Автор Тема: Ретроградна Венера  (Прочетена 82314 пъти)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #450 -: Септември 23, 2018, 05:33:50 pm »
В момента Прогресивната Луна квадратира наталната Луна, Сатурна квадратира Марс/Венера обаче се държах докато Венера не влезе в Скоприон , някъде началото на Септември , изведнъж срив в психиката ми :( а няма причина ...

Акрукс , не съм обърнал внимание и че и СЛВ, заедно с Марса дълбаят

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #451 -: Септември 23, 2018, 05:35:00 pm »
Знаеш ли може да е от Марса във Водолей той тогава си смени знака :) началото на Септември ... Права си Акрукс
« Последна редакция: Септември 23, 2018, 05:52:21 pm от greg07 »

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #452 -: Септември 23, 2018, 05:54:21 pm »
От както Венера е в Скорпион се чувствам много зле просто ... Натално венерата ми е в Овен , знаково не правят аспект но уви , не мога да видя причината ... но квадратира Слънцето ми :(

Грег, щом Венера влезе в Скорпион, още с нулевия градус квадратира наталния ти Юпитер, след което, правейки съвпад с н.Плутон, активира квадратурата му с н.Юпитер/Меркурий/Слънце. А и Венера в Скорпион е на 150* от наталната ти, знаково. Септември е започнал с квадратурата Венера/Юпитер, а към средата е застанала над Плутон и на тези 150* от наталната. Смятам, че заради това в началото на хова й през Скорпион се чувстваш така.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #453 -: Септември 23, 2018, 06:50:12 pm »
Във вторник ще отида на лекар ... много ми е зле :( здрав съм физически , но психиката ми се срина , като с нож и точно сега когато всичко в живота ми се нареди , всички чувства и емоции , които съм потискал така ме удариха с обратна сила ... имам чувството , че това е края :( Вътрешно се боря за всеки грам надежда ,топлина , всичко все едно , че си е заминало от живота ми няма го ... тялото ми трепери , без да съм болен ...

Много ви благодаря Акрукс и Делфин :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #454 -: Септември 23, 2018, 08:06:45 pm »
Аз нали съм с огнена доминанта, много ме мори тази липса на огън мунданно (Рени беше писала за това, но не намирам в коя тема).
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #455 -: Септември 23, 2018, 09:42:41 pm »
Във вторник ще отида на лекар ... много ми е зле :( здрав съм физически , но психиката ми се срина , като с нож и точно сега когато всичко в живота ми се нареди , всички чувства и емоции , които съм потискал така ме удариха с обратна сила ... имам чувството , че това е края :( Вътрешно се боря за всеки грам надежда ,топлина , всичко все едно , че си е заминало от живота ми няма го ... тялото ми трепери , без да съм болен ...

Много ви благодаря Акрукс и Делфин :)
Мен също ме удари мундо-квадрата Марс-Уран, макар да нямам в тези градуси нищо, така ми изби баланса понеделник вечерта и се разревах на глас, че искам да си ходя вкъщи, а по ръцете и краката ми все едно ток бяха пуснали, няколко дни след това усещах мравучкане, презаверих си билета да се прибирам в сряда, в крайна сметка дъщерята не ме откара до близкия град, откъдето минава автобуса и билета ми изгоря :)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #456 -: Септември 24, 2018, 12:01:35 am »
Мен също ме удари мундо-квадрата Марс-Уран, макар да нямам в тези градуси нищо, така ми изби баланса понеделник вечерта и се разревах на глас, че искам да си ходя вкъщи, а по ръцете и краката ми все едно ток бяха пуснали, няколко дни след това усещах мравучкане, презаверих си билета да се прибирам в сряда, в крайна сметка дъщерята не ме откара до близкия град, откъдето минава автобуса и билета ми изгоря :)
Акрукс , а ти къде си сега?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #457 -: Септември 24, 2018, 03:09:13 pm »
Фирдарии съм в период Венера/Юпитер
Профек.асц.в 5д козирог- Сатурн
Периода въобще не е  бенефициент с тази моя скорпи Венера,периода на ретроградното ще ме засегне вие кажете как

Ретроградието засяга всички, но на различни теми. В момента, в който Венера застане стационарно-ретроградна се активира действието на квинтила като напомня за всички спирания на Венера в рамките на цикъла. Домът, където ще ти транзитира ретро Венера ще остане незабелязан с делата си до долния съвпад и може в тази сфера да се чувстваш уязвима. При теб Венера няма нито есенциални, нито акцедентални качества, т.е.  тя нито може да доведе до действия, нито може да провокира събитие. Диспозиторът на Венера при теб обаче има акцедентални качества( Марс е в 1-ви дом, нали ?), затова сега разглеждаш в кой знак транзитира. Докато Венера е в Скорпион Марс почти до последния ден ще е във Водолей. Управлява се от Сатурн и Уран. Знам, че Уран ти е в Дева, но за Сатурн не се сещам. Ако Уран и Сатурн( Сатурн ти е хронократор) са по-силни от Венера един от тях ще привлече влиянието на Марс.  Марс не е времеви управител на периода, но е втори управител на профекционния АСЦ, защото в Козирог екзалтира и е диспозитор на транзитния Юпитер, а ти си Стрелец с подпериод Юпитер. Докато Венера е ретро в Скорпион темите по 2 и 9-ти дом може да са отслабени, дори могат да доведат и до вреда, защото участват Марс, може и Сатурн. Когато Венера се върне във Везни може да придаде сила на наталната и да обърне интереса по активираните домове, да разреши конфликти там, които не търпят отлагане.
Стреличка, това са предположения и аз бях попитала преди време, как ще ми се отрази периода Венера/ Венера, при положение, че по натал няма есенциални качества. Сама проучих, намерих информация и наблюдавам към момента какво се случва. За мен всички ретрорадия на Венера са важни, даже и когато не е била хронократор, защото съм родена  по време на спиране на Венера.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #458 -: Септември 24, 2018, 05:14:16 pm »
Фирдарии съм в период Венера/Юпитер
Профек.асц.в 5д козирог- Сатурн
Периода въобще не е  бенефициент с тази моя скорпи Венера,периода на ретроградното ще ме засегне вие кажете как

За прогноза се гледа цялата карта. Първо как в натала са поставени планетите, каква е връзката, и дали имат връзка...
Тези данни са недостатъчни да се каже, дали ще има събитие.
 Все пак говорим за астрология, и са нужни карти. :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #459 -: Октомври 02, 2018, 10:49:31 pm »
При това ретроградие Венера ще мине три пъти през "Via Combusta"  ???
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #460 -: Октомври 02, 2018, 11:20:46 pm »
При това ретроградие Венера ще мине три пъти през "Via Combusta" 
моята натално е на изгорял път

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #461 -: Октомври 02, 2018, 11:24:55 pm »
Гледах наскоро една такава карта - Венера натално е на 13-я градус. Настоящият венусар - завършва с ретроградие, и новият ще започне тъкмо след излизането й от сянка. На други пък новият им венусар започва с ретроградие.

Твоята Венера на кой градус е?
Над силата е само умението да я владеем!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #462 -: Октомври 02, 2018, 11:36:11 pm »
При това ретроградие Венера ще мине три пъти през "Via Combusta"  ???
Да разбираме от емотиконката, че това положение е фатално, така ли?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #463 -: Октомври 02, 2018, 11:43:05 pm »
Гледах наскоро една такава карта - Венера натално е на 13-я градус. Настоящият венусар - завършва с ретроградие, и новият ще започне тъкмо след излизането й от сянка. На други пък новият им венусар започва с ретроградие.

Твоята Венера на кой градус е?
18гр Везни

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Ретроградна Венера
« Отговор #464 -: Октомври 02, 2018, 11:53:33 pm »
18гр Везни

Е, поне е извън ретро фазата :)
Над силата е само умението да я владеем!