Автор Тема: Да си окажем малко подкрепа ...  (Прочетена 107055 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #240 -: Декември 05, 2014, 09:11:21 pm »
Ако говорим за столични градове, мисля че Пловдив и Велико Търново с пълно право заслужават такъв статут. Просто в София са наляти доста пари, към нея се дърпат всички ресурси. Всичко останало е обслужваща периферия, такова е сегашното положение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #241 -: Декември 05, 2014, 09:14:25 pm »
Скоро е и нашето коледно парти - на 17ти или 18ти, трябва да проверя. Ще се купува нова рокля, няма как. Те са едни кичозни и наконтени в новата ми служба.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #242 -: Декември 05, 2014, 09:18:50 pm »
Ако говорим за столични градове, мисля че Пловдив и Велико Търново с пълно право заслужават такъв статут. Просто в София са наляти доста пари, към нея се дърпат всички ресурси. Всичко останало е обслужваща периферия, такова е сегашното положение.
Ще се съглася с теб,че в провинцията също (е)има(ло) много културни хора с принос,но те не се свързват с махленките. За икономиката също съм съгласна,че е така.Но едно време и в София си имаше мощни промишлени зони.  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #243 -: Декември 05, 2014, 09:19:31 pm »
Кучето ми е много зле. От вчера спря да яде и да пие вода, пръскаме ѝ водичка със спринцовка. Не можа да стои на лапичките си, постоянно скимти и плаче.  :'(
горкото животинче...

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #244 -: Декември 05, 2014, 09:22:20 pm »
Аристокрация донякъде могат да бъдат само децата на чорбаджиите с пари,изпратили децата си на обучение в чужбина и след това върнали се .България е била провинция,смазана от данъци,единствено търговци пътуващи в чужбина/бащата на А.Константинов например/,от освободени от данъци вилаети-като Свищов-нещо като безмитна зона,дербенжиите,освободени от данъци с/у поддръжка на проходите и производството на стоки за аскера,аби,ширити и тн ,са имали пари,права и що годе самочувствие,затова и от там тръгват бунтовете .Шопите се разглеждаха като останка от прабългари,после се оказа .че са печенеги .София също е била с данъчни облекчения.мисля собственост на султанката /най-старшата/

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #245 -: Декември 05, 2014, 09:30:04 pm »
Ще се съглася с теб,че в провинцията също (е)има(ло) много културни хора с принос,но те не се свързват с махленките.

Махленки има навсякъде, във Варна са преобладаващи - тук те са "градският елит".  :043:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #246 -: Декември 05, 2014, 10:03:31 pm »
Голям субективизъм тука

Дракониада реве с/у селяните, дето казали кой с кой спял, как пък за толкоз години никой не каза за мене такова нещо, сигурно съм много смотана

Стар пък вика-всички са егоисти. Ми не, масата-може, ама се намират безкористни хора

Лили пък вика-няма интелигенция в бг, може - да, по исторически причини. Заради същите няма и в украйна

Така че....какво изобщо говорите, хора? Дайте предколедно настроение, че ако ще и 200 топки да сложа, мислите ви все черни

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #247 -: Декември 05, 2014, 10:06:30 pm »
Няма аристокрация, интелигенция за радост има.  :012:

Един цар дойде, от Испания - и той не успя да ни оправи.  ;D
« Последна редакция: Декември 05, 2014, 10:08:04 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #248 -: Декември 05, 2014, 10:08:02 pm »
Така че....какво изобщо говорите, хора? Дайте предколедно настроение, че ако ще и 200 топки да сложа, мислите ви все черни
само топки не са достатъчни, трябва здраво сурвакане, че да се кротнат някои дами, на които им подскачат хормоните

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #249 -: Декември 05, 2014, 10:33:10 pm »
Цар — цар, ама той може ли всички да оправи — сам човек е, стар, не стигат сили. Някои трябва лично… да се оправят. Спасението на давещите се е дело на самите давещи се :012:

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #250 -: Декември 05, 2014, 10:55:40 pm »
по-добре удавник, отколкото уста в уста с Царя. Той няма хал да диша, ще ме спасява... не- мерси. :012:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #251 -: Декември 05, 2014, 11:04:24 pm »
Що пък уста в уста? Може и други конфигурации… само трябва да вдъхнеш живот на сурвачката :29:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #252 -: Декември 06, 2014, 12:04:11 am »
Ето я статистиката, за да няма после хън-мън
http://m.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2014/12/01/2429591_kakvo_pokaza_noviiat_reiting_na_universitetite/

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #253 -: Декември 06, 2014, 07:37:30 am »
Голям субективизъм тука

Дракониада реве с/у селяните, дето казали кой с кой спял, как пък за толкоз години никой не каза за мене такова нещо, сигурно съм много смотана
95% от хората,с които работя са мъже.С тях трябва да говоря,като предпочитам да се усмихвам естествено.Това от един селски,женски мозък,който и хабер си няма от естеството на работата ми,защото е загубена счетоводителка,която не работи с хора вижда ситуацията като свалка.На инстинктивно ниво когато някой ти се усмихне се усмихваш и ти.Работата ми е много конфликтна и аз съм изработила варианти за максимално ведро протичане на процедурите.Но да се усмихваш и да ти се усмихват толкова мъже си е курвалък . ;) :57:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Да си окажем малко подкрепа ...
« Отговор #254 -: Декември 06, 2014, 08:16:08 am »
Когато човек е що годе в хармония и е удовлетворен от живота си и от постигнатото, по-малко забелязва външните дразнители, защото не го касаят, а и в такъв случай настройката му е на друга вълна. Всичко е в очите на гледащия.
Не виждам причина емоционално да си слагам на сърцето, че някой е такъв или онакъв, ако не ми пречи и вреди по някакъв начин лично.
Роптаенето срещу това просто е индикация, че не се приема различието на хората, които не са тъждествени с някакъв идеален модел.  Хората не се променят, може да се промени нашето отношение към това какви са те.  :)

Аха, така си е! Аз винаги се усмихвам и се бъзикам с всички, но това не значи, че имам "задни" намерения - просто съм си такава. Ей го на оня ден влизам в магазина и виждам, че са го украсили с топки и гирлянди, а собственикът (зодия дива риба) и съпругата му (зодия рак) и двамата са там. Като видях украсата и моята реакция беше: Лелеее, ма ти вече деца няма ли да правиш, че си си увесил топките за украса!?!  :043: :043: :043: :043: :043: Е, кво, да не би съпругата му да се разсърди я - познават ме и си ме знаят, че обичам да се бъзикам и това е.

Тези, които обикновено реагират, че другите все се свалят или си търсят чеп, са хората, които принципно все за това си мислят и го отразяват в околните. Затова все така им се струва, че целият свят се върти около нечий полов орган... Мани ги! Ограничени и задръстени до ниво първа чакра индивиди...  :57: :57: :57:
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн