Автор Тема: Да си окажем малко подкрепа ...  (Прочетена 107135 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #420 -: Юли 07, 2016, 03:28:22 pm »
Всъщност, не са на достъпно място. Просто, тя е подала на клиент да си избере от цялото тесте билети "Мега пакет" (с единична цена от 10 лева) и той ѝ ги е дръпнал от ръката и избягал.
минал се е- тези билети нямат печалби, а вие защо подавате толкова билети за избор- на касите в пощата подават 4-5 билета, въпреки че там има жива охрана

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #421 -: Юли 07, 2016, 04:11:24 pm »
Страх лозе пази!  :72:

Това е препоръка към Весо - бъди малко по-внимателен, особено като знаеш какъв контингент клиенти преобладава.

И на мен често ми правят впечатление хора с клошарски вид, усърдно търкащи по няколко лотарийни билета пред някоя Лафка.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #422 -: Юли 08, 2016, 07:34:53 pm »
минал се е- тези билети нямат печалби, а вие защо подавате толкова билети за избор- на касите в пощата подават 4-5 билета, въпреки че там има жива охрана
Най-вече защото клиентите не са доволни да взимат, ако им подаваме по 4-5 билета за избор, а нали шефовете ни непрекъснато мрънкат, че оборота е малко...
Засега бойлера го оправиха и когато съм свободен, сядам пред пианото, без да чувствам вина за това, че съм го купил.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #423 -: Юли 10, 2016, 06:17:32 pm »
Засега бойлера го оправиха и когато съм свободен, сядам пред пианото, без да чувствам вина за това, че съм го купил.
Весо, бойлерите и на двата етажа в къщата на майка ми изгоряха, без да сме купували пиано- стига си се вкарвал в подобни филми, научи се да следваш начертаните цели и когато ги достигнеш да благодариш на Господ, Вселената, каквото щеш, но не пропускай да наградиш и себе си за постигнатото, поне с едно елементарно задоволство, а не да търсиш постоянно повод да се сувстваш виновен за всичко и всички.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #424 -: Август 11, 2016, 09:07:23 pm »
Днес на работа дойде един клиент да ме заплашва, че ще убие "в някой тъмен ъгъл", заради това, че в събота му върнах един печеливш билет, който беше доста намачкан, а според правилата на лотарията такива билети, както и такива с изтрито поле "Не изтривай", не могат да се изплащат. Тогава даже се обадих на служител на Национална лотария и от там отговориха да снима билета и да им изпрати снимката на support@7777.bg, за да преценят дали може да бъде изплатен. Доколкото разбрах, печалбата му била 50 лева и явно от лотарията са му отговорили отрицателно, щом дойде да ме заплашва. Направи го пред друг клиент, редовен при това, и взе и него да заплашва. Не ми изглеждаше да е пиян, но се държеше много агресивно. За малко да викна СОТ-а, но като знам, че няма да го задържат, а само ще му направят забележка, се сдържах, но не знам какво да правя и наистина ли да се страхувам от този. Лошото е, че не му знам името, а и дори да го знаех, полицията какво ли щеше да направи...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #425 -: Август 11, 2016, 09:53:58 pm »
 На мен навремето в квартален магазин на Глобул не ми приеха и изплатиха билета, закупен от тях, че беше само с една едвам забележима гънка, понеже се прегънал леко в дамската чанта, ставаше въпрос за 2лв и също се ядосах, но поне ме насочиха да пресека улицата и отида в пункта на Еврофитбол, казаха че нямало да има проблем да ми го приемат в този вид и там наистина ми го приеха.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #426 -: Август 11, 2016, 10:23:28 pm »
А  ,аз едвам си изпих спечелената от капачка бира, в един супер шефа им казал да ги дават само през деня, в самото заведение от където ми се падна не даваха наградите, трябвало от магазин-измекяри, не съм опряла до тях, но ме амбицираха да си взема бирата. накрая се наложи да заплатя стъклото в един магазин за да я взема. Смях, те като са жалки, че ме накараха и аз да стана жалка, защото ме ядосаха и реших да си търся тъпата бира .Иначе имам лош навик да пусна тото и да не проверя, имам един подобен фиш, на който мисля времето за евентуално изплащане изтече :012:

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #427 -: Август 11, 2016, 10:38:28 pm »
Днес на работа дойде един клиент...., че в събота му върнах един печеливш билет, който беше доста намачкан...

И вие ли може да изплащате печеливши суми? Аз доколкото знаех, само в пощенски клон може ::)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #428 -: Август 11, 2016, 10:47:20 pm »
Можем, зависи от големината на сумата и дали ще я имаме в наличност. Но трябва да спазени правилата, посочени на гърба на билета.
На въпросния човек съм му казал всички места, от които може също да отиде и да пробва да му изплатят печалбата, но той явно е решил да се заяжда с мен. Писах тук, защото не знам какво да направя, ако продължи да ме заплашва, в полицията ли да отида? И дали наистина биха ме защитили от такива като него.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #429 -: Август 12, 2016, 08:47:13 am »
Защита ли? От полицията ли? Ще направят следното - привикват го в МВР, съставят му там някакъв документ и го предупреждават,та да не се повтаря. Това е. Ако това продължи не знам какво правят. При моя случай има затишие,но ако питаш Скорпионското ми Его,на мен ми изглежда като затишие пред буря.
В крайна сметка добре е да се Вярва в Институцията,а и медиите са много помагащи напоследък.

П.П.
Лошо е,че не познаваш човека,не знаеш име,адрес - знам абсурдно е,но на мен ми искаха Име и Адрес. Питам се,ако не знаех Фамилното име,адреса... Нищо нямаше според мен да направят. Потискащо...
Камери,свидетели имаше ли?
« Последна редакция: Август 12, 2016, 08:54:35 pm от Ali_Lun »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #430 -: Август 12, 2016, 08:50:04 am »
Защита ли? От полицията ли? Ще направят следното - привикват го в МВР съставят му там някакъв документ и го предупреждават,та да не се повтаря. Това е. Ако това продължи не знам какво правят. При моят случай има затишие,но ако питаш Скорпионското ми Его,на мен ми изглежда като затишие пред буря.
В крайна сметка добре е да се Вярва в Институцията,а и медиите са много помагащи напоследък.
Благодаря ти! И аз мисля същото за полицията, не им вярвам, а и как работят, се вижда и от случая с изчезналия ми брат.
Това за медиите е добра идея. Ако получа заплаха още веднъж, ще гледам да се свържа с някоя медия или най-малкото да направя всички от квартала да знаят.
Ако случайно нещо се случи с мен, да знаете заради кого е.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #431 -: Август 12, 2016, 08:59:59 am »
Ама я се дръжте като мъже  :) И да ви нашамарят голяма работа, то малко бой е здравословен в някои случаи  ;D

Веско, най-вероятно е бил нервен и си излял яда върху теб, не се филмирай толкова. Много си чувствителен, взимаш всяка дума присърце и на сериозно. Ако толкова е искал да те ошамари, да го е направил докато е бил афектиран, само е вдигал пушилка.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #432 -: Август 12, 2016, 09:42:29 am »
Веско, много неприятно. Мен насилието ме отвращава меко казано. Най-добре не го отразявай - всяка реакция - каквато и да е - ще му захранва агресията. Той търси и реакция и ако при теб не я получи - ще се насочи на другаде  :)

В колко часа се случи? Вероятно мундано Луната е била в съвапд с Марс върху Слънцето ти или някъде по-напред към стелиума  ::)

Сега виждам, че цикълът Марс/Сатурн при теб започва върху МС и Уран  :) Защо си трайкаш  :) в соларната тема коментирахме по 10 дом - а то тук още по-ясно става  :72:
Над силата е само умението да я владеем!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #433 -: Август 12, 2016, 10:11:10 am »
В смисъл, какво да направя? Да се махна от работата ли имаш предвид?

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #434 -: Август 12, 2016, 10:47:41 am »
Да не му обръщаш внимание  :)
Над силата е само умението да я владеем!