Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 429760 пъти)

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1290 -: Март 24, 2019, 11:00:19 am »
ами гледа се лунарен/соларен управител на лунарен/соларен дом какъв е, в кой лунарен/соларен дом попада и какви аспекти има
за конкретния пример дай карта, за да се види

akruks,

Да, аз ги гледам, обаче не мога да разбера например в тази карта този Марс: неблагоприятен ли е или е благоприятен.
При условие че образува квадратура с Венера и попада в 5ти Лун дом, както и в 5 Нат. дом.
Обаче Марс в Близнаци нямам представа дали е силен или слаб и т.н. В този случай, когато планетите не са нито силни, нито слаби, заточени, нито са в падение, екзалтация какво правим?
Интересува ме каква е последователността, която се прави при даден Лунар/Солар.
Почваме винаги с Асцендента ли или с Луната?
Коя е повратната точка, най-важната и на кои аспекти да наблегнем на първо място.
Тук това, което аз виждам е че Луната е в 3 Лун/Нат дом в Овен.  Тук говорим за емоционални реакции в комуникацията, предполагам с братя/сестри и с близкото обкръжение. Обаче Луната е У7 както Лунен така и радикален.
Лун.Луната има съвпад със Лун.Слънцето и с Лун. Уран, квадратура със Лун. Сатурн, Лун. Плутон и Лун. СЛВ
И от тук започваме така ли?
Картата е на мъж.

Благодаря.

« Последна редакция: Март 24, 2019, 11:07:47 am от fortunades »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1291 -: Март 25, 2019, 12:11:11 pm »
akruks,

Да, аз ги гледам, обаче не мога да разбера например в тази карта този Марс: неблагоприятен ли е или е благоприятен.
При условие че образува квадратура с Венера и попада в 5ти Лун дом, както и в 5 Нат. дом.
Обаче Марс в Близнаци нямам представа дали е силен или слаб и т.н. В този случай, когато планетите не са нито силни, нито слаби, заточени, нито са в падение, екзалтация какво правим?
Интересува ме каква е последователността, която се прави при даден Лунар/Солар.
Почваме винаги с Асцендента ли или с Луната?
Коя е повратната точка, най-важната и на кои аспекти да наблегнем на първо място.
Тук това, което аз виждам е че Луната е в 3 Лун/Нат дом в Овен.  Тук говорим за емоционални реакции в комуникацията, предполагам с братя/сестри и с близкото обкръжение. Обаче Луната е У7 както Лунен така и радикален.
Лун.Луната има съвпад със Лун.Слънцето и с Лун. Уран, квадратура със Лун. Сатурн, Лун. Плутон и Лун. СЛВ
И от тук започваме така ли?
Картата е на мъж.

Благодаря.
прекалено задълбаваш в нещо не толкова важно, защото лунарен възврат има на всеки 28 дни, може да покаже общо взето емоционалния фон за предстоящите 4 седмици, разбира се и други актуални теми, но в случая тръгна от един Марс, който се оказа в 5д на мъжка карта, не получава лоши аспекти, квадратурата с Венера е знакова, планетата е в екзалтация и е бенефик, по никакъв начин не уврежда Марс, който в 5д може да показва активност по отношение на любов, деца, творчество. Лунарната карта повтаря наталните домове, което показва значим и запомнящ се с някакво събитие месец, за което мъжа ще има силата и постоянството да го преодолее, да постъпи здравомислещо. Освен това, Лунарът стартира по време на Новолуние в негов 3д, акцентът ще е по този дом- брат, договаряне, общуване, уреждане на документи във връзка с наследство, заем, нов автомобил- Слънцето У8 е в екзалтация, ще има успех в тези сфери.

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1292 -: Март 26, 2019, 12:43:02 pm »
Казус: Слънце перегрин, но Алмутен фигурис? Как може да е възможно? Нали перегрина няма никакви достойнства, власт, сила, доблест и тежвст, а да е най-силна планета, есенциално, по критериите и определението на Алмутен Фигурис.   :-\
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1293 -: Март 27, 2019, 12:32:19 pm »
Пак в реален натал попаднах на Меркурий перегрин, но Алмутен фигурис?
Вярвате ли на програма ZET?
Там за моята Венера пише -  -5 перегрин, +5 точки взаимна рецепция, а същевременно съм чел другаде, планета във взаимна рецепция никога не може да е перегрин! Тоест записа -5 точки за перегрин не е коректен...
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1294 -: Март 27, 2019, 01:40:22 pm »
Намерих статия за аспектите на Лилит:


https://www.google.com/amp/astral-obscura.tumblr.com/post/165913738928/aspects-of-lilith/amp


 :)
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1295 -: Март 28, 2019, 02:14:31 pm »
Казус: Слънце перегрин, но Алмутен фигурис? Как може да е възможно? Нали перегрина няма никакви достойнства, власт, сила, доблест и тежвст, а да е най-силна планета, есенциално, по критериите и определението на Алмутен Фигурис.   :-\

Алмутен  Фигурис е планета, която има претенции, най-много достойнства в градусите на 5-те жизнено-важни точки : Слънце, Луна, АСЦ, Фортуна, лунацията/-ите преди раждане. Това не е аналог на това, че е силно поставена по статус планета, не във всеки хороскоп има есенциално и акцидентално силни планети. По силата на тази планета най-вече се определя продължителността на живота на натива и неговата жизненост. Ако две планети се борят за тази позиция, се избира тази, която акцидентално е по-силна. :)

Пиша малко гпупости. :banghead:
« Последна редакция: Март 28, 2019, 05:43:39 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1296 -: Март 28, 2019, 03:06:19 pm »
Рени, попаднах на статия, но сега не ни е под ръка. Определяне темперамента на натива. Мъжки-женски качества, влажно-сухо, студено-топло, флегматичен, сангвиничен, холеричен, меланхоличен и др. Можеш ли по натала ми да направиш анализ по горните критерий?
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1297 -: Март 28, 2019, 05:21:08 pm »
Рени, попаднах на статия, но сега не ни е под ръка. Определяне темперамента на натива. Мъжки-женски качества, влажно-сухо, студено-топло, флегматичен, сангвиничен, холеричен, меланхоличен и др. Можеш ли по натала ми да направиш анализ по горните критерий?

Влез в "Полезни статии" и там  Диана, е качила тема " Определяне на темперамента", прочети и после заедно ще смятаме. :)
Алмутена, Владетелят на хороскопа трябва да е онази планета в хороскопа, която най-добре отразява неговото поведение, жестове, реакции.
Ето какво са имали древните под Алмутен, цитирам :" Прилича  все едно се избира цар на държавата(картата). Първо се определят планетите, които имат владения във важните точки в картата и след това доколко и кои са годни да управляват картата ( или веднъж по владение и втори път по сила). Ако тези планети са невидими или са в падащи домове( с изключение на 9-ти), биват дисквалифицирани. Понеже не във всички карти ще има планети с есенциални и акцедентални стойности, гледат се владенията  по терма, триплицитет, ако не са в ъглови домове, във всички останали без 3, 6,12 домове, дали са в хайз,  дали са източни, за Марс, Юпитер, Сатурн, или западни, за Меркурий, Венера, дали имат хармонични аспекти със Светилата, АСЦ. Когато се определи коя планета е достойна за Алмутен се разглежда нейния статус и това е важна информация какъв е пътя към успех на натива.
Болшинството имат  2 или даже 3  планети с почти равни сили. При тях тези планети движат кормилото на живота на родения.Всяка от тях взема властта , когато стане времеви управител и я държи докато другата стане такъв.
Надявам се цитатите да са ти полезни.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1298 -: Март 28, 2019, 05:52:09 pm »
Можеш ли да сметнеш както е в статията?
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1299 -: Април 02, 2019, 01:11:28 pm »
Можеш ли да сметнеш както е в статията?

Да. А ти няма ли сам да се опиташ ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1300 -: Април 02, 2019, 03:15:49 pm »
Аз ще опитам, но защо ги няма Уран, Нептун, Плутон?
Асц .  - топъл и сух. Квадрат с Юпитер - топъл и влажен.
Упр. Асц. - студено и влажно. Пак квадрат Юпитер - топло и влажно от студен и сух знак.
Луна първа четвърт - топла и влажна, в студен и влажен знак, тригон Сатурн - студено и влажно, в студен и сух знак.
Слънцето - не знам дали ще се брои отделно като студено и влажно, квадрат Юпитер и.т.н
Коя ми е най-силна планета? Пише, че се избира и да е акцидентално силна. за мен е Нептун, но той липсва.
Топло имаме - четири пъти. Студено - 6 пъти. Влажно - 6 пъти, сухо - 3 пъти. Според мен, заради наситения Водолей студеното ще преобладава, като измежду влажно и сухо превес има влагата.
Тоест студен  - влажен.
Май пропуснах само Меркурий, съвпада му с Луната...
Рени?!
Бъдещето трябва да бъде прекрасно

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1301 -: Април 08, 2019, 08:49:56 pm »
tagetes,
АСЦ Лъв топъл и сух
Слънце опозиция АСЦ и у АСЦ топло и сухо, намира се в знак топъл и влажен -топло
Луна опозиция АСЦ                 влажно и студено, в знак          топъл и влажен   -влажно 
Меркурий опозиция АСЦ          западен, повече сух студен, в знак топъл и влажен-топъл
Юпитер квадрат АСЦ              източен, повече влажен и топъл, в знак студен и влажен-влажно
Марс секстил АСЦ                  източен , горещ , по-малко сух  в знак топъл и влажен- топло
Луна и Юпитер овлажняват АСЦ, а Слънце, Меркурий, Марс увеличават топлото.
Сега разглеждаш за управителя на АСЦ и останалите.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1302 -: Април 09, 2019, 10:28:06 am »


Не успях да намеря, следното: какво гледаме в мъжки радикс, когато му се роди дете, както за първо така и за второ?

Благодаря.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1303 -: Април 09, 2019, 10:32:33 am »
прекалено задълбаваш в нещо не толкова важно, защото лунарен възврат има на всеки 28 дни, може да покаже общо взето емоционалния фон за предстоящите 4 седмици, разбира се и други актуални теми, но в случая тръгна от един Марс, който се оказа в 5д на мъжка карта, не получава лоши аспекти, квадратурата с Венера е знакова, планетата е в екзалтация и е бенефик, по никакъв начин не уврежда Марс, който в 5д може да показва активност по отношение на любов, деца, творчество. Лунарната карта повтаря наталните домове, което показва значим и запомнящ се с някакво събитие месец, за което мъжа ще има силата и постоянството да го преодолее, да постъпи здравомислещо. Освен това, Лунарът стартира по време на Новолуние в негов 3д, акцентът ще е по този дом- брат, договаряне, общуване, уреждане на документи във връзка с наследство, заем, нов автомобил- Слънцето У8 е в екзалтация, ще има успех в тези сфери.

akruks , така е.
В момента се урежда един въпрос за пари взети от родителите му за ремонт на жилище и кола.
Благодаря ти!  :58:
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

tagetes

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 470
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1304 -: Април 09, 2019, 06:41:53 pm »
Рени,
У-л асцендента е Слънцето във Водолей, студено и влажно, квадрат Юпитер, топъл и влажен в студен и сух знак. Студеното преобладава съвсем леко с превес влага.
Луната е Първа Четвърт - топла и влажна в топъл и влажен знак. Аспекти със Сатурн, Марс, Плутон, Нептун, Меркурий. Първите три са в топъл и влажен знак - Везни, Сатурн е студен и влажен, Марс е топъл и сух, Плутон не го знам какъв е, както и Нептун. Меркурий е в топъл и влажен знак.
В първи дом нямам планети.
Алмутен Фигурис е Сатурн - студен и сух, но в топъл и влажен знак - неутрално влияние.
Сезона е Зима - студено и влажно.
Влажното е много повече от сухото, топлото не съм го броил, но  доминира.
Тоест  - сангвиник, но поради липсата на значимо надмощи на топло върху студено - флегматични нотки   :103:
Дали има смисъл да се калкулира всичко това, като с прото око се вижда, че при мен доминира въздушният елемент, Луната е Нова и Юпитер е във определящи квадрати...
Бъдещето трябва да бъде прекрасно