Автор Тема: Да си окажем малко подкрепа ...  (Прочетена 107133 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #630 -: Март 08, 2018, 04:16:21 pm »
Още в зародиш надали, просто трябва да опознаеш човека в различни ситуации.

Ситуациите са вероятни тенденции, които са обусловени от синастричният взаимообмен, разгледан през фокуса на актуалните транзити. Ако днес с някой сте приятели, в добри отношения, това не означава, че утре или вдругиден няма да те излъже.
« Последна редакция: Март 08, 2018, 04:18:50 pm от starinthenightsky »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #631 -: Март 08, 2018, 04:33:44 pm »
Пази Боже от такива приятели, дето вдругиден ме лъжат

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #632 -: Март 08, 2018, 04:50:23 pm »
Ако са приятели тип ветропоказатели, може би да. Но от приятелите не очаквам да са обърни палачинка, тогава за какво ни е това приятелство. Синастрията е вторична, наталът на човека е първичен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #633 -: Март 08, 2018, 04:57:58 pm »
Ралф Емерсън: Единственият начин да имаш приятели, е да бъдеш приятел.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #634 -: Март 08, 2018, 05:02:28 pm »
Ако разгледаме нещата астрологично, синастрията я "включват" в различен аспект актуалните транзити. Все пак говорим за взаимодействие. Наталът поотделно си се разглежда така или иначе, преди да се разгледа синастрия, но отделни аспекти от това взаимодействие, го провокират транзитите.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #635 -: Март 08, 2018, 05:21:30 pm »
Ако са приятели тип ветропоказатели, може би да. Но от приятелите не очаквам да са обърни палачинка, тогава за какво ни е това приятелство.

Това какво очакваме от приятелите си и на какви имаше шанса да попаднем, защото приятелството пак е въпрос на късмет, е друг въпрос.

При мен я обръщат палачинката. От осана до разпни го. Затова винаги си имам едно наум. Не бих казала, че в животът си досега съм срещала хора, които мога да нарека истински приятели. С едно изключение. И такива, които са въплъщение на моите очаквания за естеството на приятелските взаимоотношения. Познати да, по споделени интереси главно. В тези взаимоотношения винаги присъства дистанция, отчужденост от някакво естество, не вибрираме на една и съща честота. Дали още от началото на запознанството, което прераства в приятелство, защото споделяме някакви общи неща или се появява в някой бъдещ момент.
« Последна редакция: Март 09, 2018, 08:32:04 am от starinthenightsky »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #636 -: Март 08, 2018, 05:39:40 pm »
Маймунка, не може да очакваме всеки да ни стане приятел, както и  ние не може да бъдем за всеки друг приятел. Марс и Сатурн имащи отношение към 1,9,11-ти домове, натално и синастрично ни поставят в позиция за трудно създаване на приятелства. Юпитеров акцент в картата няма нужда от близки приятелства, Марсов акцент- трудно се свързва с другите, влияние на Сатурн отблъсква с това, че излъчва студенина, авторитарност, критика. Неаспектирани Меркурий, Венера, Марс и/или същите ретроградни също създават трудно приятелства, защото са силно мнителни и си мислят, че другите непрекъснато ги мамят, с тях от интерес. Акцент Огън също. Разгледай в кои домове попадат партньорски планети, домовете на взаимоотношенията 3,7,11 и ще получиш информация.
Какъв е твоя търсен образ за приятел, защото тук на Балканите имаме малко изкривена представа за този тип връзки ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #637 -: Март 08, 2018, 06:11:08 pm »
Нямам градиозни изисквания, оценявам когато човек е внимателен, това ми показва само че наистина му пука за другия. Това ми е достатъчно.
« Последна редакция: Март 08, 2018, 07:18:55 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #638 -: Март 08, 2018, 08:54:24 pm »
Нямам градиозни изисквания, оценявам когато човек е внимателен, това ми показва само че наистина му пука за другия. Това ми е достатъчно.

Цитат
изисквания, оценявам когато
Цитат
Това ми е достатъчно. 

Виж пак, дали търсиш приятел или някой друг тип внимание. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #639 -: Март 12, 2018, 06:43:29 pm »
Честно казано изборът да нямам приятели си е мой, защото чувтсвам разхвърляност в живота ми, ако допускам всякакви хора. Трудно се защитавам от използвачи и често съм патила от мекушавието си. Ще уча по-засилено астрология, защото имам нужда сама да си отговоря. Нямам нужда от различни мнение, колкото и добронамерени да са. Това е моя грешка, че попитах. Неискам да засягам никой.
« Последна редакция: Март 12, 2018, 06:45:03 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #640 -: Март 12, 2018, 06:49:55 pm »
Това какво очакваме от приятелите си и на какви имаше шанса да попаднем, защото приятелството пак е въпрос на късмет, е друг въпрос.

При мен я обръщат палачинката. От осана до разпни го. Затова винаги си имам едно наум. Не бих казала, че в животът си досега съм срещала хора, които мога да нарека истински приятели. С едно изключение. И такива, които са въплъщение на моите очаквания за естеството на приятелските взаимоотношения. Познати да, по споделени интереси главно. В тези взаимоотношения винаги присъства дистанция, отчужденост от някакво естество, не вибрираме на една и съща честота. Дали още от началото на запознанството, което прераства в приятелство, защото споделяме някакви общи неща или се появява в някой бъдещ момент.

При мен е сходно.

Благодаря за споделеното, макар и коментарът ти да не е насочен към мен!
« Последна редакция: Март 12, 2018, 07:10:47 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #641 -: Март 12, 2018, 07:01:49 pm »
Ако можех да създам "въображаеми" приятели на 1-во място бих заложила на ценностна с-ма по Венера, после по 5-ти дом(Слънце) Душа, следвано от 9-ти(Юпитер)-Дух, последван от 7-ми- баланс и най-накрая 11дом-общи интереси.
« Последна редакция: Март 12, 2018, 07:29:48 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #642 -: Март 12, 2018, 08:51:40 pm »
Каква ценностна система трябва да има твоят въображаем приятел?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #643 -: Март 12, 2018, 09:05:21 pm »
Много популярна напоследък думичка.  :012:
И задължително трябва да си я промениш, за да те харесват хората. Обаче същите пък не желаят да променят тяхната.  Оксиморон. :lol_hitting:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #644 -: Март 12, 2018, 10:27:00 pm »
Ако можех да създам "въображаеми" приятели на 1-во място бих заложила на ценностна с-ма по Венера, после по 5-ти дом(Слънце) Душа, следвано от 9-ти(Юпитер)-Дух, последван от 7-ми- баланс и най-накрая 11дом-общи интереси.

Няма Неподходящи или Подходящи, въображаеми образи за близки връзки, приятелство-изживявай момента с всичко и всеки, който ти се е изпречил на пътя, има защо и когато го разбереш, същите стават и подходящи, и реални. Не търси хората за теб, който трябва ще те намери, търси себе си в хората и който иска ще те усети. :)
Може да срещнеш приятели по 2-ри, и по 6-ти, и по 12-ти домове, защото в периода може същите да са активирани от Венера, Уран, Юпитер, примерно. Може да не искаш да ги приемеш защото Сатурн, Марс, Плутон натискат тези точки или да си силно мнителна, да се чувстваш излъгана защото Нептун е около АСЦ, Луна ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“