Автор Тема: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум  (Прочетена 171549 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #660 -: Април 05, 2018, 12:43:14 pm »
Моята майка ме е родила на 30, имах съученичка , която е родена от 17-на майка.
Спомням си, че приемахме много лично годините на майките си и завиждахме на тези с младите.
Сега е по- различно, има и фактор ген, но наистина след 40 вече е голям зор да се справиш с безсънните нощи и енергията, която се изисква. Нямаш ли помощници, спукана ти е работата.
Аз съм благодарна, че имах възможността на 30 да се грижа няколко месеца за близко бебе. Разбира се, не сама, сама щях да полудея сигурно. Въпреки че беше кротко, разбрах, че не ставам за майка- нито имам търпение, нито здрави нерви в  случай на екстремни ситуации. Та реших да не наказвам някоя невинна душа със собствените си капризи.
За сам човек е трудно да се справи, но не и невъзможно, щом го има желанието .
На мен ми е интересно абортът на потребителката по какви причини е, ако е бил по собствено желание без обективни причини, нищо  чудно сега да носи последствията му.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

galia22

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #661 -: Април 05, 2018, 01:38:28 pm »
Както се досещате тези въпроси си ги задавам постоянно. Основната причина за аборта беше липсата на сериозен ангажимент  от другата страна. Аз винаги съм си представяла това, което описва Хепи. И макар да съм момиче ми е трудно да си представя живота без баща.  Той винаги ми е давал любовта и закрилата и до днес сме много близки, знаете че майката е "по-лошата "  при двама родители. В същата посока бих искала момиче, именно защото ми е по-добре лесно да вляза в момическия свят.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #662 -: Април 05, 2018, 01:51:04 pm »
А защо не решиш да имаш дете с някой приятел , който и той иска дете?  Така детето ще се чувства по-добре също.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #663 -: Април 06, 2018, 09:21:25 am »
Хепи,бях на 4 г.,когато родителите ми се разделиха,израсла съм с болката, майчинството ме научи да прощавам и да не живея в миналото с гнева,астрологията ми помогна  да осъзная и приема това,през което съм преминала в детството
« Последна редакция: Април 06, 2018, 09:26:10 am от strelicka »

Happy58

  • Гост
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #664 -: Април 06, 2018, 02:35:43 pm »
Хепи,бях на 4 г.,когато родителите ми се разделиха,израсла съм с болката, майчинството ме научи да прощавам и да не живея в миналото с гнева,астрологията ми помогна  да осъзная и приема това,през което съм преминала в детството

Ама чакай сега .... нали уточних, че говоря за друга ситуация - не за разведени/починали родители, а още преди да си се родила, да си обречена на липсата на единия.
Иначе, хубаво ли ти беше единия родител да го няма? Ти, като майка, би ли подложила детето си, осъзнато, на това усещане, на тази болка? И то ли ще трябва да се справя с гнева, с болката и каквото има там за справяне? Това са реторични въпроси. Не са ми необходими отговори - просто уточнявам изказването си.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #665 -: Април 06, 2018, 06:13:57 pm »
когато си изпитала любовта и грижите на двамата,боли много повече от загубата на един от тях и всеки път ,когато дойде да те види и си тръгне,те човърка в раната...
страха от изоставяне,да не стане нещо с мама ,несигурността се отразява зле на детската психика
при самотното родителство -няма преди и след ,едва при социализацията детето осъзнава липсата,но не е преживяло  и не преживява постоянно болката от раздялата

Happy58

  • Гост
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #666 -: Април 06, 2018, 08:13:49 pm »
когато си изпитала любовта и грижите на двамата,боли много повече от загубата на един от тях и всеки път ,когато дойде да те види и си тръгне,те човърка в раната...
страха от изоставяне,да не стане нещо с мама ,несигурността се отразява зле на детската психика
при самотното родителство -няма преди и след ,едва при социализацията детето осъзнава липсата,но не е преживяло  и не преживява постоянно болката от раздялата

не мога да разбера, каква е тази страст, на всяка цена да е "на въпреки" .... ами, не си права. Ти откъде знаеш, какво е да го няма единия родител? ВСЯКО дете ИМА нужда (за да се развие като пълноценен индивид) и от мъжкия и от женския родител - и съм споделила вече защо, няма да повтарям.

Корекция: всъщност, ще добавя (за тези, които са отворени да научат) - да, много години си мислех, че поне не изпитвам болката от загуба на родител, защото просто не знам какво е да го имаш - когато не познаваш нещо, то не ти липсва, смятах, че едва ли не съм щастливка. Докато не стигнах до момента (за съжаление, прекалено късно), в който осъзнах, че всъщност съм си пълен инвалид-индивид, на който едната половинка я няма. И това не е рана, това е пропаст, която няма запълване - каквото и да предприема, каквото и да опитам да коригирам в себе си. Не става - липсващото липсва, аз "вървя на един крак, другия го няма". Едно е да живееш с болка в крака, съвсем друго е, този крак въобще да го няма.

Пък вие си разказвайте за любов и майчинство и разни други захаросани истории.
« Последна редакция: Април 06, 2018, 08:22:26 pm от Happy58 »

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #667 -: Април 06, 2018, 09:50:52 pm »
Happy, ти си права за себе си да се чувстваш така, имаш горчив опит!
Но когато един човек е пълноценен, обичащ и всеотдаен по-принцип няма причина това дете да не расте в топла семейна среда, където получава цялата любов на родителя. Ако не си достатъчно човечен, единия, двмата родители по-скоро могат да съсипят психиката на детето и да го увредят за цял живот с чувство за малоценност, омраза и непрекъснат страх. Трябва си мъж, съгласна съм, обаче ако този мъж е разглезен, самодоволен егоист какъв дом, какво семейство е това, изпълнено с емоционална нестабилност. Може и майката да е такава, а бащата да е мил, грижовен, отговорен и посветен в семейните ценности. Много варианти, но живота си сами го изграждме. Децата са изключително интуитивни, гъвкави и повечете знаят към кой родител да се прикрепят, взависимост от характера. Винаги присъства избор повече към единия родител. Но ако този въпросния цял живот ти натяква колко е опропастен, заради другия, как й е съсипал живота, а пък тя му е отровила животеца детето става психически и емоционално деформирано. Естествено, когато порастне има правото на избор(да не взима страна), дали да продължава да живее с омразата на родителите си, непрекъснаните обвинения или да им покаже къде е границата и да живее своята собствена съдба и да не повтаря чуждите грешки, но с разбиране, любов, търпение и прошка.

Надявам се да стана майка някой ден, но незнам как ще ме завърти вече живота и дали няма да надделее в мен чувството, че съм провал във всичко. Борбата ми е всеки ден, но знам че ако имам втори шанс няма да се замислям дори и ще бъда устойчива, любяща и подкрепяща майка всеки ден! Ще се опитам да изградя сила в детето, което независимо от характера му може само да му помогне да превъзмогне моментите на съмнения в живота си. Емоционалната подкрепа е жизненоважна във всяко семейство, дали с един или двама, важно е да има споделеност и доверието да не се предава, заради повърхностност съпроводена с хиляди извинения. След дъжд - качулка.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #668 -: Април 06, 2018, 09:55:43 pm »
Пък вие си разказвайте за любов и майчинство и разни други захаросани истории.


едно е да ти разказват,друго е да го изживееш в опитност


Happy58

  • Гост
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #669 -: Април 06, 2018, 10:50:01 pm »
Не разбирам, защо продължавате. Казала съм си мнението, какво толкова. Няма как да ме убедите в нещо, което не познавате. Питащата  сама ще взима решение.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #670 -: Април 08, 2018, 10:58:56 am »
отричане-гняв-пазърлък-депресия-приемане /помирение с неизбежното/"боговете на промяната"
когато миналото не си отива,сме между първа и втора фаза и не продължаваме напред
споделен опит - помирението  със себе си,със съдбата идва с осъзнаването"защо" и с вяра,надежда и любов

galia22

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #671 -: Април 10, 2018, 01:11:01 pm »
И още един въпрос: Тъй като съм имала успешно оплождане, но нямаше забременяване, ако например направя оплождането в един месец, а връщането в следващия месец, то за първия месец този период от май е подходящия?
Правилно ли съм разбрала?
« Последна редакция: Април 10, 2018, 01:14:26 pm от galia22 »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #672 -: Април 10, 2018, 03:44:00 pm »
galia 22, благоприятни периоди при : растяща Луна, транзитни планети да не правят опозиция със Слънце; месец юни Марс ще спре стационарен със секстил У5 Юпитер и тригон Венера естествен сигнификатор за децата, Нептун стационарен в близка опозиция с Луна, като втори У5; растящата Луна в Дева от месец юни е в лек аспект с Юпитер, тр. Венера ще направи тригон към пр. Луна в Овен. Месец май Марс ще активира 3-ти дом в посока да се действа за информация с практическа насоченост и да се овладее безпокойство, манипулации, интервенции - Марс в падащ дом не е индикатор за преки действия и събития и Уран все още ще  е с квадратура към пр.Венера. Или ретро Нептун (след 20.08)ще промени статуса ти, когато съвпадне с пр. МЦ  или когато Юпитер стигне граудуса на пр. АСЦ на есен.Имаш по натал Слънце 7-ми опозиция Уран 1-ви и сега тр. Уран през май ще задейства тази конфигурация, която е свързано с друг тип преживявания, а не свързани с дете.По дирекция К5, Марс, Юпитер, Нептун не са ангажирани, т.е. не дават информация за такова събитие, единствено ЮЛВ е съвпад със Сатурн като дава акцент върху 9-ти дом- може да погледнеш по-философски на това, към което се стремиш и да започнеш да полагаш усилия в друга сфера, да приемеш реално какво всъщност се случва или не с/около теб.
Но в днешно време медицината е достатъчно напреднала, така че успех в начинанието ! :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Desire

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 23
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #673 -: Април 10, 2018, 04:57:46 pm »
Галя, забременяването от 2012г. ли е било с термин декември?   

galia22

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Прогнозиране на бременност и раждане - практикум
« Отговор #674 -: Април 10, 2018, 05:29:49 pm »
Рени, какво имаш предвид с това?
"Имаш по натал Слънце 7-ми опозиция Уран 1-ви и сега тр. Уран през май ще задейства тази конфигурация, която е свързано с друг тип преживявания, а не свързани с дете."
Desire,
терминът е бил за началото на февруари.