Автор Тема: Хорари за здраве  (Прочетена 233435 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Хорари за здраве
« Отговор #705 -: Май 12, 2016, 11:35:09 am »
Продължителният стрес неизбежно покачва стойностите на кортизола, понеже тя работата на хормона е именно такава, освобождава се в отговор на състоянието ни в даден момент/период. От там нататък не при всеки се задълбочава като проблем, въпрос на предразположеност. Инцидентно високи данни не са непременно признак за сериозно усложнение, каквото би могло да настъпи принципно.
И тук също е важно как е изследван – трябва да се пусне веднъж сутрин, веднъж вечер, а сутрин нивата му обичайно са по-високи. Редом с него е удачно да се провери и адренокортикотропния хормон.
Хепи, доколкото помня един твой хорар, имаше насоки за хормонални проблеми, а при възникването на такива в дадена зона, обикновено се разстройва почти цялата система. Нещата са свързани. Почти задължително, например, щитовидната обади ли се, надбъбречните жлези са в играта (високият кортизол потиска функцията й) и многобройни такива подобни комбинации. Кръвна захар/инсулин също има вероятност да са дисбалансирани, защото кортизолът помага за усвояването на глюкозата.
Може и да не съм се изразила достатъчно професионално, извинявам се за спама. Но общо взето мисълта ми е, че това е изключително сложен и фин механизъм, който излезе ли извън ритъм, много трудно се вкарва отново в релси, особено пък с традиционните похвати на „светилата“ в медицината.

Иначе, ако откриеш начин за регулиране, сподели го. Със сигурност витамин Д няма да ти е излишен, веднага бих започнала с приема му.

Абсолютно си права. Съжалявам, че загубих време с концентрирането върху щитовидната жлеза. Тя определено е следствие. Аз сега започвам "наново", така че още нямам резултати, за да давам акъл :). Само споделих до какъв извод стигнах.
Вчера бях на една консултация (китайска медицина) и човека ми каза, че е излишно да натоварвам организма си с каквито и да е химии - иска се енергийно балансиране, грижа за себе си, радост от живота (хипофизата). И това, което не ми хареса, но си е част от ситуацията - да съм търпелива - ще ми трябват поне 1-2 години, за да се справя с този дисбаланс - не ставало бързо.

За кортизола - те си имат референтни стойности за сутрешно и следобедно изследване, но аз съм си все отгоре :)

ще опитам да намеря хорара и да го пусна - за сравнение. И без това се канех да дам нещо като ОВ.

http://astra.la/forum/index.php?topic=157.msg88395#msg88395
« Последна редакция: Май 12, 2016, 11:47:19 am от Happy58 »

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Хорари за здраве
« Отговор #706 -: Май 19, 2016, 07:20:29 pm »
Майка ми ще се оправи ли и какъв всъщност е първоизточника на симптомите - високо кръвно през ден и нарушения във вестибуларния апарат? Днес е приета в болница.


Благодаря за отговорите.
Въпреки страха от автоуроки давам обратна връзка - стабилизира се, към днешна дата състоянието е добро.

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Хорари за здраве
« Отговор #707 -: Юни 16, 2016, 09:48:31 pm »
Здравейте.
Баща ми ще се възстанови ли до седмица? Кръвното му е високо, има главоболие, проблем със сърцето. Днес никак не е добре, едва отиде на лекар.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за здраве
« Отговор #708 -: Юни 16, 2016, 10:07:04 pm »

Баща ми ще се възстанови ли до седмица?

В този хорар съзирам повече логика бащата и ситуацията покрай него да са представени по 10 дом, а не по 4ти. Ако се гледа по 4ти, не виждам връзка със здравословните симптоми, за които съобщаваш.

Според мен има тенденция състоянието да се нормализира по-бавно, може да са необходими и седмици. Най-рано - до десетина дни. Препоръчва се повече спокойствие, по-малко натоварване и домашен режим.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Хорари за здраве
« Отговор #709 -: Юни 16, 2016, 10:13:15 pm »
И аз като Лили, мисля, че ще се оправи, но ще е нужно повече време. Може да се е претоварил психически и от там да идват проблемите.

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Хорари за здраве
« Отговор #710 -: Юни 16, 2016, 10:41:14 pm »
Благодаря ви за коментарите.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #711 -: Юни 17, 2016, 12:14:06 am »
Здравейте.
Баща ми ще се възстанови ли до седмица? Кръвното му е високо, има главоболие, проблем със сърцето. Днес никак не е добре, едва отиде на лекар.
Баща ти, неговото здраве и физически ресурси са представени от Венера, изгоряща от Слънцето У5 за него, което показва сърдечните проблеми, а кръвното може да идва от проблеми с бъбреци, както и с нервите, заради знака близнаци, в който се намират У1 и У6.
Луната с последен апсект съвпад с ретро Марс У8, съУ12- може да се налложи някаква интервенция и престой в болница или по-изолиран живот, за да избегне повтаряне на опасна ситуация.

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Хорари за здраве
« Отговор #712 -: Юни 18, 2016, 01:57:03 pm »
Здравейте, и аз ще задам един въпрос:
Това, което Х е получил признак за сериозно кожно заболяване ли е?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #713 -: Юни 18, 2016, 02:50:14 pm »
Здравейте, и аз ще задам един въпрос:
Това, което Х е получил признак за сериозно кожно заболяване ли е?
а какво е получил, обрив ли?
по коя част на тялото?

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Хорари за здраве
« Отговор #714 -: Юни 18, 2016, 03:09:45 pm »
а какво е получил, обрив ли?
по коя част на тялото?
Да нещо като обрив по палеца на ръката.
« Последна редакция: Юни 18, 2016, 03:15:06 pm от Aquarius »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #715 -: Юни 18, 2016, 03:21:13 pm »
Да нещо като обрив по палеца на ръката.
най-вероятно комар или друго насекомо го е нахапало

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Хорари за здраве
« Отговор #716 -: Юни 18, 2016, 03:32:48 pm »
най-вероятно комар или друго насекомо го е нахапало
Съмнявам се, защото е олющено и изглежда доста по различно от нахапано от насекомо, но ще видим. Дано е както казваш.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #717 -: Юни 18, 2016, 03:51:58 pm »
Съмнявам се, защото е олющено и изглежда доста по различно от нахапано от насекомо, но ще видим. Дано е както казваш.
ако се съмняваш за екзема, прати го на дерматолог

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Хорари за здраве
« Отговор #718 -: Юни 18, 2016, 03:54:39 pm »
ако се съмняваш за екзема, прати го на дерматолог
Задължително ще отиде. Благодаря, че разгледа хорара.

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Хорари за здраве
« Отговор #719 -: Юни 18, 2016, 07:27:37 pm »
Баща ти, неговото здраве и физически ресурси са представени от Венера, изгоряща от Слънцето У5 за него, което показва сърдечните проблеми, а кръвното може да идва от проблеми с бъбреци, както и с нервите, заради знака близнаци, в който се намират У1 и У6.
Луната с последен апсект съвпад с ретро Марс У8, съУ12- може да се налложи някаква интервенция и престой в болница или по-изолиран живот, за да избегне повтаряне на опасна ситуация.

Първоначално единия лекар реши, че имал сърдечен проблем, накрая излезе синузит.