Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 237750 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #990 -: Август 17, 2018, 02:42:56 pm »
Аз съм и Слънчев Телец и крава..., но никак не ми личи и никога никой не е могъл да ме определи като типичен представител на тази зодия.

Можем ли да кажем в кои астрологични случаи и защо "нямаме връзка" със Слънчевия си знак?
Има едно верую, че след 30-те заприличваме повече на асцендента си - така ли е и защо?

Нямаме. Нали казват, че всъщност трябва да се стремим именно качествата на слънчевия знак да развием и усвоим. Веднъж четох кои са положителните и отрицателните за риби - че аз само отрицателните проявявам :012:

При мен знака на пр. луна много е влияел за гаджетата в по-млада възраст. Близнаци - слънчев стрелец, рак - слънчев рак (този голямата ученическа любов), везни - слънчев везни, скорпион - бившия съпруг.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #991 -: Август 17, 2018, 02:44:59 pm »
Аз съм и Слънчев Телец и крава..., но никак не ми личи и никога никой не е могъл да ме определи като типичен представител на тази зодия.

Можем ли да кажем в кои астрологични случаи и защо "нямаме връзка" със Слънчевия си знак?


Ако нито Слънцето ти, неговия управител - Венера, нито тяхната антисия, са в кардинален дом,  няма толкова да се набиват в очите на обкръжаващите.
А и едно Слънце в Телец на първо място има различна мотивация в зависимост от това къде се намира диспозитора му в Риби, Овен, Телец или Близнаци.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #992 -: Август 19, 2018, 09:30:44 pm »
Благодаря на всички за мненията. Отговорихте на въпроса ми  :-*

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #993 -: Август 19, 2018, 10:39:40 pm »
Не осъзнаваш част от лиността си.

Много повече чувствам и осъзнавам планетите на Asc и отделно - Луната, която му е управител. (Рени, поредно благодаря! :-*)
Слънцето усещах (Слънцето си бях) много силно до 30-тата си година. Качествата му са се проявявали тогава и са ми ясни. Сега диря други неща  :)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #994 -: Август 19, 2018, 10:48:28 pm »
При мен е точно обратното...
До 30 бях подвластна на АЦ и У 1 Луна, след това придобих, за щастие, всичките- и хубави, и лоши Уранови качества.
От Лунното няма как да избягам, но поне го притъпих...
Винаги ги усещам много противоречиви- като емоция и разум, ин и ян...
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #995 -: Август 19, 2018, 11:19:36 pm »
Значи си пияница?

А чак дотам не съм изпаднала все още. Ама и тр. нептун още не е в орбис на съвпад.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #996 -: Август 19, 2018, 11:29:11 pm »
Тогава защо питаш защо някой няма връзка със Слънчевия си знак?

Сверявам си просто. Пък и обичам статистиката и да видя в нея ли попадам, не попадам ли... :012:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #997 -: Септември 25, 2018, 01:44:33 pm »
Прогресивната ми Луна е на минути да влезе във Водолей. В Козирог ми разказа играта. В началото беше приятно да ме изсуши от към емоции, но към края вече беше кошмар, напълно безчувствена съм, физически, емоционално, душевно и всякак, като творение на д-р Франкенщайн  ;D При прогресивната Луна във Водолей тази тенденция предполагам ще се запази, но има ли шанс поне да се почувствам комфортно в тази емоционална празнина?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #998 -: Септември 25, 2018, 01:47:13 pm »
Казват, че най-трудните периоди са, когато пр. луна е в знак несъвместим по стихия със знака на наталната. Тъй че надали.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #999 -: Септември 25, 2018, 02:11:12 pm »
И аз така мисля, още повече, че ще е в квадрат с наталната в началните градуси, ама въпреки това да се понадявам, че друго не ме крепи в момента  :)

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1000 -: Септември 25, 2018, 03:09:24 pm »
Прогресивната ми Луна е на минути да влезе във Водолей. В Козирог ми разказа играта. В началото беше приятно да ме изсуши от към емоции, но към края вече беше кошмар, напълно безчувствена съм, физически, емоционално, душевно и всякак, като творение на д-р Франкенщайн  ;D При прогресивната Луна във Водолей тази тенденция предполагам ще се запази, но има ли шанс поне да се почувствам комфортно в тази емоционална празнина?

Сатин, при мен прогресивната Луна е на 2 мин. от влизане във Водолей.
Движи се в 7ми натален дом и по него точно се усеща най-голямото охлаждане, ако мога така да се изразя. Охлаждане, та чак отрезвяване.
При теб в кой дом се случват нещата и има ли засилено влияние по него?

Иначе за прогресивната Луна във Водолей съм чела и чувала от преживели я, че ставаш по-безпардонен и нехаен към чувствата на околните.
Всъщност моето охлаждане е благодарение на безхаберието и жестокостта на една прогресивна водолейска Луна - като по учебник просто! ;D
« Последна редакция: Септември 25, 2018, 03:15:42 pm от lina »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1001 -: Септември 25, 2018, 03:43:25 pm »
Два пъти се женихме с моя мъж на прогресивна Луна Водолей в 5д. , за другите, преживели я, не знам, но при мен не е била студена, нехайна към чувствата на другите и всичко, което сте изписали.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1002 -: Септември 25, 2018, 04:01:25 pm »
Два пъти се женихме с моя мъж на прогресивна Луна Водолей в 5д. , за другите, преживели я, не знам, но при мен не е била студена, нехайна към чувствата на другите и всичко, което сте изписали.

При теб е правила хармонични аспекти към Слънце, Венера и Луна, нали, че ти нямам под ръка картата

Lina, в десети дом е, но последно ми дойде в повече защото мина през квадрати с нат Марс и Венера, и същевременно тр Марс беше върху нея в Козирог, а във Водолей ми квадратира наталната. Наталната ти Луна къде е ?

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1003 -: Септември 25, 2018, 08:28:43 pm »
но има ли шанс поне да се почувствам комфортно в тази емоционална празнина?

разбира се, че има - там прави съвпад с Юпитер

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1004 -: Септември 25, 2018, 08:37:41 pm »
Lina, в десети дом е, но последно ми дойде в повече защото мина през квадрати с нат Марс и Венера, и същевременно тр Марс беше върху нея в Козирог, а във Водолей ми квадратира наталната. Наталната ти Луна къде е ?

Ами и при мен е някакво криво...
Тр. Марс доскоро се мота в-ху прогресивната. Преди това тя беше в опозиции към Asc и нат. Марс, а сега прави  опозе към нат. Сатурн.
Заформя се и квадрат с нат. Венера :(

Наталната ми Луна е в Близнаци в 12ти.
« Последна редакция: Септември 25, 2018, 10:34:11 pm от lina »