Автор Тема: Да си окажем малко подкрепа ...  (Прочетена 107258 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #135 -: Ноември 24, 2014, 08:25:29 pm »
Ще пробваме утре да инсталираме по-нова версия на уиндоус, но сега се обадих на познат компютраджия и според него проблемът може и да е с твърдия диск и след преинсталацията да се появи същия проблем след 2-3 седмици. Ако и след преинсталацията се появи проблем, тогава ще се носи на сервиз и ще решавам какво да правя, може и да се наложи някакъв ремонт или да се сменя хардът.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #136 -: Ноември 24, 2014, 08:39:32 pm »
Ще пробваме утре да инсталираме по-нова версия на уиндоус, но сега се обадих на познат компютраджия и според него проблемът може и да е с твърдия диск и след преинсталацията да се появи същия проблем след 2-3 седмици. Ако и след преинсталацията се появи проблем, тогава ще се носи на сервиз и ще решавам какво да правя, може и да се наложи някакъв ремонт или да се сменя хардът.
Лили, отговорих ти в темата с хорари, че имах същия проблем преди две години и му нямаше нищо на лаптопа, само го преинсталираха и си тръгна, но го занесох в сервиз, на чийто собственик имам доверие, защото например мой съученик, IТ специалист, ми е казвал как преди няколко години в сервиза, в който е работил е имал разправии с шефа, който ги е задължавал да инсталират уиндоус, който след 3 мес. се срива, за да може пак да се върнат клиентите- нямал сметка да слага уиндоус, който кара много време и клиентите да не се вясват следващите няколко години, а моят съученик в крайна сметка не издържал на този напън и е напуснал, защото не е искал да го сочат един ден по улицата като пишман специалист, както аз соча един такъв, който на няколко пъти ми беше вземал по 15лв за преинсталиране на стария компютър и точно по 3 мес. караше, така че сега предпочитам да си дам 25лв на проверения и точен човек, който съм кръстила "Д-р Хаус на компютрите" (визуално дори прилича на актьора)  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #137 -: Ноември 24, 2014, 08:50:25 pm »
Дотук версиите са три  ;D

- проблем с уиндоуса
- проблем с процесора
- проблем с харда

Надявам се да е от операционната система все пак, утре ще се разбере.

Но навремето и старият компютър започна да ми прави такива проблеми при стартиране и се оказа, че проблемът идва от уиндоуса, на диска нищо му нямаше, беше си здрав.

На мен тоя лаптоп ми е и средство за прехрана, и прозорец към света - на него си правя преводите след раб. време, замества липсващ телевизор и радио. Затова така се стресирах - остава и от това да се лиша и мизерията ще е пълна.


Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #138 -: Ноември 24, 2014, 09:00:30 pm »
Ще ти направим фонд и ще ти пратим коледен подарък, не се стресирай толкова

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #139 -: Ноември 24, 2014, 09:04:59 pm »
Ще пусна тото  :012:

Да бе, да му се невиди, това ли е проявлението на тригона на Юпитер към Венера!? Това ми е най-стресиращият месец за цялата година.  :o
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #140 -: Ноември 24, 2014, 09:09:29 pm »
Лили спокойно, нищо сериозно му няма най-вероятно, гледай да не те излъжат да ти вземат паричките, ако не си го преинсталирала 5 години нормално, прати една снимка да видим какво иска ако пак ти го направи, то би трябвало да е изписало какъв е проблема.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #141 -: Ноември 24, 2014, 11:01:39 pm »
Черният екран с белите букви ако не се лъжа е DOS операционна система, на която са писали преди да се пръкне уиндоуса или нещо от сорта. Щом ти се стартиря тя, значи уиндоуса ти е сдал багажа. Занеси си лаптопа да му качат нова версия и ще се оправи.

Веще,  не внасяй шум в системата!  :lol_hitting:

Черният екран казва, вкратце — "Компютърът се прее*а, к'во да правим: 1) правим се, че нищо не е станало и продължаваме или 2,3,4,5,6) стартираме орязан Уиндоус, за да го оправиш?" ДОС имаше при 9х, на Лили не е чак толкова древен  :012: Намери някой наблизо, който да ти оправи компютъра, Лиле.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #142 -: Ноември 30, 2014, 09:29:33 pm »
Да питам по-знаещите  :)

Като се прави преинсталация на уинкоуса, може ли да се прехвърли на флашка инсталационния пакет на браузъра (има ли такова нещо?), за да се запазят настройките? Проблемът е, че на единия браузър имам настройки за интернет банкиране и всичко ще се затрие. А като се опитам да вляза на страницата на банката от друг браузър, където няма настройки, директно ме изхвърля, сякаш изобщо няма такъв сайт.

Страшни главоболия имам с тая преинсталация - ще се затрият и настройките за интернета, и за интернет банкирането. За съжаление не разполагам с никакво време да си разнасям лаптопа до съответните доставчици и да ми оправят на място настройките.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #143 -: Ноември 30, 2014, 09:36:28 pm »
Да питам по-знаещите  :)

Като се прави преинсталация на уинкоуса, може ли да се прехвърли на флашка инсталационния пакет на браузъра (има ли такова нещо?), за да се запазят настройките? Проблемът е, че на единия браузър имам настройки за интернет банкиране и всичко ще се затрие. А като се опитам да вляза на страницата на банката от друг браузър, където няма настройки, директно ме изхвърля, сякаш изобщо няма такъв сайт.

Страшни главоболия имам с тая преинсталация - ще се затрият и настройките за интернета, и за интернет банкирането. За съжаление не разполагам с никакво време да си разнасям лаптопа до съответните доставчици и да ми оправят на място настройките.

не се притеснявай за банкирането - само си копирай някъде сертификата. Обади се в банката и ги попитай как да го направиш и те ще ти кажат. След преинсталацията им се обаждаш пак и правиш нова инсталация.

И за интернета е същото - попитай, съхрани и после пак питаш :) - то това е още по-лесно.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #144 -: Ноември 30, 2014, 09:40:33 pm »
Там е проблемът, че не знам къде е сертификата. Преди няколто години друг човек ми го инсталира, настройките са стари. А преди няколко месеца като имах проблем със сертификата - помислих, че е изтекъл, в банката директно ме отсвириха, попаднах на некомпетентна служителка. И с целия си акъл ми заяви, че в сметката се влиза директно от страницата на банката, без да са нужни специални настройки. Сега експериментално пробвах - дори страницата на банката не се отваря, сякаш я няма. После се чудите що бълвам змии и гущери - такива служителки са масово явление, постоянно се сблъсквам с такъв модел хора - и в работни колективи, и като клиент. И въпросната беше търговски агент, не беше касиерка.
« Последна редакция: Ноември 30, 2014, 09:46:53 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #145 -: Ноември 30, 2014, 09:50:33 pm »
Там е проблемът, че не знам къде е сертификата. Преди няколто години друг човек ми го инсталира, настройките са стари. А преди няколко месеца като имах проблем със сертификата - помислих, че е изтекъл, в банката директно ме отсвириха, попаднах на некомпетентна служителка. И с целия си акъл ми заяви, че в сметката се влиза директно от страницата на банката, без да са нужни специални настройки. Сега експериментално пробвах - дори страницата на банката не се отваря, сякаш я няма. После се чудите що бълвам змии и гущери - такива служителки са масово явление, постоянно се сблъсквам с такъв модел хора - и в работни колективи, и като клиент. И въпросната беше търговски агент, не беше касиерка.

ама чакай сега - обаждаш се в отдел електронно банкиране, не в централа. Там няма как да ти откажат. Дори могат да ти изпратят отново сертификата.

Happy58

  • Гост
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #146 -: Ноември 30, 2014, 09:54:40 pm »
ок,

в браузъра, горе, в лентата:

tools-options-advanced-certificates

като влезеш там, има списък в един от таговете - варкираш го и ти излизат разни опции отдолу. Едната е експорт. Пробвай.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #147 -: Ноември 30, 2014, 09:58:00 pm »
Благодаря за полезните насоки!  :)

Така и ще направя, иначе ще ме препращат от служител на служител - така го правят и в нашата фирма, ако не им се занимава, вече се убедих.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #148 -: Ноември 30, 2014, 10:02:12 pm »
Благодаря за полезните насоки!  :)

Така и ще направя, иначе ще ме препращат от служител на служител - така го правят и в нашата фирма, ако не им се занимава, вече се убедих.  :)

моля, ако до сряда не си се оправила, ще пробваме заедно по телефона - на мен тези не ми минават :) само ще кажеш в коя банка си :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #149 -: Декември 01, 2014, 02:26:10 pm »
Чудничко…. Разбрах, че в предишната работа са откраднали разработена от мен идея и вече я мултиплицират. За всички маркетингови разработки стотинка не получих към последната си заплата. Опитаха се де ме преметнат и с компенсацията за неизползван платен годишен отпуск – да съм подавала фиктивна молба за оставащите дни, сякаш съм ги ползвала вече. Естествено номерът не мина.
И в новата служба странни порядки – договорихме едно работно време и една заплата, а сега се оказва, че трябва да се работи по 12-13 часа /и повече/ и никой не ти  плаща извънредния труд. Затова на всеки 3-6 месеца има напуснали служители и постоянно вървят един и същи обяви. Простотията при работодателите и в колективите е масова, отвратена съм. Допускат се грешки, не ти предават нужната информация, правят нещо през главата ти и после те държат теб отговорен, ако нещо са забравили, а ти въобще не си наясно какво се случва. Колкото и да ми се искаше да съм оптимист, изглежда че няма да се получи. Днес отивам в старата служба да взема един хонорар още от миналата седмица – хем се бяхме разбрали за днес и по кое време, колко е сумата… И какво става – отивам там и секретарката ми заявява, че няма служебни пари, а това плащане бе предвидено и уговорено още миналата седмица, сумата е малка. Малоумни хорица, сякаш с конкурс за най-големи идиоти са избирани. Не знам само аз ли все в такива филми попадам или и на другите им се случва, но просто не му придават такова значение? Мен масовата идиотия ме изкарва извън релси.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui