Автор Тема: Да си окажем малко подкрепа ...  (Прочетена 107152 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #675 -: Март 13, 2018, 03:42:52 pm »
В случая на Маймунка какъв съвет ще дадем?

А трябва ли човек да изпитва вина за това, че е избрал да не се свързва с нещо, което е ниско качество и не носи никаква градивност? Тук и ценностни системи се намесиха. Трябва ли всички да харесваме едно и също? Всеки избира какво да цени у хората. В моите приятелства, в повечето, винаги е имало привличане по противоположни качества, а не по сходства. Може би ако бях срещнала нещо подобно на мен, бързо щеше да ми дотегне. Защото просто нямаше да резонира с потребността ми да отдавам енергия. Затова не залагам на еднаквост. Залагам на различност, но която не  е отблъскваща. Защото често срещам и такава – и този път трябва да се извърви, за да знаеш какъв не трябва да си.

Наскоро срещнах случайно една приятелка от миналото и искрено съжалих за пропуснати години и възможности. Това е едно от приятелствата през студентските години, тренирахме заедно. Известно време, след като бях спряла да тренирам, поддържахме контакт. Но някак беше семпла, прекалено обикновена, без никакви интереси в живота, от средностатистическата маса хора... Но като човек е читава, етична, скромна и от нея не бих очаквала нито лицемерие, нито номера "обърни палачинка", нито двулични хитринки, присъщи на по-отраканите и умните. Да бях оценила тези ѝ качества навремето.

Това познанство датира от лятото 1997 – минали са 20 години, през които не поддържахме никакъв контакт, всяка вървеше по пътя си. А можехме да го запазим това приятелство и взаимно да се подкрепяме. Разбрах, че не ѝ е провървяло много в живота. Това прави ли я лош , крив човек? Почти ми е връстница, по-млада с 2 години – без съпруг, деца, бляскава кариера, в момента гледа болна майка на легло.



« Последна редакция: Март 13, 2018, 04:01:24 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #676 -: Март 13, 2018, 03:59:45 pm »
Аз споделих предположения лично към Маймунка и по принцип по казуса. Нека всеки да си задоволява личните потребности, интереси, нали затова имаме различно поставени астро точки. По казуса, някои хора са толкова мнителни, осъдителни и с претенции, че трудно биха създали взаимоовръзки, причината е в тях самите и ако не я видят ще продължават да обвиняват до безкрайност другите, други имат силна нужда да са в многообразни връзки без много да подбират, трети знаят какво искат и си го вземат.  Противоположностите се привличат защото имат сходства на някакво ниво на принципа на опозиторните знаци и принципи на планетите, на домовете. Който има акцент върху 3-ти, 7-ми, 11-ти домове ще търси Венера, Меркурий, който има акцент Везни, Телец, ще търси Венера в 1-ви, 7-ми, домове, който има акцент Овен, Стрелец, Юпитер него ще го търсят, той не се нуждае от другия. Къде тук е  неразбираемото ?!? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #677 -: Март 13, 2018, 04:25:31 pm »
Мога да се похваля с ново "приятелство", Нептун със закъснение е проработил.  ;D

Обаче за пореден път се сбъдва първоначалното ми предположение /съмнение/, за каквито често съм набеждавана за параноик. Но по странно стечение на обстоятелствата предположенията винаги излизат верни, напук на обвинителите.  :57:

Оказа се, че през последните месеци пред вратата на моя апартамент, на етажната площадка, се беше настанил бездомен наркоман. Без да зная, че си имам такъв съжител пред вратата, през нощните часове. Като излизам, все намирам стари черги пред вратата, веднъж видях и юрган. И все ги ритам, на следващия ден пак се наместват пред моята врата. А сме 4 апартамента на етажа. Защо се настанява всеки път до мен?  :017:

Та, още миналата година през топлите месеци изразих такова съмнение пред нашата домоуправителка. Изсмя ми се и ме погледна, сякаш наистина не съм с всичкия си. С шеговит тон я бях попитала да не би нощем на етажната площадка спят клошари. Не, нямало такова нещо. Някакви нови съседи на горния етаж правели ремонт и изнасяли разни неща. Обаче не на тяхната, а на нашата етажна площадка, етаж по-надолу. Е, вярно, че тук имат навика да си замитат боклука пред съседската врата, ама в продължение на няколко месеца да не си разчистят клошарията отвън, след като ремонтът е приключил, не ми се вижда логично. И какво се оказа накрая – закъсняла нептунова събитийност.  Но и това е въпрос на заобикаляща среда.  :lol_hitting:





« Последна редакция: Март 13, 2018, 04:27:33 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #678 -: Март 13, 2018, 05:08:00 pm »
Щом една жена не се е омъжила или е разведена, не е за хвалба. Значи е неква грозила с отвратителен характер.  :D Респективно щом нямаш истински приятели си много кофти човек. Все пак щом всички, които не са цветя за мирисане и имат трески за дялане имат, това би трябвало да е пътят на логиката.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #679 -: Март 13, 2018, 05:25:59 pm »
Чудя се кога да инициирам среща с моята стара приятелка. Не искам да ѝ се натрапвам и не знам дали е уместно. И да чакам ли до рождения ѝ ден на 30 април, тогава има повод. Живее в централната част на града и се оказа, че са я пратили да работи в квартален банков клон, в нашия далечен квартал. И буквално на спирката се блъснах в нея, когато се прибирах. Беше наистина много неочаквано, чак се облещих. Но тя има само половин час обедна почивка, през който вероятно бърза да се нахрани. А след работа бърза да се прибере, има доста път с автобус, в тях гледа болен човек. И наистина не знам дали е уместно в такъв момент да я търся. Тя си има и приятел, малкото си свободно време отделя за него. Ще направя опит да се свържа с нея, най-малкото ще ѝ стане приятно. Пък после каквото сабя покаже. Не смятам за случайни такива неочаквани срещи.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #680 -: Март 13, 2018, 07:31:28 pm »
Общо взето вече мисля, че астрологията е абсолютно излишна. Има само два вида хора-жертви и хищници.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #681 -: Март 13, 2018, 07:43:09 pm »
И аз се чудя защо продължават да се допитват до астролозите и астрологията. При условие, че нещата са много по-прости.
Даже си мисля, че някои книжки по социална и популярна психология повече работа биха свършили, ако човек иска добре да се позиционира в това общество.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #682 -: Март 13, 2018, 08:09:09 pm »
Да, така ще смяташ, че разполагаш с възможността да станеш каквото ти скимне, да спечелиш желаните жена/мъж, само да го поискаш и да направиш нещо по въпроса. Това отваря и съответната пазарна ниша в сферата на издаваните книжки. За книжките учещи на успех за нещо в няколко стъпки, обслужващи интересите на  търсачите на готови, ако може и лесни универсални формули за успех. В стил не се мъчи да мислиш, има кой.  :57:
Ако и това не помогне, може и магия да се направи.  :D Неприятното е, ако все нацелваш греда следвайки поредната чужда мъдрост и колкото и книжки на велики гурута да прочетеш. Е, тогава логично следва заключението, че си некадърен, грозен, кофти човек, щото всичко си зависи само от твоята воля.

« Последна редакция: Март 13, 2018, 08:10:53 pm от starinthenightsky »

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #683 -: Март 13, 2018, 08:19:03 pm »
............................
но все пак ме издразни пренебрежението му, обадих се и му казах, че е тъпанар и въпросът се приключи без лоши чувства.

ми баш това е едно от задължителните три условия за приятелството, обратното е за всякакви други познанства дето почиват на някакъв взаимен интерес и нищо повече
от последните мога да изброя около стотина :012:, при това с лекота, ама като казвам сто има предвид точно 100 и хич не ги броя за приятелства

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #684 -: Март 13, 2018, 08:26:44 pm »
Да продължа мисълта на Аброад. Наскоро си преглеждах списъка с контакти в телефона – над 130 контакта. Сред всички тях приятелите се броят на 2-3 пръста. А колко от тях са истинските, да не говорим. Ще е цял късмет, ако има поне едно. Нека все пак сме оптимисти.  :57:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #685 -: Март 13, 2018, 08:33:20 pm »
В стил не се мъчи да мислиш, има кой.  :57:

Консултанти и гурута в стил "промени си живота за 3 дни със 7 стъпки" и "следвай късмета според дома на Юпитер" има под път и над път. Даже се чудя как още се котират, хората не са чак толкова наивни и би трябвало да са разбрали, че подобни готови формули не са приложими за всички.

Пак се сетих за едно клипче – Формулата на Успеха ;D

https://www.youtube.com/watch?v=Va1UpS0Eiag

« Последна редакция: Март 13, 2018, 08:36:31 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #686 -: Март 13, 2018, 08:44:28 pm »
ааа, чакай сега, контактите ми са в общ брой 950, ама тя работата го предполага ;D
Рени, това по съвпада Венера/Юпитер ли идва?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #687 -: Март 13, 2018, 08:49:13 pm »
С такава бройка нямаш нужда от фейсбук страница с последователи  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #688 -: Март 13, 2018, 08:51:28 pm »
а аз пак да ви попитам-за какво са ви тия приятели-да им плачете на рамото, да убиете скуката, самотата...? Да бяхте стари баби някой да им помага да си вземат хапчетата-разбирам...
А сте силни млади жени, забравете за после и утре. Всичко сега
Енергията може да се трансформира, хора, използвайте я градивно, и всичко си идва на мястото. Вярвам го, защото съм го виждала много пъти, откакто го разпознавам

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #689 -: Март 13, 2018, 09:00:30 pm »
а аз пак да ви попитам-за какво са ви тия приятели-да им плачете на рамото, да убиете скуката, самотата...?

ти за себе си имаш ли отговор на тоя въпрос