Автор Тема: Слънчево затъмнение 21.08.2017  (Прочетена 30337 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Слънчево затъмнение 21.08.2017
« -: Юни 24, 2017, 10:28:39 am »
Знам, че е малко ранично, но след 2 месеца предстои пълно слънчево затъмнение.
За съжаление няма да може да се наблюдава от територията на България.
Какво мислите за влиянието на това затъмнение?

В моята натална карта докосва важна "точка". Както и следващото затъмнение - частичното от 15.02.2018.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #1 -: Юни 24, 2017, 10:37:41 am »

За съжаление няма да може да се наблюдава от територията на България.

Не се знае. Според езотериците енергията на слънчевите затъмнения не е особено добра. И даже се препоръчва да не се гледат такива явления.  :)

При мен това СЗ е в квадрат към Юпитер в 7 дом. Но има и много активни транзити към натална Венера.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3334
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #2 -: Юни 24, 2017, 10:49:02 am »
 Не е ли в съвпад с Регул?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #3 -: Юни 24, 2017, 12:30:42 pm »
В 1 дом  и образува квадрат с Мерка и тригон с Уран.
И понеже, пак , изпаднах в една не дълбока дупка  :012: , ще сменям отношението си към живота.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #4 -: Юни 24, 2017, 09:31:11 pm »
при мен е в 12д, няма аспекти, но лунациите в 12д са ми притеснителни


Акрукс, управител К12 Меркурий или Слънце е ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #5 -: Юни 24, 2017, 09:35:07 pm »
Пада се на до 2гр от ДСЦ и в секстил с нат. Слънце  :)
Не съм си пожелал още нещо конкретно ..

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #6 -: Юни 24, 2017, 10:08:03 pm »
Благодаря, Акрукс. Прави ми впечатление от споделено, че нативи със Слънце Лъв, в 5-ти, у 12-ти, Слънце в 12-ти, се чувстват със занижена жизненост, увереност, възможностите, шанса усещат, че им се изплъзват, нямат сили, нещо все им се "губи" и все в този порядък, когато 12-ти дом им е активиран и от транзит, прогресия, лунация- затова те попитах.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #7 -: Юни 24, 2017, 10:15:27 pm »
И при мен в 12 дом, но пък с 2 аспекта  :012: Квадрат с Меркурий в 4ти У1,2,10 и тригон с Нептун в 4ти У7,8.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #8 -: Юни 25, 2017, 12:37:04 am »
При ме е в 6 дом, в тригон с нат.Слънце  У6 в 10 дом. Точно в този момент - Сатурн е на МС, в опозиция на нат.Марс. Тр. Марс прави сексти към наталния, а тр.Юпитер - тригон.

Очевидно - ще има много енергия, хъс, и противопоставяне при мен.
Над силата е само умението да я владеем!

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #9 -: Юни 25, 2017, 08:51:44 am »
при последното затъмнение в този знак и градус през 99г, помня как го гледахме с колежките през опушени стъкла, ме цакаха  със заплатата близо 9м.- шефката и нейна приятелка, на която брат ѝ "работеше" при мъжа ми, сложих в кавички, защото никаква работа не вършеше, а вземаше 300лв, което тогава си беше добра заплата за нищоправене; Слънцето У12 във 2д- заплатата, ощетена от тайните врагове, скъсах се от бачкане за по 150-160лв, а преди това за същия труд получавах към 270лв
На тази брат ѝ се изпусна веднъж в разговор, че като бил ученик ме мразел, защото нашата къща била хубава и на 2 етажа, а тяхната, на граница с нашия двор, беше кирпичена, но сега е обратно- укрепиха с бетон старата къща, вдигнаха втори етаж и тавански, нова дограма и външна мазилка, само дето той се изпокарал с майка си и заминал да живее при някаква булка в нейния апартамент...

Ти имаш много поучителен житейски опит... :)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #10 -: Юни 26, 2017, 09:46:24 am »
Това затъмнение ми попада в 7 дом в тригон с нат. Марс в Стрелец на асц. откъм 12 дом и мааалко по-широк тригон с нат. Юпитер в Овен на ИЦ. Отчитам два важни фактора - първо ми затваря огнения тригон, и второ - активира ми ъглите 1-7-4 дом. По това време Венера - У10/У5, минава през седми дом и прави квадрат с нат. Юпитер. Тоест, мога да приема, че е активен и 10 дом, с което всички ъгли са включени.
Интересното е, че по план тогава ще съм на море. Но ако имам възможност за смяна на работа - ще пропусна морето.

Иначе общо по картата на затъмнението виждам хубави конфигурации. Слънцето - диспозитор и на СЛВ, и на Луната, е в собствен знак. В тригон е с диспозитора на ЮЛВ - Уран. Марс също е в Лъв и ще даде по-бърза събитийност въпреки че знакът на затъмнението е фиксиран. Обаче ми изглежда като момент за късмет и добри шансове. При толкова положителни аспекти и предвид щедрият и лъчезарен знак за мен това си е благотворна лунация, нищо че е затъмнение.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #11 -: Юни 26, 2017, 01:19:29 pm »
Античната астрология или поне нейните съвременни последователи не позволява/т затъмненията да носят благотворни прояви.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #12 -: Юни 26, 2017, 01:46:31 pm »
А съвременните астролози какво хубаво виждат в тях? :)

На затъмненото, в сянка, кое му е положителното?
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #13 -: Юни 26, 2017, 02:04:50 pm »
А съвременните астролози какво хубаво виждат в тях? :)

Затъмнението може да послужи и като тригер, ако някаква ситуация е назрявала. Изявата му зависи от динамиката на хороскопа към този момент, какви тенденции преобладават – негативни или положителни. И от това в каква посока към този момент върви животът на натива, къде е фокусът, кои са наболелите теми.

Слънчево затъмнение в съвпад с АС на моя близка навремето влоши здравословното й състояние, година по–късно почина. Но като цяло натам отиваха нещата, просто не вярвах да има такова бързо развитие. Не вярвах до сетния ѝ дъх. Но тя имаше и неблагоприятни указания по дирекции и прогресии към онзи момент.

Последните две затъмнения в съвпад с меридиана в моята карта имаха положителна изява. Разбутаха застояли енергии, изкараха ме от летаргично състояние, сама инициирах промени и резултатът не закъсня. Доволна съм. Не усещам нищо фатално.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3334
Re: Слънчево затъмнение 21.08.2017
« Отговор #14 -: Юни 26, 2017, 02:19:17 pm »
Затъмнението може да послужи и като тригер, ако някаква ситуация е назрявала. Изявата му зависи от динамиката на хороскопа към този момент, какви тенденции преобладават – негативни или положителни. И от това в каква посока към този момент върви животът на натива, къде е фокусът, кои са наболелите теми.

Слънчево затъмнение в съвпад с АС на моя близка навремето влоши здравословното й състояние, година по–късно почина. Но като цяло натам отиваха нещата, просто не вярвах да има такова бързо развитие. Не вярвах до сетния ѝ дъх. Но тя имаше и неблагоприятни указания по дирекции и прогресии към онзи момент.

Последните две затъмнения в съвпад с меридиана в моята карта имаха положителна изява. Разбутаха застояли енергии, изкараха ме от летаргично състояние, сама инициирах промени и резултатът не закъсня. Доволна съм. Не усещам нищо фатално.

Съвпадът с асцедента колко градуса орбис беше? Какви бяха дирекциите?
Frankly, my dear, I don't give a damn.