Автор Тема: Хорари за здраве  (Прочетена 233218 пъти)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Хорари за здраве
« Отговор #405 -: Юли 27, 2015, 04:42:05 pm »
Хайде, за упражнения и за протокол. Ето и казус.

Форум, имам един въпрос, който не се отнася за мой близък. Но все пак ме вълнува доброто развитие на ситуацията.
Ще се възстанови ли Х(назована по име)? Аз задавам въпрос.

Казус е следен - получава изтръпване на ръката вчера, по спешност влиза в болница, запушен кръвоносен съд на ръката, издърпват тромбчето оперативно, операцията минава успешно, ръката има пулс, възстановява се. Но... нещо се случва, все още неясно какво. Жената е с високо кръвно, а в момента е много високо, трудно го свалят. И е вдигнала захарта. Започва да говори неясно, не може да стане от леглото, започва да забравя.
Аз на усет нещо към инсултите си мисля, че е получила. Но все още не е намерена причината.
Става въпрос за майката на моя приятелка.

На мен хорарната карта хич не ми харесва.
Гледам я по 7 дом и Марс в Рак. Този паднал Марс никак не ми е на сърце, предстои му каре и с Уран.
А и Луната как се е засилила към к12 и съвпад със Слв. Безкурсна. Асц комбустен.


Като гледам и картата на моята приятелка... Рачешкото новолуние е било в точен квадрат със Слънцето й, което е в съвпад с Иц в Овен и Юлв. Тр. Уран се мотае около Иц-то й, не е ректифициран час на раждане, кой знае дали не е и там. И Хирон е на Марса й. И солар не е цветущ. Сол Луна в 12 дом, съвпад с Нептун, връх на тао, карета към Сатурн и Венера. сол Луна у4, Венера у7, Сатурн у10. Дир Луна съвпад Иц и Слънце/Юлв. ???

Уф... Знам, че майка й е слънчева Дева, но няма как да питам сега за данни.

А аз винаги се съобразявам с Луната в картата, която насочва към въпроса- в случая е в 11д, който е 1-ви дом на твоята приятелка, която си има грижи и е диспозитор на заключен знак в нейния 10д- грижите ѝ са свързани с нейната майка, която е представена от Венера в дева, разположена в 12-ти дом на приятелката ти- нейната майка е в болница.
Венера У1, У6 за майката е в разходящ съвпад с Луната- операцията е била успешна. Луната е без курс- не предстои да извършва аспекти, така че нищо лошо няма да се случи, Пф е в неин 8д, на К8 в съвпад с диспозитора си Юпитер. Ако я гледаме по 7д, като назована по име, нещата също са благоприятни, като изключим затрудненото движение, породено от вмъкнатия знак в неин 3д- Луната не е успяла да се изяви пълноценно в случая, но е пренесла светлина с хармонични аспекти между Марс У1, У8  и Венера У6 за Х., с което опасността за нейното здраве и живот е избегната.

Майката на моята приятелка е получила много сериозен инсулт.  :( Нещата не са добре.
Дано има малко магия - форумна. Орисвам я да се възстанови! Уф... Минало, спомени...преживявания.
Стиснете палче за тази женица, който пожелае.  :38:

Карето на Марс и Уран, макар сходящо - жената не е в свяст, но е започнала да буйства. Не посмях да питам за очакван изход. Но ми казаха да стоя в готовност за помощ... Разстроих се.  :(

Да, сериозно е, Емче, но може би изглежда по-безднадежно, отколкото е. Марс е паднал, а това хипертрофира представите. Без транссатурновите му предстои тригон със Сатурн-не й понася лечението, но е вярното. Оредстоящият ингрес на Луна във Везни е критичен-нова криза до ден-два. Но Парс е в аспект с диспозитора си - точен тригон, самият Юпитер е силен. Дано се стабилизира, на мен ми се струва, че е още по средата на пътя. А това че е неадекватна може и да е заради нестабилната кръвна захар. Марс в рак насочва към хормонален проблем май. От телефона съм и само толкоз мога, утре пак.

Давам обратна връзка по върпоса с майката на моята приятелка. Положението не е добре, влошава се. Открили са много болести, всичките й органи били увредени. И диабет, с висока захар. Вече не е контактна, унесена е в сън/кома?! Хранят я със сонди, лекарите не дават надежди. А по-лошото е, че искат да я изпишат в това състояние...

Жената е починала тази сутрин.  :(


Оставям и карти на двете й дъщери. На слънце в Овен час е уж точен, но не е ректифициран. На Слънце в Близнаци картата е без час. Подозирам, че е асц Рак и сега има опозе на Плутон към Асц или тр. Марс на Асц.

По повод този прекрасен бенефик Юпитер, който прави хармонични аспекти към Слънцата и на двете. Даде им веселие, че чак никой не го видя.
И в други смъртни карти все се проявява.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #406 -: Юли 27, 2015, 04:49:45 pm »
Благодаря, Ема. Съжалявам за приятелката ти. И за теб, че последната година си постоянно потопена в такива теми.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #407 -: Юли 27, 2015, 04:55:24 pm »
Чудя се откъде са тия пет дни. Марс е кротък и далече, нищо не го бие. Отброявам пет градуса само от Луна до СЛВ във Везни.
Но не ме бива в тайминга.
De omnibus dubitandum est

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Хорари за здраве
« Отговор #408 -: Юли 27, 2015, 05:08:37 pm »
И аз същото отброих, Диянка. гледах, смятах - Марс/Уран карето ми се видя като подсказка, че нещо ще отиде по дяволите, ненадейно, неочаквано. А то така и стана. Първи ден беше контактна жената. На втори ден пак разбираше, не можеше да говори, но и със знаци показваше/казваше какво иска, познаваше хората. После какво стана....та изпадна в нещо като кома. Бог знае какво. Ни приема, ни предава, нито чува, нито разбира, нито може сама да се храни, а със сонди, системи и т.н. Явно там са градусите/дните при Марс и Уран. По Венерата като у6 от 7 и ретрото - нещата тръгнаха в друга посока, не в правилната.
И тази Луна и възел само се наместват в градуси/дни. Нямам време да гледам обстойно. Но беше интересен казус. Мъчно ми е много, защото не беше лоша жена, макар със своите особености. С това момиче се сближихме, когато почти случайно попаднах на погребението на баща й преди 6 години. Аз не познавам никой, тя в трудност, аз  й помогнах с каквото мога тогава. И някак...в трудното хората се изплакват един на друг. Имали сме и много изпитания като приятелки, това е без значение сега. Ще съм до нея, до нея съм, не я оставям. Но извън емоциите, все пак съм и разумен човек, мога да отделя казус от емоции, защото е добро за обучение и анализ.

А има и обратна връзка.

Така си и помислих, когато видях Луната в посока к12 и възел. Без значение кой от кой дом е...все си е 12. Абе...живот.
Тази година вярно ми е на умрели. Ама то не е от тази година, то цял живот. Била съм на повече погребения, отколкото сватби. Сега ми е малко разчувствено, че ми идват спомени за мама. Пффф.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Хорари за здраве
« Отговор #409 -: Юли 27, 2015, 05:15:25 pm »
Другата ми идея е, че Луната е била в съвпад с Лилит. Чак пък толкоз да влияе? Пък кой знае, мама почина на транзитна Луна в точен съвпад с Лилит/Юлв на к12. То не е само това като аспекти, имах си всичко по прогресии, Сатурн на Мц и т.н. Но реално последното й дихание беше на тр Луна на к12 и съвпад с Лилит и Юлв.
Заради Луната от хорарната карта си помислих, че предстои някакво събитие, което ще се окаже съдбоносно - срещата с нодалната ос. Уж безкурсна, а ни изненада.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #410 -: Юли 27, 2015, 07:10:43 pm »
Чудя се откъде са тия пет дни. Марс е кротък и далече, нищо не го бие. Отброявам пет градуса само от Луна до СЛВ във Везни.
Но не ме бива в тайминга.
Малко повече са от пет дни: 21-ви, 22-ри, 23-ти, 24-ти, 25-ти, 26-ти и 27-ми
Грант Леви в книгата си е описал как се определя времето, но все още не съм го схванала метода му на изчисления. А и картата е построена за въпрос дали ще има подобрение на здравето, а не кога ще умре. Сега чак забелязах, че Луната е извършила квадрат с нейна К9, която показва крайното развитие на въпроси по 6-ти дом, в случая здравето и ПФ там не е помогнала, а и няма как- точката е изчислена според АСЦ на питащата, а не на жената, за която се пита.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #411 -: Юли 27, 2015, 07:43:32 pm »

Оставям и карти на двете й дъщери. На слънце в Овен час е уж точен, но не е ректифициран. На Слънце в Близнаци картата е без час.

По повод този прекрасен бенефик Юпитер, който прави хармонични аспекти към Слънцата и на двете. Даде им веселие, че чак никой не го видя.
И в други смъртни карти все се проявява.
В картата на дъщерята- овен, тр Слънце У8 квадратира средната точка на 4д
тр Юпитер може да е в хармоничен аспект с нейното Слънце, но и двете имат отношение към 8д- Юпитер транзитира в 8д, а Слънцето е У8 на ИЦ, а хармоничният аспект показва, че не се е мъчила с месеци и години, освен това тр Сатурн е в производен 8-ми от 4-ти
тр Уран е съвпад с ИЦ, може да се ползва за ректификация и часа да се дръпне назад с две-три минути, тогава и пр ИЦ минава в нулев градус, което показва промените в дом, семейство, кариера, в случая края на майката.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Хорари за здраве
« Отговор #412 -: Юли 27, 2015, 11:16:57 pm »
Гинекологичен преглед имаше ли? Или кръвен тест? Картата ти е за 27 август и в случая питаш за взаимоотношения, а не за здраве, за да е поместена тук.
Да аркус гледаха ме , но незнам на какво,видеозон ли е ехограф ли е нямам представа , колкото и да ви е странно, просто кракът ми никога не е стъпвал в болница .И за това и съм толква притеснена.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #413 -: Юли 27, 2015, 11:28:00 pm »
Малко повече са от пет дни: 21-ви, 22-ри, 23-ти, 24-ти, 25-ти, 26-ти и 27-ми


да, всъщност са почти шест дни - въпросът е от 21-ви следобед, починала е на 27-ми сутринта, пет денонощия и половина, въпросът беше ще се възстанови ли, очевидно не се е. щом са дни, трябва да са кардинални знаци  и ъглови домове май.
« Последна редакция: Юли 28, 2015, 12:12:47 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Хорари за здраве
« Отговор #414 -: Юли 27, 2015, 11:37:46 pm »
по-добре в лбовните хорари, а тука да си разистим коментарите, че са излишни
Преместих я.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #415 -: Август 05, 2015, 02:25:21 am »
 Свекър ми ще умре ли или ще прескочи трапа?
Трети ден е в интензивното...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Хорари за здраве
« Отговор #416 -: Август 05, 2015, 10:51:10 am »
Според едно правило от Фирмикус Матернус, когато се гледа хорар за болен, винаги се гледа по първи. Ако е така, марс в рак, в предстоящ квадрат с диспозитора си в 4 и съотв 1-ви дом не е много розово, но има слаба надежда заради последният аспект-тригон със сатурн. Ако пък го гледаме като баща на съпруга-4-ти от 7-ми, е представен от сатурн в скорпион, предстоящ точен квадрат ретро венера и тук е "не". Ако го гледаме като 10-ти от 7-ми, е представен от луна, пак последен аспект-тригон с ретро венера, пак не. Но ако се задържи малко, преживее квадратът с марс и венера подмине юпитер, така че последният аспект на луната да е тригон с директен юпитер, шансовете се увеличават.
Тоест-или ще има бърз негативен отговор, или ако се задържи, ще се справи.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #417 -: Август 05, 2015, 12:13:00 pm »
Съгласна съм с тълкуването на Папи за първия дом. Всичко в картата води към Марс. Въпросът е колко е зле - в падение е, но поради рецепцията с Луната и триплицитета получава есенциални достойнства. Освен това е бърз, ъглов, директен и източен, а това са плюсове. В лъчите на Слънцето е, това е минус. Луната идва от съвпад с Кету и тригон със Слънце, намаляваща откъм 12-ти дом и ако не беше рецепцията с Марс щеше да е съвсем зле. Марс е и часови управител.

Парс в -ти дом със силен управител. Иска ми се да вярвам, че има сили да се справи, въпреки критичното положение. Така или иначе би трябвало днес вече да се знае какво става и какви са шансовете. Кураж акрукс.
De omnibus dubitandum est

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #418 -: Август 05, 2015, 02:16:25 pm »
Според едно правило от Фирмикус Матернус, когато се гледа хорар за болен, винаги се гледа по първи. Ако е така, марс в рак, в предстоящ квадрат с диспозитора си в 4 и съотв 1-ви дом не е много розово, но има слаба надежда заради последният аспект-тригон със сатурн. Ако пък го гледаме като баща на съпруга-4-ти от 7-ми, е представен от сатурн в скорпион, предстоящ точен квадрат ретро венера и тук е "не".
Според мен 4-ти от 7-ми, баща на съпруга ми, го описва точно, защото той е водолей (сатурнов знак), предстоящото Новолуние в точна опозиция с неговото Слънце. Направил е преди три дни масиран инфаркт- три артерии запушени, едната са отпушили с пружина, но не смеят да го подложат на операция, защото съсиреците били много и големи, може да тръгнат разсейки към мозъка и да направи инсулт. Бил е изпаднал в клинична смърт, но вчера мъжът ми говорил с него по телефона, а той ревал, че много го боли, поръчал на моя да се обади на свекървата да отиде и говори с лекарите да му сложат нещо да не го боли, тя пък не може да ходи- само падала, пукала вени- същата картинка, като моята майка. По картата Луната е производен 8-ми от 1д, описващ свекъра, на негов ИЦ, предстои съвпад с УранУ3 в негов 4д- вероятно ще направи удар и ще се обездвижи, Меркурий У6 за него в лъв ще квадратира Сатурн У1- няма да оздравее. А аз разчитах да получа помощ от тях, като се случи най-лошото с майка ми, а то може да я изпреварят.

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #419 -: Август 10, 2015, 09:11:34 pm »

... изписали са го вчера, дали му хапчета да пие вкъщи- не е толкова драматично положението, както ми го пресъздаде на моя лъвската луна  :012:


« Последна редакция: Август 10, 2015, 09:15:05 pm от Diyana »
De omnibus dubitandum est