Автор Тема: Да си окажем малко подкрепа ...  (Прочетена 107099 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #495 -: Ноември 29, 2016, 04:07:37 pm »
Колцина са тези, които не знаят какво е любов и никога не са изпитвали това чувство ? Друг е въпросът дали е с приказен сценарий.

Е, има хора, които не са обичали никога през живота си.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #496 -: Ноември 29, 2016, 04:16:58 pm »
Е, има хора, които не са обичали никога през живота си.

Наистина ли? Дори платонично, несподелено? Не си представям да има такъв самогъзец.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #497 -: Ноември 29, 2016, 04:45:43 pm »
Има хора, които по-късно се влюбват. И по тази причина са изненадани какво е любовта.
Аз съм срещала такива индивиди - закъсали емоционално. В късен етап тепърва да опознаваш нещо не е опция. Поне според мен. Защото липсва опитност. И идва всичко като фойерверки, прекалено изненадващо, прекалено... Човек не знае какво да прави в новата ситуация.

Това е като да се напиеш за първи път на 40-50 години и да правиш нещата, които са характерни за тийн. Нито ти приляга, нито знаеш как да се контролираш, да не се излагаш, нито му е времето. Но дава нови хоризонти на очите.

Интересен живот. :)
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #498 -: Ноември 29, 2016, 05:07:05 pm »
Наистина ли? Дори платонично, несподелено? Не си представям да има такъв самогъзец.
Да, дори платонично не.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #499 -: Ноември 29, 2016, 05:19:54 pm »
Да, дори платонично не.

Как си го обясняваш, имаш ли някаква идея? Някаква емоционална травма в детството? Или?

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #500 -: Ноември 29, 2016, 05:28:11 pm »
Али, Дракониада не е вещ, че някой да ти я поднася на поднос. Тя решава дали да пише и кога. Ако толкова искаш да се свържеш с нея пиши й на лс. Или й изпрати телепатема.

Телепатема?  :012:
Да се телепортирам в дома и?  :012: :012:

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #501 -: Ноември 29, 2016, 05:46:30 pm »
Не познавам хора на години, които очакват да срещнат за първи път някоя от основните емоции. Но пък съм срещала многократно хора, които умеят да изживяват едно следващо усещане (било то влюбване или нещо друго) като ново, в пълнота и със свободата на дете да бъдат открити, емоционални и непредубедени към случващото се, без да имат обремененост от опитността си. Намирам го за много красиво. А пък водолейската ми Луна не може да понесе правила, ограничения и живот с клишета от тип "не ти приляга", "не ти е времето", "така ще се изложиш" и т.н. Къде пък се намериха тези авторитети, че да ми казват какви емоции да изпитвам. Стига да не правя нещо, с което преча на околните. Завистта не броя за "пречка".  ;D

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #502 -: Ноември 30, 2016, 08:16:40 am »
Сега ако кажеш и при какви транзити и прогресии я изпита тази любов на дърти години... :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #503 -: Декември 05, 2016, 01:00:47 pm »
Къде е Дракониада?
Няма ли поне за Коледа да намине...
Егоист(ка)!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #504 -: Декември 05, 2016, 04:47:49 pm »
Къде е Дракониада?
Няма ли поне за Коледа да намине...
Егоист(ка)!
Най-вероятно е заминала с Денерис Таргериън и драконите ѝ да завладяват Седемте кралства.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #505 -: Декември 06, 2016, 07:31:38 pm »
Ще проверя в Драколандия!  :012:

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #506 -: Март 25, 2017, 04:25:43 pm »
Има ли адвокати във форума? По наказателно право?
А,ако няма адвокати,има ли хора,който за нещастие са си имали работа със съдебни дела и знаят колко трънлив е пътя ?
Благодаря!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #507 -: Март 25, 2017, 04:33:42 pm »
За адвокати не знам, но имаме юристи тук. Ама всеки дял от правото е специфичен и даже юрист може да сгреши, ако няма нужната подготовка. Имам една стара приятелка, която стана правоспособен адвокат по наказателно право, но работи в полицията, обаче не поддържаме контакт. Във всеки дял от правото има тънкости – можеш да изгърмиш, ако попаднеш на некомпетентен адвокат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #508 -: Март 25, 2017, 05:32:20 pm »
Процентът на компетентност на адвокатите в България е от минимално значение, трябва адвокат с лоби, участник  в корумпирана схема ,където голяма част от заплащането отива за разплащане из други нива на веригата. За съжаление така се печелят дела ,иначе адвокатът ти може да е бил отличника на випуска, специализирал в Брюксел примерно, ама мнгоо честен, много принципен-цял комунист  :D -е трудно ще спечели су старата хиена от семейството адвокати на Дявола. Извод-правото е параван и манипулируем инструмент ,хамелионски кодиран да прикрива истинската власт на парите-плащаш-пичелиш не плащаш-ни пичелиш. Онова което е било правото по римско време е минало .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #509 -: Март 25, 2017, 05:50:18 pm »
Затова понастоящем в картите на практикуващи адвокати забелязвам други акценти, далеч не са юпитерови. Най-често – напрегнат аспект между Марс и Меркурий, често има и Марс/Слънце/Сатурн. Ако се спазват класическите принципи, това не са аспекти, предполагащи честни и праволинейни изяви. Съвременното право е на принципа "кой кого ще прецака" и "скачам според кокала". Затова наблюдавам изявени малефични акценти в картите на такива хора. Много рядко ще видите хармоничен Юпитер с тригончета към светилата.

Между другото, въпросната приятелка, но тя не е практикуващ адвокат, а е дознател, има "класически" тип карта – Слънце, Меркурий и Марс в опозиция с Юпитер, по оста 12/6. Сатурн в кулминация /10 дом/, квадрат към Луна в първи дом.

На мен правото ми допада, но нямам нужните аспекти за това. Прекалено "хармонична" карта за такива изяви.
« Последна редакция: Март 25, 2017, 05:51:51 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui