Автор Тема: Хирон -коя врата отключва в натала ви  (Прочетена 53104 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #120 -: Юли 22, 2014, 10:44:20 pm »
Казах ,специфика при прогностични методи и натална такава -не при всички . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #121 -: Юли 23, 2014, 09:16:09 pm »
Ако ти си го чела, аз просто споделям опита си каква е отличителната "черта" на Хирон. Останалото е производна на това.  Не за ранени лечители и подобни, с които имат навика да го свързват, за да изпишат цели романи по въпроса.

Точно в това се състои символиката на Хирон като лечител-прескачайки телената ограда (Сатурн) за да излезем на свобода   (Уран ) ,винаги сме/се  нараняваме/ли  и белегът от това остава завинаги и само  отношението към този скок  като риск /експеримент (Уран)  забавя и ни връща към бодливата тел (Сатурн) ,но ако сме намерили ключа (Хирон) ,изкусната ни ръка ще знае коя врата да отвори ,за да продължим към следващия етап. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #122 -: Юли 30, 2014, 06:58:29 pm »
Ако нечий Хирон е в точен съвпад с нашия МС - какво би означавало? Имам такова положение с един господин, но в тази връзка нямаше нищо по МС. Та се чудя ....

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #123 -: Септември 15, 2014, 09:04:37 pm »
Колебаех се дали да пиша за  Хирон."Преследвам" го сигурно повече от 6години.Много ми беше омръзнало да чета дивотии за него,влиянието му по дом и знак и психо-лечителските му способности.До скоро не можех да разгранича влиянието му много добре от останалите планети в стелиума,с които съвпада,защото съм родена с тази смес .Но го хванах.Ако го нямаше там щях да съм просто една кокетка.Но той е адски изискващ и тежък.Дори е по-мощен,отколкото си представях.Едно Слънце в Овен ми е ясно какво е-познавам много такива,Венера и Луна в Овен също.Обаче Хирон задълбочава нещата със своите изисквания към планетите.Усещам го много изискващ,налагащ се с качества на съвпад между Марс,Сатурн и Плутон,а не като нелечима рана.Чувствам,че той е ръката "в сянка",която "е превзела живота и картата ми".Дори през повечето време не съм могла да се идентифицирам с У1,Венера или Слънцето.Не знам например онези,които имат Слънце/тежка планета съвпад до колко усещат Слънцето си.Хубавото е,че в случая Хирон и Слънце в Овен изглежда са съзвучни,но Хирон сякаш подсилва по подобие на Юпитер качествата на планетите,с които съвпада,дори бих го нарекла Черен Юпитер,защото сякаш дава защита.Като цяло за сега го слагам към суровите и строги планети(не включвам Уран в това,число) Сатурн и Плутон.
« Последна редакция: Септември 15, 2014, 09:17:23 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #124 -: Април 17, 2015, 08:21:35 am »
Набързо си припомних темата, но не видях нищо за хирон в осми. Някой с мнение?

toroni

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 231
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #125 -: Април 17, 2015, 04:06:41 pm »
Имам натален Хирон в Овен в 11 дом в почти точна опозиция с Уран. Предполагам това се е проявявало при любовни и приятелски връзки. Но съм наблюдавала транзитите му - преди години ,когато беше точно на МЦ и в секстил със самия себе си срещнах внезапно голяма  и изпепеляваща любов. Сега е кацнал точно на К11 и ще се върти там известно време . Усещам му  раната пак по приятелски теми. Предстои да направи тригон с Марс (У12)в Рак във 2 дом, което може би малко ще отслаби възела,но..после ще квадратира съвпада Слънце(У4)/Венера (У6)(У12 инсептиран)в Близнаци 1 дом.Незнам какво да очаквам   :17:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #126 -: Април 18, 2015, 10:39:09 am »
Набързо си припомних темата, но не видях нищо за хирон в осми. Някой с мнение?
Моят е в 8 дом, но е в овен, което си е както казваш оксиморон. :57:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #127 -: Април 19, 2015, 12:27:22 am »
Моят е в 8 дом, но е в овен, което си е както казваш оксиморон. :57:

Питах заради картата от темата луна/сатурн
Ти можеш ли да отличиш твоят хирон какви ги върши в осми?

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #128 -: Април 19, 2015, 12:43:51 am »
И моят е в осми, Близнаци. Близичко е до девети, ама да не издребняваме, древните и без друго не признават Хирони-Мирони. Не мога да кажа какво прави там, в осми Луната обира всичкото аспект, натегната е отвсякъде.
« Последна редакция: Април 19, 2015, 12:50:56 am от Reptil »

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #129 -: Юни 02, 2015, 08:17:50 pm »
Виждам , че сте коментирали доста за Хирон и ми се ще да попитам тези,който имат натлен тригон на хорин и слънцето , опозиция на хирон с юпитер или квадрат на Хирон с меркурий , как ги усещате и какво е действието им в картите ви.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #130 -: Август 22, 2015, 07:27:50 am »
Не намерих друга тема за Хирон, та тука ще споделя картата си на възврата на Хирон.
В темата за възврати пише следното:
Хирон и астероидите от групата Кентаври (от Койперовия пояс) се завръщат на всеки 51 години или повече. Смисълът и значението на Хироновата революция се свързват със символично "излекуване", обучение и подготовка на "героя”. Начинът, по който можем да се почувстваме "герои” или в някакъв смисъл значими, полезни, зависи от самите нас и всичко, което сме сътворили досега.
В натала ми Хирон е в 6д в опозиция с Плутон У3, във възвратната карта е в 1д съвпад с Мерурий У4, У7 и в квадрат с Юпитер У10, съУ1 в 3д, в секстил с Плутон У9 в 11д. и тригон Сатурн У11, У12 в 8д.  Сатурн и Плутон участват в Йод с връх Юпитер. И не знам как да го тълкувам всичко това.  :017:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #131 -: Август 22, 2015, 01:41:05 pm »
Акрукс, аз бих обърнала внимание на този акцент, който Хирон отправя. Във възвратната карта Меркурий и Юпитер са в квадрат.
Меркурий у4, Юпитер у10. Ако гледаме старото управителство на Юпитер - у1. И да не забравяме, че Меркурий управлява още един знак, в слуая е у7.

Все ъглите замесени, осите. Хрумва ми, че там има някаква тиха война, която Хирон загатва като болката, с която трябва да се справиш. Аз-Той, Мама-Тати, Дом/семейство/да си стоя у дома-Кариера/статут/положение.

Сатурн е тригонирал Хирон и Меркурий. Това, което мечтаеш/си мечтала, може да го реализираш. И ще ти помогне да намериш за себе си стабилен бряг, от който да се лекуваш от раните по осите.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #132 -: Август 22, 2015, 03:34:06 pm »
Акрукс, може да се идентифицираш с всичко,което носи Хирон като изследовател, преподавател, учител, но на самата себе си, развивайки оста 3/9-ти. Откривайки себе си, чрез дейности, занимания, контакти по Меркурий/Юпитер, ще лекуваш тялото си с ...любов. Може да замениш презастраховам се срещу -...  с  отказвам се от -..., разкривам  се - Хирон в Риби опозиция Плутон , 6/12-ти с Юпитер в Овен (8-ми) , сега вече като избор с Хирон в 1-ви съвпад Меркурий, секстил Плутон, квадрат Юпитер Близнаци (3-ти ) .Това че, Венера и Юпитер участват в йод -конфигурацията, може би е показател, че всеки път когато транзит, прогресия, лунация в 10*-11* активира същата, ще ти привлича вниманието към Хирон, по-често чрез стресова ситуация. При теб Хирон стои добре в 6-ти дом, Венера , Юпитер и Сатурн също носят информация за добре изпълняващи функциите си, така че при желание от твоя страна да видиш  отвъд, забравяйки "аз ", ще имаш възможността да разбереш посланието от възврата на Хирон. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #133 -: Август 22, 2015, 08:13:00 pm »
Погледнах и аз до къде е стигнал Хирон в обиколката при мен. Преминал е през асцендента, сега е в 1 дом, право квадрат с натален Марс.

Как бихте разгледали тази ситуация?

Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #134 -: Август 22, 2015, 08:34:44 pm »
Акрукс, аз бих обърнала внимание на този акцент, който Хирон отправя. Във възвратната карта Меркурий и Юпитер са в квадрат.
Благодаря, Емма! Юпитер и Меркурий са във взаимна рецепция, така че квадрата между тях не е фатален. Тати го няма от 1990г., а мама  е зле от миналата година, откогато е картата, с нея и тихата и шумната война съм приключила. По-скоро оста 4/10д показва дилемата дали тук да развивам кариера и да градя собствен дом или в чужбина, а и двата варианта по един или друг начин са свързани с болка. Хареса ми написаното в края на коментара:
Сатурн е тригонирал Хирон и Меркурий. Това, което мечтаеш/си мечтала, може да го реализираш. И ще ти помогне да намериш за себе си стабилен бряг, от който да се лекуваш от раните по осите.