Автор Тема: Фирдарий-една забравена техника от Античната Астролог  (Прочетена 35052 пъти)

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
 Една позабравена техника

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Таис, не мога да го изтегля.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Не разбирам защо не се получава. Прати ми е-майл и ще го изпратя там. Съжалявам много. Вероятно не го качвам правилно.

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
                    Фирдарий

Много древна техника достигнала до нас благодарение на персийските астролози.
В системата за прогнозиране на една рождена карта е заемала първо място. След това са били дирекции, транзити и революции.
Но какво е това Фирдарий?
Това е точно и ясно зададена планетна последователност, която управлява определени периоди от живото на човека.
Или раждайки се, човек встъпва в някакъв точно определен планетен период. Определена планета задава основния тон в живота ни, и всичките ни прояви със своето влияние.
Първото нещо което се прави е да се определи какво е раждането-Дневно, или Нощно. В зависимост от раждането се определят и Фирдариите, или планетните периоди. Така че за всеки човек последователността е различна.
Последователността на планетите е така нареченият Халдейски ред-това е най-разпространената система на фирдарийте.

Сатурн, Юпитер, Марс, Слънце, Венера, Меркурий, Луна, Лун. Възли.

Следващият момент е разликата между Дневно и Нощно раждане.
При Дневно раждане първият период започва от Слънцето, при Нощното раждане от Луната.
Целият цикъл е 75г. След което започват от началото.
Периодите на всяка планета имат различна продължителност. Всеки голям период е разделен на 7 равни части-подпериоди.
Първият подпериод се управлява от същата планета, която управлява Големият период., след това управителите следват Халдейският ред.
Например: Дневно раждане- Първите 10г са на Слънцето, като първият подпериод е пак Слънце, вторият Венера…и т.н.
Подпериодите са с равна продължителност.
Подпериод на Слънцето-1г. 5м. и 4 дни.
Подпериод на Венера    -1г. 1м. и22 дни
Подпериод на Меркурий-1г.10м. и9 дни
Подпериод на Луната    -1г. 3м. 13дни.
Подпериод наМарс          1г.
Подпериод на Юпитер-   1г.8м.17дни
Подпериод на Сатурн   -  1г.6м.25дни

Периодите на Лунните Възли не се делят на подпериоди, но някои астролози ги делят и казват че имат задоволителни резултати. И тук всеки период се дели на 7равни части, като при дневно раждане се започва от Слънцето, а при Нощно от Луната.
Продължителността на падпериодите на Северният Възел е 156 дни, а на Южният Възел  е 104 дни.
Старите Майстори са използвали целознаковата система на домовете, като Първи дом е АСЦ, втори дом е следващият знак и така нататък. Ако АСЦ е в последния градус са разглеждали и управителя на втория знак.
В конкретният хороскоп всяка планета управлява, или обозначава определена сфера от живота на човека. Тя е сигнификатор на голяма част от събитията, които се случват, на отношението на човека към събитията.  Цялата област в периода на Управлението на дадената планета става много актуална.
В хороскопа една планета управлява 2 дома, но така също тя има и екзалтация в определен знак, освен това тя се явява и триплицитетен управител на дадена стихия, и съответно темите на тези домове ще бъдат актуални в периода на Управление на планетата управител.
После, тази планета се намира в някакъв дом-следователно акцентира този дом, и този управител има аспекти с други планети. Разглеждаме аспектите дали са благоприятни, или неблагоприятни, такива ще бъдат и събитията, или такава окраска ще имат събитията.
Особено важно е, ако Планетата управител на Периода, или Подпериода има аспект, или „вижда” своя дом.
 Следващото по значение е дали Управителя на дома в който е планетата каква „сила” –есенциална, акцидентална..
Управителя на периода в какъв дом се намира-Ъглов, следващ, падащ..

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Ето така се получи. Материала е сбит, най-основното. Но лесно се работи с него.
Ако има въпроси питайте.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Фирдарий-една забравена техника от Античната Астрол
« Отговор #5 -: Септември 06, 2015, 11:33:49 pm »
Не видях да е качено, а ми се стори интересно и полезно.  :-*

http://firdaria.com/calculator.php
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Фирдарий-една забравена техника от Античната Астрол
« Отговор #6 -: Септември 07, 2015, 09:01:13 am »
Не видях да е качено, а ми се стори интересно и полезно.  :-*

http://firdaria.com/calculator.php

 :58: В момента при мен - Меркурий/ Слънце.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Интересна статия за фирдарията и как се съчетава с годишната слънчева революция.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Точно на рождения си ден влязох в период Венера- Венера, сол. АСЦ Везни, Венера попада в 6-ти сол. , 4-ти нат. съвпад със сол. Меркурий в Овен.
Венера в натала е у на 6,11-ти домове, в заточение, стационарно-ретроградна, съвпад  Сатурн, куинконкс Нептун, в 5-ти дом
Това означава ли, че периода управляван от Венера ще  е със занижени очаквания по нейните аналогии в активираните домове ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
от юли 2018  съм в период Венера-Юпитер

Таис

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 207
Точно на рождения си ден влязох в период Венера- Венера, сол. АСЦ Везни, Венера попада в 6-ти сол. , 4-ти нат. съвпад със сол. Меркурий в Овен.
Венера в натала е у на 6,11-ти домове, в заточение, стационарно-ретроградна, съвпад  Сатурн, куинконкс Нептун, в 5-ти дом
Това означава ли, че периода управляван от Венера ще  е със занижени очаквания по нейните аналогии в активираните домове ?
значи започва голям фирдар на Венера за период от 8г. Това е фон, казва се Хронократор, следващият по важност Хронократор е управителят на термата на Дирекцията на АСЦ, след това управител на солара е управителя на Профекцията, кой дом управлява, как е поставен в натала, какви конфигурации прави, или не прави в натала. Имат ли връзка изброените хоронократори..и т.н. Прогнозата е комбинация от много фактори.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Таис, благодаря за насоките.
СД АСЦ е в терма на Марс
Управителят на Профекцията е Сатурн, който в натала е в падение, упр.2-ри  дом и  трети
В натала Марс е сескиквадрат Сатурн, Венера  съвпад Сатурн и сескиквадрат Марс.
Като цяло акцента ще е върху "бивши" -ситуации, връзки, комуникации, дългове и по-скоро с негативен оттенък може би или понеже подпериода е Венера, да има смекчаващи обстоятелства.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Фирдарий-една забравена техника от Античната Астрол
« Отговор #12 -: Септември 25, 2018, 10:42:31 pm »
След няколко месеца влизам в период на Марс, при мен е слабо поставен във 2 дом/Телец и е У2.
Странното е, че и родителите ми са в същия период - при единия е У10 в 5 дом/Стрелец, при другия У4 в 10 дом/Везни.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Фирдарий-една забравена техника от Античната Астрол
« Отговор #13 -: Септември 25, 2018, 10:58:46 pm »
След няколко месеца влизам в период на Марс, при мен е слабо поставен във 2 дом/Телец и е У2.


Но ще е важен период  за теб защото ти си Слънчев Овен.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Фирдарий-една забравена техника от Античната Астрол
« Отговор #14 -: Ноември 01, 2021, 11:00:43 pm »
Точно на рождения си ден влязох в период Венера- Венера, сол. АСЦ Везни, Венера попада в 6-ти сол. , 4-ти нат. съвпад със сол. Меркурий в Овен.
Венера в натала е у на 6,11-ти домове, в заточение, стационарно-ретроградна, съвпад  Сатурн, куинконкс Нептун, в 5-ти дом
Това означава ли, че периода управляван от Венера ще  е със занижени очаквания по нейните аналогии в активираните домове ?
Рени ,сега вече в близка ретроспекция ,можеш ли да отчетеш някаква тенднция/ осeзаема /започнала тогава ?Аз още не съм дозряла за синтезиране на периодите със соларите ..Абе айде със солара може да си измисли тълкуване човек ,ама като сведеш синтеза до наталните позиции на планетите и става сложно съставно ;D
« Последна редакция: Ноември 01, 2021, 11:08:21 pm от Ребека »