Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 429965 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1275 -: Февруари 21, 2019, 01:17:08 pm »
Скоростта на планетите показва и кога същите са готови да станат ретроградни, забавяйки същата,  с това и доколко са в състояние " бързо " директно да случват делата по сферите, които управляват и обратно, "бавно", ретро  да забавят, преосмислят такива и може действието й да не им бъде съвсем пълно. Ако планетата е стационарна скоростта е почти никаква, сякаш е спряла и тогава нейното влияние е по-продължително от нормалното.
Едва ли един стационарен Сатурн  е "по-добър" от един директен в своите изяви по дадените сфери?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1276 -: Февруари 22, 2019, 11:18:17 am »
tagetes, много си словоохотлив за Сатурн управител на картата ти ?  :)
Да, Сатурн на следващия ден след раждането е станал стационарен, което го прави важен в картата ти и съответно проявите по него по-продължителни по дирекция, прогресия, транзити. Има фокусиране не енергия в делата, сферите които управлява. Градуса, в който попада през целия ти живот ще запази сатурновото влияние и то със силен акцент или всички аспекти 180*, 120*,90*,60* от тази точка в Овен, Лъв, Рак, Козирог,Водолей, Стрелец, Близнаци ще запазят сатурновото влияние с по-голямо значение и заради това, че е фазов.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1277 -: Февруари 22, 2019, 05:12:04 pm »
Нали ъглов е Меркурий и него го коронясахме за генитор, управител на редикса. На това се дължи бъбривостта.   :29:
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1278 -: Февруари 23, 2019, 11:36:59 am »
Нали ъглов е Меркурий и него го коронясахме за генитор, управител на редикса. На това се дължи бъбривостта.   :29:

Не всеки ъглов Меркурий прави човека бъбрив. Ти имаш нужда да бърбориш-Луна съвпад Меркурий във въздушни знаци,  така се утвърждаваш- Марс/Меркурий,акцентирани са ти домове на взаимоотношения, акцент Въздух... :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Levanta

  • AstroDelete
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 27
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1279 -: Март 13, 2019, 04:54:49 pm »
 Здравейте, 
По време на стационарните фази на Сатурн и висшите планети  допустимо ли е да се взима по- голям орбис от 1° до точния аспект? Примерно до 2-3°?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1280 -: Март 13, 2019, 05:49:29 pm »
Здравейте, 
По време на стационарните фази на Сатурн и висшите планети  допустимо ли е да се взима по- голям орбис от 1° до точния аспект? Примерно до 2-3°?
Да, бавните планети действат с по-голям орбис и действието им е продължително.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1281 -: Март 15, 2019, 06:25:48 pm »
Търся информация на български език за тълкуване на хелио-центричен хороскоп.Има ли такава тема тук във форума?

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1282 -: Март 16, 2019, 05:58:52 pm »
Ето статия за т.н. Висши планети:

http://astrosatyam.com/висшите-планети/
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

Alina

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1283 -: Март 22, 2019, 01:14:27 pm »
Здравейте,
В началото на следващата седмица мъжът ми трябва да разпише сериозен инвестиционен заем с банка.
Дали вече ще е подходящо време?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1284 -: Март 22, 2019, 02:21:03 pm »
Здравейте,
В началото на следващата седмица мъжът ми трябва да разпише сериозен инвестиционен заем с банка.
Дали вече ще е подходящо време?
Меркурий е ретрограден.Как е поставен наталният му?

Alina

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1285 -: Март 22, 2019, 03:31:21 pm »
Меркурий е ретрограден.Как е поставен наталният му?
  Mercury  14°  4'57" Везни  10 дом

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1286 -: Март 22, 2019, 06:58:52 pm »
Здравейте,
В началото на следващата седмица мъжът ми трябва да разпише сериозен инвестиционен заем с банка.
Дали вече ще е подходящо време?

Така зададен въпрос е подходящ за тема" Хорарни въпроси", иначе е нужно да се разгледа картата на съпруга ви.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Alina

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1287 -: Март 22, 2019, 08:54:30 pm »
Благодаря, данните са 26.10.1975  9.40 часа гр. София. Ако някой има желание и възможност.
« Последна редакция: Март 22, 2019, 08:59:04 pm от Alina »

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1288 -: Март 22, 2019, 10:32:29 pm »
Привет.
Чета си аз са Лунари и Солари, обаче все пише следното " Ако показателите на еди кой си дом са засегнати" или "Ако показателите на еди кой си дом са неблагоприятни/благоприятни"..
Та какво означава показатели на дом в случая.
Ако имаме напр. Лун 5ти дом в 5 нат. дом и Лун Марс в Близнаци, в 5ти дом, който е У3, и има квадратура с лун.Венера в Риби (У2-У9)
т.е. това неблагоприятен показател ли е в 5тия дом, тъй като Марс е квадратура с Венера?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1289 -: Март 24, 2019, 09:57:07 am »
Привет.
Чета си аз са Лунари и Солари, обаче все пише следното " Ако показателите на еди кой си дом са засегнати" или "Ако показателите на еди кой си дом са неблагоприятни/благоприятни"..
Та какво означава показатели на дом в случая.
Ако имаме напр. Лун 5ти дом в 5 нат. дом и Лун Марс в Близнаци, в 5ти дом, който е У3, и има квадратура с лун.Венера в Риби (У2-У9)
т.е. това неблагоприятен показател ли е в 5тия дом, тъй като Марс е квадратура с Венера?
ами гледа се лунарен/соларен управител на лунарен/соларен дом какъв е, в кой лунарен/соларен дом попада и какви аспекти има
за конкретния пример дай карта, за да се види