Автор Тема: Да си окажем малко подкрепа ...  (Прочетена 107068 пъти)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #180 -: Декември 04, 2014, 12:08:17 am »
Как няма да ви плащат извънредния труд, не е 15 мин.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #181 -: Декември 04, 2014, 12:10:31 am »
28 гр. 41 мин. - Сатурн прави с него опозиция.

Ако имах други финансови източници за оцеляване, щях да напусна веднага, тъкмо изтече един месец. Имам още 5 месеца изп. срок - ще търся други варианти. Договорила съм заплата за нормален работен ден и се бях съгласила от време на време по малко да оставам да работя извънредно, но в рамките на нормалното. А това тук не е нормално и такива мемероприятия се случват на всеки месец и половина, траят по няколко дни.

Същата заплата вземах на 6 часа и по-малко тормоз, само че бруто, а тук за тия пари трябва да работя по 15-16 часа! Крадат ми не само цялото свободно време, а и времето, през което мога да обслужвам външни поръчки, след работа съм специалист на свободна практика.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #182 -: Декември 04, 2014, 12:12:29 am »
Как няма да ви плащат извънредния труд, не е 15 мин.

Нищо не плащат. Брокерите имат интерес да работят извънредно, защото ще вземат тлъсти комисиони. А сътрудниците от други отдели са на гола заплата. Поне да бях договорила по-висока заплата, но тогава просто не знаех какво предстои, а и за длъжността преводач не можех да поискам повече. И длъжността се оказа друга, и работното време, и условията... Това е да работиш в България.

Ще се постарая да изкарам някак зимата, междувременно ще търся друга работа, после ще им бия шута на тия помияри.

Обаче какво забелязах - имаме една колежка и един колега 90 набор - нямат още никакъв опит, нито житейски, нито професианолен. И така се репчат, такъв тон държат на хора, до чието ниво още не са стигнали и няма скоро да стигнат. Едната е от село, на нея й е простено - средата й е кофти. Ама другият досега се правеше на фин и елегантен джентълмен, а тая вечер успях да видя какво всъщност представлява.

За клиент да кажеш "да му забия два шамара".... ееее, това ли е нивото!?  :043:


« Последна редакция: Декември 04, 2014, 12:18:21 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #183 -: Декември 04, 2014, 12:19:09 am »
Жестове се правят с мярка!Първия месец,ми е правило до1 час неплатен,но това е за аклиматизация .Работа в извънработно време,нощна и в почивни дни,нормално се таксуват дори по-вече .Като си направила жест за работа в извънработно време е трябвало да поискаш двойно заплащане,това автоматично щеше да ги ограничи .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #184 -: Декември 04, 2014, 12:19:55 am »
В договора какво пише, предполагам 8 часов работен ден, няма им работиш повече, айде такива експлоататори много обичам.



В договора пише и друга заплата - осигуряват те на много нисък праг, пестят от осигуровки. И после иди доказвай каква ти е реалната заплата. По договор си на 450. Големи тарикати.

Как ми се ще просто да се успя утре и демонстративно да не отида на работа, но засега не мога да си го позволя.

Божее, едната колежка сподели, че става в 8.50, а от 9.00 трябва да е на работа, закъснява се с по 20 минути. А е на длъжност техн. сътрудник, не е на по-висока, че да може да си го позволи. И после виси без обедна почивка по 9-10 часа в офиса. Като животни!




« Последна редакция: Декември 04, 2014, 12:23:53 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #185 -: Декември 04, 2014, 12:28:34 am »
Като си направила жест за работа в извънработно време е трябвало да поискаш двойно заплащане,това автоматично щеше да ги ограничи .

Отговорът беше "В големите фирми е така - работи се извънредно, под напрежение, не очаквай уславия като на държавна работа". Аз и не очаквам, работила съм на много кофти места и с ненормирано работно време. Но поне след като са те държали извънредно до около полунощ, да ти осигуряват някакъв транспорт, за да можеш да се прибереш, или да ти го плащат. Тук всичко сам си плащаш.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #186 -: Декември 04, 2014, 12:50:00 am »
Каквото и да разправят извънредният труд е жест,ако не го оценяват с подходящо заплащане,не заслужават жест .Една посредническа фирма така ме измами в чужбина,обещаваха безплатен транспорт на  час път,общаваха подкрепа в проблеми с работодателя,счетоводство,после се оказа ,че осигуряват точно кръгла нула-рядко побяснявам,нищо не направих,подтиснах гнева,но тази жена 3 месеца след това се разболя от рак,след още 3 почина-магии не правя,нито съм я заплашвал-самоотрови се психически ,въобще не злорадствам-от това нямам полза-внимавам с договорите,пробния срок,не е само по отношение на мен,а и аз по отношение на тях .

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #187 -: Декември 04, 2014, 12:52:22 am »
И ми заявиха, че имам нереалистични очаквания всичко да е съобрано Кодекса на труда и да е регламентирано като в Германия, Франция или друга по-цивилизована държава. Не, просто нямам робска психика и овчи манталитет!
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #188 -: Декември 04, 2014, 05:05:23 am »
Добре де, ти защо се държиш, сякаш си абсолютно незначителен и лесно заменяем работник?
Такава ли си?
Явно нашата подкрепа не е никаква подкрепа, щом пишем по 100 поста, а за теб нищо не се променя, нито си с различна настройка, нито сменяш подхода, нито са различни резултатите
Изглежда за да има промяна, трябва нещо ти да промениш в себе си.
Аз разбирам защо се фрустрираш, но разбери, че милиони хора оцеляват в тая среда, евентуално ти, като по-умна от 70% от българските овце, също трябва да можеш. Иначе в какво се изразява "по-умен"?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #189 -: Декември 04, 2014, 06:41:03 am »
Добре де, ти защо се държиш, сякаш си абсолютно незначителен и лесно заменяем работник?
Такава ли си?


Рару, такова е отношението към нас, защо мислиш, че толкова се фрустрирам - нищо не се променя, каквото и да правиш. И не зависи как се държиш - пробвала съм и по двата начина, не става. Тръгваш интелигентно, с добро - не разбират. Тръгваш с рогата напред - пак не разбират. Или се правят, че не разбират - така е много удобно. Давам си сметка, че понякога излишно се заинатявам, но срещу такива дебели глави никакви средства не са приложими, разбират единствено езика на силата. Разбира се, за тях силният е този, който е овластен, който дава пари, който има полезни връзки.

Ще търся други варианти, вече стана ясно. Вчера двете по-свестни колежки тъкмо това коментираха - защо в тази фирма се излива толкова много омраза и нетолерантност. Защото масовката - 70% (надявам се да не са повече) - се "храни" с това. Един човек не може промени цяла една система, нужни са съвместни усилия, а не виждам някой да има желание.

Аз си оцелявам, да, но ми писна да толерирам тая идиотия, тя масово е плъзнала навсякъде.
И защо да ми се смени настройката спрямо и-д-и-о-т-и? Никога не съм ги приемала, няма и да приема.




« Последна редакция: Декември 04, 2014, 06:44:10 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #190 -: Декември 04, 2014, 09:52:33 am »
Все едно да ме питаш защо на гърмяща змия трябва да гледаш различно в сравнение с обикновен смок.

Много емоции влагаш, малко стратегия.
Ако живееше в щатите, въобще нямаше да оживееш в корпоративните им игрички. Тук главно се приказва, реалната ти щета са извънредните часове и неплатеното такси. Пробвай с касовата бележка при счетоводителя или при шефа си, а можеш и да поговориш с шефа, че нямаш възможност да работиш ежедневно извънредни неплатени часове. Останалото е бла-бла, ако не обръщаш внимание, няма да те трови толкова
Перфектната фирма не съществува, нито тук, нито в Германия, нито във Франция, никъде. Просто има по-яки и по-смотани фирми, не идеални.
« Последна редакция: Декември 04, 2014, 10:07:40 am от Papy »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #191 -: Декември 04, 2014, 10:36:01 am »
Аз не съм неемоционален стратег, правила съм доста стратегически грешки и съм си носила последствията, но е било ситуация, не тенденция
Но виж, Стар, нещата се повтарят и това вече ме навежда на мисълта, че нашто лили нещо бърка. То че има смотаняци и дразнители-така е
Ама тук май минаваме в графа "защо все на мен се случва", затова малко й се карам, зациклянето във всяка житейска област е направо убиец за човека

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #192 -: Декември 04, 2014, 12:35:46 pm »
Някой от вас някога  имал  ли си е работа с  адвокати,съдилища,да е водил някакви дела ? А чисто информативно някой знае ли какви са сумите за едно такова нещо - от началото до края  ? Благодаря.
Няма суми- когато подадеш жалба в МВР, те от своя страна провеждат разследване и след 3 мес ако не оттеглиш жалбата я внасят в съда, а после държавата съди нарушителите на закона и осъдените плащат накрая разходите по делата.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #193 -: Декември 04, 2014, 01:34:52 pm »
Нищо няма да ти направят, само психически тормоз ти налагат.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #194 -: Декември 04, 2014, 01:52:35 pm »
Ще яде ли пердах Али?

04.12.2014 13:50 София

който може да качи картата