Автор Тема: Честит празник!  (Прочетена 110431 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Честит празник!
« Отговор #525 -: Март 03, 2024, 11:04:13 am »
Честит национален празник на всички българи!

Да имаме смелостта на предците си да запазим България за поколенията!
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Честит празник!
« Отговор #526 -: Март 05, 2024, 04:27:44 pm »
Честит да е празникът!Вече няколко пъти променят историята,въртят ,сучат,какво търсят не е ясно!?Платили сме тонове злато за свободата...ми ,то безплатен обяд няма.
На всички знайни и незнайни герои,дали живота си за Освобождението на България от турско робство,трябва да сме признателни и благодарни.
А тези,които искат да променят датата на Националният празник,дано размислят и проумеят,че поколения българи са минали през ада, за да ни има на картата на света все още с това име и това знаме .🇧🇬

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Честит празник!
« Отговор #527 -: Март 06, 2024, 02:46:02 am »
Честит да е празникът!Вече няколко пъти променят историята,въртят ,сучат,какво търсят не е ясно!?Платили сме тонове злато за свободата...ми ,то безплатен обяд няма.
На всички знайни и незнайни герои,дали живота си за Освобождението на България от турско робство,трябва да сме признателни и благодарни.
А тези,които искат да променят датата на Националният празник,дано размислят и проумеят,че поколения българи са минали през ада, за да ни има на картата на света все още с това име и това знаме .🇧🇬
Сафо, до 89-та коя дата ни беше национален празник, помниш ли? Значи, дотогава не беше проблем да маршируваме под строй на 9 септември и на 7 ноември, а сега е голям проблем, че си искаме нашата, българска дата , като извоюването на Независимостта на 22 септември 1908г. 
На 3 март е сключен санстефанския мирен договор, т.е. документирано е обявен края на десетата руско-турска война! Никой на никаква карта не ни е връщал , северната част на България е две години под руска опека, южната част е васална на османската империя, покрайнините от Македония си остават под османска власт.
 През април 1909 г. са подписани българо-руски, руско-турски и българо-турски протокол. Според тези споразумения Русия опрощава османските задължения, останали от войната от 1877 – 1878 г., в замяна Османската империя се отказва от всякакви финансови претенции към доскорошното трибутарно княжество България, а българската страна се задължава да изплати 82 милиона франка на Русия в срок от 75 години. През същия месец империята признава независимостта на България, последвана и от Великите сили.
Дълбок поклон на всички, отдали живота си за свободата на България – Опълченци, руски, финландски, украински и румънски воини! Вечна памет на героите!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Честит празник!
« Отговор #528 -: Март 06, 2024, 06:59:48 am »
На 3 март празнуваме края на турското робство! Всички други дати са подробности на това най-важно събитие в новата ни история, а именно края на 500 г. загубена държавност.


И днес имаме още повече основание да го помним щото турците не са се отказали да ни асимилират отново и гледам че успяват.

Само и само да отречем Русия, си смучете пръстите да измислите дати. 9 септември също заради Русия (тогава СССР) я махат, а все пак тогава сме спрели да сме на страната на фашистите, да си го кажем честно.
« Последна редакция: Март 06, 2024, 07:04:04 am от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Честит празник!
« Отговор #529 -: Март 06, 2024, 07:23:15 am »
Акрукс,помня и манифестациите за 24 май по време на комунизма.
Ако сменят датата на националния празник,децата ни,които нямат нашите спомени,ще забравят и своята националност и идентичност.И без това всичко вече е еврогейщина.
Между другото ,има населени места в държавата ни,където не се говори на български,веят се турски знамена по къщите,а новините по национална телевизия са на турски и турските сериали се толерират и въртят ......абе къде живея?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Честит празник!
« Отговор #530 -: Март 06, 2024, 10:41:50 pm »
Боже, Боже, прости им, не знаят какво вършат!
Само като прочетох "еврогейщина" и ми се отщя да продължа по-нататък... Изобщо не асимилира написаното от мене, Сафо, ама изобщо! То за разбирането се иска интелект, здрав разум, емпатия, а не повърхностно бръщолевене наизуст.

Terry, кой отрича Русия? Имаш ли си на представа колко книги съм чела и чета на руски език - художествена и техническа литература. Имала съм и сега имам чудесни отношения с руснаци, имам публикувани стихове в руски алманах няколко години поред. Не съм против Русия по никакъв начин, но съм против режима на Сталин и сега на Путин. Нали болшевиките избиват тези руски офицери, които са се били за нашата свобода. По-късно след 9-ти избиват българските офицери, сред тях братя на Иван Вазов и синовете на Райна Княгиня. Благодарност и оказване на почит е едно, а сляпо раболепие и отричане на българското е друго. Почти всички държави за национален празник честват независимостта, само нас ни освобождават и тъпчем паметта на всички онези българи, дали живота си за свободата. Дали щеше Русия да мине през България за поредната си руско -турска война, ако не беше избухнало преди това априлското въстание, организирано от българските възрожденци – истинските, а не настоящите татуирани малоумници, които си получават заплатите в евро, а плюят Европа и реват за Азия. Боже, опази!  :( :-X

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Честит празник!
« Отговор #531 -: Март 07, 2024, 06:32:33 am »
Боже, Боже, прости им, не знаят какво вършат!
Само като прочетох "еврогейщина" и ми се отщя да продължа по-нататък... Изобщо не асимилира написаното от мене, Сафо, ама изобщо! То за разбирането се иска интелект, здрав разум, емпатия, а не повърхностно бръщолевене наизуст.


Terry, кой отрича Русия? Имаш ли си на представа колко книги съм чела и чета на руски език - художествена и техническа литература. Имала съм и сега имам чудесни отношения с руснаци, имам публикувани стихове в руски алманах няколко години поред. Не съм против Русия по никакъв начин, но съм против режима на Сталин и сега на Путин. Нали болшевиките избиват тези руски офицери, които са се били за нашата свобода. По-късно след 9-ти избиват българските офицери, сред тях братя на Иван Вазов и синовете на Райна Княгиня. Благодарност и оказване на почит е едно, а сляпо раболепие и отричане на българското е друго. Почти всички държави за национален празник честват независимостта, само нас ни освобождават и тъпчем паметта на всички онези българи, дали живота си за свободата. Дали щеше Русия да мине през България за поредната си руско -турска война, ако не беше избухнало преди това априлското въстание, организирано от българските възрожденци – истинските, а не настоящите татуирани малоумници, които си получават заплатите в евро, а плюят Европа и реват за Азия. Боже, опази!  :( :-X
Акрукс,блазе ти на самочувствието.Нямам нито интелект,нито здрав разум,нито емпатия.Не толерирам моралният упадък на обществото,многобройните полове,еднополовите връзки.......Боже,Боже,в библията всичко може. ;)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Честит празник!
« Отговор #532 -: Март 07, 2024, 06:40:16 am »
Кого избили, дали щели да тръгнат, откъде минали...имаме ли възстановена държавност - имаме. Нямам други въпроси.

Търновската конституция е приета на 16 април 1879 г. пък доколкото ми е известно конституции имат държавите, не народ или даден етнос в империя.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Честит празник!
« Отговор #533 -: Март 07, 2024, 09:01:28 pm »
..Боже,Боже,в библията всичко може. ;)
Ей тй, в червено, много обичам да ме цитират  :) Душата не е нито мъж, нито жена, Исус го е казал когато са питали за една жена, която е била омъжена последователно за седем братя, след смъртта на всеки от тях, както е по закона на юдеите, на кого ще бъже жена в царството небесно. Лука 20:33

Колко време и в коя от европейските държави живя, за да правиш подобна квалификация "еврогейщина"?
 Поздравляю! ––> https://foto-history.livejournal.com/6050052.html

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Честит празник!
« Отговор #534 -: Март 07, 2024, 09:05:22 pm »
Кого избили, дали щели да тръгнат, откъде минали...имаме ли възстановена държавност - имаме. Нямам други въпроси.

Търновската конституция е приета на 16 април 1879 г. пък доколкото ми е известно конституции имат държавите, не народ или даден етнос в империя.
Съгласна съм, Терри, успя да ме убедиш.  :-*

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Честит празник!
« Отговор #535 -: Март 08, 2024, 05:06:15 am »
Акрукс,жената ,омъжена последователно за седем братя,не седем сестри,нали?Освен това,казах:Не толерирам ,което прави ли ме лош човек,нито убивам,нито крада,изказвам мнение.Твоето е различно,ок.Не желая да живея в държави,които разрешават и насърчават еднополовите бракове,това е извън моите морални ценности.
Развалихме хубавата празнична тема.
Честит осми март! :)
« Последна редакция: Март 08, 2024, 05:30:34 am от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Честит празник!
« Отговор #536 -: Март 08, 2024, 12:04:19 pm »
Акрукс,жената ,омъжена последователно за седем братя,не седем сестри,нали?Освен това,казах:Не толерирам ,което прави ли ме лош човек,нито убивам,нито крада,изказвам мнение.Твоето е различно,ок.Не желая да живея в държави,които разрешават и насърчават еднополовите бракове,това е извън моите морални ценности.
Развалихме хубавата празнична тема.
Честит осми март! :)
Честит празник и на теб, Сафо!
Само че, с оглед на написаното по-горе, ще трябва да си смениш никнейма, че Сафо нали е древногръцка поетеса от остров Лесбос, от нея идва понятието "лесбийка", защото е живяла с жени, на които е посвещавала стиховете си  :)