Автор Тема: Магията  (Прочетена 53102 пъти)

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Магията
« Отговор #135 -: Септември 28, 2016, 05:36:32 pm »
"Ако имаме страх Божи, признаваме Бога. Ако таим страх от дявола, признаваме него. А кой може да служи на двама господари? (вж. Мат. 6:24)"

http://www.pravoslavieto.com/inoverie/magism/index.htm

Винаги съм имала това разбиране, като мое си светоусещане, натрупано познание на душата.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магията
« Отговор #136 -: Септември 28, 2016, 05:41:02 pm »
И аз смятам, че всеки човек, каквото и да прави, носи отговорност пред себе си и пред Бога, Вселената. Едни го наричат съвест, според други е страх от наказание/възмездие. Не прави другиму това, което не би искал на теб да ти бъде причинено. Според мен именно безверието поражда усещане за безнаказаност /и безхаберие/, виждала съм го и при привидно религиозни хора, редовно ходещи на църква. Някои си мислят, че щом "веднъж се живее", няма да им се върне.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Магията
« Отговор #137 -: Септември 28, 2016, 05:45:49 pm »
... виждала съм го и при привидно религиозни хора, редовно ходещи на църква.

Да, вярата е в душата, не в църквата. Може да имаш дълбока връзка с Бог/Вселенския разум и да се стремиш да спазваш Божиите закони без да си влизал и 1 път в църква, дори без да си кръстен.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Магията
« Отговор #138 -: Септември 28, 2016, 10:30:16 pm »
При опити за енергиен вампиризъм и вменяване на вина усещам подобно стягане в слънчевия сплит, прилича на всмукване/изсмукване.

А ако усещаш тежест /"свита топка"/ в тази зона, може наистина да е свързано с натрупано напрежение, потиснатост, неудовлетвореност и липса на мотивация.

При мен е силно главоболие, липса на сили.
" Лекувам се" със светена вода, намокрям си лицето и правя кръстен знак. Веднага ми олеква.
Зайците също ги прекарах с тая терапия и взеха да оздравяват, водата ми е от Рилския манастир.
Скоро видях на ръката на дете червен конец като гривна със златно дърво на живота, то ми каза откъде е и че има и сребърни и днес отидох да си купя, да го осветя в църква и да ми е като талисман.
Нещо символите не ми харесаха- кръстове, цветя, сърца, освен едно ангелче, държащо сърце. Ще изчакам новото зареждане и ще си купя нещо, че водата ми е на свършване, пък лошото трябва да се държи надалеч.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магията
« Отговор #139 -: Септември 28, 2016, 11:24:57 pm »
Слава Богу, вече не работя сред такова обкръжение, но миналата година беше някакъв ужас. Имаше една, дето редовно смучеше от мен. От всички в отдела аз най-много ѝ обръщах внимание, все гледах да изслушам, да ѝ вляза в положението. Докато не усетих какво точно прави... Беше от жените, които сами се борят в живота /за което евала ѝ правя/, но явно не ѝ достигаше личната енергия и я изсмукваше от обкръжението, а аз нали съм донор... Но до един момент, докато не усетя фини манипулативни похвати. Тогава затварям кранчето. Да лишиш вампира от редовната му доза, няма нищо по-гадно, много се афектират.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Магията
« Отговор #140 -: Септември 29, 2016, 01:59:15 pm »
Тя сигурно е искала да ѝ дадеш и сламка.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Магията
« Отговор #141 -: Септември 29, 2016, 03:04:10 pm »
Не искам да подклаждам спорове, но магията действа и без да вярваш в нея, действа дори и да мислиш, че няма да те засегне. По причина, че е въздействие върху енергийната система на човек.
Същото е, ако кажете че няма да ви нарани удар с твърд  предмет, защото не вярвате в това. Изобщо няма никакво значение в какво вярвате. 
Друг е въпросът, че ако енергийната система на човек е чиста, той много по-лесно ще усети външното вмешателство и ще реагира адекватно, ако се е научил как.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Магията
« Отговор #142 -: Септември 29, 2016, 04:40:37 pm »
Ако човек погледне по форуми, свят ще му се завърти колко народ прибягва до магии, за да си реализира амбициите, напълно безуспешно. Ако ставаше така, редица хора щяха да се похвалят с успех. Но стигнем ли до проблеми, задължително превъртаме варианта дали пък не сме "омагьосани". На мен ми е странно това.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магията
« Отговор #143 -: Септември 29, 2016, 04:48:37 pm »
Оставам с впечатлението, че по-силно хващат магиите за зло, а не за успех и забогатяване. За болести, скандали, недоимък, раздели - тук може и да хване дикиш. Има хора с доста гъвкава съвест и за да навредят някому, са готови и душата си да заложат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Магията
« Отговор #144 -: Септември 29, 2016, 05:14:28 pm »
Е, точно това е. Как пък винаги за лошо работят и никога за добро тези "магии". Ако беше приложима логиката от по-горе за твърдия предмет, тогава щяха да работят двупосочно. Твърд предмет, например нож, дори и да не вярваме, може да ни нарани, но може и да ни помогне да си нарежем салата. ;)

синие

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 167
Re: Магията
« Отговор #145 -: Октомври 20, 2016, 07:02:43 pm »
Лила , кажи ми как точеше енергия тая жена. До момента работата ми не е сред много хора, но почнах сред голям колектив.
Само в един миг безвремие...
изгубени ще се намерят;намерени ще се изгубят;

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магията
« Отговор #146 -: Октомври 20, 2016, 07:16:04 pm »
Лила , кажи ми как точеше енергия тая жена. До момента работата ми не е сред много хора, но почнах сред голям колектив.

Типичните лелчински вампирски похвати - въвличане в конфликтна ситуация и вменяване на вина или неоснователна претенция, те това го умеят много добре. И ако проявиш разбиране, съчувствие, като пиявица се всмуква в теб. Важното е някой да се закачи на кукичката, която е подхвърлила. Направо усещах "издърпване" от слънчевия сплит и нещо ми се свиваше на топка там. Но при нея имаше и нещо особено в погледа - малки черни очички, създаваше се усещане за кривогледство, без реално да има такова.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Магията
« Отговор #147 -: Октомври 21, 2016, 02:57:41 pm »
Злото е по-силно от доброто, затова може би хваща повече дикиш.   :d030:

Според мен и двете са неутрални категории, но хората с нагласата си правят злото по-осезаемо, по-забележимо. Пък за доброто се мълчи или го подминават като преоценена стока. На фона на цялото добро, което може да си свършил през живота си, ще видят само негативните ти постъпки. И още повече - по негативни изказвания ще правят изводи и за твоите постъпки в живота, сякаш има паралел между двете. Ограничеността на човешкото съзнание.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Магията
« Отговор #148 -: Октомври 23, 2016, 07:49:42 pm »
Ами много по-лесно е да се концентрираш омраза навън, отколкото позитивна енергия — към себе си. Първото се случва почти автоматично, отработено е, а за второто… де да знам и аз какво се иска. Да се приемаш, да речем — като минимум. Та затова, струва ми се.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Магията
« Отговор #149 -: Август 03, 2022, 10:59:06 pm »
Честно казано се опитвам да не се вманиачавам по подобни теми, но нещо от вчера взе да ме тресе параноята, а и прогр. Марс при мен е на ИЦ...

В срок от около месец за 2 път намираме жълти монети пъхнати под входната врата.
Първият път са били разпилени доста монети, като тогава е имало и метална вилица за хранене :o Вчера баща ми е видял само една жълта монета. Хвърлил я е.

Със сигурност не са изгубени от нас. Не е идвал някой на гости. Няма и как да са придошли от вятър. От известно време взех да чувам много странни шумове из къщата...  ::)

Вчера прекадих с тамян и едно Пало Санто. Чудя се дали може да е някаква магия това или просто случайност?



PS. Моля, не ми копирайте коментара. В последствие ще го редактирам, за по-голяма конфиденциалност.
« Последна редакция: Август 03, 2022, 11:16:11 pm от romantica »