Автор Тема: Повторение  (Прочетена 8863 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Повторение
« Отговор #15 -: Юли 21, 2014, 12:29:25 pm »
Къде се определя количеството налично съзнание,защото май съм доста ощетена от към такова?Трябва ми специалист да ме консултира и насочи,може и срещу заплащане.   :d030: :D

Какво, какво?
Мозъци в насипно състояние ли се раздават или в наливно? Може ли да се наредя на опашката и аз?  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Повторение
« Отговор #16 -: Юли 21, 2014, 12:37:50 pm »
Паралелните светове са си вече почти научно доказани или поне сериозно хората се занимават да ги докажат. А за паралелните инкарнации - какво толкова трудно има да повярваме, че в паралелните вселени живеят нашите паралелни инкарнации.  :D :D :D :D :D

http://www.iflscience.com/space/how-do-you-test-multiverse-bubbles

Може, но тогава трябва да се допълни с паралелни реинкарнации

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Повторение
« Отговор #17 -: Юли 21, 2014, 12:42:18 pm »
И аз съм склонна да вярвам в съществуването на паралелни светове, а във ведическата философия дори се говори за безброй паралелни Вселени... Концепцията за едновременните инкарнации някак ми е трудно да асимилирам, но съм с нагласа да допускам всичко, дори ако не съм привърженик на дадена идея.

Но ако има паралелни светове, все в някой от тях може да съществува наш огледален образ или друга наша еманация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Повторение
« Отговор #18 -: Юли 21, 2014, 12:49:54 pm »
Може, но тогава трябва да се допълни с паралелни реинкарнации

Е как да има реинкарнация като вече физически доказано е, че времето е спирала, а не линия? Това, което изпитваме като реинкарнация, е паралелна инкарнация, погледната от наша гледна точка.  ::)

А иначе Драк, твоя работа и твой избор, науката е едно, личните предпочитания са друго!  :d030: :d030: :d030: :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7906
Re: Повторение
« Отговор #19 -: Юли 21, 2014, 12:54:17 pm »
Къде е доказано? И пречи ли реинкарнациите да не са последователни във времето, а в различни отрязъци на спиралата?
Всъщност аз нищо не твърдя, защото никоя теория не може да бъде прагматично доказана на този етап

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Повторение
« Отговор #20 -: Юли 21, 2014, 01:08:42 pm »
Първо, защото времето е човешка измислица и не тече равномерно по цялата Вселена, а различно, дори и да приемем че го има. Второ, Алберт Айнщан с тероията си за относителността казва, че не съществува такъв специален момент, който наричаме "сегашно", а всички моменти (минало, бъдеще, етк) са еднакво реални със "сегашното". В уравненията във физиката, които се използват за изчисления като тези, няма нещо, което да отразява т.нар "сегашен" момент. Всичко се случва едновременно. И поради тази причина, пътуването във времето е възможно. Мисля, че скоро учени успяха да накарат някакви фотони да "пътуват във времето" (http://www.iflscience.com/physics/scientists-have-simulated-time-travel-photons ). И въпреки, че това не е нещо, което можем да видим със собствените си очи, има много други неща, които не виждаме и пак са доказани. И така, изчисленията и науката са си изчисления и наука, те доказват нещата.  :)
« Последна редакция: Юли 21, 2014, 01:10:49 pm от ThuNdeRGoDDeSS »