Автор Тема: Хирон -коя врата отключва в натала ви  (Прочетена 53041 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #135 -: Август 22, 2015, 08:41:48 pm »
Това че, Венера и Юпитер участват в йод -конфигурацията, може би е показател, че всеки път когато транзит, прогресия, лунация в 10*-11* активира същата, ще ти привлича вниманието към Хирон
Рени, благодаря, че отдели време и коментира картата. Като отбелязах Йод имах предвид този между Юпитер- Сатурн-Плутон, пропуснала съм, че има Йод и между Юпитер- Венера- Сатурн/
Йод се активира от транзит върху средната точка на основата, при единия това е 11гр стрелец, при дригия е 11гр телец, а събитията/делата са според дома, където се намира върха на Йод- в единия случай това е Сатурн в 8д, а при деругия Юпитер в 3д.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #136 -: Август 22, 2015, 09:40:01 pm »
Погледнах и аз до къде е стигнал Хирон в обиколката при мен. Преминал е през асцендента, сега е в 1 дом, право квадрат с натален Марс.

Как бихте разгледали тази ситуация?
Не е за тази тема,но как се чувстваш с ретро Марс(връх на хвърчило) на К4.Какво е това детство?  :)
За Хирон съвпад с асц.
Ако броим новия У1-Нептун с него няма аспект в допустим орбис.Не вярвам на "лечението на личността чисто психологически и че ние сме по развити,понеже сме прочели или сме си помислили нещо възвищено.Ако нямаш реално лечение включително на физическото тяло или някаква кардинална личностна промяна,не мисля,че се е проявил.
Ако приемем стария У1(Юпитер) с него съвпадат,но в Овен.Ингресът на Хирон в Овен може да реализира знанието,силата и правилното действието в едно,без които няма цялостна изява,а до тогава болката все ще ни е недостатъчното и категорично заявяване на света кои сме ние.  :D
« Последна редакция: Август 22, 2015, 09:41:51 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #137 -: Август 22, 2015, 09:50:11 pm »
Гадно детство - имах излишни килограми. Чувствам се грозна и различна. Бяхме само 2 такива момичета в класа - обект на присмех ... В къщи бях по-голямата - агресивна, налагаща се .... Изобщо не мога да кажа, че съм горда с този период :(

В 7 клас и хормоните проговориха и се заех с външния си вид - спорт, хранене ... В 9 клас започна първата ми по-дълга връзка и доста ме омекоти, като характер.

В къщи не съм се чувствала обичана - поради тогавашните методи на възпитание. Усещала съм само изискванията - да уча, да се прибирам навреме и т.н. То разбира се - сега работи за мен, но са ми липсвали точно майчини ласки, разбиране, приятелство.

Не само, че Марс е най-ниско долу и ретро, ами и Овен в 1 дом е интерсептиран ...

Асоциацията ми е с приказката за "Грозното патенце"  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #138 -: Август 22, 2015, 10:12:09 pm »
Добре де,когато Хирон беше точно върху асц нищо ли не се случи с теб?Това беше скоро.  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #139 -: Август 22, 2015, 10:17:26 pm »
Видях, че е било през февруари, но нямам спомен за някакво "чудо голямо". То така и не ми стана ясно как точно трябва да го усетя :(
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #140 -: Септември 27, 2015, 02:33:39 pm »
Пак е на асцендента, но ретрограден, от там тригонира Венера. Сега ми се падат двете най-тежки операции - за гърдите и присаждането на кост. При операцията на гърдите тр. Венера беше върху нат. Луна ....

В солара Хирон ще е пак на асцендента и в 6 соларен дом, но вече директен :) В края на ноември обръща посоката и по мои сметки - трябва да живна тогава и да се стабилизирам.

Последната операция ще ми е напролет догодина. Трябва да е в точен тригон от 1 дом на няколко градуса от АС със СЛВ в 8 дом в Скорпион. Надявам се от там нататък да има само възстановяване :)
Над силата е само умението да я владеем!

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #141 -: Май 23, 2016, 04:27:09 pm »
преди време ровичках за натални показатели на физическо, сексуално и психологично насилие още в ранните детски години на индивида. стигнах до четенето на стотици споделени житейски истории из нета. хирон във 2-ри се оказа основен виновник.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #142 -: Май 23, 2016, 05:38:57 pm »
Травмиращата семейна среда не е по Хирон, трябва да се потърсят други указания в хороскопа.

Има и нещо интересно - при деца, расли в едно и също семейство, може да има различни указания в хороскопа. Не само защото всяко дете се зачева и ражда по различно време /астрологичен тайминг/, на различен етап от отношенията между родителите. Децата в едно семейство изграждат различна нагласа и защитни механизми спрямо един и същи емоционален фон. Но иначе има повтарящи се доминанти, вкл. и планети близо до ъглите, в гокленови зони.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #143 -: Май 23, 2016, 06:13:53 pm »
Имам един такъв пример - брат и сестра, с 3 години разлика. Братът е по-голям и по-съзнателно е изживял проблемите в семейството като малък, съответно е и по-неспокоен, по-голям нервак, не се задържа много и в някоя връзка. Сестрата е пълна противоположност - премерена, разсъдлива, добър стратег, с точна преценка за хората, малко връзки и много продължителни, сериозни. Тя е по-наблюдателна, интровертна и задълбочена, братът е по-повърхностен и семпъл като интелект.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #144 -: Май 23, 2016, 06:18:17 pm »
Учудих се , колко е вярно за моя 11-домен Хирон:
Отхвърляне в ранна детска възраст от приятели, други деца, съученици и т.н. заради определянето като 'странни и различни'. Такива хора вероятно не се чувстват добре сред големи групи хора, а само сред 'себеподобни'. Те всъщност имат потенциал за лидери и водачи, но само ако се научат да се отпускат и сред непознати. Трябва да осъзнаят, че всеки и всичко е взаимосвързано, че имат специфична роля в този живот и само трябва да я открият и следват.

Бях писала, че имам трудно детство, то беше трудно само и единствено заради невъзможността да се впиша в училищната среда, бях буфер между две полярни женски групировки в класа.Като отличник и от добро семейство, " висшите" все ме прикоткваха към тях, аз пък намирах повече общо с " мършите" , както наричаха другите. Така и не намерих своето място и правилната позиция, люшках се някъде по средата и нямах близки приятелки. Даже не искам да си спомням тези години и съм изтрила повечето спомени оттогава.
Потенциал за лидерство имам и номерологично, но понеже съм човек, не обичащ отговорностите, които то  предполага, в много редки случаи, когато съм била напълно уверена и убедена, съм оглавявала нещо.
С годините намерих своето място, придобих самочувствие и следвам само и единствено собствените си желания, без мераци да угодя на когото и да е .
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #145 -: Май 23, 2016, 10:07:27 pm »
В търсачката не намерих по-подходяща тема, та активирам тази. Какво да чакам при транзитен хирон върху асц? Видях, че при тазгодишния ингрес на юпи в лъв се случва и това.

Люба, има ли интересна ОВ?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #146 -: Май 25, 2016, 06:52:32 pm »
Хирон риби в 6д опозиция на Плутон в 12д на АСЦ
Не разбрах какви трябва да са аспектите, но написаното за аспекта му с Плутон е вярно за мен.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #147 -: Май 25, 2016, 07:00:31 pm »
И аз имам опозе с Плутон, квадратури с Мерк, Венера и Сатурн, секстил със Слънце и най- хубавото съвпад с Юпитер.
Вече разбрах откъде ми идва професията и петнадесетте четирилистни детелини, които намерих пти транзита на Уран над този съвпад. :57:
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #148 -: Май 27, 2016, 09:20:54 am »
Аз имам ретро Хирон, в тригон с МС, секстил с Марс и тригон с Луната. Напълно се откривам в споделения текст.
Над силата е само умението да я владеем!

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Хирон -коя врата отключва в натала ви
« Отговор #149 -: Юни 29, 2016, 11:49:27 pm »
За всички търсачи на теле под кравите, обявявам прозаичното, елементарно проявление на  транзитен Хирон в хард аспект натален Меркурий-буквално и прозаично- зверска болка в краката, караща те, да накуцваш, ситниш и стенеш от болка-ник"ви ментални ,емоционални обиди или битка му разум и чувства-буквално проявление по естествени у-ли .