Автор Тема: Малко помощ за интерпретация  (Прочетена 5025 пъти)

crystalinx

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
Малко помощ за интерпретация
« -: Ноември 29, 2018, 07:01:27 pm »
-
« Последна редакция: Ноември 30, 2018, 09:02:18 am от crystalinx »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #1 -: Ноември 29, 2018, 07:34:21 pm »
Чакай де, от толкова чаткане по чуждестранни форуми какво научи?

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #2 -: Ноември 29, 2018, 08:48:28 pm »
Тези, които имат интерес, не чаткат много нещата, но искат да научат нещо повече за рождената си карта, ходят при астролог.  :012:
« Последна редакция: Декември 04, 2018, 09:10:48 am от starinthenightsky »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #3 -: Ноември 29, 2018, 08:50:24 pm »
Тези, които имат интерес, не чаткат много нещата, но искат да научат нещо повече за рождената си карта ходят при астролог.  :012:

Въобще не е задължително, просто трябва да отделят от свободното си време някоя и друга година

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #4 -: Ноември 29, 2018, 08:57:25 pm »
А случая дали е такъв ?  :) Човек ако иска и има интерес и то не от днес, ще намери начин да се научи, ако ли не ще търси помощ за интерпретация.


Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #5 -: Ноември 29, 2018, 09:14:59 pm »
А случая дали е такъв ?  :)

А, ми защо ни е да гадаем, времето ще покаже :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #6 -: Ноември 29, 2018, 09:58:50 pm »
Здравейте съфорумници :D
Сравнително нова съм в астрологията, но имам огромен интерес към това да науча повече за наталната си карта.
Проблемът е, че не чаткам нещата много. Не знам къде да пусна темата и към кого да се обърна в БГ (падна голямо чаткане по чуждестранни астрологични форуми) затова реших да я пусна тук и дано не е грешното място: Може ли някой
да ми помогне с интерпретацията на картата ? Поне да ми даде основа и да ми подскаже за някои неща, които са заложени (може би не ползвам правилната дума..знам, че нищо не е на 100 процента в астрологията, но все пак - някакъв заложен потенциал или трудност, някакъв път..).
Малкото, което мога да кажа е, че за стелиум в Стрелец не си падам голяма оптимистка. Често ми е черно пред очите , макар и да съм още доста зелена. Плюс това винаги съм била самотен тип особено в периода 2015-2017.
В посочения период Сатурн е бил в Стрелец и си е казал тежката дума над твоя стелиум. А картата ти къде е всъщност?
И реално, не търсиш помощ да ти се обясни нещо, което не разбираш, а искаш безплатна консултация.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #7 -: Ноември 29, 2018, 10:08:12 pm »
В посочения период Сатурн е бил в Стрелец и си е казал тежката дума над твоя стелиум. А картата ти къде е всъщност?
И реално, не търсиш помощ да ти се обясни нещо, което не разбираш, а искаш безплатна консултация.
Тя си беше качила картата, но явно я е махнала после, след като е видяла как Papy и star реагираха.

crystalinx

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #8 -: Ноември 30, 2018, 07:59:13 am »
Определено не исках цялостна интерпретация, за която ми е ясно, че се плаща или може да се разучи самостоятелно с малко вложено време.
Отговорите най-горе ми казват неща, които вече са ми пределно ясни.
Ако някой искаше да каже, че не тук е мястото за това някой да интерпретира цяла карта безплатно, можеше да каже точно това.
Макар че вече да ми беше ясно. Не съм искала такава интерпретация и нямах предвид това.
Когато казах, че съм "нова" за астрологията имах предвид , че не разбирам нещата в дълбочина, за всичко астрологично чета от доста отдавна и
търсех мнението на някой, който е по-запознат и има по-добър поглед върху нещата и може да изкаже кратко  защо последните години бяха такива и дали ще има почва за още неблагоприятни ситуации от този тип. Но явно не си формулирах въпроса, както трябва и разтягах твърде много лукуми, което накара въпроса да изглежда, като искане за цялостна интерпретация . А случая определено не е такъв.
Така че изтрих картата, защото от повечето отговори разбирам, че от такава тема явно няма смисъл и наистина я пуснах не където трябва.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #9 -: Ноември 30, 2018, 09:15:30 am »
Виж, форумът има смисъл за да обменяме информация, а не някакви хора да показват и доказват колко знаят. Аз затова те попитах какво ти си научила, ама ти пък прибърза и махна картата. Дай да видим какво що, тук масово използваме карти от astro.com, защото са по-четливи и през телефони.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #10 -: Ноември 30, 2018, 11:03:07 am »
Да, така се вижда добре
Кажи сега, какво разучи до момента :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #11 -: Ноември 30, 2018, 11:04:04 am »
Сигурно ти липсва здрав разум горкичката  :012: Имаш нужда от твърда земя под краката си и помощ за дефиниране и допиране до материаллни форми  ;D Ако се чувстваш ,като от друг свят с глава в облаците и трудно идентифициране с обкръжаващите, почни да си набавяш земя -спорт, ходене ,камъни, копане, нещо от сорта. С тоя Марс фрустриран в критичен градус баш в Дева, една земя имаш .. :012:

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #12 -: Ноември 30, 2018, 11:11:41 am »
Южен възел е съвпад Луна,вероятно някаква дарба носиш в себе си от миналото.Луната у5,у6 домове е в градуса на затъмнението от февруари.Сънуваш,нервна си,прибързано раздразнителна може би и мечтаеш.Много точен тригон Марс -Нептун,свързано е с изкуство,може да печелиш пари от изкуство.Учиш ли нещо?Имаш ли болки в краката?Крампи,разширени вени?
« Последна редакция: Ноември 30, 2018, 11:19:25 am от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #13 -: Ноември 30, 2018, 12:02:41 pm »
Новолунието ще е съвпад с МЦ и Меркурий и квадрат с Юпитер в 1 дом,възможно е да ти хрумне нещо,относно теб и това,което искаш да си.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Малко помощ за интерпретация
« Отговор #14 -: Ноември 30, 2018, 02:50:15 pm »
Предвид, че имам стелуим в 9ти дом (или 10ти, и аз вече не знам) и то в Стрелец, това би трябвало да е един от най-значимите периоди в живота ми - Стрелец отговаряше за тези години (може и да бъркам?) Но истината е, че това е най-тъмния ми житейски период.
Като по-малка сънувах доста неща , някои от тях доста мрачни.. Направо апокалиптични.
 Мечтая твърде много и мразя това в себе си, защото не става въпрос за цели и идеи, а за фантасмагории в най-пълния смисъл на думата  :D :D Емоционално съм нервна, ядосвам се за пълни щуротии, но отвън не ми личи освен, ако не реша да го покажа съзнателно. Понякога емоциите ги чувствам много силно физически. До такава степен , че се замайвам и получавам главоболия - това е нещо, което имам откакто се помня. Такива неща.
  Не знам защо си очаквала от Сатурн като е навлязаъл в Стрелец, животът ти да стане цветя и рози? Както сама си се убдедила, периодът 2015-17 е бил мрачен и потискащ. Сатурн преди да транзитира над твоето Слънце, което е диспозитор на вмъкнат знак в дом 6, е квадратирал Луната, която управлява дом 6 и се намира в края на дом 12. Дом 6 се свързва със здравето, а 12 с вътрешните, психични преживявания. Луната, сама по себе си, се свързва с вътрешния емоционален свят, с миналото, като естествен управител на дом 4. Твърд аспект с нея от страна на Сатурн, може да оказва влияние две-три години, след като е отминал. Още повече при теб Сатурн управлява дом 12, а Луната в 12д е в съвпад с южния възел- това е кармично положение и труден аспект, трудно действащ в сътрудничество, склонна си към изолация, което е предпоставка за депресия и отрицателни емоции, които водят до още по-голямо отчуждение.
Нептун, който управлява твоя Асцендент, се намира на куспидата на дом 12 и попада вътре в 12-ти дом, в квадрат е с натален Сатурн , управляващ дом 12, което се интерпретира като болест, страх, неврози, фобии, водещи началото си от подсъзнанието. При лош хороскоп, като цяло, това положение може да отведе натива в психоболница. Може да стане жертва на отрицателни душевни влияния, затова е нужно да се избягват астрални и паранормални въздействия, сеанси, експерименти с психически и наркотични вещества. Често се случва да е налице комплекс на мъченика, за да привлече съчувствието на хората, но това отблъсква и мнозина го избягват, оттук самота и самосъжаление, което води до психози.