Автор Тема: Транзити на възлите  (Прочетена 111046 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на възлите
« Отговор #495 -: Май 22, 2018, 01:07:46 pm »
В контекста на обратната посока на СЛВ, как тълкувате пресичането на МЦ от възела? Нямам намерения за допълнително обучение по 9д, приключих такова при транзита през 10д. Засега нямам и индикации за акцент в 10д, но МЦ е важен ъгъл и управител е Слънцето ми в 5д.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #496 -: Май 22, 2018, 01:20:19 pm »
В контекста на обратната посока на СЛВ, как тълкувате пресичането на МЦ от възела? Нямам намерения за допълнително обучение по 9д, приключих такова при транзита през 10д.
ЯЯ, по 9д не е само висшето, при мен понеже южния е в 5д натално, като транзитира в 9-ти с моя бивш узаконихме за втори път връзката, този път в чужбина- венча ни консула  :012:
При теб понеже северния ще минава през 9-ти, може да се узакониш с някой нов, може да имаш ново виждане относно религия, да учиш нов език, да пътуваш по света, издателската дейност е също по този дом- виж колко нови хоризонти се отварят :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на възлите
« Отговор #497 -: Май 22, 2018, 06:11:15 pm »
Мерси, Акрукс  :-*
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #498 -: Май 22, 2018, 09:10:28 pm »
В контекста на обратната посока на СЛВ, как тълкувате пресичането на МЦ от възела? Нямам намерения за допълнително обучение по 9д, приключих такова при транзита през 10д. Засега нямам и индикации за акцент в 10д, но МЦ е важен ъгъл и управител е Слънцето ми в 5д.

Посоката, която си  следвала към момента, може да се промени, да започнеш да преследваш други проекти, идеали, да имаш други вярвания, да пренасочиш професионалните си ангажименти,с  твоя идея, перспектива да дадеш принос. При твърди аспекти може плановете ти за далечно пътуване или такова към обект по 5-ти дом да бъдат разбити, да си притеглена към някаква кауза, проект, да се влюбиш в преподавател, юрист, пътешественик. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на възлите
« Отговор #499 -: Май 23, 2018, 06:05:11 pm »
, да се влюбиш в преподавател, юрист, пътешественик. :)

Пази Боже  :85:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

CKRON

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 32
  • Всичко, което не ни убива ни прави по-силни!
Re: Транзити на възлите
« Отговор #500 -: Септември 02, 2018, 09:21:06 pm »
Здравейте! Отдавна не съм влизал тук, както и не съм гледал астролагичната си карта по ред причини, но преди 10 дни ми се случи нещо много ръзтърстващо, неочаквано и интригуващо за мен! Запознах се с една жена- украинка, която е за малко в България и в рамките на няколко дни между нас пламна много силна любов! Въпреки разстоянието и предстоящите пречки със сърцето си чувствам, че познавам тази жена много отдавна и между нас има кармична връзка! Когато погледнах картата си видях, че Транзитен ЮЛВ е на асцедента ми, а СЛВ съответно на десцедента. Прогресивната ми Луна се намира в 7 дом. По дирекция Юпитер е на върха на 11 дом. Друго интересно в момента не виждам. Според Вас какво означава това разположение, как ще се развият нещата и имаме ли общо бъдеще заедно?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #501 -: Септември 02, 2018, 11:09:15 pm »
А в нейната карта какво се случва, ти може да я приемаш като подарък от съдбата, а за нея да е поредно приключение...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на възлите
« Отговор #502 -: Септември 03, 2018, 10:52:07 am »
Здравейте! Отдавна не съм влизал тук, както и не съм гледал астролагичната си карта по ред причини, но преди 10 дни ми се случи нещо много ръзтърстващо, неочаквано и интригуващо за мен! Запознах се с една жена- украинка, която е за малко в България и в рамките на няколко дни между нас пламна много силна любов! Въпреки разстоянието и предстоящите пречки със сърцето си чувствам, че познавам тази жена много отдавна и между нас има кармична връзка! Когато погледнах картата си видях, че Транзитен ЮЛВ е на асцедента ми, а СЛВ съответно на десцедента. Прогресивната ми Луна се намира в 7 дом. По дирекция Юпитер е на върха на 11 дом. Друго интересно в момента не виждам. Според Вас какво означава това разположение, как ще се развият нещата и имаме ли общо бъдеще заедно?

Щом нодалната ос е върху оста на взаимоотношенията, то озанчава, че вече напуска 1/7 дом и преминава в 6/12 дом, т.е. транзитът в 1/7 дом е приключил. Пр. Луна в 7 дом потвърждава нагласата и емоционалната ти потебност от свързване в партньорски взаимоотношения. При тези аспекти е възможно да срещнеш човек, с когото да имаш усещането за предопределеност и кармичност. Може да е просто проблясък и да няма продължение. Щом Слънцето е диспозитор на  десцендента - виж какви аспекти правят затъмненията в Лъв. Защо не качиш карти? Виж какво се случва с 5 дом, както и с наталната нодална ос. Така по общи приакзки - не може да се каже много. Отгатнете ми по 2 аспекта  ;D :29:
Над силата е само умението да я владеем!

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Транзити на възлите
« Отговор #503 -: Септември 10, 2018, 11:49:08 pm »
Здравейте,

Бихте ли споделили следните аспекти, как се тълкуват.
Транзитен Меркурий У6,У9 в 9ти дом през МЦ, след това Слънцето У8 в 9ти дом и най-накрая ретро Венера  У5, У10 през МЦ .Като транзитните оланети правят опозиция с тр. Уран през 4ти дом, тр. Слв е в 7ми дом....
Чудя се какво сътресение ще е?  : ???
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на възлите
« Отговор #504 -: Септември 11, 2018, 11:17:02 am »
Fortunades, бързите транзити са важни ако задействат прогресия или бавен транзит, както в момента Венера задейства тао-то Марс- Уран-възел. Ако имаш точки в началните градуси на фиксирания кръст по натал или прогресия, тогава транзита на Венера става важен. Ако имаш прогресия в която участват Меркурий, Слънце и/или Венера и техните транзити я активират тогава домовете, в които са поставени изброените по натал, които са управлявани и тези на които са естествени управители ще бъдат задействани делата им по начин, според аспектите към момента, а дали резултата ще е положителен, средно добър или лош, зависи от това дали са  с добър статус по натал. Ако си човек, който има доминанта на Дева, Близнаци, 6-ти, 3-ти дом, силен Меркурий неговите транзити ще бъдат важни за теб аналогично и с другите бързи планети, иначе посочват дни, когато умеем добре да боравим с фактите и общуваме с правилните за нас хора, изразяваме се ясно при добри аспекти или злоупотребяваме с думите си, търсим доводи да критикуваме другите, мамим, преиначаваме истината при твърди аспекти. Чувстваме се привлекателни, оценени, привличаме красивото и изгодното при добре аспекти на тр. Венера, ако същата е разположена добре в картата или прекалено много си угаждаме, капризни сме, налагаме своите интереси и симпатии, искаме повече , отколкото ни е достатъчно. Слънцето където преминава осветява онова,  с което съзнателно искаме да покажем своята индивидуалност към момента. Щом в момента е активиран квадратнта на ДСЦ от бързи планети ще те вълнуват взаимоотношения и всички процеси включващи тяхното развитие или приключване, Плутон е в знака на АСЦ и стои срещу ДСЦ. Ето сега Меркурий ще направи тригон откъм 9-ти към Плутон и ако същия вече е в 1-ви дом, това е важно защото може нагласата ти към роднини на мъжа ти (9-ти дом) да се промени в желана посока или решиш някакъв проблем , с който в последно време си блъскаш главата. Венера в 10-ти дом, готова да спре там, може да те накара да се отдръпнеш, оттеглиш от някои твои цели или амбиции, да се почувстваш уязвима по отношение на статуса си и по-късно в ретро периода й интереса ти да смени посоката. Ако си човек, който е прекалено логичен, може да сметнеш за уместно да проявиш интуитивен подход, ако искаш да имаш желаното.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Транзити на възлите
« Отговор #505 -: Септември 11, 2018, 12:46:21 pm »
Fortunades, бързите транзити са важни ако задействат прогресия или бавен транзит, както в момента Венера задейства тао-то Марс- Уран-възел. Ако имаш точки в началните градуси на фиксирания кръст по натал или прогресия, тогава транзита на Венера става важен. Ако имаш прогресия в която участват Меркурий, Слънце и/или Венера и техните транзити я активират тогава домовете, в които са поставени изброените по натал, които са управлявани и тези на които са естествени управители ще бъдат задействани делата им по начин, според аспектите към момента, а дали резултата ще е положителен, средно добър или лош, зависи от това дали са  с добър статус по натал. Ако си човек, който има доминанта на Дева, Близнаци, 6-ти, 3-ти дом, силен Меркурий неговите транзити ще бъдат важни за теб аналогично и с другите бързи планети, иначе посочват дни, когато умеем добре да боравим с фактите и общуваме с правилните за нас хора, изразяваме се ясно при добри аспекти или злоупотребяваме с думите си, търсим доводи да критикуваме другите, мамим, преиначаваме истината при твърди аспекти. Чувстваме се привлекателни, оценени, привличаме красивото и изгодното при добре аспекти на тр. Венера, ако същата е разположена добре в картата или прекалено много си угаждаме, капризни сме, налагаме своите интереси и симпатии, искаме повече , отколкото ни е достатъчно. Слънцето където преминава осветява онова,  с което съзнателно искаме да покажем своята индивидуалност към момента. Щом в момента е активиран квадратнта на ДСЦ от бързи планети ще те вълнуват взаимоотношения и всички процеси включващи тяхното развитие или приключване, Плутон е в знака на АСЦ и стои срещу ДСЦ. Ето сега Меркурий ще направи тригон откъм 9-ти към Плутон и ако същия вече е в 1-ви дом, това е важно защото може нагласата ти към роднини на мъжа ти (9-ти дом) да се промени в желана посока или решиш някакъв проблем , с който в последно време си блъскаш главата. Венера в 10-ти дом, готова да спре там, може да те накара да се отдръпнеш, оттеглиш от някои твои цели или амбиции, да се почувстваш уязвима по отношение на статуса си и по-късно в ретро периода й интереса ти да смени посоката. Ако си човек, който е прекалено логичен, може да сметнеш за уместно да проявиш интуитивен подход, ако искаш да имаш желаното.
Рени,

Страхотно си описала всички аспекти. Много ти благодаря, че се включи в запитването ми. Става въпрос за карта на мъж, а не за моята. Но довечера ще пусна програмата си в къщи и ще разгледам внимателно аспектите за които ми описа.
Ако имам въпроси, мисля че трябва да ги публикувам в транзити и събития, а не тук. Просто се зачудих този тр. СЛВ в 7ми дом как влияе, заедно с всички тези транзити които описах.
Благодаря ти!  :-*
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на възлите
« Отговор #506 -: Октомври 08, 2018, 04:43:28 pm »
След месец ми предстои излизане на СЛВ от 10д и ингрес в 9д. Тоест, минава през МЦ. Не си спомням преди 18г да е имало съществено събитие в тази връзка. Не си спомням и преди по-малко от 5г, когато СЛВ пресече АЦ и влезе в 12д да е имало нещо съществено като акцент. Дори акцент на периода от 1.5г в знак или дом пак не мога да откроя, като погледна назад.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на възлите
« Отговор #507 -: Октомври 08, 2018, 10:30:52 pm »
Аз съм била в отпуск по майчинство тогава.
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на възлите
« Отговор #508 -: Октомври 09, 2018, 11:37:32 am »
След месец ми предстои излизане на СЛВ от 10д и ингрес в 9д. Тоест, минава през МЦ. Не си спомням преди 18г да е имало съществено събитие в тази връзка. Не си спомням и преди по-малко от 5г, когато СЛВ пресече АЦ и влезе в 12д да е имало нещо съществено като акцент. Дори акцент на периода от 1.5г в знак или дом пак не мога да откроя, като погледна назад.
Възлите не носят събития, само маркират областите на кой дом ще са актуални за периода. Например при прехода си през 5-ти дом е възможна бременност, но не раждаме на всеки 18-ет години, нали?
Последно като е преминал над МС - в този период се регистрирах в бюрото на труда и получавах 10м помощи, максимално високите за тогава, а като свършиха заминах в чужбина при мъжа си, логично- СЛВ беше в 9-ти дом. И понеже МС е в тригон с моето Слънце У12 във 2д, всичко това беше съпроводено с нелегални действия- понеже имах глупостта да си напиша молба за напускане във фирмата, по заповед на директорката, нямах право на помощи, после позната на мъжа ми ме назначи за месец в нейната фирма, а след това ме съкрати, за да мога да получавам помощите. Друг въпрос е, че през цялото това време бях на легло- не можех да преглътна несправедливостта, с която се отнесоха от фирмата, където 5г се раздавах на мах , един ден болничен нямах, работех си честно и почтено, а тези, които злоупотребяваха се издигнаха на по-високи позиции ( и заплати)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Транзити на възлите
« Отговор #509 -: Октомври 09, 2018, 02:07:11 pm »
Аз казах, е дори акцент по дом не мога да откроя, не чакам събитие конкретно, но все пак това е МЦ, ъгъл е. А за 9д нямам никакви очаквания - не виждам как бих заминала за чужбина, например. Преди 18г съм си била в университета, но тогава СЛВ е минавал през 3 дома общо.
Сега през 10д също не видях нищо, което да окачествя по дома.
Нищо, наблюдавам възлите. Иначе, да СЛВ през 5д родих, но тогава и Уран минаваше през 5д, а и имах и дирекции
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински