Автор Тема: Тема за въпроси от начинаещи  (Прочетена 436945 пъти)

HRISKA

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1065 -: Ноември 28, 2018, 08:45:48 pm »
Здравейте, аз имам един въпрос относно хорарите. Неотдавна разбрах, че  в едно денонощие всички планети управляват по 2 часа, като се изреждат. Дали се взема под внимение и управителя на съответния час, защото четох някъде, че сякаш и той влияе в някаква степен. Благодаря предварително за отговорите. Приятна вечер на всички :-*

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1066 -: Ноември 28, 2018, 10:02:45 pm »
Здравейте, аз имам един въпрос относно хорарите. Неотдавна разбрах, че  в едно денонощие всички планети управляват по 2 часа, като се изреждат. Дали се взема под внимение и управителя на съответния час, защото четох някъде, че сякаш и той влияе в някаква степен.
Не влияе, но дава информация, която може също да е от полза.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1067 -: Ноември 28, 2018, 10:10:54 pm »
Здравейте, аз имам един въпрос относно хорарите. Неотдавна разбрах, че  в едно денонощие всички планети управляват по 2 часа, като се изреждат. Дали се взема под внимение и управителя на съответния час, защото четох някъде, че сякаш и той влияе в някаква степен. Благодаря предварително за отговорите. Приятна вечер на всички :-*

Някои го вземат, други не, имаме доста хорарни теми, разгледай ги. Часовите управители не се сменят през два часа

Магика

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 134
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1068 -: Ноември 29, 2018, 09:04:50 pm »
На дъщерята й предстои изпит-листовки за шофьорска книжка. Какво да гледам? Меркурий и Упр. на 3Д може би? Луната за емоционалното състояние ясно, то си е стрес, няма начин да не е.  :017:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1069 -: Ноември 29, 2018, 09:18:08 pm »
Абе луната..то ако искаш гледай цялата карта, но меркурий, марс и у3 трябва да стигнат, ако 3-ти дом е празен

Пък и са по ретро мерк и да не го вземе, поне ще има оправдание-шегувам се, успех на девойчето :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1070 -: Ноември 30, 2018, 07:06:53 am »
На дъщерята й предстои изпит-листовки за шофьорска книжка. Какво да гледам? Меркурий и Упр. на 3Д може би? Луната за емоционалното състояние ясно, то си е стрес, няма начин да не е.  :017:
Магика,ако дъщеря ти е с ретро Меркурий в натала,да не се притеснява,ще го вземе.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1071 -: Декември 08, 2018, 10:50:54 pm »

Добър вечер.
В ръцете си държа една книга " Символични техники в предсказателната астрология" от Чарлз Картър.
Обаче, все едно чета книга на китайски. Много ми е трудна и най-вече този "едноградусов" метод.
Някой може ли да ме насочи какво означава или поне, да ми каже дали в програмата ми Solar Fire, когато дам 0* Aries , автоматично ми ги пресмята по този метод?
Благодаря.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1072 -: Декември 13, 2018, 10:24:09 am »
fortunades, ако искаш да разбереш, например, за 34 си годишна какъв и къде ще е акцента, според това кои планети и точки как са аспектирани, прибавяш 34 към градусите на наталните си планети и така за всяка вълнуващата те предходна  или следваща възрастова година.
Например, имаш натална Венера на 23 * Дева + 34=27 * Везни или на 34 г  Венера си я директирала до 27 *Везни и ако имаш планети или точки в 27 *, значи е заложено да има събитие по темите, които са активирани. Така символично може да директираш всяка куспида, планета от наталната си карта. Това е т.нар. символична дирекция, "градус- година", ако става въпрос за него, но този метод за да сработи  е нужно да е точен часът на раждане.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1073 -: Декември 13, 2018, 10:35:09 pm »
fortunades, ако искаш да разбереш, например, за 34 си годишна какъв и къде ще е акцента, според това кои планети и точки как са аспектирани, прибавяш 34 към градусите на наталните си планети и така за всяка вълнуващата те предходна  или следваща възрастова година.
Например, имаш натална Венера на 23 * Дева + 34=27 * Везни или на 34 г  Венера си я директирала до 27 *Везни и ако имаш планети или точки в 27 *, значи е заложено да има събитие по темите, които са активирани. Така символично може да директираш всяка куспида, планета от наталната си карта. Това е т.нар. символична дирекция, "градус- година", ако става въпрос за него, но този метод за да сработи  е нужно да е точен часът на раждане.
Рени,
Благодаря ти.
Утре,ще се опитам да пусна книгата, защото е много по-различна от този вид дирекции. Има и таблици с разяснения.
Иначе до сега, не съм успявала да го разбера по този начин, докато не ми го обясни.
Абе знам си аз- трябва си ми курс...
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1074 -: Декември 13, 2018, 10:57:24 pm »
На мен ми се струва, че този вид СД е различен от тези, които съм чела, но може и да са точно тези. Въпреки че четох, че са различни видове. Има толкова много методи за предсказване, но и различни видове символични техники.  Обърках се много явно.  :012:
В ел.книгата на М. Левин са обяснени по един начин с едни таблици, при Чарлз Картър по друг начин с други таблици и мярки, но видях само малка част от неговото изследване. Мисля че има разлика в точността, но ми е трудно да сравня все още. Прочетох че Чарлз Картър е създал този метод чрез дългогодишни изследвания.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1075 -: Декември 14, 2018, 01:15:48 pm »
На мен ми се струва, че този вид СД е различен от тези, които съм чела, но може и да са точно тези. Въпреки че четох, че са различни видове. Има толкова много методи за предсказване, но и различни видове символични техники.  Обърках се много явно.  :012:
В ел.книгата на М. Левин са обяснени по един начин с едни таблици, при Чарлз Картър по друг начин с други таблици и мярки, но видях само малка част от неговото изследване. Мисля че има разлика в точността, но ми е трудно да сравня все още. Прочетох че Чарлз Картър е създал този метод чрез дългогодишни изследвания.
Качвам книгата тук и в e-books.
Много ще ви бъда благодарна, ако и хвърлите едно око и ме насочите... Защото този Чарлз е много напред с материала за разлика от мен :D

https://drive.google.com/file/d/1BbWjMlx-bMHkTTnpkMcFmuIDf_69tnii/view?usp=sharing
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1076 -: Декември 14, 2018, 01:27:32 pm »
Е,не може да бъде!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1077 -: Декември 14, 2018, 01:45:17 pm »
fortunades, без да си изучила натална астрология няма как да ти е ясна предсказателната.
Методите са едни и същи и са обяснени как работят.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1078 -: Декември 14, 2018, 02:35:21 pm »
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Тема за въпроси от начинаещи
« Отговор #1079 -: Декември 14, 2018, 02:37:17 pm »
fortunades, без да си изучила натална астрология няма как да ти е ясна предсказателната.
Методите са едни и същи и са обяснени как работят.
Рени,
Наясно съм с това. Но като ги имам тези книги си ги чета-интересни са ми.
Но поне я качих, да може който има желание да си я чете и разгледа.
Благодаря ти!
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.