Автор Тема: Приятелите  (Прочетена 26294 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Приятелите
« -: Август 07, 2013, 03:09:40 pm »
Кое е правилно според вас
Да кажем следната ситуация: говорим 2-ма за 3-ти, и двамата знаем, че 3-ят не е постъпил добре в някакъв момент, но единият го защитава от солидарност
Ок ли е да се правим, че не виждаме грешките на приятелите, или пък е предателство да ги посочваме?
Друг пример-някой приятел е добър човек, но недостатъчно голям професионалист
Ние какво правим-затваряме очите заради приятелството и го защитаваме пред другите, или?

Такива едни морални дилеми имам, нищо, че не съм на 15

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Приятелите
« Отговор #1 -: Август 07, 2013, 03:48:55 pm »
Май правилното и грешното тук е относително. Правилното за мен, ще е грешно за друг. Всеки действа и реагира различно.
В примера от теб ще защитя приятеля за пред другите, но лично на него ще му насоля главата и ще му кажа истината. А начина по който ще му я кажа, зависи от това какъв човек е как би реагирал. Има хора, които са толкова убедени в собствената си правото и каквото да им кажеш е безсмислено, те няма да чуят или осмислят нищо различно от собствената си гледна точка. Има неща, които хората не са готови да чуят, още по-малко да осмислят и да допуснат, че може да са верни, тогава може би най-добре е човек да си премълчи, защото ще е загуба на време и енергия и най много да се стигне до безсмислена конфронтация.
В отношенията с хората почти винаги си слушам усещанията, а не толкова разума :)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Приятелите
« Отговор #2 -: Август 07, 2013, 04:16:41 pm »
Специално конкретния човек е като кон с капаци - науми ли си нещо, приеме ли го за вярно, нищо не може да го разклати
И кара така с години, лошото е, че не 1, ами 100 човека да му кажат - все тая, а пък си вреди - професионално

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелите
« Отговор #3 -: Август 07, 2013, 06:40:36 pm »
Нали по това разбираме ,че другия/те са ни приятели ,че ги приемаме такива каквито са и те към нас,значи сме откровени помежду си.
Papy,ако човек е решил да се "дави" няма как да го спасиш,даже и да сте приятели.
Това как би се обяснило астрологично? 
Дали съответната карта е със силно присъствие на Овен,Водолей,Стрелец,без Вода ,кардиналност  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Приятелите
« Отговор #4 -: Август 07, 2013, 06:46:22 pm »
Нали по това разбираме ,че другия/те са ни приятели ,че ги приемаме такива каквито са и те към нас,значи сме откровени помежду си.
Papy,ако човек е решил да се "дави" няма как да го спасиш,даже и да сте приятели.
Това как би се обяснило астрологично? 
Дали съответната карта е със силно присъствие на Овен,Водолей,Стрелец,без Вода ,кардиналност  ::)

слънце в стрелец, обещал ми е карта с точен час, в случая аз бях само страничен наблюдател, но се каня съвсем скоро да го видя и да му наговоря накои неща, които приятелите очевидно няма да му кажат, не мога току-така да подмина ситуацията, щом е стигнала до очите/ушите ми :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелите
« Отговор #5 -: Август 07, 2013, 07:14:29 pm »
Нали знаеш ,че няма ненаказано добро . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Приятелите
« Отговор #6 -: Август 07, 2013, 07:37:43 pm »
Нали знаеш ,че няма ненаказано добро . :)

Знам, ама не ми пука-отчет давам само на съвестта си, щом съдбата ме е поставила на пътя му, да е мислила предварително  ;D

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Приятелите
« Отговор #7 -: Август 08, 2013, 06:47:46 pm »
Нали знаеш ,че няма ненаказано добро . :)

Знам, ама не ми пука-отчет давам само на съвестта си, щом съдбата ме е поставила на пътя му, да е мислила предварително  ;D

абсолютно,така мисля и аз като стрелец,срещите ,който спират дъхът ни е защото  е зловонен за околните  8)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелите
« Отговор #8 -: Август 08, 2013, 10:10:46 pm »
Е,аз като представител на Риби ???...дали съм пас в такава ситуация ?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Приятелите
« Отговор #9 -: Август 11, 2013, 11:49:37 am »
Кажете му на него, предупредете го какво може да му се случи. Пък той ако иска да ви послуша. Негова си работа вече. Като не чува, не чува. Има право да прави каквото иска. Това е само мое мнение.

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Приятелите
« Отговор #10 -: Август 13, 2013, 09:27:05 pm »
съвсем пряко по темата - аз нямам друг избор (ако не искам да се пръсна отвътре) - ако си ми в приятелския кръг не успявам да спестя каквото и да е дори с риск да съм груба (в несъотвествие с наложените изкривени схващания за английско възпитание) - склонна съм да се отдръпна трайно, ако "не мога да си го позволя" :)

разбира се, в замяна, очаквам същото

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Приятелите
« Отговор #11 -: Август 14, 2013, 11:12:21 am »
Направи ми впечатление ,че хората,които имаме акцент върху Стрелец/Юпитер/Риби  по някакъв начин ,се включваме така активно в темата "Приятели"и споделяме как бихме реагирали по конкретния казус поставен от  Papy  ,а дали Юпитер може и иска да има приятели ?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Приятелите
« Отговор #12 -: Август 14, 2013, 11:40:43 am »
не успявам да спестя каквото и да е дори с риск да съм груба...склонна съм да се отдръпна трайно, ако "не мога да си го позволя" :)

Съвсем същото. Успях да отсея всички куртоазни "приятелства", които не търпят това отношение. С привилегията на най-суровото Ардра (или на изгряващ Сатурн) критикарство се ползва най-тесният ми кръг.
De omnibus dubitandum est

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Приятелите
« Отговор #13 -: Август 14, 2013, 06:28:46 pm »
Наскоро една близка ми се оплака, как нейн познат си имал добре изработен подход за показване на надмощие
кой в каквото и да успявал, показвал и т.н. - човекът винаги казвал нещо от сорта: "много добре го направи, но можеше и още по-добре, например ако...", или пък: "ти се справи супер, обаче виж Иван (Иван не присъства) го направи още по-добре"

беше доста подтисната от подобно поведение и аз се замислих, че ако се случи 1-2 пъти, ще го приема конструктивно и мотивиращо
ако обаче някой постоянно ми обяснява как има по-добър начин, или еди-кой си е по-добър, или той самият как би го направил по-добре, ще му тегля една ... благословия :)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3105
Re: Приятелите
« Отговор #14 -: Август 14, 2013, 07:52:45 pm »
Наскоро една близка ми се оплака, как нейн познат си имал добре изработен подход за показване на надмощие
кой в каквото и да успявал, показвал и т.н. - човекът винаги казвал нещо от сорта: "много добре го направи, но можеше и още по-добре, например ако...", или пък: "ти се справи супер, обаче виж Иван (Иван не присъства) го направи още по-добре"

беше доста подтисната от подобно поведение и аз се замислих, че ако се случи 1-2 пъти, ще го приема конструктивно и мотивиращо
ако обаче някой постоянно ми обяснява как има по-добър начин, или еди-кой си е по-добър, или той самият как би го направил по-добре, ще му тегля една ... благословия :)

това съревнование за "по-по-най" е вървежно за една крехка и неосъзната възраст в  предаването на Къци и бате Енчо,но ако някой ми го каже сега ,на тази възраст, още на първо четене в прав текст среща Марс на Асц . ми и му казва или мъ вземаш с мойте способности или прав ти път,аз не съм еди кой си и никога няма да бъда и не ми е цел да ставам някой друг и после може да поизреда родата по сребрена линия,ако не ме мързи и ме е напрегнал с претенциите си,но често не си заслужава да хабим точки и енергията в безмислие ....то някой ями не мож ги напълни,ако щеш и жива да легнеш в нея....