Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 110435 пъти)

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Транзити на възлите
« Отговор #15 -: Март 23, 2014, 04:26:38 pm »
Тук в тази тема за транзита на възлите смятам, че е уместно да отбележа транзита на СЛВ през прогресивен АСЦ . Смятате ли,че това може да има влияние и да се отрази.

Да ! -"Да срещнеш Джо Блек ". :)


Благодаря ти Рени, те главните оси-АСЦ и ДЕСЦ са в критичен градус ;)
« Последна редакция: Март 23, 2014, 04:28:55 pm от Samoella »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13542
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #16 -: Март 23, 2014, 05:16:53 pm »
Тук в тази тема за транзита на възлите смятам, че е уместно да отбележа транзита на СЛВ през прогресивен АСЦ . Смятате ли,че това може да има влияние и да се отрази.

Да ! -"Да срещнеш Джо Блек ". :)
Това къде го пише?
През 96-та, когато тр СЛВ е прекосил прогресивен АСЦ не съм имала лоши преживявания, като изключим факта, че ми бяха открили бучка в гърдата, но на следващия месец на прегледа нямаше и спомен от нея- беше изчезнала от само себе си...
 Това лято предстои да имам същия транзит, така че не ме плашете  :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Транзити на възлите
« Отговор #17 -: Март 23, 2014, 05:54:42 pm »
Сев. възел през асц винаги е време за себедоказване по някоя тема (дом на възел в натала), освен ако не е възврат
А през прогресивен може би влияе подобно...
« Последна редакция: Март 23, 2014, 06:03:20 pm от Papy »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #18 -: Март 23, 2014, 06:03:51 pm »
Тук в тази тема за транзита на възлите смятам, че е уместно да отбележа транзита на СЛВ през прогресивен АСЦ . Смятате ли,че това може да има влияние и да се отрази.

Да ! -"Да срещнеш Джо Блек ". :)
Това къде го пише?
През 96-та, когато тр СЛВ е прекосил прогресивен АСЦ не съм имала лоши преживявания, като изключим факта, че ми бяха открили бучка в гърдата, но на следващия месец на прегледа нямаше и спомен от нея- беше изчезнала от само себе си...
 Това лято предстои да имам същия транзит, така че не ме плашете  :)


Това го пиша аз.Тук. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #19 -: Март 23, 2014, 06:13:24 pm »
А СЛВ през натален Плутон? Понеже наскоро мина този транзит, не се сещам за нещо кой знае какво, даже нищо.

Има време ,ще се сетиш ,само че за целта ползвай транзита на ЮЛВ към Плутон ,а по СЛВ ще ти е разрешено да си по-безскрупулен,по -силен ,по-психически настроен,в смисъл ще можеш да ползваш на практика ,онова,което сигнифицира Плутон ,по един конструктивен начин-оттук нататък ,не специално денят ,в който се е случил съвпада. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на възлите
« Отговор #20 -: Март 23, 2014, 10:07:37 pm »
Около лятото СЛВ ще мине прец МЦ и ще навлезе в 9-ти дом. По натал е на К3, в Риби. Четох, че през МЦ дава възможности за ново  начало. Ама при мен като е в 3-ти дом...да не взема да се преместя? Или най-после да си завърша образованието? Планирам тази година да се дипломирам. Но не знам защо транзита на възлите все го свързвам с влизане (по СЛВ)/излизане (по ЮЛВ) на хора от живота. Особено, когато минават през осите.

Към края на годината СЛВ ще направи опозиция с Луната ми, която е У7 и е в 3-ти дом. А транзита на ЮЛВ през нея може да означава загуба. Баба ми - стелиумен Овен никак не е в добро здравословно състояние и съм подготвена за нещо, свързано с нея.

Проверих какво се е случило при транзита на възлите през АСЦ-ДЦ. Наистина в живота ми се е появил нов човек и благодарение на възможност, дадена от него всичко в живота ми се промени към по-добро. Промяната беше принудителна и трудна, но в последствие се оказа, че е за добро.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12533
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #21 -: Март 24, 2014, 08:36:07 am »
Веско,ти имаш прекалено много очаквания от всичко и от всички ,заради начина по който гледаш на нещата ,показан от темперамента в натала ти. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на възлите
« Отговор #22 -: Март 24, 2014, 09:59:08 am »
Аз имам широк натален съвпад СЛВ-Плутон и ЮЛВ-Луна, кармата като понятие с всичките си значения, съвсем слабо ме интересува, да не кажа никак. При все че съвпада СЛВ-Плутон се случва в 12-ти дом, разтърсващи трансформации от голяма величина, още не съм преживяла.

В момента транзитен СЛВ е на градус от асцендента ми, очаквам награда, ако разбира се съм си научила уроците :012: За щастие или не, наградите при мен са само от Юпитер, нищо не чакам точно по възлите.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7905
Re: Транзити на възлите
« Отговор #23 -: Март 24, 2014, 10:24:07 am »
Съгласна със Стар
Но съм виждала и реални хора да се появяват

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #24 -: Март 24, 2014, 10:29:26 am »
А СЛВ през натален Плутон? Понеже наскоро мина този транзит, не се сещам за нещо кой знае какво, даже нищо.

аз съм изкарала два такива транзита. И при двата се проявява чрез събития на дома, който управлява Плутон, наистина неприятни и много тежко преживяни, но с идеята да науча урока на СЛВ. Естествено, урока не идва отведнъж - при първия май въобще не съм се замислила, при втория вече инстинктивно го отчитах и поведението ми някак беше обусловено от СЛВ. Причинителят на събитията - при първия не мога да кажа, а при втория - човек със Слънце в знака моя СЛВ. Всъщност, самите хора нямаха вина, те бяха странично, дори си бяха с отношение от дома на моя СЛВ. Явно преживяването си е мое, то нали Плутон си е мой. След няколко годинки ми предстои третия такъв транзит - да видим какви ще ги сътворя тогава :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на възлите
« Отговор #25 -: Март 24, 2014, 10:33:31 am »
Те възлите награди не носят, само са "вестоносци" откъде може да те огрее или да се препънеш. ;D

Да, при мен така подейства транзитът на възлите през АС/ДС. Когато беше точен, нищо събитийно не се случи, нито се появи важен човек в обкръжението, нито някой е изчезнал от живота ми. На тоя транзит още му се чудя какво всъщност ми е донесъл, по същия начин и за миналгодишното слънчево затъмнение в точен съвпад с ДС. :017:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на възлите
« Отговор #26 -: Март 24, 2014, 10:43:03 am »
Те възлите награди не носят, само са "вестоносци" откъде може да те огрее или да се препънеш. ;D

Ами, аз даже и блага вест не чакам точно от възлите!

На мен също ми предстои Лунно затъмнение върху ДЦ, сега на 15-ти април. Но към момента картата ми е активирана отвсякъде, предполагам че ще има някаква събитийност най-после. Иначе и аз не отчитам все още нищо по Слънчевото затъмнение от ноември, което беше в опозиция с натално Слънце в 7-ми дом, никакви срещи и раздели с индивиди от мъжки род :)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #27 -: Март 24, 2014, 11:25:25 am »
Ами при мен Плутон управлява 9 дом. Какъв урок да очаквам пък точно по 9 дом?  ::)

замисли се, по принцип 9 дом как ти се проявява. При мен примерно, философии , адвокатски работи, издателства, и т.н. не работят, но чужбинските истории са ми все по петите, дори и да не ги искам - в смисъл, че нямам мераци по тях.

иначе, аз съм специалист по плутоновски 5 дом :)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #28 -: Март 24, 2014, 11:34:18 am »
Освен нещо свързано с форумите, за друго не се сещам. В чужбина засега не смятам да ходя, особено пък сам.
Може да е свързано с нещата станали в онзи другия форум, за който казват, че е бъкан с вируси.
Но пък в този форум специално ми харесва много повече от всички други, в които съм писал досега.

не знаех, че форумите са по 9 дом ...

каквото и да е, ще е нещо, при което ще е по-добре да употребиш СЛВ, но ти няма да знаеш вероятно, ако си от по-младите :) - както и аз не знаех де.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на възлите
« Отговор #29 -: Март 24, 2014, 12:23:46 pm »
Ами при мен Плутон управлява 9 дом. Какъв урок да очаквам пък точно по 9 дом?  ::)

Веско, сега отчитам, че при мен всъщност Плутон е в съвпад с Венера, а двете планети са диспозитори на нодалната ос - и може би заради това при мен е било толкова разтърсващо.
Значи е напълно възможно да не се случи кой знае какво ....