Автор Тема: Да си окажем малко подкрепа ...  (Прочетена 107292 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #60 -: Ноември 12, 2014, 03:13:27 pm »
И моето мнение, че в мъжки колектив е доста по-хубаво и приятно

Те тук не са изцяло мъжки, а смесени. Но в нашия отдел са само жени. От първия работен ден ги чух как злословят срещу други колежки. Дори дебнеха едната юристка /тя е по-отскоро тук/ да излезе от стаята, за да я плюят и злословят. И хич не им пука, че го правят пред човек, който за пръв ден е на работа. Същите дрисли като в повечето ми предишни работни колективи. Това явно е някаква диагноза, придобиваща все по-масов характер.

Няма начин за дистанционно, длъжността не е такава. Ще трябва да изтърпявам поредните помиярки.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #61 -: Ноември 12, 2014, 09:21:48 pm »
ама, лили, и ти ги плюеш от 1-я ден, смятай след 1 година работа какво ще можеш да кажеш
и хич не ти пука, че тука има нови потребители  :D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #62 -: Ноември 12, 2014, 09:30:47 pm »
Ами смятай какви са, щом предишните две са напуснали, а трета е сменила отдела. А работата не е чак толкова тежка, нито да си целодневно натоварен, значи не е въпрос на несправяне, а на работна атмосфера. Бях се пошегувала, че сменям кокошарник със змиярник - точно така се случи. Просто познавам хората и по-скоро бих се изненадала /приятно/, ако видя нещо по-различно и ако се държат на ниво.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #63 -: Ноември 12, 2014, 09:34:05 pm »
гледах статискика за градовете преди малко - твоят град не е толкова зле, колкото мислех
що не погледнеш за някоя нова обява, в крайна сметка щом сега още ги гледаш какви са шматки, след 2 месеца наистина много ще те дразнят

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #64 -: Ноември 12, 2014, 09:41:24 pm »
Никъде не дават толкова пари.  :)

Не че е много, но навсякъде заплатите са два пъти по-ниски, разбирай изкуствено занижени.

Ще видим, още съм в началото, кой знае - по-нататък може да сменя отдела, ако има такава възможност. Фирмата е с много мащабна структура, въпросът е веднъж да влезеш и да издържиш в началото.

Не ми е за пръв път да работя с такива жени, просто през последните няколко години съм отвикнала, докато бях на свободна практика - там работиш само с възложители, няма тъпи и арогантни колежки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #65 -: Ноември 12, 2014, 09:50:27 pm »
Satin, Луна/ Марс са в аспект на тези дати. Ти сама си прецени какво същите провокират и повтарят  в картата ти.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #66 -: Ноември 12, 2014, 10:02:23 pm »
Лили, защо трябва да харесваме хората, с които работим? Накара ме наистина да се замисля. На мен никога не ми е пречило да работя с какъвто и да било типаж.
Как виждам нещата: отиваш, вършиш си нещата възможно най-добре и си заминаваш. Не са необходими разговори извън служебните.
Била съм в тази ситуация и не ми е пречило, сега съм в почти приятелски отношения с колеги си и пак не ми пречи. Но не бъркам приятелството с работата и не ги оставям и те да го бъркат.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #67 -: Ноември 12, 2014, 10:11:46 pm »
Не мога спокойно да работя в жлъчна и нажежена обстановка, когато се създава изкуствено напрежение. Иначе наистина не държа да харесвам всички в стаята. Разговори извън служебните няма и така наистина е по-добре, особено в колективи с нетолерантни хора. Освен това вместо да ти окажат нужното съдействие, особено имайки предвид, че си новопостъпил, ти се отговаря с надменен и жлъчен тон, с опити за заяждане. Е, на мен такава селска простащина ми е под нивото. А иначе, както казах, всички са завършили престижни гимназии, хубави специалности във вуз. Но очевидно това не е достатъчно, познавам и други такива случаи. И единият интелект не е достатъчен, трябва да има и произход, възпитание, класа. За съжаление последните три в повечето случаи са в липса.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #68 -: Ноември 12, 2014, 10:17:39 pm »
Лили, като виждаш ситуацията имаш два варианта - да стоиш и да стискаш заради парите и условията, или да търсиш друга работа.
Ако избереш първият, пак имаш два варианта. Можеш да продължиш да се тровиш с техните подмятания след работа или да се научиш да се изключваш щом излезеш от офиса. Да забравяш, че тези хора съществуват. А докато си там - просто се разсипи от работа. Така хем ще правиш кариера, хем няма да има нерви.

Ти избираш кое от средата и доколко да допуснеш до теб.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #69 -: Ноември 12, 2014, 10:20:21 pm »
Може да прозвучи грубо и цинично, но не ме интересува поредната шепа помиярки, ще се опитам да използвам за трамплин този отдел и новата работа, разглеждам я в перспектива.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #70 -: Ноември 12, 2014, 10:23:47 pm »
Ето, това се опитах да ти кажа. Изяж ги  ;D

И ти имаш овчи стелиум - знаеш как да гониш твоето без дори да забелязваш обкръжението:))
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #71 -: Ноември 12, 2014, 10:24:35 pm »
тогава гледай да станеш симпатични на някой от началниците, защото в хубавите отдели текучеството не е голямо

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #72 -: Ноември 12, 2014, 10:29:17 pm »
И ти имаш овчи стелиум - знаеш как да гониш твоето без дори да забелязваш обкръжението:))

Всичко забелязвам, там ми е проблемът  :)

Въпросът е наистина да се науча да не допускам негативното до себе си - нека си съскат една срещу друга и отправят жлъчни нападки, ще се уча от дебелокожата колежка от предишната работа - поне да създавам впечатление на тапир, не че вътрешно съм с такава нагласа. А мен ме дразни дори когато си говорят една на друга с гаден тон, без да съм пряк участник и да съм засегната. Гнус ме е от такива екипни отношения, но някои хора наистина не са чували за екипна и корпоративна култура.

Но вече им го върнах - насрах ги пред московския офис. Тамошната колежка зададе въпрос, по който не получих съдействие, а само злобни коментари. А в този момент в московския офис имаше проблемен клиент с претенция. Жалко, че собственикът е българин и централният офис е тук, а не оттатък.  :)





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13500
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #73 -: Ноември 13, 2014, 12:01:53 am »
Единствената толкова бърза е само Луната, но не намирам връзка, няма някакви повтарящи се аспекти в тези дни, не е и подсъзнателно да съм си избрала някакви дати, защото обикновено не знам и кой ден от седмицата сме  :)
А следиш ли магнитните бури в тези дни ?

Happy58

  • Гост
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #74 -: Ноември 13, 2014, 01:18:37 pm »
Август: 03, 04 (паника), 12, 28
Септември 03, 10, 12, 28
Октомври 03, 12
Ноември 03, 08(не беше депресивен епизод, а паника след горящата кола, че беше стресиращо), 12

Месеците преди това нищо не съм записвала

стигнах до 12 септември - на всеки ден има по нещо (астрологично, не нумерологично) - имаш ЛС