Автор Тема: СКРИТИ ПОТРЕБИТЕЛИ  (Прочетена 17552 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
СКРИТИ ПОТРЕБИТЕЛИ
« -: Януари 09, 2014, 08:26:45 pm »
 Защо някои потребители са винаги скрити? Или пък защо аз, има и други-постоянни,  никога не сме?
 Каква е логиката?
 Тук е едно виртуално пространство, и все пак, защо ? Получават се лични отношения, които в реала не смеем да имаме?
 Човек оголва душата си/не всеки, но.../ , и затова си запазва право да е тук, но зад кадър?
 На мен ми е странно.

Santi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 660
  • Nonsense
Re: СКРИТИ ПОТРЕБИТЕЛИ
« Отговор #1 -: Януари 09, 2014, 08:39:25 pm »
Няма логика, енигма ..

Според мен навик и най-вече много вода  :) .
Не ми се вярва причината да е друга, не и тук.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: СКРИТИ ПОТРЕБИТЕЛИ
« Отговор #2 -: Януари 09, 2014, 08:42:24 pm »
Абсолютно по навик, даже не съм се замисляла, рядко променям настройки по профила си
Тоя навик няма да казвам къде го придобих  ;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: СКРИТИ ПОТРЕБИТЕЛИ
« Отговор #3 -: Януари 09, 2014, 08:42:50 pm »
Както бяха казали на друго място по тоя повод, може да правим неприлични неща.  ;D :19:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: СКРИТИ ПОТРЕБИТЕЛИ
« Отговор #4 -: Януари 09, 2014, 08:48:28 pm »
Енигма, то всеки си преценява, но за мене тази опция си е абсолютно ненужна, най-малкото защото изобщо не крие потребителя. Отваряш профила на който те интересува и се вижда, че е бил онлайн преди 1 или 2 минути, ха дали пък не е и сега.  :012: :012: :012: То и аз съм я ползвала, де, ама честно казано със или без нея, хората не се късат да ме търсят.  :57:
Знам я опцията, не е това само. Веднъж-дваж влизах в открити конфронтации, без псувни и обидни думи, само в контекста на спора. Но, явно зависи всеки от нас как приема форумите. Заобикалям и замълчавам, когато видя лични нападки. Намирам сходни интереси, приятели по единомислие. Имам личен живот, но харесвам и големи групи хора, непознати, с които да потвърдя, споделя обща философия, идея.
Наистина ми е любопитно, може би въпросът е -какъв е профилът на потребителите в този форум, или някой друг?
И ако съм скрита-какво от това, кое е скрито, като съм потребител да изказвам мнение, и там се чете каква съм, какво ме интересува?
Питам от чисто изследователско любопитство и от интерес към психология на човека-форумния.
тук разкостаме други хора, картите им, а  ние?

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: СКРИТИ ПОТРЕБИТЕЛИ
« Отговор #5 -: Януари 09, 2014, 08:49:54 pm »
Защото някои потребители имаме силен 12-ти дом. С управител на 1ви в 12-ти как да си давам гластност ? Кара си ме вътрешно да избирам другите опции  :012: И същевремно не обичам да си казвам всичко, където се казва "майчиното мляко" понякога си запазвам за себе си  ;D
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: СКРИТИ ПОТРЕБИТЕЛИ
« Отговор #6 -: Януари 09, 2014, 08:57:20 pm »
Аз съм скрит по навик, не за друго, ами за да не разбират повечето колко дълго вися из форума.  :012: Освен това, стана ми навик и от другия форум, където не исках "управителката" да следи всяко мое движение (въпреки че сигурно има и други начини да го прави).
Знаеш, че ако е важно не е проблем да се следи всяко твое движение. ЛС могат да се четат, така са устроени форумите. по IP и не само и по стила ти/вярно е! ;)/ могат да проследят колко нови самоличности произвеждаш тук, или там. Виж, на ЛС текат интересни неща, и лични, и познание се добива там. Но нали не са лични както се оказа ЛС... :57:

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: СКРИТИ ПОТРЕБИТЕЛИ
« Отговор #7 -: Януари 09, 2014, 08:58:38 pm »
Защото някои потребители имаме силен 12-ти дом. С управител на 1ви в 12-ти как да си давам гластност ? Кара си ме вътрешно да избирам другите опции  :012: И същевремно не обичам да си казвам всичко, където се казва "майчиното мляко" понякога си запазвам за себе си  ;D
Имам и аз водно и 12 дом. Но всеки с изказването се "излага"-себе си.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: СКРИТИ ПОТРЕБИТЕЛИ
« Отговор #8 -: Януари 09, 2014, 08:59:30 pm »
Цялата работа е, че форумите се използват за общи прикази, блалала, дори и тези по астрология

На мен лично ми се иска този да е различен

В западните форуми, хората, които пишат, застават с имената си, със снимките си, с публикувани изследвания по астрологични теми, с направени преводи и т.н.
Тука се бърбори на кг и нищо важно и сериозно не може да се прочете
Така че скритият профил е само допълнителен нюанс към образа на бълграския форумен човек - много шум, никаква работа, че и потайна

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: СКРИТИ ПОТРЕБИТЕЛИ
« Отговор #9 -: Януари 09, 2014, 09:00:15 pm »
И аз не обичам да ме гледат във всеки един момент какво правя във форума и къде съм. Това е единствената причина профилът ми да е скрит, пък активността му лесно може да се проследи - кога влизам, кога излизам.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: СКРИТИ ПОТРЕБИТЕЛИ
« Отговор #10 -: Януари 09, 2014, 09:02:32 pm »
И аз не обичам да ме гледат във всеки един момент какво правя във форума и къде съм.

то пък това е страшна причина - какво толкова може да прави един човек във форум?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: СКРИТИ ПОТРЕБИТЕЛИ
« Отговор #11 -: Януари 09, 2014, 09:03:33 pm »
то пък това е страшна причина - какво толкова може да прави един човек във форум?

Права си, не произвеждаме ядрено оръжие.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: СКРИТИ ПОТРЕБИТЕЛИ
« Отговор #12 -: Януари 09, 2014, 09:03:43 pm »
С Плутон У3 в 12д, съвпад с АСц много ясно, че попадам в графата на скрит потребител
Не изпитвам вътрешна потребност, като се отвори това http://astra.la/forum/index.php?action=who и да цъфне инфо какво прави акрукс в този момент във форума  :)
Случвало ми се е да заспивам, а лаптопа да остане включен, както съм чела нещо и така си откарвам в дадена тема с часове- трябва ли всички да разберат колко заспала съм хахаха  :celebrate:
Да, има различни страни. Аз във ФБ си закрих акаунта, подразних се от много неща. нищо не загубих, така прецених. И какво, ако гледам някоя тема...както и да е,всеки има право на тайни. Просто се запитах, стана ми интересно.
Преди време психоложка каза,че всеки има нужда от тайни-да ги има.Не е същото, ест.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: СКРИТИ ПОТРЕБИТЕЛИ
« Отговор #13 -: Януари 09, 2014, 09:07:19 pm »
Цитат
И аз не обичам да ме гледат във всеки един момент какво правя във форума и къде съм. Това е единствената причина профилът ми да е скрит, пък активността му лесно може да се проследи - кога влизам, кога излизам.  :)

И аз подкрепям горното мнение. Може и от нептун да е , не знам, но аз дори собствени снимки не си пускам със фейсбук, много рядко съм с мои собствени. И това не идва от факта, че не съм искрен човек, напротив. Просто ми се губи иначе мистичността или инетерса , аурата на даден човек. Аз винаги си предтвям нещата по-хубави от действителните, действителността не ми е интересна. Предпочитам да си предтвям картините в моята глава. Иначе Папи е права з адругите , западни форуми. Но за да се достигне до такова ниво, човек трябва да има доста познания и да говори директно по темите. Това е проблемът. И аз се опитвам да пиша повече по същество, но уви, познанията не са ми толкова обширни, за да остана само в астрологичното. И мисля, че засега този форум наистина най-малко се разводнява и има най-синтезирана информация  по астро теми и въпроси ( визирайки крехката му възраст). Дано д апродължи да се развива така , за да можем да се учим , а не само да лафим.  :) :)
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: СКРИТИ ПОТРЕБИТЕЛИ
« Отговор #14 -: Януари 09, 2014, 09:13:14 pm »
ЛС могат да се четат, така са устроени форумите

това не е вярно
особено тази платформа - изрично си казват хората, че нарочно не са сложили лесна опция да се четат личните от админите - въпрос на етика
това, че в някои форуми го правят - това си е техен морал, по принцип за администратор ако иска - няма да има скрити неща