Автор Тема: Да си окажем малко подкрепа ...  (Прочетена 107146 пъти)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #105 -: Ноември 13, 2014, 09:15:30 pm »
След като получаваш заплата, осигуряват те, прибираш се у вас после, няма как да си роб, а крепостен селянин пък съвсем- нали живееш в град  :D
Ти имаш договор с фирмата, а не с Шефа, който е винаги един- стани ти Шеф и се дръж с подчинените си като с равни, да видиш колко време ще изкара фирмата- на моя мъж фирмата успя да изкара 2г, след като си нае трима работника, с които се държеше като с равни, преди това си работеше успешно сам 5г, като аз му помагах  :29:
Йерархията се спазва дори на оня свят сред ангелите, та какво остава за този свят...
Аз много уважавам йерархиите и знам,че не съм равна нито по опит,нито по заслуги,нито по положение на Шефа си  :012: ,но трудовите правоотношения са между равни хора,(както и отношенията между брачни партньори) щом като всяка от двете страни може да осъди другата за неспазване на клаузи......  :d030: :012:  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #106 -: Ноември 13, 2014, 09:21:46 pm »
Аз много уважавам йерархиите и знам,че не съм равна нито по опит,нито по заслуги,нито по положение на Шефа си  :012: ,но трудовите правоотношения са между равни хора,(както и отношенията между брачни партньори) щом като всяка от двете страни може да осъди другата за неспазване на клаузи......  :d030: :012:  ;)
За неспазени клаузи се съди фирмата, а не персонално Шефа  ;)
Ти няма да съдиш Иван Иванов примерно, който е директор на фирмата, в която работиш, а ще съдиш фирмата, както и да се нарича.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #107 -: Ноември 13, 2014, 09:24:39 pm »
но трудовите правоотношения са между равни хора,(както и отношенията между брачни партньори) щом като всяка от двете страни може да осъди другата за неспазване на клаузи......  :d030: :012:  ;)

Така е, но незнайно защо българският работодател те третира като г-з под наем.

На първата си официална работа (бях на 21) осъдих работодателя и взех много солидно обезщетение. Това между другото го споменах и на новата работа, когато счетоводителката ми каза, че в трудовата ми книжка вписването от първия работодател (от който е издадена) е непълно. Но може би също така е трябвало да спомена пред колежките юристки кой е моят адвокат (съученик на мой роднина) - много известно име в нашия град, бившия заместник кмет. Да вземат да се кротнат малко.  :012:



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #108 -: Ноември 13, 2014, 09:40:21 pm »
Така е, но незнайно защо българският работодател те третира като г-з под наем.

На първата си официална работа (бях на 21) осъдих работодателя и взех много солидно обезщетение. Това между другото го споменах и на новата работа, когато счетоводителката ми каза, че в трудовата ми книжка вписването от първия работодател (от който е издадена) е непълно. Но може би също така е трябвало да спомена пред колежките юристки кой е моят адвокат (съученик на мой роднина) - много известно име в нашия град, бившия заместник кмет. Да вземат да се кротнат малко.  :012:
  :08: :012: :012: :012: :012:

 Добре де,според теб работодателят по кой дом е-този с който си подписала тр. договор?  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #109 -: Ноември 13, 2014, 09:54:47 pm »
Нали по 10 дом го гледаме. При мен Слънцето и Сатурн (по натал са в тригон) са сигнификатори на проф. статус и на всички промени в професията.

Мъжорята са по Марс - сега чакам някой лигльо да дойде - тр. Нептун в съвпад с нат. Марс  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #110 -: Ноември 13, 2014, 09:59:06 pm »
А-а, внимавай какво си пожелаваш — ще вземе наистина да се появи лигльо. После "кой ме би по устата"… :57:
« Последна редакция: Ноември 13, 2014, 10:26:28 pm от Reptil »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #111 -: Ноември 13, 2014, 09:59:58 pm »
Противоположностите се привличат  :85:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #112 -: Ноември 14, 2014, 05:59:12 pm »
Ох, колко съм ядосана! В момента, не се чувствам като Водолей, а като Плутонясало същество изпълнено с ярост и желание за отмъщение! Ох, този Плутон как го мразя! Наквадратил ми е цели 3 лични планети + Скорпионски Марс и понякога така ме изпълва с отрова... Изпитвам желание да разфасовам някой... :014:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #113 -: Ноември 14, 2014, 08:00:48 pm »
Днеска в офиса им казах, че всички проблеми идват от невежеството, без да уточнявам. Ще се изразяваме абстрактно и минаваме на по-фини съскащи честоти.  ;D

Оказа се, че най-злобничкото същество е изкарало курс по рейки. На такава не бих позволила да ми въздейства на енергийното поле.
« Последна редакция: Ноември 14, 2014, 08:04:20 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #114 -: Ноември 14, 2014, 08:24:48 pm »
Уф, Лили, нидей пак в тоа филм

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #115 -: Ноември 14, 2014, 08:30:21 pm »
Простотията е масова и ходи по всички офиси  :72:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #116 -: Ноември 14, 2014, 08:42:49 pm »
Днеска в офиса им казах, че всички проблеми идват от невежеството, без да уточнявам. Ще се изразяваме абстрактно и минаваме на по-фини съскащи честоти. ;D

Оказа се, че най-злобничкото същество е изкарало курс по рейки. На такава не бих позволила да ми въздейства на енергийното поле.
   :D :043: :D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #117 -: Ноември 14, 2014, 08:51:06 pm »
Щяла съм да ида в по-висока среда - дръжки!  :D

Същите са навсякъде, сякаш със специален конкурс ги избират.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #118 -: Ноември 15, 2014, 01:24:34 pm »
Лили, щом тези твои колежки се държат преднамерено негативно към теб съществува голям риск да те наклепат пред шефовете ти. Аз на твое място бих поискала да разговарям с шефовете и да им обясня ситуацията. Преди много години бих сметнала това за детинска постъпка, но откакто една възрастна мъдра жена ми каза-"Този, който удря пръв-удря 2 пъти" оттогава всичко се промени. Имах ли проблем с някоя колежка-веднага при шефовете и винаги нещата се нареждаха в моя полза.  :)
« Последна редакция: Ноември 15, 2014, 01:26:25 pm от Just_a_Dream »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #119 -: Ноември 15, 2014, 01:35:03 pm »
Дружеството е с много мащабна структура - собственикът (не знам кой е) изобщо не се появява в офиса, има генерален директор, има и двама административни. Едната недобронамерена (по-възрастната) се оказа, че е сестра на собственика. С нея ли да говоря?  Това не е предишната фирмичка, където бяхме 5 души персонал в една малка стая, от шефа бяхме отделени с една стъклена стена, а със съпругата му можеше да се проведе нормален човешки разговор.

Като се замисля, това държане и такова отношение със сигурност говори за махленския им произход. По-аристократичните хора са учени да гледат отгоре и с пренебрежение на такива жалки опити, но не мога да си представя да имам постоянно такова отровно ежедневие.
« Последна редакция: Ноември 15, 2014, 01:37:14 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui