Автор Тема: Хорари за здраве  (Прочетена 233172 пъти)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Хорари за здраве
« Отговор #495 -: Септември 09, 2015, 12:34:09 pm »
Да дам и ОВ от изследванията - всчко е "бетон" (цитирам :-) ), освен щитовидна жлеза - 2 хормона не са в ред. Комбинирано със стреса си е дало резултата.

Нали венера се свързваше с ендокринната система. Май в комбинация с нептун.  :017: Happy, гледай да ги вкараш в норма. :)  За другото са добри новините.
В психосоматичната медицина, щитовидната жлеза е възможността за себеизразяване. Тъкмо чета в момента статия информация за чакрите и органите :

Пета чакра Вишуда

ТАТВА:                             Етер
ТОЧКА НА БАЛАНС:      Силата на думата
МЕСТОПОЛОЖЕНИЕ: Гърлото
ОРГАН/ЖЛЕЗА:            Трахея, гърло, шийни прешлени, щитовидна жлеза
ЦВЯТ:                               Светло син
КАЧЕСТВА: Център на истината, езика, знанието и възможността за ефективна комуникация. Автентичност. Здравословно самоизразяване и взаимодействие. Вдъхновение, преподаване. Въплъщение на Божията Воля.
СЕНКИ: Летаргия, слабост в изразяването и описателните възможности. Срам, проблеми с гласа, несигурност, страх от мнението и преценката на другите. Проблеми с гърлото и врата, щитовидната жлеза.
ЙОГА УПРАЖНЕНИЯ: Всички Мантри, Поза кобра, Поза Камила, Въртене на главата, Ключ на врата, нос между колената.

Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Happy58

  • Гост
Re: Хорари за здраве
« Отговор #496 -: Септември 09, 2015, 12:50:56 pm »
Флорка, и аз започнах да чета за чакрите :-)

Ако не се лъжа, Венера е само надбъбречната жлеза ... такъв спомен имам. Ще го мисла по-късно. Сега ми е още отпаднало - чувствам се уж ОК, а нищо не мога да свърша ... първо ще се лекувам, а после ще се обучавам :-)
« Последна редакция: Септември 09, 2015, 01:50:17 pm от Happy58 »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #497 -: Септември 09, 2015, 01:44:10 pm »
Да дам и ОВ от изследванията - всчко е "бетон" (цитирам :-) ), освен щитовидна жлеза - 2 хормона не са в ред. Комбинирано със стреса си е дало резултата.
Е, щом всичко е бетон няма смисъл да се гипсираш  :012:
То точно стреса влияе на щитовидната жлеза, нали гуша се прави от ядове, а ядовете... от гадовее!  А и годинките си казват думата  :)
Както казваше малката ми дъщеря преди време, когато ме започна менопаузата- "Мамо, ЕГН-то те гони"

Happy58

  • Гост
Re: Хорари за здраве
« Отговор #498 -: Септември 09, 2015, 01:49:07 pm »
Е, щом всичко е бетон няма смисъл да се гипсираш  :012:
То точно стреса влияе на щитовидната жлеза, нали гуша се прави от ядове, а ядовете... от гадовее!  А и годинките си казват думата  :)
Както казваше малката ми дъщеря преди време, когато ме започна менопаузата- "Мамо, ЕГН-то те гони"

Да, така е. Моята братовчедка казва - "Абе, това ЕГН преди не ми се пречкаше, сега какво му е станало ... я да се укротява ..." :-)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #499 -: Септември 09, 2015, 01:49:51 pm »
Ако не се лъжа, Венера е само надстомашната жлеза ... такъв спомен имам.

Като цяло жлезите с вътрешна секреция са по Венера и Луна, а ако се ползват транссатурновите - по Нептун.

Независимо кой планетарен управител ползваш, щитовидната, епифизата и тимусът са по Телец. Специално щитовидната е под управлението на Венера и Меркурий (+Нептун, ако го ползваш).

По Везни/Венера са околощитовидните и надбъбречните жлези.

Функционално за някои хормони отговарят и Марс и Сатурн, то е ясно кои :-), но конкретно в случая на Хепи Венера е в началото и края.

Хепи, няма да отпадаш и униваш, а ще се вземаш в ръце. :-*
De omnibus dubitandum est

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хорари за здраве
« Отговор #500 -: Септември 09, 2015, 03:19:25 pm »
Happy, така  стартира климакса. А, както знаеш на "старта" всеки се (раз)вълнува и после  човек влиза в ритъм, т.е. адаптира се към случващото се по своя си начин. Когато "начинът" не синхронизира със случващото се , тялото реагира и физиологически, и психически. Наблюдавай Луната, и  натална, и прогресивна, и дирекционна даже,  и връзката им с Плутон за това как ще се развива този процес. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Хорари за здраве
« Отговор #501 -: Септември 09, 2015, 04:02:33 pm »
Като цяло жлезите с вътрешна секреция са по Венера и Луна, а ако се ползват транссатурновите - по Нептун.

Независимо кой планетарен управител ползваш, щитовидната, епифизата и тимусът са по Телец. Специално щитовидната е под управлението на Венера и Меркурий (+Нептун, ако го ползваш).

По Везни/Венера са околощитовидните и надбъбречните жлези.

Функционално за някои хормони отговарят и Марс и Сатурн, то е ясно кои :-), но конкретно в случая на Хепи Венера е в началото и края.

Хепи, няма да отпадаш и униваш, а ще се вземаш в ръце. :-*

Диянка, благодаря за инфото - да, Нептун си го уважавам :) и в момента си е доста активиран - пр Венера+пр Слънце са върху него, а тр Уран е в точен куинконс към него :). Отделно, в натала, нат Нептун е в квадрат с Марс във 2 дом .... много учебникарско го докарахме :) - то и Меркурий е под напрежение ... абе, на кой както му харесва ... все си пасва :)

В никакъв случай не отпадам ... напротив, за мен тази случка си е като Подарък от Вселената - аз живея сега наново и смятам да го използвам :)

 :08: :58:

Happy58

  • Гост
Re: Хорари за здраве
« Отговор #502 -: Септември 09, 2015, 04:06:16 pm »
Happy, така  стартира климакса. А, както знаеш на "старта" всеки се (раз)вълнува и после  човек влиза в ритъм, т.е. адаптира се към случващото се по своя си начин. Когато "начинът" не синхронизира със случващото се , тялото реагира и физиологически, и психически. Наблюдавай Луната, и  натална, и прогресивна, и дирекционна даже,  и връзката им с Плутон за това как ще се развива този процес. :)

Климакса да заповяда, нямам против, но ... ако обича, да не ми върти такива номера повече :) Възнамерявам да се наслаждавам на останалото ми време на тази Земя :) - в темата "Смях" има един пост "Проблеми?Хаос? .... Дреме ми на ноктенцата ...." (вижте го :) )- че и аз така ... :)

В момента само прогр Луна е скорпионска - нищо друго няма между нея и Плутон ...

 :08: :58:



abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Хорари за здраве
« Отговор #503 -: Септември 14, 2015, 02:16:37 pm »
Ще се оправи/стабилизира ли баща ми?

Диагнозата е рак на белия дроб от началото на годината.
Минаха 6 курса химиотерапия и всичко беше наред, съвсем наред допреди една седмица, когато изведнъж се влоши, само за ден. А снощи припадна, днес е в интензивното. Все още не се знае на какво се дължи.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #504 -: Септември 14, 2015, 04:29:37 pm »
Ще се оправи/стабилизира ли баща ми?
Диагнозата е рак на белия дроб от началото на годината.
Минаха 6 курса химиотерапия и всичко беше наред, съвсем наред допреди една седмица, когато изведнъж се влоши, само за ден. А снощи припадна, днес е в интензивното. Все още не се знае на какво се дължи.
Би трябвало да се стабилизира, Луната У6 за него ще извърши секстил с Венера У8 и Марс У10 в негов 6д. Лечението може да включва някаква интервенция. Нептун У1 за него в негов 1д на АСЦ е ретро и опозиция с Юпитер съУ1- може химиотерапията или други лекарства, които приема, да се отразяват неблагоприятно на черен дроб, жлъчка.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за здраве
« Отговор #505 -: Септември 14, 2015, 04:39:20 pm »

Ще се оправи/стабилизира ли баща ми?


В картата според мен има указания за критично състояние, но също така и за това, че състоянието му ще се променя бързо, динамично. В момента изглежда, че изходът изцяло зависи от лекарите, обслужващия медицински екип, от начина, по който се грижат за него.

Не виждам ясни указания за летален изход, по-скоро за стабилизиране, според мен ще прескочи опасността.

Нямам достатъчно задълбочени познания по медицина и анатомия, но ако търсим причините за сегашното му състояние, бих предположила следното:

- интоксикация - организмът може да се е претоварил от интензивните терапии, през които е преминавал
- в резултат на интоксикация да са се натоварили бъбреците, някакъв проблем с отделянето на урина
- от своя страна, това може да е натоварило сърцето, да има някакъв проблем с циркулацията на кръвта /венозна/

Не съм много наясно каква връзка между изброените фактори има от медицинска гледна точка, но намерих това:

Цитат

Частите на сърдечно-съдовата система са сърцето, артериите, вените и капилярите. Вените са важна част от циркулационната система, която връща в дробовете и сърцето, съответно и в бъбреците, използваните продукти и въглеродния диоксид. За разлика от артериите, които пренасят кислород и хранителни вещества до клетките, вените извършват обратното движение, като придвижват към сърцето отпадъчни продукти от клетките.


Като цяло тонусът на баща ти е слаб, но пак е добре, че Юпитер вече не е толкова близо до Слънцето. Има изгледи да се стабилизира, въпросът е да премине кризата. Изходът от кризата трябва да стане ясен до часове или дни.

Дано има силата да се справи!  :engel016:

---
Изтеглих и три карти Таро за доуточняване:

1 - в какво състояние пребивава в момента?
2 - какъв ще е изходът от кризата?
3 - има ли благоприятни перспективи да пребори рака?

Според мен картите потвърждават това, което е посочено в хорара.

1 - 2ка мечове, обърната - в момента е в кризисно състояние, жизнеността е намалена; проблемът е свързан с дихателната и/или сърдечно-съдовата система /има ли вероятност от оперативна интервенция?/.

2 - 2ка монети - тази карта се свързва с изцелението; символизира прилив на енергия, възстановяване на равновесието; периоди на изостряне могат да се редуват с периоди на ремисия.

3 - 10ка чаши - прогнозата е благоприятна: изцеление, оздравяване, благоприятен изход; възстановено равновесие. Много е важна мотивацията да продължи, какво изпълва живота му със смисъл - семейство, близки, емоционални привързаности.



« Последна редакция: Септември 14, 2015, 05:16:39 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Хорари за здраве
« Отговор #506 -: Септември 15, 2015, 01:41:23 am »
Ще се оправи/стабилизира ли баща ми?

Диагнозата е рак на белия дроб от началото на годината.
Минаха 6 курса химиотерапия и всичко беше наред, съвсем наред допреди една седмица, когато изведнъж се влоши, само за ден. А снощи припадна, днес е в интензивното. Все още не се знае на какво се дължи.
Мисля, че ще има още някаква криза в здравето му, но  после трябва да се позакрепи. Хирургична интервенция сякаш е възможна.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Хорари за здраве
« Отговор #507 -: Септември 15, 2015, 10:10:01 pm »
Благодаря ви

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Хорари за здраве
« Отговор #508 -: Септември 15, 2015, 11:34:25 pm »
Ще се оправи/стабилизира ли баща ми?

Диагнозата е рак на белия дроб от началото на годината.
Минаха 6 курса химиотерапия и всичко беше наред, съвсем наред допреди една седмица, когато изведнъж се влоши, само за ден. А снощи припадна, днес е в интензивното. Все още не се знае на какво се дължи.

Ще се стабилизира.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Хорари за здраве
« Отговор #509 -: Септември 15, 2015, 11:46:00 pm »
Abroad, дано да се оправи баща ти, стискам палци.  ::)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name