Автор Тема: Жените, и имат ли подход в любовта  (Прочетена 25939 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Да балансираме малко подхода, че любовта отиде само в единия край . ;)

Имат ли и жените подход в любовта ? Има ли любов в подхода им ? Има ли жени в любовта ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #1 -: Юни 08, 2015, 02:15:12 pm »
Според мен повечето млади и хубави момичета търсят предимно материалното във връзките си, та ако ще този, с когото излизат, и да е с 40 години по-възрастен от тях. До голяма степен за това има вина и чалга културата.
Нямам големи наблюдения върху тези на моя възраст или по-възрастните, понеже гледам да общувам с по-млади, но избягвам тези със Сатурн в градусите на Слънцето ми и моя Уран (който ми е У1), понеже съм установил, че тогава се опитват да ми налагат какво да правя, а аз това не обичам.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #2 -: Юни 08, 2015, 04:33:19 pm »
Да, Веско. Повърхностни са жените. Вместо да си търсят снажен и забавен мухльо те искат човек, който е доказал качества и пред обществото. Пък и искат да са спокойни, че ще им гледа и образова добре децата. Тъпачки.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #3 -: Юни 08, 2015, 05:02:37 pm »
Не смятам, че имам много нереалистични очаквания от мъжете. Дори бих казала, доста по-скромно го раздавам с претенциите за разлика от доста тукашни жени. Но ако някой не отговаря и на минимума изисквания, които имаш, защо да се прави компромис, само за да не си сама?

Понякога се замислям, че когато дадеш на мъжа прекалено много свобода, той се чувства като в небрано лозе и не знае какво да я прави, за какво да я използва. В резултат започва да усеща пустота и недефинираност в отношенията, явно са свикнали дамите да им затягат примката около врата, истерично да им тропат с крак. А аз никога не съм го правила. И после нямали сме били връзка, защото не се стремя да го ограничавам и да му поставям условия.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #4 -: Юни 08, 2015, 06:14:56 pm »
Това, че някой има пари, не значи, че би се грижил за децата си, нито пък е доказателство за някакви качества (особено в България, където повечето богати са се сдобили с парите по незаконен начин - наркотици, убийства и т.н.). Да не говорим за случаите, когато има фрапираща разлика във възрастта.
Странно ми е също и познавам много жени, които се обвързват с такива мъже, които ги бият, и дори да имат друга алтернатива, пак се връщат при побойника.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #5 -: Юни 08, 2015, 07:46:50 pm »
Хубаво е да се чуе и мнението на мъжете, досега в съседната тема само ги обсъждахме.  :)

Както каза Гаури, всичко си е до семейството и средата, особено когато от поколение на поколение се предава един и същи отношенчески модел, децата от малки биват закърмени с него.

И аз се чудя защо толкова много сравнително интелигентни и възпитани жени се самозатриват, събирайки се под един покрив с недодялан простак. Причините за това могат да бъдат от най-различно естество. И после, когато положението се влоши и продължава да се влошава, изпитват един особен вид мазохизъм, след като всички възможности за разумен компромис вече отдавна са изчерпани. Дори когато не говорим за неравен брак. Може пък такъв живот да ги устройва и да смятат, че извършват голяма саможертва и геройство, знам ли... Къде ми е ракията, направи ли салатата.... МА!?  :043:

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #6 -: Юни 08, 2015, 08:03:22 pm »
Това, че някой има пари, не значи, че би се грижил за децата си, нито пък е доказателство за някакви качества (особено в България, където повечето богати са се сдобили с парите по незаконен начин - наркотици, убийства и т.н.).

Весо, за голяма част от богатите може и да се съглася. Но да изградиш успешен, мащабен и печеливш бизнес не означава задължително да крадеш и да правиш нещо нелегално. За съжаление в България наистина са малко случаите на успели хора, забогатяли по честен път. Все някъде ще е сгазил лука, най-малкото като данъкоплатец или пък ще е допринесъл за корупцията, всеки търси вратички и заобиколни пътища.

Но виж, няма да се съглася за тъй наречената средна класа и за хора, които успяват да печелят повече от средностатистическата "средна" заплата, която по-скоро клони към минимален доход, който те задържа малко над чертата на бедността. И няма да се съглася, че кадърен и способен човек, било то мъж или жена, ще работи цял живот за едни 400-500 лева месечно. В такъв случай ще трябва малко да си преразгледа самооценката. Разбира се не всичко е пари, но аз лично /с което мнение никого не ангажирам/ не смятам, че мъж, който няма никакъв хъс и амбиция, би заслужавал моето внимание. Не става въпрос за претенции, нито за снобарщина. Просто мъж/жена, който не може да осигури на семейството си доход над минималния, за мен попада в категорията на посредствените хора. Пък ако ще да е бъкан/а с неразкрити таланти.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #7 -: Юни 08, 2015, 08:16:36 pm »
Да, има несъмнено и такива, които печелят задоволително повече от средностатическия българин и работят добри професии като лекари, адвокатии други такива.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #8 -: Юни 08, 2015, 08:30:24 pm »
От адвокат до адвокат има огромна разлика... като гледам нашите гладни адвокатки, жал ми става.

Извън изброените професии има и други, които имат потенциал да се печели повече от средностатистическия доход. Повечето са все фрилансъри - програмисти, дизайнери, консултанти, също така и преводачи.

Има професии, които ти дават високо самочувствие, но не винаги са гаранция за висок доход. Сред тях са юристите - за тяхната реализация от голямо значение са личните способности, но не само - трябват и полезни връзки.

Та това е, малко се отплеснах. Мисълта ми беше, че любовта при жените далеч не минава само през портмонето и банковата сметка. Но да избереш за спътник в живота мъж, който няма никаква амбиция и не се стреми по някакъв начин да си развие потенциала, също не е опция.

С любимия може да е и в колиба рай, ако я ползваш за някое кратко уикенд забавление. Един мъж, който има достатъчно самоуважение, няма да се задоволи с колиба, ще търси да изкачва по-високи върхове.  :)


« Последна редакция: Юни 08, 2015, 08:31:57 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #9 -: Юни 08, 2015, 08:32:48 pm »
Стивън Хокинг, но не в инвалидна количка. :012: Това- когато бях юношка бледна. :012:

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #10 -: Юни 08, 2015, 09:20:01 pm »

Но виж, няма да се съглася за тъй наречената средна класа и за хора, които успяват да печелят повече от средностатистическата "средна" заплата, която по-скоро клони към минимален доход, който те задържа малко над чертата на бедността. И няма да се съглася, че кадърен и способен човек, било то мъж или жена, ще работи цял живот за едни 400-500 лева месечно. В такъв случай ще трябва малко да си преразгледа самооценката. Разбира се не всичко е пари, но аз лично /с което мнение никого не ангажирам/ не смятам, че мъж, който няма никакъв хъс и амбиция, би заслужавал моето внимание. Не става въпрос за претенции, нито за снобарщина. Просто мъж/жена, който не може да осигури на семейството си доход над минималния, за мен попада в категорията на посредствените хора. Пък ако ще да е бъкан/а с неразкрити таланти.

Не мога и да се съглася, че например някой мъж, чиято професия е със заплащане в рамките на прагът, за който говориш задължително го прави некадърен или неудачник.
Не всеки притежава качествата или талантът да се преквалифицира в някоя от добре платените професии, които далеч не са много в нашата страна.
Или пък трябва задължително да се изнесе в София, ако е от малък град, защото там не давали голЕмите пари ?
Или да бяга през Терминал 2 ?
Имам познат, който е много добър в работата си (продавач-консултант), но тя не е добре платена (таванът на заплатата е такъв) и с жена му живеят супер скромно/тя му роди дете наскоро и получава само майчински в момента/, но като ги гледам са си щастливи.
Някой ден сигурно ще го повишат и ще стане управител, но дотогава ще си живеят по този начин.
Сам казва, че обича работата си. Неудачник ли е ? Според мен не.


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #11 -: Юни 08, 2015, 09:21:39 pm »
В защита на българския мъж ще кажа, че днес за пореден път се убедих защо някои жени биват изоставяни сами с по 2-3 деца.... и напълно заслужават гърча, който изживяват. По-скоро бих се учудила кой мъж би изтърпял такова мрънкащо кълбо от негативна енергия, нищо чудно че бягат от тях като дявол от тамян и ги заменят с други.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #12 -: Юни 08, 2015, 09:26:02 pm »
Имам познат, който е много добър в работата си (продавач-консултант), но тя не е добре платена (таванът на заплатата е такъв) и с жена му живеят супер скромно/тя му роди дете наскоро и получава само майчински в момента/, но като ги гледам са си щастливи.

Ако това ги прави щастливи и не допринася за битови проблеми, защо пък не? Всеки сам избира летвата, която си поставя.

Но дали ще са все така щастливи след още 10 години, ако дотогава нищо в техния начин на живот не се е променило? Пожелавам им да запазят хармонията и да докажат, че е възможно.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #13 -: Юни 08, 2015, 09:45:04 pm »
Едната, няма лошо. Има много жени на възраст 30+, пък и 40+, които изглеждат супер и вече са превъзмогнали периода си "с голямата кошница напред". Разговорът с тях често е по-лек и по-приятен, скенерът им е по-прикрит и не сканира само джоба. Е, носят си и багажа. Имат си минало, което ги е оформило по даден начин, рядко са оптимистично-лекомислени. Затова пък мъжете като станат на чичовска възраст, спокойно си отеб@ват с младички златотърсачки. Има справедливост :)

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: Жените, и имат ли подход в любовта
« Отговор #14 -: Юни 08, 2015, 09:59:24 pm »
Ако това ги прави щастливи и не допринася за битови проблеми, защо пък не? Всеки сам избира летвата, която си поставя.

Но дали ще са все така щастливи след още 10 години, ако дотогава нищо в техния начин на живот не се е променило? Пожелавам им да запазят хармонията и да докажат, че е възможно.

Ами нека допуснем, че влизайки в брак с него го е приела такъв, какъвто е и това я устройва.
Защото имам пресен пример за точно обратното и то с близък роднина - през всичките години, които беше с жена си, спукваше се от работа, за да подсигури комфорт, уют, разнообразие (къде ли не я водеше, подаръци, т.н), на децата нищо не им липсваше, никога не и е посягал и след 15 год. брак тя просто му заби нож в гърба, смени го с някакъв мизерник, който беше по-млад и му взе почти всичко при развода.
Никога не бях допускал, че ще му се случи.
Но в крайна сметка всеки си има личен критерии за комфорт, когато влезне във връзка.
Като в приказката за гърнето и похлупака.