Автор Тема: Цигарите  (Прочетена 34910 пъти)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Цигарите
« Отговор #15 -: Юни 25, 2015, 05:13:39 pm »
Папи, на 1 август 2011-та ги отказах от раз.  :012: Скоро трябва да направя 4 год. Иначе в онзи период имаше дни в които изобщо не ми се пушеше, тогава малко естествено и от самосебе си реших да ги спирам. Преди това бях опитвала, издържах 3 месеца и пак почнах. Но така или иначе, малко преди да ги спра, много рядко ми се пушеше. Значи най-важното е ,да нацелиш правилния момент- тоест да го направиш, когато усещаш , че на теб самата не ти се пуши много. Второ- силна воля ти трябва.  :012:След спирането имах доста кризи, малко станах като пасивен пушач. Когато имах кризи ,гледах да се навъртам около пушачи :). 3. Виж прогресиите на луната към натален сатурн. Един от най-добрите периоди за отказване на вредни навици е аспект на прогресивната луна ( най-добре твърд) с натален сатурн. При мен се случиха нещата на опозиция. Това дава траен резултат. След като ги спрях, много бързо качих 3-4 год. А това за мен е супер нетипично. Извод- обикновено се качват килограми, но за месец-два се смъкнаха сами.  :) 4. Не съм си позволявала и една цигара след спирането. За мен "една" е равна на началото на края. 5. Тук ще ти препоръчам една книга, с помощта на която мои приятели ( страстни пушачи) се отказаха от навика почти от раз . И до ден днешен са с чисти дробове.  :012:Аз се сетих за нея при една моя криза( в началото), където за малко да ги почна пак. Та, намерих я в нета и я прочетох за една вечер. Ако ми се допуши, постоянно си мислия за нея. Книгата е мн добра , не  е тичпна от рода- да спрем, защото.... Има друг подход, много по-внушителен. Ако ти е интересно, прочети я.  :) Казва се The easy way to stop smoking на Аllen Carr. На бг книгата е позната под заглавието: "Не пуша вече". 6. Доедна-две години след спирането започнах д апия двойно повече кафета и алкохоли.  :) Сега са си в норма.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Цигарите
« Отговор #16 -: Юни 28, 2015, 02:49:36 pm »
Дайте ми всякакви мъдри, поучителни, възмутителни, скандални и каквито искате съвети за отказване
Моля, не слагайте снимки, не съм чувствителна към тях, а са грозни

Спрях цигарите преди 6 години. Пушех по кутия на ден - от 14 до 21-годишна. Една сутрин се загледах в огледалото - цялото ми лице беше жълто, с огромни тъмни кръгове под очите. Тогава прещраках и на момента развих отвращение към цигарите.
Като ги спрях видях колко е хубаво ръцете, косата и дрехите ти да нямат дъх на тютюн, чувствах се много по-привлекателна.

Според мен трябва да си промениш нагласата. Да приемаш цигарите не като нещо, което си забраняваш. А като нещо, което те скапва и затова не го правиш. Като бивш страстен пушач ще ти кажа - не знаеш колко е вкусно кафето, когато не е отровено с дим.
Папи, при теб пушенето е заради нужда от някаква форма на активност. Цъкай си в телефона, дъвчи дъвки - измисли си дребни занимания. От тях имаш нужда, не от цигари.

Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

синие

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 167
Re: Цигарите
« Отговор #17 -: Октомври 10, 2015, 07:46:51 pm »
Юли,или юни на 2006 ги отказах от раз.
Без онова ,,абе 1,2 сутрин с кафето,, , а бях пушачка с 10 год.стаж ,пушех по кутия,кутия и половина на ден. Е сутрин не ми беше първата работа да паля цигара,както наблюдавам при други пушачи това,и не палец една от друга цигарите.
Винаги си казвах,мога,но когато аз го реша,знаех си че мога да ги откажа. И така с моркови,солети и дъвки зальгвах ,,глада за цигара,,
Някъде 3 и 5 месец ми се прииска ,ама от вътре ми се пушеше,запалих ,стана ми зле,и загасих цигарата ... и така вече 10 год.
Всъщност миналата седмица сънувах ,че пуша :-)
Само в един миг безвремие...
изгубени ще се намерят;намерени ще се изгубят;

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Цигарите
« Отговор #18 -: Октомври 10, 2015, 10:17:23 pm »
Няма по-грозно нещо от това да се види 10/12-годишно дете да пуши и цялото да лъха на цигари. Толкова много е паднала границата при децата, че ми се плаче, като гледам какво се случва ???

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Цигарите
« Отговор #19 -: Ноември 06, 2015, 10:43:59 pm »
Вярно ли е, че мутабелните акценти по-често са пушачи? Може би това е удобното второ нещо, което могат винаги да правят...?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Цигарите
« Отговор #20 -: Ноември 06, 2015, 11:34:01 pm »
Ам...месец и половина-два не пуших, сега пуша 2-3 до 5, което е упражнен контрол
Но истината е, че ме кефи да пуша и тва е :)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Цигарите
« Отговор #21 -: Ноември 07, 2015, 08:22:47 pm »

Но истината е, че ме кефи да пуша и тва е :)

А така! Кеф си е бе, откъдето и да го погледнеш. Спирала съм ги, но си ми е кеф и просто реших да не се съпротивлявам на нещата, които ми харесват. Прекалено извратено ми звучи.  :012:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Цигарите
« Отговор #22 -: Юни 18, 2020, 10:47:16 am »
Изборът да се използват химически субстанции е уникален при всеки, но като във всяка листовка на лекарство има текст: "Това лекарство е предписано лично на Вас. Не го преотстъпвайте на други хора. То може да им навреди, независимо от това, че признаците на тяхното заболяване са същите както Вашите", така и пушачите да си пушат насаме или само в проверена компания, в която всички са ЗА обгазяването.
Бъдещето трябва да бъде прекрасно