Автор Тема: Хорари за здраве  (Прочетена 233020 пъти)

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #15 -: Юни 25, 2013, 09:39:17 pm »
Мда, оста Близнаци - Стрелец навежда на нервно-мозъчни автодиагнози  ;D. Но Слънце вече е изскочило в знака на Рака и се е поохладило.
De omnibus dubitandum est

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Хорари за здраве
« Отговор #16 -: Юни 25, 2013, 10:05:05 pm »
Уран, сега се сетих, че понякога при у-л на 6 в 4-края на нещата, тълкуването е-"край на заболяването", да ретро е сатурн, но може да се приеме напр. ,че ако имаш възрастово намаление на зрението/при ок.40-годишните/ донякъде си е в реда на нещата. :)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Хорари за здраве
« Отговор #17 -: Юни 25, 2013, 10:22:04 pm »
Уран, сега се сетих, че понякога при у-л на 6 в 4-края на нещата, тълкуването е-"край на заболяването", да ретро е сатурн, но може да се приеме напр. ,че ако имаш възрастово намаление на зрението/при ок.40-годишните/ донякъде си е в реда на нещата. :)

Знам, че е така, но категорично отказвам да го приема. ;D ;D ;D

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Хорари за здраве
« Отговор #18 -: Юни 29, 2013, 09:39:47 am »
Имам ли сърдечен проблем или оплакванията ми са следствие на стрес и напрежение, и ще отшумят?

Въобще нямам доверие на некомпетентните ни и алчни лекари и не съм си правила изследвания.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Хорари за здраве
« Отговор #19 -: Юни 29, 2013, 11:44:31 am »
Имам ли сърдечен проблем или оплакванията ми са следствие на стрес и напрежение, и ще отшумят?

Въобще нямам доверие на некомпетентните ни и алчни лекари и не съм си правила изследвания.
Луна без курс, няма място за тревога...
Управителят на 1 и 6 д-ве разпадат тригон, също добър знак. Единствено това, че сатурн е ретро показва в момента склонност към хронични болежки , и ако има проблем, той не е от сега.
Бтв, слънцето се е отделило от юпитер-управител на 5 дом,да не си имала любовни вълнения и това да се е отразило на състоянието ти./има едно явление-сърдечна невроза, без да е болно сърцето в действителност/
У-лите на 1 и 8 д-ве също разпадат тригон-др. потвърждение,че нещата са добри.
Слънцето ще направи след време опозе с плутон-не е сигнификатор тук за здраве. И квадрат с уран-сигвификатор на доктора и евентуалното лечение-вероятно няма да посетиш доки.
Или-мисля,че проблем със сърцето физически нямаш, но твоята планета-слънце, това си ти,волята ти-предстоят ти трудни ситуации,свързани с отношения, партньорства....

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Хорари за здраве
« Отговор #20 -: Юни 30, 2013, 08:24:17 am »
Благодаря Енигма  :)

има едно явление-сърдечна невроза, без да е болно сърцето в действителност

Вероятно си права, че е на психологическа основа и реално може ми няма нищо, на което много се надявам. Стресовите ситуации са ми в много повече от колкото мога да понеса и явно е следствие на това. Трябва някак сама да се справя с тези оплаквания, за сега отказвам да ходя на лекар, защото както казах им нямам грам доверие.

Или-мисля,че проблем със сърцето физически нямаш, но твоята планета-слънце, това си ти,волята ти-предстоят ти трудни ситуации,свързани с отношения, партньорства....

Ох, не се и съмнявам  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хорари за здраве
« Отговор #21 -: Юни 30, 2013, 12:45:29 pm »
Satin, и според мен няма сериозни основания за притеснения, ще отмине.
Аритмия ли имаш или тежест в гърдите и периодична пробождаща болка в сърцето, която се появява внезапно и бързо изчезва?

Когато се успокоиш емоционално и спреш да се самоизмъчваш, болката в сърцето постепенно ще отшуми.
При мен започна от миналата година, вследствие на няколко години силен стрес. По принцип съм устойчива към всякакъв стрес, но едно силно разочарование ме довърши. Предполагам, че в момента се намираш в аналогична ситуация. Докато не се освободиш от душевния си товар, ще се обажда сърчицето. И чувството за свиване и тежест в областта на сърцето ще отмине, когато дадеш път на миналото да си ходи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Хорари за здраве
« Отговор #22 -: Юли 01, 2013, 03:58:56 pm »
Satin, и според мен няма сериозни основания за притеснения, ще отмине.
Аритмия ли имаш или тежест в гърдите и периодична пробождаща болка в сърцето, която се появява внезапно и бързо изчезва?

Когато се успокоиш емоционално и спреш да се самоизмъчваш, болката в сърцето постепенно ще отшуми.
При мен започна от миналата година, вследствие на няколко години силен стрес. По принцип съм устойчива към всякакъв стрес, но едно силно разочарование ме довърши. Предполагам, че в момента се намираш в аналогична ситуация. Докато не се освободиш от душевния си товар, ще се обажда сърчицето. И чувството за свиване и тежест в областта на сърцето ще отмине, когато дадеш път на миналото да си ходи.

Аритмия и то много силна. Имам и други оплаквания.
Обикновено, когато ти се е натрупало прекалено много, накрая те срива нещо не чак толкова значимо, защото просто си стигнал до предела си на издръжливост.

Ей, тук видях нещо полезно http://www.anesway.info/ank_med1.php

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Хорари за здраве
« Отговор #23 -: Юли 01, 2013, 06:54:55 pm »
Тежестта в слънчевия сплит може да породи това усещане, но проблемът е по-скоро емоционален, а не физически. Когато се подобри тонусът на психиката и се отпуши- точно там- край сърцето, нещата ще си дойдат на мястото.
п.п.Със Сатин явно си приличаме по това, че някои несгоди ни причиняват чисто физическа болка.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Хорари за здраве
« Отговор #24 -: Юли 01, 2013, 07:14:11 pm »
Не сте само вие така
Аз като си прецаках корема покрай бремеността, се опитаха да ме убедят, че е постродилна депресия, защото се лекувах много дълго, а ефектът беше слаб
Накрая почти повярвах, докато един професор не ми нацели по-точно лекарствата
Обаче сега изпадам в лека паника като чуя дори за обикновен стомашно-чревен вирус, и както се казва-коремът ми се свива на топка

Та покрай въпросната предполагаема  атипична постродилна депресия четох, че депресията може да се прояви по хиляди начини, например сърцебиене, аритмия, задух, болки в корема, главоболие и т.н.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Хорари за здраве
« Отговор #25 -: Юли 01, 2013, 09:18:40 pm »
Тежестта в слънчевия сплит може да породи това усещане, но проблемът е по-скоро емоционален, а не физически. Когато се подобри тонусът на психиката и се отпуши- точно там- край сърцето, нещата ще си дойдат на мястото.
п.п.Със Сатин явно си приличаме по това, че някои несгоди ни причиняват чисто физическа болка.

Да, така е. Когато психиката ти не може да понесе повече стрес, напрежение, емоционални травми и т.н., започват да се появяват физически оплаквания.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Хорари за здраве
« Отговор #26 -: Юли 08, 2013, 08:20:38 pm »
виждам, че съм избрала най-неподходящия момент за питането, и все пак - резултат на какво е алергията (обриви), ще се оправя ли?

затихва и пак се появява - и така вече повече от 2 месеца, от тази сутрин се активира отново - нетърпимо е, създава неприятен дискомфорт, а докторът се оказа в отпуск...
преди години имах същия проблем - не стана ясно какво точно го провокира


Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Хорари за здраве
« Отговор #27 -: Юли 09, 2013, 10:23:18 am »
Луната, освен че е още невидима, е и без курс. Сигнификаторът ти е във фиксиран знак, при това стационарен - практически циментиран. Ще е дълго.

От какво - примерно токсикация/реакция към тежки метали или изкуствени материи/химикали в тъканите, перилните препарати - ако е контактна екзема. Със Скорпион свързват и един хранителен "дефект" - недостатъчно витамин С води до проблем с усвояването на желязо, което води до кожни раздразнения, макар че едва ли точно в този сезон да не си набавяш витамин С ???.
Същевременно пък там, където се намира, Сатурн е попреял с марсова енергия и дискомфортът му може да се дължи и на марсови храни, напитки и дейности. Тоест, да не е точно алергия, а възпалителен процес, или инфекция, или актуалната софийска морбили-епидемия ;).

А предишния път не правихте ли тестове за алергени?

ПС. Последният аспект на Луната е бил съвпадът с Меркурий - да си се навъртала около някой болнав малчуган тия два-три дни?
« Последна редакция: Юли 09, 2013, 10:26:40 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Хорари за здраве
« Отговор #28 -: Юли 09, 2013, 10:27:49 am »
Времето на задаване на въпроса наистина е кофти, както и сама виждаш, ранен асц, луна без курс
Вероятността да сбъркам е много голяма, но по основният сигнификатор на алергиите-ретр нептун-въпрососът няма да бъре решен окончателно сега
Също ми изглежда, че предишно приложено лечение не е било съвсем адекватно, както и при сегашно такова-първо ще има временно влошаване и след това-подобрение
Картата предполага да се потърсят няколко лекаря за съвет
Понеже и венера е намесена, освен другите аналогии, може би е добре да си пуснеш тест за хранителна непоносимост, или пък да смениш парфюм/грим/червило/др разкрасяващи или каквото друго е приложимо в твоя случай по венера

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Хорари за здраве
« Отговор #29 -: Юли 09, 2013, 08:13:25 pm »
връщам се от поредния лекар - не ми вдъхна доверие
преди години, кагато се случи за първи път обиколих седем или осем бяха, преди да попадна на този, който е в отпуск сега, не че откри първопричината, но поне помогна да свърши кошмара, след около три месеца ходене по мъките, останалите само усложниха и допринесоха за и без друго болезнените симптоми

общо взето - меродавните мнения са две - хормонална външна реакция или алергия, която може да е провокирана от сто и една причини, още повече, че от малка си имам алергия към метал - оттук комбинираните били много

за морбилито и на мен ми хрумна, особено като видях един приятел на стари години как го прекара наскоро:) - но като дете съм го преживяла
смених перилния препарат, отдавна не купувам дрехи изкуствени материи
спрях всякакви млека и млечни производни, абе направо всичко спрях - не помага, и зеленчуци не бивало да ям, че имали не знам си какво, останаха картофи и ориз
не бива да се мия с бебешки сапун дори

не съм правила никакви тестове - никой от докторите не смята, че е необходимо

много благодаря за мненията, ще помисля над тях