Автор Тема: Хорари за здраве  (Прочетена 233418 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Хорари за здраве
« Отговор #780 -: Септември 21, 2016, 11:33:39 pm »
От няколко месеца имам неприятни усещания там, но все си мислех, че са самовнушения.
Лили, а ти защо търпиш от толкова много време?  :-\ :lol_hitting: :lol_hitting:
Според мен проблемът е сериозен - Слънцето У6 в разходящ квадрат с Марс У1 и У8. Слънцето скоро ще смени знака, но във Везни е в заточение, затова ще трябва наистина да се вземат сериозни мерки.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за здраве
« Отговор #781 -: Септември 21, 2016, 11:38:41 pm »
Нали го пише, Весо - мислех си, че си внушавам, болката беше съвсем лека, почти незабележима. Понякога ми е трудно да разгранича болка на нервна почва/от преумора и болка с по-сериозни основания за безпокойство. Не съм го неглижирала зъба, през цялото време изглеждаше здрав.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Хорари за здраве
« Отговор #782 -: Септември 21, 2016, 11:41:50 pm »
Аз точно заради такива мои самовнушения бързам да пускам хорари, за да съм сигурен, че не е фалшива тревога или пък за да знам, че не е станало твърде сериозно.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за здраве
« Отговор #783 -: Септември 21, 2016, 11:48:07 pm »
Като превеждам епикризи и медицински текстове, се разболявам от всевъзможни болести и сама си поставям диагнози  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Хорари за здраве
« Отговор #784 -: Септември 22, 2016, 12:36:30 pm »
По стационарен Меркурий и при мен се обади един зъб, преди повече от 10 години беше закърпен с 2 пломби, оттогава не е имало нищо. Но сега покрай всички тия проблеми и вълнения реши да напомни за себе си. От няколко месеца имам неприятни усещания там, но все си мислех, че са самовнушения. Тия дни се появи тъпа болка, а днес болката стана пулсираща и видях кървене около венеца /долен десен кътник/.

Въпросът е "Проблемът със зъба сериозен ли е?".

Има два варианта - или да се подмени едната пломба, която се е изронила, или да има нужда от кореново лечение. Второто ще е по-скъпо и неприятно, въпросът е дали наистина има такава нужда.

И точно по празниците трябва да се случи, надявам се да не го докарам до спешен кабинет.  :banghead:

Звънях на моята зъболекарка /от квартала/, на работа ще е чак от понеделник...
Вижда ми се сериозен проблемът, но не нещо крайно лошо, а по - скоро поправимо.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за здраве
« Отговор #785 -: Септември 22, 2016, 12:38:26 pm »
Болката изчезна, ще изкарам до понеделник. Тогава ще ида при моята зъболекарка и после ще дам ОВ.

---
ПП. Днес няма да ви давам ОВ за зъба, защото всичко се успокои. Но тая седмица профилактично може и да ида на преглед, ако нямам други по-належащи задачи. Оказа се, че не е спешен случай, вероятно на нервна почва се е раздразнил.

ПП2. И все пак се обадих на зъболекарката, утре в 4 следобед съм на преглед.
« Последна редакция: Септември 26, 2016, 12:18:21 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Хорари за здраве
« Отговор #786 -: Септември 27, 2016, 04:45:12 pm »
Весо, аз от здравни хорари не разбирам много. Но ако разглеждаме проблема със зъба по 6 дом, там имаме ретро Меркурий в лъчите на Слънцето /по всяка вероятност невидим/. Казваш, че квадратура с Марс няма да се състои, но отчетох знаковата му квадратура със Сатурн в 8 дом - той е сигнификатор на зъбите и костите. Макар че точен аспект и там няма да има, по-градус, но квадратурата си е действаща в момента. Всичко това може да показва, че евентуално може да се наложи пак нещо да се прави по зъба, имаме връщане към същата ситуация.

Лекарката е представена от тронова Венера, би трябвало да е добър специалист, твоят сигнификатор е в секстил с нея - препоръчаните от нея мерки не са в твой ущърб. Но някак вътрешно /емоционално/ се противиш на това, което ти предлага. А заради специфичната позиция на Меркурий може и зъбът засега да не показва остри и явни симптоми. И Луната като сигнификатор на въпроса е в 12 дом.
Засега спря да ме боли. Дано да не създава проблеми и занапред!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за здраве
« Отговор #787 -: Септември 27, 2016, 06:02:08 pm »
Давам ОВ за моя зъб  ;D

Засега положението е овладяно, няма нужда от кореново лечение, нито от екстракция. Подмениха ми двете пломби, цялата процедура мина бързо и безболезнено, много съм доволна. Но зъбът е със стар проблем, все някога ще издъхне, така че трябва да се държи под око, профилактично ми казаха да дойда на преглед през ноември-декември. Според зъболекарката там, където се е изронила пломбата, нещо е дразнило венеца и може на това да се е дължала болката /имаше и кървене/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Хорари за здраве
« Отговор #788 -: Септември 27, 2016, 06:15:17 pm »
Ама многоо съм добър беее :29:точно така го видях :72: Новата пломба не е оловна амалгама,а фотополимер бял нали  :72:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за здраве
« Отговор #789 -: Септември 27, 2016, 06:19:09 pm »
Фотополимер и минах евтино, пък работи много качествено и прецизно. Изкара ми и двете стари пломби от зъба и сложи някаква "матрица", т.е. една пломба, която минава през двете дупки.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Хорари за здраве
« Отговор #790 -: Септември 27, 2016, 06:31:33 pm »
Е не беше трудно да се досетя,доколкото знам не слагат амалгама вече заради живака в нея,впрочем сега чета зъболекарската амалгама е сплав на живак със сребро не учства както си мислех олово,което означава ,,пломба,,  :)

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Хорари за здраве
« Отговор #791 -: Октомври 19, 2016, 05:53:33 pm »
Сериозен ли е този проблем (свързан е с кожата в областта на веждите)?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #792 -: Октомври 19, 2016, 06:03:42 pm »
Сериозен ли е този проблем (свързан е с кожата в областта на веждите)?
да не са ти рисували хайдушки вежди и да си се обринала от къната?  :012:
Какъвто и да е проблемът, ако не отшумява за няколко дни е редно да посетиш лекар-дерматолог.

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Хорари за здраве
« Отговор #793 -: Октомври 19, 2016, 06:11:09 pm »
да не са ти рисували хайдушки вежди и да си се обринала от къната?  :012:
Какъвто и да е проблемът, ако не отшумява за няколко дни е редно да посетиш лекар-дерматолог.
Не, не са. :012:. Различно е. Аз посетих, но е трудно да се диагностицира. Предполага се, че е себорея, но все пак реших да пусна хорар. Е, какво точно показва хорара?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #794 -: Октомври 19, 2016, 06:20:18 pm »
Не, не са :012:. Аз посетих, но е трудно да се диагностицира. Предполага се, че е себорея, но все пак реших да пусна хорар. Е, какво точно показва хорара?
А какво точно ти има и след каква манипулация се е получило? Третирала ли си това място по някакъв начин?  По хорара- Меркурий У5, У6, У9 е извършил хармоничен аспект със Сатурн У1, Слънцето У8 също, така че проблемът не е сериозен. Сатурн У1 е извършил нехармоничен аспект с Нептун, който е диспозитор на заключен знак във 2д- може да е алергична реакция от накит, очила, ако носиш, дреха, парфюм