето при теб е реализиран най-силният вариант - Слънцето ти е в 10-ти дом и знак от АС. Юпитер и Марс аспектират градуси преди този на Слънцето. И двете планети са в ъглови домове (Марс е и в ъглов знак). Така че и те са кандидати за дорифорий. По принцип нищо не пречи светилата да имат повече от един дорифорий - колкото повече, толкова по-добре. Най-силната планета измежду тях ще изяви природата си най-забележимо. Марс е най-близката до ъгъл планета в картата (при този час на раждане), но няма есенциални достойнства по знак, ретрограден е и от нощната секта. Но пък е единствената планета с по-близък аспект към водещото светило. Юпитер е в ъглов дом (но не и ъглов знак), но пък е в смесена рецепция със Слънцето и е от дневната секта. Възможно е силата на Марс и Юпитер в тази карта да е сходна. Струва ми се обаче, че Юпитер е една идея (или две) по-силен. Положението на Венера е специално в тази карта - хем е планетата, изгряваща преди Слънцето, хем е планетата, към която Луната апликира (играе ролята на дорифорий и на двете светила). Но нито знаково, нито като домофикация е особено силна. Сатурн също акциденциално и есенциално не е силен.

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Колко сме видими ,с нашето призвание
« Отговор #44 -: Септември 12, 2018, 04:32:02 pm »
Дорифориите, наречени още копиеносци изгряват преди Сънцето,
а на Луната след нея, но на не повече от 7 градуса. Представата е че Слънцето царя,
върви след тях, пазят го, а на Луната дорифориите вървят след нея, те са свитата. Добре е да
са от сектата и на ъгъл.