Автор Тема: Да си окажем малко подкрепа ...  (Прочетена 107133 пъти)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #645 -: Март 12, 2018, 10:30:52 pm »
Каква ценностна система трябва да има твоят въображаем приятел?

Това е въпрос,отговор-въображаем!   :lol_hitting:
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #646 -: Март 12, 2018, 10:59:40 pm »
Това е въпрос,отговор-въображаем!   :lol_hitting:

Аз съвсем сериозно питам. Понякога човек няма късмет да попадне на хора (във или вън от затвора), а понякога има големи идеални розови очаквания. И тук вече ние можем да сме спомагателни

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #647 -: Март 12, 2018, 11:41:59 pm »
Ок, 

Това е качествена ценностна система, не количеството е важно за избор на приятели.        Въпреки че с години човек би следвало да я обогатява.

Справедливост, прямота, доброта, чувствителност, умереност.                                      Притежавам всичките изброени 5 основни за мен ценности.

Единствено умереността ми куца, но ще се постарая повече.
                                                                                                                             
+ воля, също е от голямо значение.
« Последна редакция: Март 15, 2018, 09:46:02 pm от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #648 -: Март 13, 2018, 12:54:44 am »
Качествена ценностна система? Кои качества имат ценност за теб?
Опитвам се да разбера
Например има серийни убийци, които го правят качествено, а има и масови, които го правят количествено, имат си техните ценностни системи, но те нямат нищо общо с моята и твоята

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #649 -: Март 13, 2018, 01:37:53 am »
Качествена ценностна система? Кои качества имат ценност за теб?
Опитвам се да разбера
Например има серийни убийци, които го правят качествено, а има и масови, които го правят количествено, имат си техните ценностни системи, но те нямат нищо общо с моята и твоята

"Можеш да съдиш за един човек по въздействието му върху неговите приятели."
Оскар Уайлд

Хора много около мен, човеци малко.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #650 -: Март 13, 2018, 08:07:23 am »
А ти за някой човек ли си?

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #651 -: Март 13, 2018, 09:48:30 am »
А ти за някой човек ли си?

Естествено, но трябва да попитам и Диоген!  :012:
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #652 -: Март 13, 2018, 10:20:32 am »
Маймунка явно не е съвсем наясно, щом им и е трудно да го формулира.

Аз мога да съм приятел и със сериен убиец, стига да видя нещо у него.
Естествено някои ще възразят, но приятелите ги привличаме по свое подобие.
Давам пример със себе си. Аз съм привидно студена, е пълно е със сатурнови Венери покрай мен, откровено не ги харесвам, но сама ги привличам. И всяко свое лошо качество, дори трудно забележимите, ги виждам в някой приятел, както и положителните, понякога са много по-видими от моите, понякога не.  Имам приятели които харесвам, но не обичам, имам и такива, които обичам, но не харесвам, двете заедно да ги обичам и харесвам е малко по-трудно, но имам и такива. 90% процента от тях от време на време ме изнервят, е оня ден най-добрият ми приятел ми забрави рождения ден, не е причина да се сърдя, а и не обичам, но все пак ме издразни пренебрежението му, обадих се и му казах, че е тъпанар и въпросът се приключи без лоши чувства.
Така, че като мрънкате от приятелите си- е погледнете се в огледалото, ама откровено, но на хората им е трудно да си признаят дори пред себе си, че дори те самите не са цвете за мирисане.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #653 -: Март 13, 2018, 10:25:30 am »
Наистина голяма смелост се изисква да кажеш на приятел, че е тъпанар, ако с нещо те е пренебрегнал.
Аз обикновено премълчавам, но си правя съответните изводи. Разбира се всичко се случва, има всякакви обстоятелства, за някои можем да не знаем и да вадим погрешни изводи. Но когато пренебрежението е системно, отношението е ясно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #654 -: Март 13, 2018, 10:36:52 am »
Наистина голяма смелост се изисква да кажеш на приятел, че е тъпанар, ако с нещо те е пренебрегнал.

А ама изобщо не ме затруднява :57: По-трудно ми е да си премълча, щото почва да ме тормози от вътре, все пак съм с Луна/ Плутон, затова за да няма лоши чувства "право куме в очи". Ама има една подробност, никога няма да вложа злоба в думите си, те хората вероятно и затова ми преглъщат истините.
Другият плюс на това, е че около мен няма лицемери  :)

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #655 -: Март 13, 2018, 10:38:58 am »
Маймунка явно не е съвсем наясно, щом им и е трудно да го формулира.

Благодаря за експертното мнение!  :72:


"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #656 -: Март 13, 2018, 10:49:50 am »
При мен трайността на приятелствата е доста под въпрос, много малко неща ни свързват с повечето приятелки. И не само като начин на живот. Обикновено кръжат единични екземпляри в периферията ми, както и аз в тяхната, но всеки си има свой живот, не е като през студентските и по-младите години. Всички важни дати, празници всеки си празнува сам. Това не са приятели, с които да излезеш на разходка, да пътуваш, да се забавляваш. С тях да си празнуваш рождения ден. С повечето ни свързват общи интереси или взаимопомощ. Със същия успех мога да поддържам такива приятелства и във виртуала, без да се виждаме реално, без жив контакт.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #657 -: Март 13, 2018, 11:01:15 am »
То и това си има някакво обяснение  :)
При мен също от доста време няма такива приятели с които да ходя на пазар, на кино, на почивки... Е да де, ама аз съм саможивляк в 90% от времето, и в редки изключения ми се приходи на кино или в някъде другаде, е не става така, кога на нейно величество и е кеф да има някой на разположение  :)
Хем ми е добре сама, хем ми е самотно- то угодия няма. Случвало ми е е насила да ме изкарват от нас или да ми се молят да изляза, ми изморително е чевек да се занимава с мене и да гадае кога съм на кеф.
« Последна редакция: Март 13, 2018, 11:03:34 am от Satin »

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #658 -: Март 13, 2018, 11:07:24 am »
ахаха, здравейте, другари интроверти! :-*
всичко (ще) е наред ;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #659 -: Март 13, 2018, 11:12:46 am »
Изпитвам носталгия по студентските години. Тогава в повечето приятелства не се гонеха никакви интереси, сближаваха се съвсем различни хора, не търсехме сходства, не избирахме приятели според начина им на живот – да е като нашия. Сега на тази "преклонна" възраст вече не си правя илюзии – повечето приятелки са омъжени, с деца, семейни ангажименти. Мнозина от тях предпочитат да се сближават със себеподобни, имат общи теми за обсъждане. Както наскоро четох в една статийка за приятелствата след 30те, особено такива на детската площадка: скарат ли се децата, скарват се и майките. Това ми говори много за дълбочината на такива женски приятелства. Е, за радост дотам още не съм го докарала.  :012:
« Последна редакция: Март 13, 2018, 11:14:31 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui