Автор Тема: Пълнолуние 2 януари 2018 г.  (Прочетена 4961 пъти)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Пълнолуние 2 януари 2018 г.
« -: Януари 01, 2018, 05:13:48 pm »
Качвам карта на пълнолунието в Рак тази нощ с данни за София.
Луната е част от голям воден тригон, но преди и след опозицията й със Слънцето минава през напрегнати аспекти.
Интересно ми се вижда, че управителите и на двата знака по оста са си на мястото. Луната е в управлявания от нея Рак, а Сатурн - в Козирог като Слънцето вече е направило съвпад с него. Бих го разчела като катализатор на доста зряла женска енергия и период за справяне с емоции от минали събития, за подреждане на вътрешния свят с търпелив и методичен сатурнов подход.
Може заради стелиума в Козирог да има и силно материализиращ ефект - пълнолунието да е съпроводено с реални резултати и развръзки, а не само мисловни и емоционални нагласи.

При мен е по оста 1-7 дом в сходящ квадрат към нат. Венера. С  всички козирожки планети в първия ми дом и възврата на Сатурн ми е малко тегаво и летаргично и лунацията най-много да усили ефекта.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Пълнолуние 2 януари 2018 г.
« Отговор #1 -: Януари 01, 2018, 06:10:16 pm »
При мен пълнолунието попада в 3 дом.Очаквам емоционално-сълзливи разговори с приятелка,събитие при брат ми,обаждане от майка , пътувания са  част от ежедневието,имаме план за монтаж газова уредба на колата.Може да видя,разбера нещо за моя съседка.Луната е у3 дом.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Пълнолуние 2 януари 2018 г.
« Отговор #2 -: Януари 01, 2018, 08:08:22 pm »
При мен е в почти точен съвпад с натална Луна У1,2 близо до АЦ.
От няколко дни се грижа за постигане на вътрешно удовлетворение и комфорт чрез прекъсване на неводещи до никъде отношения. Малко с голямата балтия действах, и то в момент, неочакван от другия. Съзнателно се поизолирах в последните дни от когото и където можах.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние 2 януари 2018 г.
« Отговор #3 -: Януари 02, 2018, 12:56:15 am »
Започваме годината със Супер Луна, а Пълнолунието е с нептунов привкус, за което говори и извадката от Пирогов за тази нощ- над 500човека са потърсили помощ, прекалили с алкохол и наркотици.
При мен попада в 10д., най-точен аспект тригон с Хирон в 6-ти.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние 2 януари 2018 г.
« Отговор #4 -: Януари 02, 2018, 11:00:51 am »
Уранова лунация- точно днес Уран сменя посоката си на ретро движението си и става стационарен и е видим. Марс у АСЦ е в добра позиция за нощна карта, нищо че е в 12-ти дом, но е с Юпитер и Венера държи осите на лунацията,но не се вижда, за да осъществи  връзките по 4/10 в тази лунация.  Стресиращата планета (Луна) е във воден знак, ще изразяваме емоциите си доста недодялано, защото сме обсебени от твърде личните си преживявания и нужди и интереси ( с Плутон и Венера) и то по импулсивен начин ( Марс и той във воден знак). За да си осъществим намеренията ( пълнолуние е ), може би ще се наложи емоционална дисциплина (Сатурн е отсреща) и да не се подаваме на външни внушения и влияния ( Нептун). Важното е да ценим емоционалното си доволство и да си позволим да вярваме на интуицията към кой да сме по-услужливи, дружелюбни (Юпитер е тригон откъм 12-ти дом). Женската половина може да привлече юпитеров тип мъж, а мъжката ситуации с юпитеров оттенък, но всички ще имаме полза от жени, за да постигнем резултати, без да сме крайни в исканията и постъпките си. Има тенденции и за престъпни деяния, щом е включен 12-ти/8-ми със Скорпион/ Плутон.

При мен е точен секстил с у7/10 Меркурий по оста 8/2, активира ми бавния транзит Нептун съвпад Меркурий, МП Слънце-Сатурн, Луна-Юпитер/Уран, Венера-Плутон; Уран спира точно върху Сатурн и МП Меркурий-Марс, Луна-Венера. Чака ме работа.:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Пълнолуние 2 януари 2018 г.
« Отговор #5 -: Януари 02, 2018, 11:18:20 am »
Май точно по това време е имало земетросение https://www.vesti.bg/bulgaria/zemetresenie-razliulia-bylgariia-6077755



При мен е в края на 4 дом - на 2 градуса от К5,  в опозиция на нат.Меркурий - У3, 4, 7. Затваря тао квадрата с връх Меркурий и опозиция Юпитер-Плутон до голям квадрат. Не съм го разглеждала, довечера ще го видя по-детайлно в ЗЕТ :)

Още вчера привечер имаше събития у дома, доста изневиделица ми дойдоха - сега си давам сметка от къде изблика и се взриви тази енергия :)
« Последна редакция: Януари 02, 2018, 11:27:01 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Пълнолуние 2 януари 2018 г.
« Отговор #6 -: Януари 02, 2018, 10:22:49 pm »
Не знам дали заради земетресението или пълнолунието, но не спах цяла нощ. Сутринта се събудих рано и бях толкова неспокойна, че не можах да спя повече. Това е крайно необичайно за мен. Никога не съм имала проблеми със съня, нито пък се е случвало да съм напрегната без причина.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Пълнолуние 2 януари 2018 г.
« Отговор #7 -: Януари 02, 2018, 10:59:36 pm »
уранова съм отвсякъде, не че е за хвалба, де
но точно снощи спах повече от 10 часа..., твърде неприсъщо за човек дето цял живот има проблеми със съня, особено напоследък, когато едва успявам да докарам 3-4 часа сън, даже се успах за работа
събитие си е, понеже се случва в най-добрия случай веднъж годишно
Слънце и Луна от пълнолунието в знака на наталното пълнолуние

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Пълнолуние 2 януари 2018 г.
« Отговор #8 -: Януари 03, 2018, 04:56:06 pm »
При мен пълнолунието попада в 3 дом.Очаквам емоционално-сълзливи разговори с приятелка,събитие при брат ми,обаждане от майка , пътувания са  част от ежедневието,имаме план за монтаж газова уредба на колата.Може да видя,разбера нещо за моя съседка.Луната е у3 дом.
Новолунието от 18 декември беше на моя к8.Бях на погребение.Очакванията ми за пълнолунието се потвърдиха ,.......... и още:2ма съседи се присъединиха към вайбър и "ги видях",за други съседи(непознати)разбрах от медиите ужасни новини.
Последна четвърт ще бъде на к6,меркурий на к8.Може да видя  умряло куче. :o

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пълнолуние 2 януари 2018 г.
« Отговор #9 -: Януари 03, 2018, 05:20:50 pm »
Не знам дали има връзка, но това пълнолуние е в квадратура с нат. Плутон в 11 дом.

Отдавна имах съмнения за измамни практики и злоупотреби с моя подпис от агенция, с която имахме 10 години уж коректно и лоялно сътрудничество, бяха ми и основен възложител. И днес удари часът на истината. Изглежда, че в софийския офис пак са наели нова координаторка и се е оказала не така обиграна, не умее да лъже. През последната година ме търсеха само за дребни поръчки, за които задължително трябва да се използва моето име, ценз и подпис, всичко останало незнайно къде отиваше. Днес получавам обаждане за два дребни документа, после пак звънят и се извиняват – да съм превела само втория, първия го имали вече, стар образец /мои бланки/. Накрая пак се обаждат – поръчката се анулира, защото имали вече правени образци и от двата. Само щели да коригират нещо, от мое име и върху листи с мой подпис! Е, това вече беше върхът на наглостта и всичко е гонене на по-висока печалба на чужд гръб! В крайна сметка с равен и любезен тон им казах, че оттук нататък листи с мои подписи ще видят през крив макарон, щом се използват и за чужди преводи от/на същия език /правени от офис служители без нужния ценз/, което и без това е нередна и порочна практика.

Ще станат европейци тогава, когато за качествено и навреме свършена работа се научат да си плащат, а не все да минават максимално евтино или за без пари. Масов синдром и болестно състояние, навсякъде аванта трябва да има. Подобен коментар четох днеска и в една новина за "безплатното" саниране. Аман от тарикати на дребно!



« Последна редакция: Януари 03, 2018, 05:22:31 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Пълнолуние 2 януари 2018 г.
« Отговор #10 -: Януари 03, 2018, 07:11:03 pm »
Не знам дали заради земетресението или пълнолунието, но не спах цяла нощ. Сутринта се събудих рано и бях толкова неспокойна, че не можах да спя повече. Това е крайно необичайно за мен. Никога не съм имала проблеми със съня, нито пък се е случвало да съм напрегната без причина.
 
При мен безсъние две поредни нощи, отдавна не ми се е случвало да ми действа така пълнолуние. И докато първата си я отспах до обяд вчера, днес нямах този късмет и съм като парцал. Хамстерчето побесня две нощи, беше много шумно. МЦ при мен обикновено закъснява, сега много подрани и е много продължителен и обилен.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Пълнолуние 2 януари 2018 г.
« Отговор #11 -: Януари 03, 2018, 11:26:03 pm »
Лили, може да пробваш да правиш документите във формат със защита от копиране. Не че няма да успеят пак да го преправят, орежат, мажат, но ще им отнеме много време. А документът валиден ли ще е като е без мокър печат и омастилен подпис :017:

При мен Пълнолунието е в 5-ти дом в съвпад с нат. Лилит - спасих едно диво животинче.
Сега гледам, че животното в конкретния случай е по Меркурий - при мен тр. Меркурий е на градус от точен съвпад с нат. Сатурн в 10 дом.
« Последна редакция: Януари 04, 2018, 12:05:38 am от romantica »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Пълнолуние 2 януари 2018 г.
« Отговор #12 -: Януари 03, 2018, 11:58:30 pm »
Не, просто у нас не е уреден и защитен статутът на преводача, правилникът е в полза на агенциите и има злоупотреби. А тия отдавна ги дебнех да се издънят, от много време имам подозрения. Тарикатлъци на чужд гръб, народът го обича. За съжаление поради преобладаващ помиярски манталитет сред възложители и клиенти може да се наложи пак да ставам наемен персонал, там пък други тарикати.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Пълнолуние 2 януари 2018 г.
« Отговор #13 -: Януари 14, 2018, 12:15:56 am »
Моя приятелка роди на 8.1.2018, като асц в картата по градус е същия, но в противоположния знак Телец. В картата на Пълнолунието ПФ е съвпад. Слънчев Рак е (23гр.), където са и Венера/Меркурий, с по ранни градуси в знака и са съвпад с Луната от Пълнолунието. Тр. на сев. възел/лъв съвпад със сол. Меркурий на сол Асц, в 4-ти натален. И още....
Доста години изстрада преди да забременее, но смени мъжа и всичко се оправи. Проблемът чисто физиологически/хормонален беше при нея, но в картата й няма предпоставки за безплодие. Знаех си, че всичко ще се нареди, когато е с подходящия мъж и Вселената разреши.  :)
При нея 11-ти дом е във Водолей и заключен знак Риби, Нептун е в 8-ми, Козирог. Упр 5/Лъв/Слънце е в 3-ти дом и 11-ти производен от 5 за 1-во дете. Роди й се моминченце, Асц Риби съвпад Нептун от 12-ти, Юпитер/Марс са в 8-ми. Слънце Козирог/Венера/Плутон в 11-ти.
« Последна редакция: Януари 14, 2018, 02:33:10 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг