Автор Тема: Книжна раздумка  (Прочетена 83091 пъти)

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Книжна раздумка
« -: Октомври 31, 2014, 10:10:57 pm »
От някое време си мисля, че би било хубаво освен музикална, да има и… хайде не "литературна", но книжна раздумка. Просто оставете по две-три думи отдолу, когато прочете нещо интересно, евентуално може да споделите какво ви е впечатлило.

Вчера привърших "Раздвоение" на Янг Куиджа. Не е шекерена, не е женска, въпреки че се разказва от жена, не е дори любовна. Просто историята на едно младо момиче, което решава да живее истински. Да не се чете вечер :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Книжна раздумка
« Отговор #1 -: Ноември 01, 2014, 06:34:55 pm »
Днес започнах да чета "Корените на любовта" на Свагито Р. Либермайстер, но това е по-специализирано четиво. Сдобих се с тази книга още преди няколко години, както и с много други, но все или не остава време за четене, или не съм в подходящо за това настроение. Да видим до коя страница ще докарам и дали ще успее да задържи вниманието ми.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Книжна раздумка
« Отговор #2 -: Ноември 10, 2014, 09:58:44 pm »
Писна ми от тая Патриша Корнуел, и поначало много не ме кефеше, а сега все по-малко
Идея с какво да се продължи?
Да е плодовит автор на криминалета, повечето стари съм чела, че и нови

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Книжна раздумка
« Отговор #3 -: Ноември 10, 2014, 10:27:54 pm »
Карлос Руис Сафон пише едни такива книги… малко готическа атмосфера, със завъртян сюжет, много разклонения. Не са точно криминалета. Приятно, леко, увлекателно четиво. Има издадени 6-7 книги, доста обемни, но при добро желание се изчитат за по един свободен ден.

Аз продължавам запасяването и чета по мъничко от "Братоубийци" на Казандзакис.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Книжна раздумка
« Отговор #4 -: Ноември 10, 2014, 10:38:48 pm »
Тенк ю, ще проверим

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Книжна раздумка
« Отговор #5 -: Ноември 12, 2014, 09:50:24 pm »
Гледах малко скептично на "Астрология на душата" заради името - едно такова помпозно. Пък и само на база възлите чак да ми опишат душата...  ::)
Отделно, лунните възли донякъде са поколенчески характеристики. Та все се усмихвах, когато някой спомене книгата на Жан Спилър.

Вчера търсих информация за транзита на възлите и някак стигнах до pdf на книгата. Изчетох всичко за позициите на възлите по две оси - при мен и при още един човек. Поне за себе си съм изненадана как ми е хванал болната тема. И то при все, че моите възли дори не са аспектирани и на всичкото отгоре са директни - тоест, не са допълнително подчертани.

Приятно съм изненадана от книгата. Написана е като популярно астро четиво, но става за допълване на картината.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Книжна раздумка
« Отговор #6 -: Ноември 12, 2014, 11:24:08 pm »
Гледах малко скептично на "Астрология на душата" заради името - едно такова помпозно. Пък и само на база възлите чак да ми опишат душата...  ::)
Отделно, лунните възли донякъде са поколенчески характеристики. Та все се усмихвах, когато някой спомене книгата на Жан Спилър.

Вчера търсих информация за транзита на възлите и някак стигнах до pdf на книгата. Изчетох всичко за позициите на възлите по две оси - при мен и при още един човек. Поне за себе си съм изненадана как ми е хванал болната тема. И то при все, че моите възли дори не са аспектирани и на всичкото отгоре са директни - тоест, не са допълнително подчертани.

Приятно съм изненадана от книгата. Написана е като популярно астро четиво, но става за допълване на картината.
И аз подминавах тази книга, но една нощ случайно попаднах на нея и също се изненадах, когато набързо прехвърих написаното за СЛВ в козирог, какъвто има малката ми дъщеря- помогна ми много да разбера защо детето ми говори и върши нещата по този начин, а след това пратих книгата на нея, макар да знаех отношението ѝ към Астрологията, като ѝ казах кое да чете и на следващата вечер ми писа, колко вярно е всичко, беше шашната, че някой  е написал отнасящото се за нея, все едно я познава лично  :) С малката имаме обърната нодална ос, не само по знак, а по градуси, а моя АСЦ е точен по градус с нейния МЦ

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Книжна раздумка
« Отговор #7 -: Ноември 18, 2014, 09:28:16 pm »
От някое време си мисля, че би било хубаво освен музикална, да има и… хайде не "литературна", но книжна раздумка. Просто оставете по две-три думи отдолу, когато прочете нещо интересно, евентуално може да споделите какво ви е впечатлило.

Вчера привърших "Раздвоение" на Янг Куиджа. Не е шекерена, не е женска, въпреки че се разказва от жена, не е дори любовна. Просто историята на едно младо момиче, което решава да живее истински. Да не се чете вечер :)

Дай линк към електронен вариант.
В "Читанка" не я открих.

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Книжна раздумка
« Отговор #8 -: Ноември 18, 2014, 09:57:40 pm »
Гледах малко скептично на "Астрология на душата" заради името - едно такова помпозно. Пък и само на база възлите чак да ми опишат душата...  ::)
Отделно, лунните възли донякъде са поколенчески характеристики. Та все се усмихвах, когато някой спомене книгата на Жан Спилър.

Вчера търсих информация за транзита на възлите и някак стигнах до pdf на книгата. Изчетох всичко за позициите на възлите по две оси - при мен и при още един човек. Поне за себе си съм изненадана как ми е хванал болната тема. И то при все, че моите възли дори не са аспектирани и на всичкото отгоре са директни - тоест, не са допълнително подчертани.

Приятно съм изненадана от книгата. Написана е като популярно астро четиво, но става за допълване на картината.
аз откога говоря за тази книга и упорито се опитвах да ви пробутам линка из темите  :012:
това е една от първите, които прочетох и даже тя ме зариби по астрологията.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Книжна раздумка
« Отговор #9 -: Ноември 18, 2014, 10:29:30 pm »
Май я няма онлайн, аз я намерих на една сергия на половин цена. Ето обаче 100 страници откъс: http://blog.iztok-zapad.eu/?p=151

Добавям към списъка събр. съч. (т.е. едно томче) на Венедикт Ерофеев — смахнат, но приятен хумор. Ерик-Еманюел Шмит го препоръчвам с чисто сърце, все едно какво — от дотук прочетеното съдя, че все на любов го изкарва. Много го бива.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Книжна раздумка
« Отговор #10 -: Ноември 21, 2014, 08:12:38 pm »
Започнах да чета Ерофеев.
Монолозите си плачат за моноспектакъл. Добре би се получил. Някак си го видях.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Книжна раздумка
« Отговор #11 -: Ноември 21, 2014, 10:06:02 pm »
Ха-ха, добра идея :012: Някой тук да има театрални наклонности?

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Книжна раздумка
« Отговор #12 -: Ноември 21, 2014, 10:09:13 pm »
Ха-ха, добра идея :012: Някой тук да има театрални наклонности?

Всички с Нептун на МС да вдигнат ръка!  :57:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Книжна раздумка
« Отговор #13 -: Ноември 21, 2014, 10:17:04 pm »
Имаме, но ги пазя за фирменото коледно парти, обещали са големи награди  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Книжна раздумка
« Отговор #14 -: Декември 13, 2014, 04:19:22 pm »
"На изток от Запада" на Мирослав Пенков — свеж поглед върху (пост-)прехода. Хубав подарък за дядовци-комунисти от благодарните им внуци :012: