Автор Тема: Мидпойнти  (Прочетена 12862 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
уф, сори, ама...чакай сега

разстоянието слънце/луна в твоята карта е 20* 54', мидпойнтът идва на 10*27' - от там ли почваме?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Дадох пример с моя МП Слънце/Луна ,защото само него знам-9*35' Овен ,за да разбереш какво имам предвид . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Дадох пример с моя МП Слънце/Луна ,защото само него знам-9*35' Овен ,за да разбереш какво имам предвид . :)

Точно твоя сметнах и аз...?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Дадох пример с моя МП Слънце/Луна ,защото само него знам-9*35' Овен ,за да разбереш какво имам предвид . :)
ето тук може да си видиш и останалите мидпойнти http://astrology.org.ua/aweb.htm
аз също не разбрах с каква цел са включени двата аспекта от 45гр и от 135гр
аз нямам такива аспекти в натала, но имам други минорни, например биквинтил-144гр между Луната и Марс, Луна и Нептун, Венера и Хирон- води се творчески аспект, друг творчески, който имам е децил 36гр между Венера и Плутон
Венера прави кармичен аспект нонагон 40гр с Уран
имам септил- 51 гр между Луната и Сатурн, Меркурий и Марс, Меркурий и Нептун
Луната е в куинконкс с Уран
сега кои МП да взема под внимание- на участниците в спенатите аспекти ли?


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мидпойнти
« Отговор #19 -: Май 15, 2014, 08:31:06 am »
Благодаря,Akruks за линка.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Papy,интересуват ме мидпойнтите ,а не ъгловите разстояния между планетите с дъга 45* и 135*.

МП Слънце/Луна  9* Овен/Везни/Рак/Козирог (180* ,90*  ) и 24 * Телец/Лъв/Скорпион/Водолей -това са всички точки/планети  на 45*/135* попадащи на оста МП Слънце/Луна ,просто значението на същите тук е значимо в пъти ,отколкото разглеждайки ги като минорни в натала ,затова така пуснах темата. :)

Ето какво има в предвид Рени

Само дето аз не разбирам какво точно я интересува. Дали има нещо в тези градуси или? Рени били обяснила отново, моля те

Happy58

  • Гост
Какво общо търсим м/у 45, 135 и мидпойнти?

е то няма общо - едното е относителна стойност, а другото е точка.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Мидпойнти
« Отговор #22 -: Май 15, 2014, 10:33:17 am »
Най после разбрах ,значи намира се МП Слънце/Луна на натива и почваме да делим 360 те градуса на картата на 2.Намираме опозицията на тази точка/която е МП на 360 те градуса,делим на 2/пак МП/между опозицията и пак на 2-получават се производни средни точки на база средната точка Луна/Слънце на конкретния натив .Получава се така че произвоните средни точки са на 45,90,135,180 градуса от базовата средна точка Слънце/Луна .Аз специално имам само една планета с такъв аспект-Марс на 45 градуса от МП Слънце/Луна,значи се приема че Марс е съвпад с МП Слънце/Луна .
« Последна редакция: Май 15, 2014, 11:23:26 am от Oposit »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Мидпойнти
« Отговор #23 -: Май 15, 2014, 10:38:44 am »
теорията е: всички точки, които образуват аспекти 45*, 90*, 135*, 180* аспекти с мидпойнт, лежат на него

тоест като се каже слънце на мидпойнт луна/асц, означава, че позицията на слънцето сключва някой от тези аспекти с мидпойнта луна/асц

ето тук някои основни тълкувания

Happy58

  • Гост
Re: Мидпойнти
« Отговор #24 -: Май 15, 2014, 11:01:14 am »
теорията е: всички точки, които образуват аспекти 45*, 90*, 135*, 180* аспекти с мидпойнт, лежат на него

тоест като се каже слънце на мидпойнт луна/асц, означава, че позицията на слънцето сключва някой от тези аспекти с мидпойнта луна/асц

ето тук някои основни тълкувания

Папи, то първо да изтълкуваме и да се справим със съвпада на планета с мидпойнт, пък тези другите аспекти ....

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Мидпойнти
« Отговор #25 -: Май 15, 2014, 11:06:38 am »
Хепи, нали точно това се опитвам да обясня - всичко, което отговаря на горните условия се разглежда като "точката лежи на мидпойнта", разбирай - съвпад

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Мидпойнти
« Отговор #26 -: Май 15, 2014, 11:37:36 am »
Хепи, нали точно това се опитвам да обясня - всичко, което отговаря на горните условия се разглежда като "точката лежи на мидпойнта", разбирай - съвпад

Точно така ,Papy,благодаря ти отново за това ,че умееш да ме "редактираш" точно ,ясно и разбираемо. :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Мидпойнти
« Отговор #27 -: Май 15, 2014, 11:51:50 am »
Хепи, нали точно това се опитвам да обясня - всичко, което отговаря на горните условия се разглежда като "точката лежи на мидпойнта", разбирай - съвпад

Щом така казват висшестоящите, ок, но аз лично не съм съгласна - енергията на тези съотношения е много различна е предполага различни тълкувания. Например - 90гр - ами то това са си точно планетите, чиято средна точка ползваме. 180гр - това е противоположната точка и тя се тълкува вече по друг начин, ама забравих как. :)

Happy58

  • Гост
Re: Мидпойнти
« Отговор #28 -: Май 15, 2014, 12:32:03 pm »
За тълкуването на мидпойнти. Брейди постоянно го тълкува и използва този автор. То май той е основателя на теорията ... или? както и да е, в този линк, най-отдолу, Ебертин, Комбинация ..... Книгата е много добра и май се оказва добро практическо помагало. Това е линк, който Дияна е дала в секцията за електронни книжки :)


https://disk.yandex.com/public/?hash=UpNq7ep0GegU/3hy6r12HSpdb4Aj2stSCGxDCB55ubY%3D

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Мидпойнти
« Отговор #29 -: Май 25, 2014, 10:32:27 pm »
Има нещо вярно обаче за мидпойнтите.
В момента транзитна венера е в съвпад мидпойнта ми слънце- луна на 26гр овен.
А скоро и тр нодална ос ще премине оттам...хм, пък и марс...

А мидпойнта ми слънце-венера е на 21 гр овен.Тр венера преди броени дни е минала оттам....Oh my God...наистина работи.
« Последна редакция: Май 25, 2014, 10:36:03 pm от Babyblue »