Автор Тема: Енергийно взаимодействие  (Прочетена 915 пъти)

Lilla

• Hero Member
  • Публикации: 13161
Енергийно взаимодействие
« -: ноември 19, 2015, 06:24:51 pm »
Попаднах на интересна извадка, но не намерих тема, в която да споделя информацията.

Става въпрос за факторите в човешките взаимоотношения, които създават най-трайни и силни енергийни зависимости, т.нар. астрална пъпна връв, която продължава да свързва хората дори след физическата им раздяла, след като отношенията са приключили. Ако дадена ситуация не е приключила в съзнанието ни, ако продължаваме емоционално да я изживяваме, да премисляме, да се връщаме отново и отново към тези спомени, така само я захранваме с енергията си.

По-долу са изброени основните фактори, създаващи трайни енергийни зависимости:

- Жалост, желание да помогнем, да спасим някого
В стремежа си да помогнем можем години наред да захранваме енергиен паразит. Това са паразитни отношения. Помислете доколко обектът на вашата грижа наистина има нужда от обгрижване и подкрепа, дали е в състояние сам да се справи, дали има желание да промени ситуацията, да намери решение или просто консумира вашето внимание.

- Обида
Едно от най-силните чувства, които оказват негативно влияние върху здравето. Ако отново и отново се връщаме към стари обиди, така захранваме с енергията си човека, който ни е наранил.

- Отмъщение, желание да докажем правотата си
Силното желание за възмездие също създава трайна енергийна връзка, не можем да забравим човека и да се откъснем от негативните спомени.

- Чувство за вина
Това е вид агресия, обърната навътре, към нас самите. Отричаме правото си да допускаме грешки. Силното желание да измолим, да получим, да заслужим прошка от някого също създава трайна енергийна връзка.

- Материални загуби, щети
Невърнат заем също създава трайна зависимост и колкото е по-голяма сумата, толкова е по-силна енергийната връзка. В такъв случай заемодателят има два варианта - или символично да се сбогува с дадените пари, сякаш са били някъде изгубени, или искрено да прости на длъжника, като например да си представи, че му ги е подарил. Длъжникът е поставен в по-трудна ситуация, защото дори и да се опита да го изтласка от съзнанието си, той никога няма да забрави човека, когото е излъгал, ощетил. Единственият начин да прекъсне такава зависимост е да върне дължимото или да го "изработи", т.е. да даде нещо в замяна и ако не стане доброволно, нещо да му бъде "отнето" /да претърпи някакъв вид загуба, но свързана с други хора и обстоятелства/.

- Когато се чувстваме длъжни да върнем жеста, да се отплатим някому за сторена услуга
В такива случаи несъзнателно пак можем да създадем зависимост, чувствайки се някому силно задължени. Но нека не забравяме, че това не е даване назаем, а доброволно свършена услуга. Достатъчно е само да изпитваме искрена благодарност за стореното добро.

- Съжителство с човек, с който гледате в различни посоки, оставате формално свързани
В много двойки и семейства идва един момент, в който партньорите се отчуждават, усещат празнота, липсва емоционална свързаност, заинтересованост, загриженост за другия, но продължават да са заедно, не могат да се разделят и да продължат напред. Или единият партньор отдавна е надраснал тази връзка, а другият го оковава, задушава, пречи му да се развива. Обвързани по навик, по задължение или поради други съображения, но не и по любов. И това е вид паразитна симбиоза, създаваща силна и ограничаваща енергийна зависимост.

- Желание да притежаваме, зависимост, страст, ревност, обсебване, контрол
В такива ситуации човек не спира да мисли за желания обект, да копнее за него. Прилича на дете, на което са му отнели любима играчка. Иска си играчката и не е в състояние да забележи нищо друго.

- Несподелена любов
Това е изключително дълготрайна фина енергийна структура, която може да влоши и здравословното състояние на човека, защото сякаш го изцежда. Индиректна форма на енергиен вампиризъм. По такъв начин в живота ни не може да дойде нова любов, защото цялата ни енергия отива при човека, когото обичаме несподелено.

- Много силна родителска връзка
Често се среща при свръхобгрижващи и контролиращи майки, които буквално задушават детето с любовта си, стопират развитието му с натрапчиво внимание и обгрижване на всяка крачка. Нека разграничим майчината любов от желанието за контрол и подчинение.

- Когато крием истинските си чувства към някой човек
Нека повече слушаме сърцето си, да не робуваме на догми и предразсъдъци. Често се случва човек да се страхува да разкрие любовта си, за да не бъде отхвърлен, подигран или подчинявайки се на обществени/семейни догми, стандарти. Любовта трябва да се показва, да се отдава, за да не се превърне в енергийна зависимост, при която човек не смее да си покаже истинските чувства и в резултат на това изживява несподеленост, отношенията стават едностранчиви или въобще не се случват.

- Би ли ми казал кой път да хвана оттук? - попита Алиса.
- Зависи накъде отиваш - отвърна Котаракът.
- Все едно накъде... - каза малкото момиче.
- Тогава е все едно кой път ще вземеш - рече Котаракът.

Скорпионче

• Hero Member
  • Публикации: 2145
Re: Енергийно взаимодействие
« Отговор #1 -: ноември 19, 2015, 06:34:18 pm »
 :08: :38:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Lilla

• Hero Member
« Отговор #2 -: декември 21, 2015, 12:20:24 am »
20-те закона на Живота

1.    Законът на зануляването

Човешкият мозък има нужда от зануляване. Той не може непрекъснато да изпълнява команди. Има нужда от почивка, за да подреди всички парченца от мозайката и всяко парченце да заеме точното място. През това време имаме нужда от малко вътрешна тишина, отвън да не постъпва никаква информация - тогава мозъкът се ”пречиства”. Това е тъй нареченото зануляване.

2. Законът за фалшивата доброта

Ние само си мислим, че помагаме, когато решаваме чужди проблеми. По този начин само ги задълбочаваме. Помислете добре преди да хвърляте бисери. Човек трябва сам да решава своите проблеми. И той израства дотолкова, доколкото съумява да намира начини да се справя самостоятелно с предизвикателствата, да търси различни пътища и алтернативи.

3. Законът за важността на дребните жестове

Човешката същност се проявява в дребните детайли, в рутината. Веднъж в годината можеш да се престориш на благороден и щедър, да хвърлиш прах в очите с ефектен жест, но една дребнава натура се проявява в ежедневието, затова дребните жестове са по-показателни. Просто наблюдавайте.

4. Законът за зародишната форма

Всяко явление и събитие съществува още в зародиш. Те имат свойството да се мултиплицират. Една неизмита чиния ще повлече след себе си затрупана мивка. Трябва да можем да разпознаваме всички неблагоприятни събития още в зародиш и лошите зародиши да се унищожават. Ако някое житейско обстоятелство започва да не ви харесва, унищожете го в зародиш. В пъти по-лесно е да се разтопи снежинка, отколкото снежна лавина.

5. Законът за недопускане на излишъци

Този закон се отнася към всичко. По-добре е да оставите нещо недоизказано, отколкото да отегчите публиката с порой от думи. Ако ви поканят на гости, по-добре тръгнете по-рано, преди домакините да са започнали да прибират чиниите от масата. Не показвайте предела на своите възможности, оставете скрити резерви.

6. Законът на синергията

Два коня, впрегнати в една каруца, могат да потеглят 10 тона. Всеки поотделно – по 3 тона. Ако стартирате важно начинание, потърсете подходящи партньори. Екип от двама души, работещи по един общ проект, е по-ефективен от това проектът да се раздели на две равни части и всеки да работи отделно по неговата част.

7. Законът за магическата дума

В разрез с общоприетото схващане, магическата дума не е ”моля”. Тя е ”не”. Много проблеми биха могли да бъдат предотвратени, ако се научим да отказваме. Не си губете времето в безплодно общуване заради едната куртоазия. Не давайте пари назаем, когато не искате да го правите. Ако усетите съмнение, давайте това, което бихте подарили. Научете се да отказвате аргументирано. Хората се притесняват да отказват, защото се страхуват някой да не ги хареса. Не можеш да угодиш на всички. Научете се да се справяте с това чувство.

8. Законът за несъвършенството

Няма и никога няма да има идеални условия. Разбира се, не можем да отричаме, че благоприятно стечение на обстоятелствата е възможно. Но човек трябва да бъде достатъчно мъдър и проницателен, за да съумее да се възползва от това. И тук е важно да осъзнаем, че често такива възможности се крият под маската на проблеми, които трябва да бъдат посрещнати и решени от нас.

9. Законът на предлагането

Понякога оставаме с усещането, че съдбата ни подхвърля жалки трохи. И не приемаме жеста, държим се като обидено дете. Това, което ни се предлага, не идва случайно. Във всяко едно нововъзникнало обстоятелство е вплетена нишката на съдбата. Понякога се налага да преминем през стар порутен мост с разклатени греди, за да стигнем до мястото на нашите мечти.

10. Законът на синхронизацията

Нещо, което веднъж е било синхронизирано, ще продължи да работи. Стремете се към оптимизация.

11. Законът на компенсацията

Не може да се случи всичко едновременно, човек не може да има всичко наведнъж. Великите и гениални личности, които са влезли в историята, също са имали липси и слаби страни. Човекът е ценен не толкова поради липса на пороци, колкото поради наличие на определени достойнства.

12. Законът на влиянието

Обкръжението влияе върху това, което сме. В медицината има понятие, наречено ”норма на реакция”. Сред едно обкръжение човек може да се развие, а сред друго да срещне спънки и ограничения, да води посредствен живот. Ние по-често се превръщаме в това, което е до и около нас, но в пъти по-трудно можем да трансформираме обкръжението си така, че то да заприлича на нас.

13. Законът на въздаянието (suum cuique – всекиму своето)

Всеки си носи кръста. А кръстът се определя според тежестта, която можем да понесем. На човек не му се дава товар, който да не е в състояние да поеме.

14. Законът за полярната реакция спрямо таланта

Талантливите хора винаги предизвикват полярна реакция – или ги приемат възторжено, или ги мразят. Тях никога не ги посрещат с равнодушие, защото те не могат да останат незабелязани, игнорирани, забравени. Тях ги помнят, обичат, мразят, мислят за тях или им завиждат. Ако сте талантлив човек, не очаквайте всеобщо одобрение. Врагове ще се намерят – не защото сте лош човек, а защото не всички таланти са се паднали на тях.

15. Законът за неподходящите хора

Неподходящите хора рано или късно ще ви напуснат, в един момент просто ще изчезнат от живота ви. В отношенията с определени хора също имаме нужда от периодично зануляване.

16. Законът за общата памет

Най-често хората са свързани посредством общи спомени за отминали събития или съвместни преживявания. В голяма степен върху този закон се основава и привързаността. Ако се стремите да създавате положителна привързаност, останете в паметта на важен за вас човек с добро.

17. Законът за мисловната връзка с ближния

Човек, който е близо до вас, който попада в близкото ви обкръжение, по-често присъства и във вашите мисли, дори ако не представлява интерес за вас, ако не ви импонира. В това се крие опасността в близкото ви обкръжение да има безполезни и посредствени хора.

18. Законът за неизбежната загуба

Човек допуска грешки във всичко, което прави. Няма безпогрешни хора, затова загубите са неизбежни. Върху някои неща ние можем да повлияем, върху други не. Ние не сме идеални, нашите действия също. Научете се да приемате загубите с повече смирение.

19. Законът за допълването

Всяко нещо може условно да се раздели на две половинки, които взаимно се допълват. И нека приемем, че едната половинка съществува в менталния свят, а другата се материализира. Затова изходът от всяка една ситуация, желаният ефект ще зависи от изначалната енергетика, с която е захранена първата половинка – тази, която съществува в менталния свят. Когато задавате правилен ритъм още в началото, успехът ви е гарантиран.

20. Законът за правилните постъпки

Ако човек постъпва правилно, ситуацията и обстоятелствата при него ще се подобряват. Правилните мисли водят до правилни действия, правилните действия – до желан ефект.

(Източник: От руска социална мрежа, преразказано и изцяло преработено от мен в частта с обясненията)
---

- В хаоса открий простотата.
- В противоречията открий хармония.
- Трудностите крият нови възможности.

Алберт Айнщайн

Lora

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 54
« Отговор #3 -: февруари 13, 2018, 12:06:30 pm »
Как може да се прекъсне астрална пъпна връв с много близък човек-майка ми? Миналата година когато Плутон приближи максимално точния аспект с Луната, не разговаряхме с нея 3 месеца и ми беше приятно и спокойно. Сега аспектът е точен и този въпрос отново е на дневен ред.
Тя има доста неприятен характер от типа- "Аз съм права, всички грешат", желание за контрол до степен обсебване, обича да критикува и обижда и да се държи така сякаш хората и дължат нещо. Вечно е във войни и конфликти, в 90% от случаите безмислени. Когато ми звънне да се чуем (всеки ден задължително) аз трябва винаги да съм в добро настроение, търпеливо изслушваща, но и екзалтирано участваща в разговора. Трябва да обмислям какво да кажа, ако кажа, че чистя примерно следва: "Май не ти се говори с мен, а?"
Разбира се, всичко това ме напряга. Успях да изчистя, да поправя в някаква степен някои от личните си качества, които наподобяваха нейните и оттогава не привличам образи наподобяващи нейния. Но тя... Остава...
Не знам какво да правя, ситуацията е комплицирана, защото има много здравословни проблеми и не искам да бъда егоист, от друга страна пък и не искам да се напрягам излишно. Опитах се да и помогна да се промени, да разбере, че грешките са в нея, че тези битки и  агресия са безмислени, но не успявам. Човек може да се промени само ако съзнателно го желае.
« Последна редакция: февруари 13, 2018, 12:08:25 pm от Lora »

Lilla

• Hero Member
« Отговор #4 -: февруари 13, 2018, 12:44:33 pm »
Радвай се, че вече не живееш с нея под един покрив. От такива хора трябва да се отделиш колкото се може по-рано. Да се поддържа контакт, да се подкрепяте, но сама да сложиш граници.

Имах аналогичен случай вкъщи, но за съжаление нищо не се промени. Терорът прекъсна, едва след като почина.

Lora

• Jr. Member
  • **
« Отговор #5 -: февруари 13, 2018, 12:49:05 pm »
А тази въпросна енергийна зависимост как се прекъсва? Знам, че ако си свързан с някой по този начин ти пречи. Аз така го чувствам. Искам да не се нуждае от мен.

Рени

• Hero Member
  • Публикации: 8508
« Отговор #6 -: февруари 13, 2018, 02:43:23 pm »
Лора, има две ситуации, задаваш си въпрос защо така се чувстваш в нейно присъствие и започваш да търсиш решение или не си задаваш въпроси и се гневиш. Може да има причини така да се изразява майка ти, върху това мислила ли си ? Всяко поколение си има собствен,личен Плутон- нали него изследваш, ами прави го , какво си забуксувала само  в твоите си разбирания, нужди, желания, чувства, той е надличностна планета не се занимава с теб и майка ти в частност ?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lora

• Jr. Member
  • **
« Отговор #7 -: февруари 13, 2018, 03:11:46 pm »
Не, Рени. Не си задавам въпрос защо не ми е приятна комуникацията с нея. А търся решение за прекъсване на енергийно ниво на желанието и да се вкопчва в мен.

Рени

• Hero Member
  • Публикации: 8508
« Отговор #8 -: февруари 13, 2018, 03:16:40 pm »
Лора, взаимоотношенията винаги  са двупосочни, иначе всеки си играе (в) моноспектакъла. Сега на 06.03 . Юпитер е първата планета , когато бележи старта на ретро манифестцията и на останалите планети, така че, ако решиш ползвай момента за размисъл, може още сега след СЗ (след 17.02.) да промениш нещо в отношението си по казуса. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“